Sport på TV | NM på ski Beitostølen | WC skiflyvning Oberstdorf | WC hopp Hinzenbach | Junior VM skiskyting | NC skiskyting Fossum | WC alpint Val di Fassa | WC alpint Palisades Tahoe| Alle resultater

Hoppuka sammenlagt 2022-23

Lignende saker

Hoppuka sammenlagt 2022-23.

Publisert 1. januar 2023 i Hopp

Program kvinnenes hoppuke – Silvester Tournament

Program og resultater alle renn i Hoppuka 2022-23

Hoppuka sammenlagt 2022-23

Hoppuka er en prestisjefylt hoppkunkurranse som avgjøres ved å legge sammen poengene til hopperne i de fire konkurransene i Oberstdorf, Garmisch – Partenkirchen, Innsbruck og Bischofshofen. Konkurransen har blitt avholdt helt siden 1953 og blir i år arragnert for 71. gang.

6. januar – Paul-Ausserleitner-bakken, Bischofshofen HS 142

Sluttstilling Hoppuka 2022-23

Komplett liste

Topp 27

4. januar – Bergiselbakken, Innsbruck HS 130

Sammenlagtstilling etter 3. renn i Innsbruck

Komplett liste

Topp 27:

1. januar – Große Olympiaschanze, Garmisch – Partenkirchen HS 142

Sammenlagtstilling etter 2. renn i Garmisch – Partenkirchen

Komplett liste (PDF)

Topp 27:

29. desember – Schattenbergbakken, Oberstdorf HS 137

Sammenlagtstilling etter 1. renn i Oberstdorf

Topp 20:

Terminliste verdenscup hopp 2022-23

Hjemmeside

Tidligere vinnere av Hoppuka:

