Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

Startlister og resultater Verdenscup Alpint Kitzbühel 2023

Lignende saker

Program, startlister og resultater fra Verdenscup Alpint Kitzbühel 20. - 22. januar 2023.

Publisert 21. januar 2023 i Alpint

Verdenscup Alpint Kitzbühel 2023

83. utgave

Dato

20. – 22. januar 2023

Sted

Kitzbühel – Østerrike

På TV

Alle rennene sendes direkte på NRK.

Vintersport på TV

Øvelser: Utfor x2 og slalom

Norske utøvere

Utfor
Aleksander Aamodt Kilde, Lommedalens IL
Adrian Smiseth Sejersted, Stabæk IF
Henrik Røa, IL Heming

Slalåm
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Lucas Braathen, Bærums Skiklub
Atle Lie McGrath, Bærums Skiklub
Sebastian Johann Foss Solevåg, Spjelkavik IL
Timon Haugan, Oppdal alpin
Alexander Steen Olsen, Kjelsås IL

Program, startlister og resultater:

Trening 17. jan – Resultater
Trening 18. jan – Resultater – Avlyst
Trening 19. jan – Resultater

Fredag 20. januar – Utfor
Start kl 11.30

Topp 20

Lørdag 21. januar – Utfor – Hahnenkammrennet
Start kl 11.30

Topp 20

Søndag 22. januar – Slalåm
Start første omgang kl 10.30 – Start andre omgang 13.30

