Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Hoppuka 2023-2024 program og resultater

Lignende saker

Program, tidligere vinnere, startlister og resultater fra Hoppuka 2023-2024.

Publisert 24. desember 2023 i Hopp

Hoppuka 2023-2024

Hoppuka er en prestisjefylt hoppkunkurranse som avgjøres ved å legge sammen poengene til hopperne i de fire konkurransene i Oberstdorf, Garmisch – Partenkirchen, Innsbruck og Bischofshofen. Konkurransen har blitt avholdt siden 1953 og blir i år arrangert for 72. gang.

Dato

29. desember 2023 – 6. januar 2024

Sted

Oberstdorf, Garmisch – Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen

På TV

Rennene fra Oberstdorf og Garmisch-Partenkirchen sendes på TV3. Rennene fra Innsbruck og Bischofshofen sendes på TV2.

Vintersport på TV

Norske hoppere

Marius Lindvik, Rælingen Skiklubb
Halvor Egner Granerud, Asker Skiklubb
Johann Forfang, Tromsø IL
Daniel-André Tande, Kongsberg IF
Kristoffer Sundal, Koll IL
Benjamin Østvold, Lensbygda Sportsklubb

Program og resultater

Schattenbergbakken, Oberstdorf HS 137

Startlister/resultater

Große Olympiaschanze, Garmisch – Partenkirchen HS 142

Startlister/resultater

Sammenlagtstilling etter Garmisch

Bergiselbakken, Innsbruck HS 130

Startlister/resultater

Sammenlagtstilling etter Innsbruck

Paul-Ausserleitner-bakken, Bischofshofen HS 142

Startlister/resultater

Hoppuka sammenlagt:

Komplett liste

Terminliste verdenscup hopp 2023-2024

Two Nights Tour (Hoppuka for kvinner)

Hjemmeside

Tidligere vinnere av Hoppuka:

Sesong Vinner Nr. 2 Nr.3
2022/23 Norges flagg Halvor Egner Granerud Polens flagg Dawid Kubacki Slovenias flagg Anže Lanišek
2021/22 Japans flagg Ryōyū Kobayashi Norges flagg Marius Lindvik Norges flagg Halvor Egner Granerud
2020/21 Polens flagg Kamil Stoch Tysklands flagg Karl Geiger Polens flagg Dawid Kubacki
2019/20 Polens flagg Dawid Kubacki Norges flagg Marius Lindvik Tysklands flagg Karl Geiger
2018/19 Japans flagg Ryōyū Kobayashi[1] Tysklands flagg Markus Eisenbichler Tysklands flagg Stephan Leyhe
2017/18 Polens flagg Kamil Stoch[1] Tysklands flagg Andreas Wellinger Norges flagg Anders Fannemel
2016/17 Polens flagg Kamil Stoch Polens flagg Piotr Żyła Norges flagg Daniel-André Tande
2015/16 Slovenias flagg Peter Prevc Tysklands flagg Severin Freund Østerrikes flagg Michael Hayböck
2014/15 Østerrikes flagg Stefan Kraft Østerrikes flagg Michael Hayböck Slovenias flagg Peter Prevc
2013/14 Østerrikes flagg Thomas Diethart Østerrikes flagg Thomas Morgenstern Sveits’ flagg Simon Ammann
2012/13 Østerrikes flagg Gregor Schlierenzauer Norges flagg Anders Jacobsen Norges flagg Tom Hilde
2011/12 Østerrikes flagg Gregor Schlierenzauer Østerrikes flagg Thomas Morgenstern Østerrikes flagg Andreas Kofler
2010/11 Østerrikes flagg Thomas Morgenstern Sveits’ flagg Simon Ammann Norges flagg Tom Hilde
2009/10 Østerrikes flagg Andreas Kofler Finlands flagg Janne Ahonen Østerrikes flagg Wolfgang Loitzl
2008/09 Østerrikes flagg Wolfgang Loitzl Sveits’ flagg Simon Ammann Østerrikes flagg Gregor Schlierenzauer
2007/08 Finlands flagg Janne Ahonen Østerrikes flagg Thomas Morgenstern Tysklands flagg Michael Neumayer
2006/07 Norges flagg Anders Jacobsen Østerrikes flagg Gregor Schlierenzauer Sveits’ flagg Simon Ammann
2005/06 Finlands flagg Janne Ahonen
Tsjekkias flagg Jakub Janda
Norges flagg Roar Ljøkelsøy
2004/05 Finlands flagg Janne Ahonen Østerrikes flagg Martin Höllwarth Østerrikes flagg Thomas Morgenstern
2003/04 Norges flagg Sigurd Pettersen Østerrikes flagg Martin Höllwarth Slovenias flagg Peter Žonta
2002/03 Finlands flagg Janne Ahonen Tysklands flagg Sven Hannawald Polens flagg Adam Małysz
2001/02 Tysklands flagg Sven Hannawald[1] Finlands flagg Matti Hautamäki Østerrikes flagg Martin Höllwarth
2000/01 Polens flagg Adam Małysz Finlands flagg Janne Ahonen Tysklands flagg Martin Schmitt
1999/00 Østerrikes flagg Andreas Widhölzl Finlands flagg Janne Ahonen Tysklands flagg Martin Schmitt
1998/99 Finlands flagg Janne Ahonen Japans flagg Noriaki Kasai Japans flagg Hideharu Miyahira
1997/98 Japans flagg Kazuyoshi Funaki Tysklands flagg Sven Hannawald Finlands flagg Janne Ahonen
1996/97 Slovenias flagg Primož Peterka Østerrikes flagg Andreas Goldberger Tysklands flagg Dieter Thoma
1995/96 Tysklands flagg Jens Weißflog Finlands flagg Ari-Pekka Nikkola Østerrikes flagg Reinhard Schwarzenberger
1994/95 Østerrikes flagg Andreas Goldberger Japans flagg Kazuyoshi Funaki Finlands flagg Janne Ahonen
1993/94 Norges flagg Espen Bredesen Tysklands flagg Jens Weißflog Østerrikes flagg Andreas Goldberger
1992/93 Østerrikes flagg Andreas Goldberger Japans flagg Noriaki Kasai Tsjekkias flagg Jaroslav Sakala
1991/92 Finlands flagg Toni Nieminen Østerrikes flagg Martin Höllwarth Østerrikes flagg Werner Rathmayr
1990/91 Tysklands flagg Jens Weißflog Østerrikes flagg Andreas Felder Tysklands flagg Dieter Thoma
1989/90 Tysklands flagg Dieter Thoma Tysklands flagg Jens Weißflog Finlands flagg Risto Laakkonen
1988/89 Finlands flagg Risto Laakkonen Finlands flagg Matti Nykänen Øst-Tysklands flagg Jens Weißflog
1987/88 Finlands flagg Matti Nykänen Øst-Tysklands flagg Jens Weißflog Tsjekkias flagg Jiří Parma