Sesong Vinner Nr. 2 Nr.3
2021/22 Japan Ryōyū Kobayashi Norge Marius Lindvik Norge Halvor Egner Granerud
2020/21 Polen Kamil Stoch Tyskland Karl Geiger Polen Dawid Kubacki
2019/20 Polen Dawid Kubacki Norge Marius Lindvik Tyskland Karl Geiger
2018/19 Japan Ryōyū Kobayashi[1] Tyskland Markus Eisenbichler Tyskland Stephan Leyhe
2017/18 Polen Kamil Stoch[1] Tyskland Andreas Wellinger Norge Anders Fannemel
2016/17 Polen Kamil Stoch Polen Piotr Żyła Norge Daniel-André Tande
2015/16 Slovenia Peter Prevc Tyskland Severin Freund Østerrike Michael Hayböck
2014/15 Østerrike Stefan Kraft Østerrike Michael Hayböck Slovenia Peter Prevc
2013/14 Østerrike Thomas Diethart Østerrike Thomas Morgenstern Sveits Simon Ammann
2012/13 Østerrike Gregor Schlierenzauer Norge Anders Jacobsen Norge Tom Hilde
2011/12 Østerrike Gregor Schlierenzauer Østerrike Thomas Morgenstern Østerrike Andreas Kofler
2010/11 Østerrike Thomas Morgenstern Sveits Simon Ammann Norge Tom Hilde
2009/10 Østerrike Andreas Kofler Finland Janne Ahonen Østerrike Wolfgang Loitzl
2008/09 Østerrike Wolfgang Loitzl Sveits Simon Ammann Østerrike Gregor Schlierenzauer
2007/08 Finland Janne Ahonen Østerrike Thomas Morgenstern Tyskland Michael Neumayer
2006/07 Norge Anders Jacobsen Østerrike Gregor Schlierenzauer Sveits Simon Ammann
2005/06 Finland Janne Ahonen
Tsjekkia Jakub Janda
Norge Roar Ljøkelsøy
2004/05 Finland Janne Ahonen Østerrike Martin Höllwarth Østerrike Thomas Morgenstern
2003/04 Norge Sigurd Pettersen Østerrike Martin Höllwarth Slovenia Peter Žonta
2002/03 Finland Janne Ahonen Tyskland Sven Hannawald Polen Adam Małysz
2001/02 Tyskland Sven Hannawald[1] Finland Matti Hautamäki Østerrike Martin Höllwarth
2000/01 Polen Adam Małysz Finland Janne Ahonen Tyskland Martin Schmitt
1999/00 Østerrike Andreas Widhölzl Finland Janne Ahonen Tyskland Martin Schmitt
1998/99 Finland Janne Ahonen Japan Noriaki Kasai Japan Hideharu Miyahira
1997/98 Japan Kazuyoshi Funaki Tyskland Sven Hannawald Finland Janne Ahonen
1996/97 Slovenia Primož Peterka Østerrike Andreas Goldberger Tyskland Dieter Thoma
1995/96 Tyskland Jens Weißflog Finland Ari-Pekka Nikkola Østerrike Reinhard Schwarzenberger
1994/95 Østerrike Andreas Goldberger Japan Kazuyoshi Funaki Finland Janne Ahonen
1993/94 Norge Espen Bredesen Tyskland Jens Weißflog Østerrike Andreas Goldberger
1992/93 Østerrike Andreas Goldberger Japan Noriaki Kasai Tsjekkia Jaroslav Sakala
1991/92 Finland Toni Nieminen Østerrike Martin Höllwarth Østerrike Werner Rathmayr
1990/91 Tyskland Jens Weißflog Østerrike Andreas Felder Tyskland Dieter Thoma
1989/90 Tyskland Dieter Thoma Tyskland Jens Weißflog Finland Risto Laakkonen
1988/89 Finland Risto Laakkonen Finland Matti Nykänen Øst-Tyskland Jens Weißflog
1987/88 Finland Matti Nykänen Øst-Tyskland Jens Weißflog Tsjekkia Jiří Parma
1986/87 Østerrike Ernst Vettori Norge Vegard Opaas Øst-Tyskland Ulf Findeisen
1985/86 Østerrike Ernst Vettori Østerrike Franz Neuländtner Finland Jari Puikkonen
1984/85 Øst-Tyskland Jens Weißflog Finland Matti Nykänen Øst-Tyskland Klaus Ostwald
1983/84 Øst-Tyskland Jens Weißflog Øst-Tyskland Klaus Ostwald Finland Matti Nykänen
1982/83 Finland Matti Nykänen Øst-Tyskland Jens Weißflog Canada Horst Bulau
1981/82 Øst-Tyskland Manfred Deckert Norge Roger Ruud Norge Per Bergerud
1980/81 Østerrike Hubert Neuper Østerrike Armin Kogler Finland Jari Puikkonen
1979/80 Østerrike Hubert Neuper Øst-Tyskland Henry Glaß Øst-Tyskland Martin Weber
1978/79 Finland Pentti Kokkonen Sveits Hansjörg Sumi Øst-Tyskland Jochen Danneberg
1977/78 Finland Kari Ylianttila Øst-Tyskland Matthias Buse Øst-Tyskland Martin Weber
1976/77 Øst-Tyskland Jochen Danneberg Sveits Walter Steiner Øst-Tyskland Henry Glaß
1975/76 Øst-Tyskland Jochen Danneberg Østerrike Karl Schnabl Østerrike Reinhold Bachler
1974/75 Østerrike Willi Pürstl Østerrike Edi Federer Østerrike Karl Schnabl
1973/74 Øst-Tyskland Hans-Georg Aschenbach Sveits Walter Steiner Øst-Tyskland Bernd Eckstein
1972/73 Øst-Tyskland Rainer Schmidt Øst-Tyskland Hans-Georg Aschenbach Sovjetunionen Sergej Botsjkov
1971/72 Norge Ingolf Mork Øst-Tyskland Henry Glaß Finland Tauno Käyhkö
1970/71 Tsjekkia Jiří Raška Norge Ingolf Mork Tsjekkia Zbyněk Hubač
1969/70 Øst-Tyskland Horst Queck Norge Bjørn Wirkola Sovjetunionen Gari Napalkov
1968/69 Norge Bjørn Wirkola Tsjekkia Jiří Raška Tsjekkia Zbyněk Hubač
1967/68 Norge Bjørn Wirkola Tsjekkia Jiří Raška Øst-Tyskland Dieter Neuendorf
1966/67 Norge Bjørn Wirkola Østerrike Sepp Lichtenegger Øst-Tyskland Dieter Neuendorf
1965/66 Finland Veikko Kankkonen Øst-Tyskland Dieter Neuendorf Norge Bjørn Wirkola
1964/65 Norge Torgeir Brandtzæg Norge Bjørn Wirkola Tsjekkia Dalibor Motejlek
1963/64 Finland Veikko Kankkonen Norge Torbjørn Yggeseth Østerrike Baldur Preiml
1962/63 Norge Toralf Engan Norge Torbjørn Yggeseth Tyskland Max Bolkart
1961/62 Finland Eino Kirjonen Østerrike Willi Egger Finland Hemmo Silvennoinen
1960/61 Øst-Tyskland Helmut Recknagel Østerrike Otto Leodolter Finland Kalevi Kärkinen
1959/60 Tyskland Max Bolkart Østerrike Albin Plank Østerrike Otto Leodolter
1958/59 Øst-Tyskland Helmut Recknagel Østerrike Walter Habersatter Norge Arne Hoel
1957/58 Øst-Tyskland Helmut Recknagel Sovjetunionen Nikolaj Sjamov Sovjetunionen Nikolaj Kamenskij
1956/57 Finland Pentti Uotinen Finland Eino Kirjonen Tyskland Max Bolkart
1955/56 Sovjetunionen Nikolaj Kamenskij Østerrike Sepp Bradl Sovjetunionen Nikolaj Sjamov
1954/55 Finland Hemmo Silvennoinen Finland Eino Kirjonen Finland Aulis Kallakorpi
1953/54 Norge Olaf Bjørnstad Finland Eino Kirjonen Østerrike Sepp Bradl
1953 Østerrike Sepp Bradl Norge Halvor Næs Norge Asgeir Dølplads

Hoppuka sammenlagt Hoppuka sammenlagt Hoppuka sammenlagt Hoppuka sammenlagt

Alle resultater