Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Terminliste, resultater og tabell 3. divisjon 2023 – Alle avdelinger

Lignende saker

Kampprogram, resultater og tabeller for 3. divisjon 2023 i norsk fotball, også kalt Norsk Tipping-ligaen.

Publisert 20. januar 2023 i Fotball

3. divisjon 2023

Toppscorere

(Offisielt kalt Norsk Tipping-ligaen)

Avdeling 1


Avdeling 2

Avdeling 3

Avdeling 4

 

Avdeling 5

Avdeling 6

Tidligere vinnere av 3. divisjon

Avdeling 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010
1 Lillestrøm 2 Sarpsborg Asker Sarpsborg Fredrikstad 2 Fredrikstad 2 Lyn 2 Kvik Halden Kvik Halden Kvik Halden
2 Follo Borg Fotball Sparta KFUM Oslo Korsvoll Kvik Halden Frigg Høland Høland Lillestrøm 2
3 Kongsvinger 2 [nb 1] Mercantile Drøbak/Frogn Strømmen Vålerenga 2 Ullern Grüner Oslo City Lommedalen Nesodden
4 Moss 2 Grei Groruddalen Jevnaker Asker Strømmen Østsiden Ullern Frigg Korsvoll
5 Frigg Lillestrøm 2 Elverum Groruddalen Elverum Elverum Skjetten KFUM Oslo Oslo City Hasle-Løren
6 Elverum Brumunddal Brumunddal Brumunddal HamKam 2 FF Lillehammer Raufoss 2 [nb 2] FF Lillehammer Brumunddal Gjøvik
7 Grindvoll Gjøvik-Lyn Jevnaker Raufoss 2 [nb 3] Åmot Mjøndalen Kongsvinger 2 [nb 4] Flisa Flisa Elverum
8 Strømsgodset 2 [nb 5] Mjøndalen Notodden Mjøndalen Stabæk 2 Asker Strømsgodset 2 Åskollen Birkebeineren Jevnaker
9 Larvik Strømsgodset 2 [nb 6] Eik-Tønsberg Eik-Tønsberg Eik-Tønsberg Sandefjord Fram Larvik Fram Larvik Ørn-Horten Sandefjord 2 [nb 7]
10 Jerv Odd Grenland 2 FK Arendal Notodden Pors Grenland 2 [nb 8] Pors Grenland 2 [nb 9] Tollnes Odd Grenland 2 Odd Grenland 2 Skarphedin
11 Vindbjart FK Arendal Donn Flekkerøy Start 2 FK Arendal Vindbjart Start 2 Jerv Mandalskameratene
12 Klepp Ålgård Buøy Bryne 2 [nb 10] Randaberg Vidar Randaberg Klepp Vidar Viking 2
13 Vedavåg Karmøy Vaulen Sandnes FK Egersund Bryne 2 [nb 11] Stavanger Kopervik Kopervik Viking 2 Staal Jørpeland
14 Radøy Trott Stord Stord Askøy Os Trio Stord Austevoll Austevoll
15 Brann 2 Hovding Norheimsund Nest-Sotra Voss Hovding Nest-Sotra Brann 2 Os Voss
16 Stryn Jotun Jotun Førde Stryn Stryn Årdal Førde Førde Tornado Måløy
17 Langevåg Bergsøy Volda Skarbøvik Aalesund 2 [nb 12] Skarbøvik Skarbøvik Aalesund 2 Aalesund 2 Herd
18 Dahle Averøykameratene Træff Træff Kristiansund Averøykameratene Træff Molde 2 Kristiansund 2 [nb 13] Sunndal
19 Nidelv Nardo Orkla Ranheim KIL/Hemne Nardo KIL/Hemne Tiller Kolstad Tiller
20 Levanger Nidelv Kolstad Stjørdals/Blink Nardo Verdal Strindheim 2 Nardo Charlottenlund Stjørdals/Blink
21 Innstranden Steigen Innstranden Innstranden Steigen Fauske/Sprint Innstranden Bodø/Glimt 2 Stålkameratene Stålkameratene
22 Vesterålen Narvik Harstad Grovfjord Mjølner Mjølner Lofoten Harstad Harstad Mjølner
23 Salangen Lyngen/Karnes Salangen Lyngen/Karnes Tromsø 2 Tromsø 2 Senja Skjervøy Senja Skarp
24 Porsanger Bossekop Båtsfjord Bossekop Hammerfest Porsanger Kirkenes Bossekop Kirkenes Kirkenes

Fotball på TV

3. divisjon 3. divisjon 3. divisjon 3. divisjon 3. divisjon

Alle resultater