Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven| Alle resultater

Cupfinalen 2023 program og resultater

Lignende saker

Liveoppdateringer og informasjon om Cupfinalen som spilles mellom Molde og Bodø/Glimt på Ullevål stadion lørdag 9. desember 2023.

Publisert 9. desember 2023 i Fotball

Cupfinalen 2023

Ullevål stadion

Lørdag 9. desember kl 16.00

På TV: Kampen sendes på NRK1. Lenke til sendingen.

Om Cupen 2023

Kampdatoer 2023

1. runde: 24. mai
2. runde: 1. juni
3. runde: 7. juni.
4. runde: 28. juni
Kvartfinale: 12. juli
Semifinale: 27. september
Finale: 9. desember, kl 16.00.

Finale

Lørdag 9. desember:
Molde – Bodø/Glimt 0-1

Semifinaler

Onsdag 27. september:
Kl 16.00: Kjelsås –
Molde 0-1

Torsdag 28. september:
Kl 19.00: Vålerenga – Bodø/Glimt 2-4

Kvartfinaler

Onsdag 12. juli:
Molde – Sarpsborg 3-1
Vålerenga – Brann 3-2

Torsdag 13. juli
Kjelsås – Raufoss 2-1
HamKam – Bodø/Glimt 0-2

4. runde

3. runde

2. runde

01.06.2023 2. runde NM, menn Sotra 2 – 1 Sandnes Ulf
2. runde NM, menn Arendal 0 – 1 Jerv
2. runde NM, menn Brattvåg 1 – 0 Hødd
2. runde NM, menn Byåsen 1 – 6 Aalesund
2. runde NM, menn Bærum 3 – 0 Skeid
2. runde NM, menn Fana 0 – 1 Åsane
2. runde NM, menn Fjøra 1 – 8 Brann
2. runde NM, menn Frigg 3 – 5 Sarpsborg 08
2. runde NM, menn Gjelleråsen 1 – 2 KFUM Oslo
2. runde NM, menn Gjøvik-Lyn 3 – 3 Kongsvinger
2. runde NM, menn Grorud 1 – 2 Raufoss
2. runde NM, menn Halsen 0 – 3 Start
2. runde NM, menn Junkeren 1 – 2 Bodø/Glimt
2. runde NM, menn Kjelsås 3 – 1 Stabæk
2. runde NM, menn Levanger 0 – 2 Kristiansund
2. runde NM, menn Lysekloster 1 – 2 Sogndal
2. runde NM, menn Melhus 0 – 6 Molde
2. runde NM, menn Mjølner 0 – 8 HamKam
2. runde NM, menn Notodden 2 – 5 Odd
2. runde NM, menn Skjervøy 2 – 3 Alta
2. runde NM, menn Stjørdals-Blink 2 – 1 Rosenborg
2. runde NM, menn Stord 1 – 3 Haugesund
2. runde NM, menn Strindheim 1 – 3 Ranheim
2. runde NM, menn Strømmen 1 – 3 Mjøndalen
2. runde NM, menn Tromsdalen 1 – 1 Tromsø Tromsø videre etter straffer
2. runde NM, menn Ull/Kisa 3 – 2 Lillestrøm
2. runde NM, menn Vard Haugesund 3 – 1 Bryne
2. runde NM, menn Vidar 0 – 2 Viking
2. runde NM, menn Ørn-Horten 0 – 1 Fredrikstad
2. runde NM, menn Lyn 1 – 2 Vålerenga TV 2 Sport 1
2. runde NM, menn Kvik Halden 0 – 2 Moss
2. runde NM, menn Eik Tønsberg 1 – 2 Strømsgodset NRK3

