Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Verdenscup alpint Schladming 2024 program og resultater

Lignende saker

Program, startlister og resultater fra Verdenscup alpint Schladming 23. og 24. januar 2024.

Publisert 24. januar 2024 i Alpint

Verdenscup alpint Schladming 2024

27. utgave av The Night Race

Dato

23. – 24. januar

Sted

Schladming – Østerrike

På TV

Rennet på tirsdag sendes direkte på TV2 (første omgang) og TV2 Sport 2 (andre omgang) i tillegg til på Eurosport Norge. Onsdagens renn går på TV2 (første omgang) og TV2 Sport 2 (andre omgang) og Eurosport Norge (første omgang) og Eurosport 1 (andre omgang).

Vintersport på TV

Øvelser: Slalåm og storslalåm

Norske deltakere

Storslalåm
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Atle Lie McGrath, Bærums Skiklub
Rasmus Windingstad, Bærums Skiklub
Alexander Steen Olsen, Kjelsås IL
Fredrik Møller, Oppdal Alpin
Timon Haugan, Oppdal alpin

Slalåm
Henrik Kristoffersen, Rælingen Skiklubb
Alexander Steen Olsen, Kjelsås IL
Timon Haugan, Oppdal IL Alpint
Atle Lie McGrath, Bærums Skiklub
Sebastian Johann Foss Solevåg, Spjelkavik IL
Eirik Hystad Solberg, Skiforeningen Stavanger
Halvor Gunleiksrud, Bærums Skiklub
Theodor Brækken, Ingierkollen/Rustad Slalåmklubb

Program, startlister og resultater

Tirsdag 23. januar – Storslalåm menn
Start første omgang kl 17.45 – andre omgang kl 20.45

Topp 30

Onsdag 24. januar –  Slalåm menn
Start første omgang kl 17.45 – andre omgang kl 20.45

