Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Program VM hopp 2023

Lignende saker

Program, startlister og resultater VM hopp 2023 som arrangeres i Planica.

Publisert 22. september 2022 i Hopp

Program VM hopp 2023

Dette er programmet for Ski VM i Planica 2023 i hoppbakken. Mesterskapet arrangeres mellom 22. februar og 4. mars 2023.

På TV

Alle øvelsene sendes direkte på NRK og Viaplay.

Oversikt over all vintersport på TV finnes her

Program og resultater for samtlige øvelser under Ski VM
Medaljeoversikt
Norges tropp

Onsdag 22. februar

Torsdag 23. februar

Fredag 24. februar

Lørdag 25. februar

Søndag 26. februar

Tirsdag 28. februar

Onsdag 1. mars

Torsdag 2. mars

Fredag 3. mars

Lørdag 4. mars

Hjemmeside

Terminliste verdenscupen hopp 2022/23

Medaljører VM hopp

Stor bakke

Mesterskap Gull Sølv Bronse
1925 Janské Lázně Tsjekkoslovakia Willen Dick Norge Henry Ljungmann Tsjekkoslovakia František Wende
1926 Lahtis Norge Jacob Tullin Thams Norge Otto Aasen Norge Georg Østerholt
1927 Cortina Sverige Tore Edman Tsjekkoslovakia Willen Dick Sverige Bertil Carlsson
1929 Zakopane Norge Sigmund Ruud Norge Kristian Johansson Norge Hans Kleppen
1930 Oslo Norge Gunnar Andersen Norge Reidar Andersen Norge Sigmund Ruud
1931 Oberhof Norge Birger Ruud Sveits Fritz Kaufmann Sverige Sven Selånger
1933 Innsbruck Sveits Marcel Reymond Tsjekkoslovakia Rudolf Burkert Sverige Sven Selånger
1934 Sollefteå Norge Kristian Johansson Norge Arne Hovde Sverige Sven Selånger
1935 Vysoké Tatry Norge Birger Ruud Norge Reidar Andersen Norge Alf Andersen
1937 Chamonix Norge Birger Ruud Norge Reidar Andersen Norge Sigurd Sollid
1938 Lahtis Norge Asbjørn Ruud Polen Stanisław Marusarz Norge Hilmar Myhra
1939 Zakopane Tyskland Sepp Bradl Norge Birger Ruud Norge Arnholdt Kongsgård
1950 Lake Placid Norge Hans Bjørnstad Sverige Thure Lindgren Norge Arnfinn Bergmann
1954 Falun Finland Matti Pietikäinen Finland Veikko Heinonen Sverige Bror Östman
1958 Lahtis Finland Juhani Kärkinen Finland Ensio Hyytiä Øst-Tyskland Helmut Recknagel
1962 Zakopane Øst-Tyskland Helmut Recknagel Sovjetunionen Nikolaj Kamenskij Finland Niilo Halonen
1966 Oslo Norge Bjørn Wirkola Japan Takashi Fujisawa Sverige Kjell Sjöberg
1970 Vysoké Tatry Sovjetunionen Garij Napalkov Tsjekkoslovakia Jiří Raška Polen Stanisław Gąsienica Daniel
1974 Falun Øst-Tyskland Hans-Georg Aschenbach Øst-Tyskland Heinz Wossipiwo Tsjekkoslovakia Rudolf Höhnl
1978 Lahtis Finland Tapio Räisänen Østerrike Alois Lipburger Øst-Tyskland Falko Weißpflog
1982 Oslo Finland Matti Nykänen Norge Olav Hansson Østerrike Armin Kogler
1985 Seefeld Norge Per Bergerud Finland Jari Puikkonen Finland Matti Nykänen
1987 Oberstdorf Østerrike Andreas Felder Norge Vegard Opaas Østerrike Ernst Vettori
1989 Lahtis Finland Jari Puikkonen Øst-Tyskland Jens Weißflog Finland Matti Nykänen
1991 Val di Fiemme Jugoslavia Franci Petek Norge Rune Olijnyk Øst-Tyskland Jens Weißflog
1993 Falun Norge Espen Bredesen Tsjekkia Jaroslav Sakala Østerrike Andreas Goldberger
1995 Thunder Bay Norge Tommy Ingebrigtsen Østerrike Andreas Goldberger Tyskland Jens Weißflog
1997 Trondheim Japan Masahiko Harada Tyskland Dieter Thoma Sveits Sylvain Freiholz
1999 Ramsau Tyskland Martin Schmitt Tyskland Sven Hannawald Japan Hideharu Miyahira
2001 Lahtis Tyskland Martin Schmitt Polen Adam Małysz Finland Janne Ahonen
2003 Val di Fiemme Polen Adam Małysz Finland Matti Hautamäki Japan Noriaki Kasai
2005 Oberstdorf Finland Janne Ahonen Norge Roar Ljøkelsøy Tsjekkia Jakub Janda
2007 Sapporo Sveits Simon Ammann Finland Harri Olli Norge Roar Ljøkelsøy
2009 Liberec Sveits Andreas Küttel Tyskland Martin Schmitt Norge Anders Jacobsen
2011 Oslo Østerrike Gregor Schlierenzauer Østerrike Thomas Morgenstern Sveits Simon Ammann
2013 Val di Fiemme Polen Kamil Stoch Slovenia Peter Prevc Norge Anders Jacobsen
2015 Falun Tyskland Severin Freund Østerrike Gregor Schlierenzauer Norge Rune Velta
2017 Lahtis Østerrike Stefan Kraft Tyskland Andreas Wellinger Polen Piotr Żyła
2019 Seefeld Tyskland Markus Eisenbichler Tyskland Karl Geiger Sveits Killian Peier
2021 Oberstdorf Østerrike Stefan Kraft Norge Robert Johansson Tyskland Karl Geiger