1. runde

22.05.2023 1. runde NM, menn Follo 2 – 4 Kjelsås etter straffer
23.05.2023 1. runde NM, menn Alta 7 – 0 Bossekop
1. runde NM, menn Lysekloster 1 – 0 Os
1. runde NM, menn Nordstrand 0 – 1 Lyn
1. runde NM, menn Finnsnes 1 – 3 Skjervøy
24.05.2023 1. runde NM, menn Rana 0 – 2 Stjørdals-Blink
1. runde NM, menn Hammerfest 0 – 8 Tromsø
1. runde NM, menn Bjarg 2 – 3 Fana
1. runde NM, menn Brumunddal 1 – 4 Raufoss
1. runde NM, menn Drøbak-Frogn 1 – 2 Moss
1. runde NM, menn Eid IL 0 – 4 Aalesund
1. runde NM, menn Eidsvold TF 3 – 4 Strømmen etter straffer
1. runde NM, menn Eik Tønsberg 4 – 3 Sandefjord etter straffer
1. runde NM, menn Elverum 1 – 5 Gjøvik-Lyn
1. runde NM, menn Fjøra 4 – 0 Florø
1. runde NM, menn Flint 0 – 4 Ørn-Horten
1. runde NM, menn Fløy 0 – 2 Start
1. runde NM, menn Fløya 2 – 3 Tromsdalen
1. runde NM, menn Forus og Gausel 0 – 5 Viking
1. runde NM, menn Frøya 0 – 5 Brann
1. runde NM, menn Gjelleråsen 2 – 1 Lørenskog
1. runde NM, menn Heming 0 – 1 Strømsgodset
1. runde NM, menn Holmlia 0 – 2 Skeid
1. runde NM, menn Hønefoss 1 – 4 KFUM Oslo
1. runde NM, menn Junkeren 5 – 0 Innstranden
1. runde NM, menn Kråkerøy 1 – 2 Kvik Halden
1. runde NM, menn Lillehammer FK 3 – 5 Kongsvinger
1. runde NM, menn Loddefjord 2 – 3 Åsane
1. runde NM, menn Mandalskameratene 0 – 3 Jerv
1. runde NM, menn Melhus 2 – 0 Kolstad
1. runde NM, menn NIL-Trysil 0 – 5 HamKam
1. runde NM, menn Orkla 0 – 5 Levanger
1. runde NM, menn Pors  0 – 2 Notodden
1. runde NM, menn Randesund 0 – 8 Arendal
1. runde NM, menn Rosseland 1 – 3 Bryne
1. runde NM, menn Skjetten 0 – 3 Grorud
1. runde NM, menn Spjelkavik 0 – 5 Hødd
1. runde NM, menn Sprint-Jeløy 0 – 3 Fredrikstad
1. runde NM, menn Strindheim 4 – 3 Træff
1. runde NM, menn Surnadal 0 – 4 Molde
1. runde NM, menn Trygg/Lade 0 – 1 Rosenborg
1. runde NM, menn Urædd 1 – 7 Odd
1. runde NM, menn Vard Haugesund 3 – 1 Egersund
1. runde NM, menn Herd 1 – 2 Brattvåg
1. runde NM, menn Førde 1 – 3 Sogndal
1. runde NM, menn Åssiden 0 – 4 Stabæk
1. runde NM, menn Asker 0 – 2 Bærum
1. runde NM, menn Frigg 4 – 1 Ullern
1. runde NM, menn Halsen 2 – 0 Fram
1. runde NM, menn Lokomotiv Oslo 8 – 9 Ull/Kisa etter straffer
1. runde NM, menn Stord 3 – 1 Sandviken
1. runde NM, menn Tomrefjord 0 – 2 Kristiansund
1. runde NM, menn Skedsmo 0 – 4 Lillestrøm NRK2/NRK3
1. runde NM, menn Verdal 1 – 4 Ranheim
25.05.2023 1. runde NM, menn Brodd 1 – 2 Vidar
1. runde NM, menn Djerv 1919 1 – 6 Sandnes Ulf
1. runde NM, menn Drammen 2 – 5 Mjøndalen
1. runde NM, menn Funnefoss/Vormsund 1 – 3 Sarpsborg 08
1. runde NM, menn Fyllingsdalen 1 – 3 Sotra
1. runde NM, menn Nardo 0 – 1 Byåsen
1. runde NM, menn Råde 0 – 1 Vålerenga
1. runde NM, menn Staal Jørpeland 1 – 2 Haugesund
1. runde NM, menn Mosjøen 0 – 3 Bodø/Glimt TV 2 Sport 1
1. runde NM, menn Mjølner 5 – 3 Harstad