Topp 30

Værvarsel

Løypa

Se Kilde vinne på lørdag

https://youtu.be/yPVqvH0m8Yg

Terminliste og resultater Verdenscup alpint kvinner 2022-23

Terminliste og resultater Verdenscup alpint menn 2022-23

Arrangørens hjemmeside

Tidligere vinnere

År Utfor Slalåm Kombinasjonen Super-G
1931 Østerrike Ferdl Friedensbacher Østerrike Hans Mariacher Storbritannia Gordon Cleaver
1932 Sveits Walter Prager Østerrike Hans Hauser Østerrike Hans Hauser
1933–1934: ikke arrangert
1935 Østerrike Siegfried Engl Østerrike Siegfried Engl Østerrike Siegfried Engl
1936 Østerrike Friedl Pfeifer Østerrike Rudolph Matt Østerrike Rudolph Matt
1937 Østerrike Thaddäus Schwabl Østerrike Wilhelm Walch Østerrike Wilhelm Walch
1938–1945: ikke arrangert
1946 Østerrike Thaddäus Schwabl Tsjekkoslovakia Antonín Šponar Østerrike Karl Kollerr
1947 Østerrike Karl Feix Østerrike Christian Pravda Østerrike Christian Pravda
1948 Østerrike Hellmut Lantschner Østerrike Thaddäus Schwabl Østerrike Hellmut Lantschner
1949 Østerrike Egon Schöpf Østerrike Egon Schöpf Østerrike Egon Schöpf
1950 Østerrike Fritz Huber Tyskland Sepp Folger Østerrike Fritz Huber
1951 Østerrike Christian Pravda Østerrike Christian Pravda Østerrike Christian Pravda
1952: ikke arrangert
1953 Sveits Bernhard Perren Østerrike Andreas Molterer Østerrike Andreas Molterer
1954 Østerrike Christian Pravda Østerrike Toni Spiß Østerrike Christian Pravda
1955 Østerrike Andreas Molterer Østerrike Toni Spiß Østerrike Andreas Molterer
1956 Østerrike Toni Sailer Østerrike Toni Sailer Østerrike Toni Sailer
1957 Østerrike Toni Sailer Østerrike Josl Rieder Østerrike Josl Rieder
1958 Østerrike Andreas Molterer Østerrike Andreas Molterer Østerrike Andreas Molterer
1959 USA Bud Werner Østerrike Andreas Molterer Østerrike Andreas Molterer
1960 Frankrike Adrien Duvillard Frankrike Adrien Duvillard Frankrike Adrien Duvillard
1961 Frankrike Guy Périllat Østerrike Gerhard Nenning Frankrike Guy Périllat
1962 Sveits Willi Forrer USA Chuck Ferries Østerrike Gerhard Nenning
1963 Østerrike Egon Zimmermann Vest-Tyskland Ludwig Leitner Østerrike Egon Zimmermann
1964: ikke arrangert
1965 Vest-Tyskland Ludwig Leitner Frankrike Jean-Claude Killy Frankrike Jean-Claude Killy
1966 Østerrike Karl Schranz Frankrike Jean-Claude Killy Østerrike Karl Schranz
1967 Frankrike Jean-Claude Killy Frankrike Jean-Claude Killy Frankrike Jean-Claude Killy
1968 Østerrike Gerhard Nenning Sveits Dumeng Giovanoli Frankrike Jean-Claude Killy
1969 Østerrike Karl Schranz Frankrike Patrick Russel Frankrike Guy Périllat
1970 Sveits Dumeng Giovanoli Frankrike Patrick Russel Frankrike Patrick Russel
1971 ikke arrangert Frankrike Jean-Noël Augert Frankrike Henri Duvillard
1972 Østerrike Karl Schranz Frankrike Jean-Noël Augert Frankrike Henri Duvillard
1973 Sveits Roland Collombin Frankrike Jean-Noël Augert USA Bob Cochran
1974 Østerrike Karl Schranz Østerrike Hansi Hinterseer Italia Gustav Thöni
1975 Østerrike Franz Klammer Italia Piero Gros Italia Gustav Thöni
1976 Østerrike Franz Klammer Sverige Ingemar Stenmark Sveits Walter Tresch
1977 Østerrike Franz Klammer Sverige Ingemar Stenmark Italia Gustav Thöni
1978 Østerrike Josef Walcher
Vest-Tyskland Sepp Ferstl
Østerrike Klaus Heidegger Frankrike Patrice Pellat-Finet
1979 Vest-Tyskland Sepp Ferstl Vest-Tyskland Christian Neureuther Østerrike Anton Steiner
1980 Canada Ken Read Liechtenstein Andreas Wenzel Liechtenstein Andreas Wenzel
1981 Canada Steve Podborski Sverige Ingemar Stenmark Tsjekkoslovakia Bohumír Zeman
1982 Canada Steve Podborski Sverige Ingemar Stenmark USA Phil Mahre
1983 Canada Todd Brooker Sverige Ingemar Stenmark USA Phil Mahre
1984 Østerrike Franz Klammer Luxembourg Marc Girardelli Østerrike Anton Steiner
1985 Sveits Pirmin Zurbriggen Luxembourg Marc Girardelli Liechtenstein Andreas Wenzel
1986 Østerrike Peter Wirnsberger Liechtenstein Paul Frommelt Sveits Pirmin Zurbriggen