Liten bakke

Mesterskap Gull Sølv Bronse
1962 Zakopane Norge Toralf Engan Polen Antoni Łaciak Øst-Tyskland Helmut Recknagel
1966 Oslo Norge Bjørn Wirkola Øst-Tyskland Dieter Neuendorf Finland Paavo Lukkariniemi
1970 Vysoké Tatry Sovjetunionen Garij Napalkov Japan Yukio Kasaya Norge Lars Grini
1974 Falun Øst-Tyskland Hans-Georg Aschenbach Øst-Tyskland Dietrich Kampf Sovjetunionen Aleksej Borovitin
1978 Lahtis Øst-Tyskland Matthias Buse Øst-Tyskland Henry Glaß Sovjetunionen Aleksej Borovitin
1982 Oslo Østerrike Armin Kogler Finland Jari Puikkonen Norge Ole Bremseth
1985 Seefeld Øst-Tyskland Jens Weißflog Østerrike Andreas Felder Norge Per Bergerud
1987 Oberstdorf Tsjekkoslovakia Jiří Parma Finland Matti Nykänen Norge Vegard Opaas
1989 Lahtis Øst-Tyskland Jens Weißflog Finland Ari-Pekka Nikkola Østerrike Heinz Kuttin
1991 Val di Fiemme Østerrike Heinz Kuttin Norge Kent Johanssen Finland Ari-Pekka Nikkola
1993 Falun Japan Masahiko Harada Østerrike Andreas Goldberger Tsjekkia Jaroslav Sakala
1995 Thunder Bay Japan Takanobu Okabe Japan Hiroya Saitō Finland Mika Laitinen
1997 Trondheim Finland Janne Ahonen Japan Masahiko Harada Østerrike Andreas Goldberger
1999 Ramsau Japan Kazuyoshi Funaki Japan Hideharu Miyahira Japan Masahiko Harada
2001 Lahtis Polen Adam Małysz Tyskland Martin Schmitt Østerrike Martin Höllwarth
2003 Val di Fiemme Polen Adam Małysz Norge Tommy Ingebrigtsen Japan Noriaki Kasai
2005 Oberstdorf Slovenia Rok Benkovič Tsjekkia Jakub Janda Finland Janne Ahonen
2007 Sapporo Polen Adam Małysz Sveits Simon Ammann Østerrike Thomas Morgenstern
2009 Liberec Østerrike Wolfgang Loitzl Østerrike Gregor Schlierenzauer Sveits Simon Ammann
2011 Oslo Østerrike Thomas Morgenstern Østerrike Andreas Kofler Polen Adam Małysz
2013 Val di Fiemme Norge Anders Bardal Østerrike Gregor Schlierenzauer Slovenia Peter Prevc
2015 Falun Norge Rune Velta Tyskland Severin Freund Østerrike Stefan Kraft
2017 Lahtis Østerrike Stefan Kraft Tyskland Andreas Wellinger Tyskland Markus Eisenbichler
2019 Seefeld Polen Dawid Kubacki Polen Kamil Stoch Østerrike Stefan Kraft
2021 Oberstdorf Polen Piotr Żyła Tyskland Karl Geiger Slovenia Anže Lanišek