Toppscorer Cupen

Norgesmestere fotball

År Norgesmester Resultat Tapende finalist Finaledommer
NM 1902 Grane 2-0 Odd Bredo EriksenLyn
NM 1903 Odd 1-0 Grane Finn HagemannLyn
NM 1904 Odd 4-0 Porsgrunds FC Thomas Hj. WiborgKragerø Turnforening
NM 1905 Odd 2-1 Akademisk FK Arthur NordlieLyn
NM 1906 Odd 1-0 Sarpsborg Sverre StrandGrane
NM 1907 Mercantile 3-0 Sarpsborg August Heiberg KahrsLyn
NM 1908 Lyn 3-2 Odd Charles S. DavisSarpsborg
NM 1909 Lyn 4-3 e.e.o. Odd Wiese (1. omgang) og Torgersen (2. omgang), begge Akademisk FK
NM 1910 Lyn 4-2 Odd Theodor HansenFredrikstad
NM 1911 Lyn 5-2 Urædd Ruben Gelford, Sverige
NM 1912 Mercantile 6-0 Fram Larvik Tryggve LundOdd
NM 1913 Odd 2-1 Mercantile Ruben Gelford, Sverige
NM 1914 Frigg 4-2 Gjøvik-Lyn Daniel EieLyn
NM 1915 Odd 2-1 Kvik Fredrikshald Peder Chr. AndersenKristiania BK
NM 1916 Frigg 2-0 Ørn Peder Chr. AndersenKristiania BK
NM 1917 Sarpsborg 4-1 Brann Arne WendelborgFrigg
NM 1918 Kvik Fredrikshald 4-0 Brann Ragnvald SmedvikFrigg
NM 1919 Odd 1-0 Frigg Peder Chr. AndersenKristiania BK
NM 1920 Ørn 1-0 Frigg Fredrik SchieldropMinde
NM 1921 Frigg 2-0 Odd Alf LagesenDrammens BK
NM 1922 Odd 5-1 Kvik Fredrikshald Thorvald E. JohnsenTrygg
NM 1923 Brann 2-1 Lyn Karl August AndersenKvik Fredrikshald
NM 1924 Odd 3-0 Mjøndalen Trygve HøgberghFagerborg
NM 1925 Brann 3-0 Sarpsborg Fridtjof JohansenHolmestrand
NM 1926 Odd 3-0 Ørn Finn GrefbergFrigg
NM 1927 Ørn 4-0 Drafn Fritz LütcherathHasle
NM 1928 Ørn 2-1 Lyn Paulus NilsenBrodd
NM 1929 Sarpsborg 2-1 Ørn Thoralf KristiansenGjøa
NM 1930 Ørn 4-2 Drammens BK Reidar Randers-JohansenTrygg
NM 1931 Odd 3-1 Mjøndalen Bjarne H. BechØrn
NM 1932 Fredrikstad 6-1 Ørn Oscar Arvid CarlsenLillestrøm
NM 1933 Mjøndalen 3-1 Viking Eivind JohansenLarvik Turn
NM 1934 Mjøndalen 2-1 Sarpsborg Kolbjørn DæhlenSkeid
NM 1935 Fredrikstad 4-0 Sarpsborg Thoralf ChristiansenStavanger
NM 1936 Fredrikstad 2-0 Mjøndalen Kåre Gunnar KinnEidsvold IF
NM 1937 Mjøndalen 4-2 Odd Alf SimensenSarpsborg
NM 1938 Fredrikstad 3-2 Mjøndalen Finn AmundsenLyn
NM 1939 Sarpsborg 2-1 Skeid Gullik HagajoreTønsberg Turn
NM 1940 Fredrikstad 3-0 Skeid Thorleiv NordbøFrigg
Ingen cup spilt i årene 1941–44 pga. idrettsstreiken
NM 1945 Lyn 1-1 e.e.o.
1-1 e.e.o.
4-0
Fredrikstad Haakon EngebretsenBrage