1987 Sveits Pirmin Zurbriggen Jugoslavia Bojan Križaj Sveits Pirmin Zurbriggen
1988: ikke arrangert
1989 Sveits Daniel Mahrer Vest-Tyskland Armin Bittner Luxembourg Marc Girardelli
1990 Norge Atle Skårdal Østerrike Rudolf Nierlich Sveits Pirmin Zurbriggen
1991 Sveits Franz Heinzer Luxembourg Marc Girardelli Luxembourg Marc Girardelli
1992 Sveits Franz Heinzer Italia Alberto Tomba Sveits Paul Accola
1993: ikke arrangert
1994 Østerrike Patrick Ortlieb Østerrike Thomas Stangassinger Norge Lasse Kjus
1995 Frankrike Luc Alphand Italia Alberto Tomba Luxembourg Marc Girardelli Østerrike Günther Mader
1996 Østerrike Günther Mader Østerrike Thomas Sykora Østerrike Günther Mader
1997 Østerrike Fritz Strobl Østerrike Mario Reiter Norge Lasse Kjus
1998 Italia Kristian Ghedina Østerrike Thomas Stangassinger Norge Kjetil André Aamodt
1999 Østerrike Hans Knauß Slovenia Jure Košir Norge Kjetil André Aamodt
2000 Østerrike Fritz Strobl Østerrike Mario Matt Norge Kjetil André Aamodt Østerrike Hermann Maier
2001 Østerrike Hermann Maier Østerrike Benjamin Raich Norge Lasse Kjus Østerrike Hermann Maier
2002 Østerrike Stephan Eberharter Østerrike Rainer Schönfelder Norge Kjetil André Aamodt Østerrike Stephan Eberharter
2003 USA Daron Rahlves Finland Kalle Palander Østerrike Michael Walchhofer Østerrike Hermann Maier
2004* Østerrike Stephan Eberharter Finland Kalle Palander USA Bode Miller USA Daron Rahlves
2005 ikke arrangert Østerrike Manfred Pranger ikke arrangert Østerrike Hermann Maier
2006 Østerrike Michael Walchhofer Frankrike Jean-Pierre Vidal Østerrike Benjamin Raich Østerrike Hermann Maier
2007* ikke arrangert Sverige Jens Byggmark ikke arrangert ikke arrangert
2008 Sveits Didier Cuche Frankrike Jean-Baptiste Grange USA Bode Miller Liechtenstein Marco Büchel
2009 Sveits Didier Défago Frankrike Julien Lizeroux Sveits Silvan Zurbriggen Østerrike Klaus Kröll
2010 Sveits Didier Cuche Tyskland Felix Neureuther Kroatia Ivica Kostelić Sveits Didier Cuche
2011 Sveits Didier Cuche Frankrike Jean-Baptiste Grange Kroatia Ivica Kostelić Kroatia Ivica Kostelić
2012 Sveits Didier Cuche Italia Cristian Deville Kroatia Ivica Kostelić ikke arrangert
2013 Italia Dominik Paris Østerrike Marcel Hirscher Kroatia Ivica Kostelić Norge Aksel Lund Svindal
2014 Østerrike Hannes Reichelt Tyskland Felix Neureuther Frankrike Alexis Pinturault Sveits Didier Défago
2015 Norge Kjetil Jansrud Sverige Mattias Hargin Frankrike Alexis Pinturault Italia Dominik Paris
2016 Italia Peter Fill Norge Henrik Kristoffersen Frankrike Alexis Pinturault Norge Aksel Lund Svindal
2017 Italia Dominik Paris Østerrike Marcel Hirscher ikke arrangert Østerrike Matthias Mayer
2018 Tyskland Thomas Dreßen Norge Henrik Kristoffersen ikke arrangert Norge Aksel Lund Svindal
2019 Italia Dominik Paris Frankrike Clément Noël ikke arrangert Tyskland Josef Ferstl
2020 Østerrike Matthias Mayer Sveits Daniel Yule ikke arrangert Norge Kjetil Jansrud
2021* Sveits Beat Feuz ikke arrangert ikke arrangert Østerrike Vincent Kriechmayr
2022** Sveits Beat Feuz Storbritannia Dave Ryding ikke arrangert ikke arrangert

* I 2004 og 2021 ble det arrangert et ekstra utforrenn fordi i rennet i Wengen måtte avlyses. Lasse Kjus vant i 2004 og Beat Feuz i 2021. I 2007 ble det av samme grunn arrangert et ekstra slalåmrenn. Det ble i likhet med det ordinære rennet vunnet av Jens Byggmark. I 2021 ble slalåmrennet avlyst på grunn av koronaviruspandemien.
** I 2022 var det terminfestet to utforrenn, dette fordi det ble forusett at koronapandemien ville sette begrensninger på antall tilskuere. Rennet ble arrangert fredag og ble vunnet av Aleksander Aamodt Kilde.

Verdenscup Alpint Kitzbühel Verdenscup Alpint Kitzbühel Verdenscup Alpint Kitzbühel Verdenscup Alpint Kitzbühel Verdenscup Alpint Kitzbühel Verdenscup Alpint Kitzbühel Verdenscup Alpint Kitzbühel Verdenscup Alpint Kitzbühel

Alle resultater