Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Travel førjulstid for alpinistene

Lignende saker

Det er mange konkurranser for alpinistene den siste uken før jul. Her er en oversikt over alt som skjer:

Publisert 14. desember 2022 i Alpint

I løpet av den neste uken er det mye som skjer for alpinistene, bare se dette programmet:

Torsdag 15. desember
11:45 Alpint: Utfor menn i Val Gardena, V sport 1

Fredag 16. desember
10:30 Alpint: Utfor kvinner i St. Moritz, V sport 1
11:45 Alpint: Super G menn i Val Gardena, V sport 1

Lørdag 17. desember
10:30 Alpint: Utfor kvinner i St. Moritz, TV3
11:45 Alpint: Utfor menn i Val Gardena, TV3

Søndag 18. desember
10:00 Alpint: Storslalåm 1. omgang menn i Alta Badia, TV3 og V sport 1
11:20 Alpint: Super G kvinner i St. Moritz, V sport +
13:30 Alpint: Storslalåm 2. omgang menn i Alta Badia, V sport +

Mandag 19. desember
10:00 Alpint: Storslalåm 1. omgang menn i Alta Badia, V sport 1
14:00 Alpint: Storslalåm 2. omgang menn i Alta Badia, V sport 1

Torsdag 22. desember
17:35 Alpint: Slalåm 1. omgang menn i Madonna di Campiglio, V sport 1
20:35 Alpint: Slalåm 2. omgang menn i Madonna di Campiglio, V sport +

En oversikt over all Vintersport på TV

Terminliste og resultater verdenscup alpint:
Kvinner
Menn

Norges Skiforbund har tatt ut følgende løpere til rennene:

Val Gardena (utfor og super-G):
Aleksander Aamodt Kilde, Lommedalens IL
Adrian Smiseth Sejersted, Stabæk IF
Henrik Røa, IL Heming
Markus Nordgaard Fossland, IL Stjørdals-Blink

Alta Badia (storslalåm):
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Lucas Braathen, Bærums Skiklub
Atle Lie McGrath, Bærums Skiklub
Rasmus Windingstad, Bærums Skiklub
Leif Kristian Nestvold Haugen, Lommedalens IL
Alexander Steen Olsen, Kjelsås IL
Fabian Wilkens Solheim, IL Heming
Aleksander Aamodt Kilde, Lommedalens IL

Madonna (slalåm):
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Lucas Braathen, Bærums Skiklub
Atle Lie McGrath, Bærums Skiklub
Sebastian Johann Foss Solevåg, Spjelkavik IL
Timon Haugan, Oppdal alpin
Alexander Steen Olsen, Kjelsås IL

Kvinner:
St. Moritz (utfor og super-G):
Ragnhild Mowinckel, Sportsklubben Rival (DH/SG)
Kajsa Vickhoff Lie, Bærums Skiklub (DH/SG)
Inni Holm Wembstad, Asker Skiklubb (DH/SG)

Skiforbundets hjemmesider

Alle resultater