Edvin PedersenGjøa
Nils GundersenFram Larvik
NM 1946 Lyn 3-2 Fredrikstad Sverre HermansenFjellkameratene
NM 1947 Skeid 2-0 Viking Bjarne HalvorsenSkiold
NM 1948 Sarpsborg 1-0 Fredrikstad Johan NarvestadHasle
NM 1949 Sarpsborg 3-1 Skeid Svend J. SvendsenTorp
NM 1950 Fredrikstad 3-0 Brann Josef LarsenFrigg
NM 1951 Sarpsborg 3-2 Asker Folke BålstadMercantile-Trygg
NM 1952 Sparta 3-2 Solberg Helge LadimGrüner
NM 1953 Viking 2-1 Lillestrøm Øivind HelgesenLiull
NM 1954 Skeid 3-0 Fredrikstad Finn Å. BråthenLillestrøm
NM 1955 Skeid 5-0 Lillestrøm Henry KlausenSarpsborg
NM 1956 Skeid 2-1 Larvik Turn Gunnar AndersenUlefoss
NM 1957 Fredrikstad 4-0 Sandefjord Ballklubb Leif GulliksenØrn
NM 1958 Skeid 1-0 Lillestrøm Birger NilsenGrüner
NM 1959 Viking 2-1 Sandefjord Ballklubb Trygve DahlgrenUrædd
NM 1960 Rosenborg 3-3 e.e.o.
3-2 e.e.o.
Odd Harald HeltbergFrigg
Arnold NilsenNymark
NM 1961 Fredrikstad 7-0 Haugar Bjørn BorgersenMercantile
NM 1962 Gjøvik-Lyn 2-0 Vard Georg DragvollBrage
Første mesterskap der klubber fra hele landet fikk delta
NM 1963 Skeid 2-1 Fredrikstad Kåre FurulundLøren
NM 1964 Rosenborg 2-1 Sarpsborg Johan RisethNamsos
NM 1965 Skeid 2-2 e.e.o.
1-1 e.e.o.
2-1
Frigg Finn BolstadSkiold
Rolf HansenSkiens Grane
Sverre Eugen OlsenAkademisk
NM 1966 Fredrikstad 3-2 Lyn Hans GranlundHeggedal
NM 1967 Lyn 4-1 Rosenborg Ivar HornslienNydalen
NM 1968 Lyn 3-0 Mjøndalen Henry ØbergHamar
NM 1969 Strømsgodset 2-2 e.e.o.
5-3
Fredrikstad Rolf H. AndersenSkeid
Kåre SirevaagViking
NM 1970 Strømsgodset 4-2 Lyn Einar RøedTønsberg Turn
NM 1971 Rosenborg 4-1 Fredrikstad Rolf NyhusNordstrand
NM 1972 Brann 1-0 Rosenborg Kjell WahlenSkeid
NM 1973 Strømsgodset 1-0 Rosenborg Svein Inge ThimeStavanger
NM 1974 Skeid 3-1 Viking Egil BergstadBorre
NM 1975 Bodø/Glimt 2-0 Vard Kaare LindboeVidar
NM 1976 Brann 2-1 Sogndal Odd JohannessenVang
NM 1977 Lillestrøm 1-0 Bodø/Glimt Rolf HaugenLillehammer
NM 1978 Lillestrøm 2-1 Brann Reidar BjørnestadSandviken
NM 1979 Viking 2-1 Haugar Ivar FredriksenLillestrøm
NM 1980 Vålerengen 4-1 Lillestrøm Einar HalleMolde
NM 1981 Lillestrøm 3-1 Moss Jan Erik OlsenDrammens BK
NM 1982 Brann 3-2 Molde Torbjørn AassBrage
NM 1983 Moss 2-0 Vålerengen Thorodd PresbergStrømsgodset
NM 1984 Fredrikstad 3-3 e.e.o.