1986/87 Østerrikes flagg Ernst Vettori Norges flagg Vegard Opaas Øst-Tysklands flagg Ulf Findeisen
1985/86 Østerrikes flagg Ernst Vettori Østerrikes flagg Franz Neuländtner Finlands flagg Jari Puikkonen
1984/85 Øst-Tysklands flagg Jens Weißflog Finlands flagg Matti Nykänen Øst-Tysklands flagg Klaus Ostwald
1983/84 Øst-Tysklands flagg Jens Weißflog Øst-Tysklands flagg Klaus Ostwald Finlands flagg Matti Nykänen
1982/83 Finlands flagg Matti Nykänen Øst-Tysklands flagg Jens Weißflog Canadas flagg Horst Bulau
1981/82 Øst-Tysklands flagg Manfred Deckert Norges flagg Roger Ruud Norges flagg Per Bergerud
1980/81 Østerrikes flagg Hubert Neuper Østerrikes flagg Armin Kogler Finlands flagg Jari Puikkonen
1979/80 Østerrikes flagg Hubert Neuper Øst-Tysklands flagg Henry Glaß Øst-Tysklands flagg Martin Weber
1978/79 Finlands flagg Pentti Kokkonen Sveits’ flagg Hansjörg Sumi Øst-Tysklands flagg Jochen Danneberg
1977/78 Finlands flagg Kari Ylianttila Øst-Tysklands flagg Matthias Buse Øst-Tysklands flagg Martin Weber
1976/77 Øst-Tysklands flagg Jochen Danneberg Sveits’ flagg Walter Steiner Øst-Tysklands flagg Henry Glaß
1975/76 Øst-Tysklands flagg Jochen Danneberg Østerrikes flagg Karl Schnabl Østerrikes flagg Reinhold Bachler
1974/75 Østerrikes flagg Willi Pürstl Østerrikes flagg Edi Federer Østerrikes flagg Karl Schnabl
1973/74 Øst-Tysklands flagg Hans-Georg Aschenbach Sveits’ flagg Walter Steiner Øst-Tysklands flagg Bernd Eckstein
1972/73 Øst-Tysklands flagg Rainer Schmidt Øst-Tysklands flagg Hans-Georg Aschenbach Sovjetunionens flagg Sergej Botsjkov
1971/72 Norges flagg Ingolf Mork Øst-Tysklands flagg Henry Glaß Finlands flagg Tauno Käyhkö
1970/71 Tsjekkias flagg Jiří Raška Norges flagg Ingolf Mork Tsjekkias flagg Zbyněk Hubač
1969/70 Øst-Tysklands flagg Horst Queck Norges flagg Bjørn Wirkola Sovjetunionens flagg Gari Napalkov
1968/69 Norges flagg Bjørn Wirkola Tsjekkias flagg Jiří Raška Tsjekkias flagg Zbyněk Hubač
1967/68 Norges flagg Bjørn Wirkola Tsjekkias flagg Jiří Raška Øst-Tysklands flagg Dieter Neuendorf
1966/67 Norges flagg Bjørn Wirkola Østerrikes flagg Sepp Lichtenegger Øst-Tysklands flagg Dieter Neuendorf
1965/66 Finlands flagg Veikko Kankkonen Øst-Tysklands flagg Dieter Neuendorf Norges flagg Bjørn Wirkola
1964/65 Norges flagg Torgeir Brandtzæg Norges flagg Bjørn Wirkola Tsjekkias flagg Dalibor Motejlek
1963/64 Finlands flagg Veikko Kankkonen Norges flagg Torbjørn Yggeseth Østerrikes flagg Baldur Preiml
1962/63 Norges flagg Toralf Engan Norges flagg Torbjørn Yggeseth Tysklands flagg Max Bolkart
1961/62 Finlands flagg Eino Kirjonen Østerrikes flagg Willi Egger Finlands flagg Hemmo Silvennoinen
1960/61 Øst-Tysklands flagg Helmut Recknagel Østerrikes flagg Otto Leodolter Finlands flagg Kalevi Kärkinen
1959/60 Tysklands flagg Max Bolkart Østerrikes flagg Albin Plank Østerrikes flagg Otto Leodolter
1958/59 Øst-Tysklands flagg Helmut Recknagel Østerrikes flagg Walter Habersatter Norges flagg Arne Hoel
1957/58 Øst-Tysklands flagg Helmut Recknagel Sovjetunionens flagg Nikolaj Sjamov Sovjetunionens flagg Nikolaj Kamenskij
1956/57 Finlands flagg Pentti Uotinen Finlands flagg Eino Kirjonen Tysklands flagg Max Bolkart
1955/56 Sovjetunionens flagg Nikolaj Kamenskij Østerrikes flagg Sepp Bradl Sovjetunionens flagg Nikolaj Sjamov
1954/55 Finlands flagg Hemmo Silvennoinen Finlands flagg Eino Kirjonen Finlands flagg Aulis Kallakorpi
1953/54 Norges flagg Olaf Bjørnstad Finlands flagg Eino Kirjonen Østerrikes flagg Sepp Bradl
1953 Østerrikes flagg Sepp Bradl Norges flagg Halvor Næs Norges flagg Asgeir Dølplads
Alle resultater