Topp 30

Hjemmeside

Værvarsel

Løypa

Tidligere vinnere i Schladming – Planai

No. Type Season Date Winner Second Third
162 DH 1973–74 22 December 1973 Austria Franz Klammer Switzerland Roland Collombin Switzerland Bernhard Russi
210 DH 1975–76 20 December 1975 Canada Dave Irwin Austria Klaus Eberhard Italy Herbert Plank
211 SL 21 December 1975 Austria Hansi Hinterseer Sweden Ingemar Stenmark Italy Piero Gros
285 GS 1978–79 9 December 1978 Sweden Ingemar Stenmark Switzerland Peter Lüscher Italy Leonardo David
286 DH 10 December 1978 Canada Ken Read Canada Dave Murray Soviet Union Vladimir Makeev
287 KB 10 December 1978 Switzerland Peter Lüscher Austria Leonhard Stock Liechtenstein Andreas Wenzel
DH 1979–80 22 December 1979 cancelled after 28 skiers due to poor visibility
368 GS 1980/81 2 February 1981 Sweden Ingemar Stenmark Austria Hans Enn Switzerland Jean-Luc Fournier
DH 7 February 1981 cancelled
499 GS 1984–85 8 January 1985 Switzerland Thomas Bürgler Luxembourg Marc Girardelli Switzerland Martin Hangl
534 DH 1985–86 31 December 1985 Austria Peter Wirnsberger Switzerland Peter Müller Austria Erwin Resch
621 DH 1987–88 29 January 1988 Switzerland Pirmin Zurbriggen Switzerland Franz Heinzer West Germany Peter Durr
622 GS 30 January 1988 Austria Rudolf Nierlich Austria Hubert Strolz Austria Helmut Mayer
633 SG 1988–89 27 November 1988 Switzerland Pirmin Zurbriggen France Franck Piccard Austria Leonhard Stock
676 DH 1989–90 11 January 1990 France Franck Piccard Italy Kristian Ghedina Switzerland Daniel Mahrer
677 SL 12 January 1990 West Germany Armin Bittner Austria Michael Tritscher Italy Konrad Ladstätter
Japan Tetsuya Okabe
678 KB 12 January 1990 Switzerland Pirmin Zurbriggen Switzerland Paul Accola Austria Günther Mader
921 SL 1996–97 30 January 1997 Italy Alberto Tomba Austria Thomas Stangassinger France Sébastien Amiez
948 SL 1997–98 8 January 1998 Italy Alberto Tomba Austria Thomas Sykora Norway Hans Petter Buraas
949 SG 10 January 1998 Austria Hermann Maier Austria Stephan Eberharter Italy Luca Cattaneo
950 SG 11 January 1998 Austria Hermann Maier Austria Andreas Schifferer Austria Stephan Eberharter
985 SL 1998–99 7 January 1999 Austria Benjamin Raich France Pierrick Bourgeat Norway  Kjetil André Aamodt
986 SG 9 January 1999 Austria Hermann Maier Austria Rainer Salzgeber Austria Hans Knauß
1039 SL 1999–00 9 March 2000 Austria Mario Matt Norway  Kjetil André Aamodt Austria Thomas Stangassinger
1066 SL 2000–01 23 January 2001 Austria Benjamin Raich Norway Hans Petter Buraas Slovenia Mitja Kunc
1102 SL 2001–02 22 January 2002 United States Bode Miller France Jean-Pierre Vidal Croatia Ivica Kostelić
1140 SL 2002–03 28 January 2003 Finland Kalle Palander Austria Benjamin Raich Norway  Hans Petter Buraas
1174 SL 2003–04 27 January 2004 Austria Benjamin Raich Italy Manfred Mölgg Finland Kalle Palander
1213 SL 2004–05 25 January 2005 Austria Manfred Pranger Austria Benjamin Raich Sweden André Myhrer
1250 SL 2005–06 24 January 2006 Finland Kalle Palander Japan Akira Sasaki Austria Benjamin Raich
1285 SL 2006–07 30 January 2007 Austria Benjamin Raich Sweden Jens Byggmark Austria Mario Matt
1322 SL 2007–08 22 January 2008 Austria Mario Matt France Jean-Baptiste Grange Italy Manfred Mölgg
1362 SL 2008–09 27 January 2009 Austria Reinfried Herbst Austria Manfred Pranger Croatia Ivica Kostelić
1398 SL 2009–10 26 January 2010 Austria Reinfried Herbst  Switzerland  Silvan Zurbriggen Austria Manfred Pranger
1430 SL 2010–11 25 January 2011 France Jean-Baptiste Grange Sweden André Myhrer Sweden Mattias Hargin
1466 SL 2011–12 24 January 2012 Austria Marcel Hirscher Italy Stefano Gross Austria Mario Matt
1484 DH 14 March 2012 Norway Aksel Lund Svindal Switzerland Beat Feuz Austria Hannes Reichelt
1485 SG 15 March 2012 Italy Christof Innerhofer France Alexis Pinturault Austria Marcel Hirscher
1486 GS 17 March 2012 Austria Marcel Hirscher Austria Hannes Reichelt Austria Marcel Mathis
1545 SL 2013–14 28 January 2014 Norway Henrik Kristoffersen Austria Marcel Hirscher Germany Felix Neureuther
1580 SL 2014–15 27 January 2015 Russia Alexander Khoroshilov Italy Stefano Gross Germany Felix Neureuther
1616 SL 2015–16 26 January 2016 Norway Henrik Kristoffersen Austria Marcel Hirscher Russia Aleksandr Khoroshilov
1659 SL 2016–17 24 January 2017 Norway Henrik Kristoffersen Austria Marcel Hirscher Russia Aleksandr Khoroshilov
1698 SL 2017–18 23 January 2018 Austria Marcel Hirscher Norway Henrik Kristoffersen  Switzerland  Daniel Yule
1735 SL 2018–19 29 January 2019 Austria Marcel Hirscher France Alexis Pinturault  Switzerland  Daniel Yule
1771 SL 2019–20 28 January 2020 Norway  Henrik Kristoffersen France Alexis Pinturault  Switzerland  Daniel Yule
1805 SL 2020–21 26 January 2021 Austria Marco Schwarz France Clément Noël France Alexis Pinturault
1842 SL 2021–22 25 January 2022 Germany Linus Strasser Norway  Atle Lie McGrath Austria Manuel Feller

Terminliste og resultater Verdenscup alpint 2023-24

Alle resultater