3-2
Viking Per Arne LarsgårdSandefjord
Einar HalleMolde
NM 1985 Lillestrøm 4-1 Vålerengen Tore HollungØstsiden
NM 1986 Tromsø 4-1 Lillestrøm Egil NervikFreidig
NM 1987 Bryne 1-0 e.e.o. Brann Kjell NordbyRygge
NM 1988 Rosenborg 2-2 e.e.o.
2-0
Brann Bjørn KronborgFaaberg
Thorodd PresbergStrømsgodset
NM 1989 Viking 2-2 e.e.o.
2-1
Molde Rune PedersenSprint/Jeløy
Egil NervikFreidig
NM 1990 Rosenborg 5-1 Fyllingen Arild HaugstadFaaberg
NM 1991 Strømsgodset 3-2 Rosenborg Roy Helge OlsenFrigg
NM 1992 Rosenborg 3-2 Lillestrøm Rune PedersenSprint/Jeløy
NM 1993 Bodø/Glimt 2-0 Strømsgodset Sven KjelbrottHaugerud
NM 1994 Molde 3-2 Lyn Terje SingsaasRosenborg
NM 1995 Rosenborg 1-1 e.e.o.
3-1
Brann Jon E. SkjervoldFet
Rune PedersenSprint/Jeløy
NM 1996 Tromsø 2-1 Bodø/Glimt Terje HaugeLyngbø
NM 1997 Vålerenga 4-2 Strømsgodset Roy Helge OlsenHarstad
NM 1998 Stabæk 3-1 e.e.o. Rosenborg Rune PedersenSprint/Jeløy
NM 1999 Rosenborg 2-0 Brann Tom Henning ØvrebøNordstrand
NM 2000 Odd Grenland 2-1 e.e.o. Viking Frode KvamStrindheim
NM 2001 Viking 3-0 Bryne Kjell AlsethStjørdals/Blink
NM 2002 Vålerenga 1-0 Odd Grenland Tommy SkjervenKaupanger
NM 2003 Rosenborg 3-1 e.e.o. Bodø/Glimt Terje HaugeOlsvik
NM 2004 Brann 4-1 Lyn Espen BerntsenVang
NM 2005 Molde 4-2 e.e.o. Lillestrøm Brage SandmoenKjelsås
NM 2006 Fredrikstad 3-0 Sandefjord Tom Henning ØvrebøNordstrand
NM 2007 Lillestrøm 2-0 FK Haugesund Per Ivar StabergHarstad
NM 2008 Vålerenga 4-1 Stabæk Svein Oddvar MoenHaugar
NM 2009 Aalesund 2-2 e.e.o.
5-4 på straffer
Molde Kristoffer HelgerudLier
NM 2010 Strømsgodset 2-0 Follo Tom Harald HagenGrue
NM 2011 Aalesund 2-1 Brann Svein-Erik EdvartsenHamar
NM 2012 Hødd 1-1 e.e.o.
4-2 på straffer
Tromsø Kjetil SælenArna-Bjørnar
NM 2013 Molde 4-2 Rosenborg Svein Oddvar MoenHaugar
NM 2014 Molde 2-0 Odd Dag Vidar HafsåsKolstad Idrettslag
NM 2015 Rosenborg 2-0 Sarpsborg 08 Ken Henry JohnsenHusøy & Foynland
NM 2016 Rosenborg 4-0 Kongsvinger Tore HansenFeda
NM 2017 Lillestrøm 3-2 Sarpsborg 08 Ola Hobber NilsenNordstrand
NM 2018 Rosenborg 4-1 Strømsgodset Trond Ivar DøvleFjellhamar
NM 2019 Viking 1-0 FK Haugesund Espen EskåsBækkelagets Sportsklubb
NM 2020 Avlyst grunnet koronaviruspandemien.
NM 2021-22 Molde 1-0 Bodø/Glimt

Flere resultater

Alle resultater