Lagkonkurranse

der Vinter-OL 1984 i Sarajevo.

Mesterskap Gull Sølv Bronse
1982 Oslo Norge Norge

Østerrike Østerrike

Finland Finland

1984 Engelberg Finland Finland

Øst-Tyskland Øst-Tyskland

Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia

1985 Seefeld Finland Finland

Østerrike Østerrike

Øst-Tyskland Øst-Tyskland

1987 Oberstdorf Finland Finland

Norge Norge

Østerrike Østerrike

1989 Lahtis Finland Finland

Norge Norge

Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia

1991 Val di Fiemme Østerrike Østerrike

Finland Finland

Tyskland Tyskland

1993 Falun Norge Norge

Tsjekkoslovakia Tsjekkoslovakia

Østerrike Østerrike

1995 Thunder Bay Finland Finland

Tyskland Tyskland

Japan Japan

1997 Trondheim Finland Finland

Japan Japan

Tyskland Tyskland

1999 Ramsau Tyskland Tyskland

Japan Japan

Østerrike Østerrike

2001 Lahtis Tyskland Tyskland

Finland Finland

Østerrike Østerrike

2003 Val di Fiemme Finland Finland

Japan Japan

Norge Norge

2005 Oberstdorf Østerrike Østerrike

Finland Finland

Norge Norge

2007 Sapporo Østerrike Østerrike

Norge Norge

Japan Japan

2009 Liberec Østerrike Østerrike

Norge Norge

Japan Japan

2011 Oslo Østerrike Østerrike

Norge Norge

Slovenia Slovenia

2013 Val di Fiemme Østerrike Østerrike

Tyskland Tyskland

Polen Polen

2015 Falun Norge Norge

Østerrike Østerrike

Polen Polen

2017 Lahtis Polen Polen

Norge Norge

Østerrike Østerrike

2019 Seefeld Tyskland Tyskland

Østerrike Østerrike

Japan Japan

2021 Oberstdorf Tyskland Tyskland

Østerrike Østerrike

Polen Polen

Kvinner

Stor bakke

Arrangert første gang i Ski-VM 2021.

Mesterskap Gull Sølv Bronse
2021 Oberstdorf Norge Maren Lundby Japan Sara Takanashi Slovenia Nika Križnar

Normalbakke

Lagkonkurranse, normalbakke

Arrangert første gang i Ski-VM 2019.

VM hopp VM hopp VM hopp VM hopp VM hopp VM hopp VM hopp VM hopp VM hopp VM hopp VM hopp VM hopp ski vm 2023 program ski vm 2023

Alle resultater