Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Verdenscup hopp Holmenkollen 2024 program og resultater

Lignende saker

Startlister og resultater for Verdenscup hopp Holmenkollen som arrangeres 8.-10. mars 2024.

Publisert 10. mars 2024 i Hopp

Verdenscup hopp Holmenkollen 2024

En del av Raw Air 2024

Dato

8. – 10. mars

Sted

Holmenkollen – Oslo
Holmenkollbakken HS 134 – Bakkerekord: 144 meter, Robert Johansson (2019)

På TV

Rennene sendes direkte på TV2.

Vintersport på TV

Norske utøvere

Kvinner
Thea Minyan Bjørseth, Lensbygda Sportsklubb
Silje Opseth, Holeværingen
Eirin Maria Kvandal, Mosjøen IL
Kjersti Græsli, Tydal IL
Ingvild Synnøve Midtskogen, Try IL
Heidi Dyhre Traaserud, Heddal IL

Menn
Johann Forfang, Tromsø Skiklubb
Marius Lindvik, Rælingen Skiklubb
Halvor Egner Granerud, Asker Skiklubb’
Kristoffer Sundal, Koll IL
Daniel-André Tande, Kongsberg IF
Robert Johansson, Søre Ål IL
Fredrik Villumstad, Skimt
Robin Pedersen, Stålkameratene
Sindre Ulven Jørgensen, Asker Skiklubb
Benjamin Østvold, Lensbygda Sportsklubb

Startlister og resultater

Fredag 8. mars

Topp 10

Topp 10

Lørdag 9. mars

Topp 25

Raw Air sammenlagt etter rennet

Topp 25

Raw Air sammenlagt etter rennet

Søndag 10. mars

Topp 10

Topp 25

Raw Air sammenlagt menn etter Holmenkollen

Topp 10

Topp 25

Raw Air sammenlagt kvinner etter Holmenkollen

Værvarsel

Terminliste verdenscup kvinner 2023-24

Terminliste verdenscup menn 2023-24

Alle resultater i Raw Air 2024

Arrangørens hjemmeside

Tidilgere vinnere av Raw Air

Menn

Year Date Winner Second Third Rounds
2017 10–19 March Austria Stefan Kraft Poland Kamil Stoch Germany Andreas Wellinger 14/16
2018 9–18 March Poland Kamil Stoch Norway Robert Johansson Norway Andreas Stjernen 16/16
2019 8–17 March Japan Ryōyū Kobayashi Austria Stefan Kraft Norway Robert Johansson 15/16
2020 6–11 March Poland Kamil Stoch Japan Ryōyū Kobayashi Norway Marius Lindvik 9/16
2022 2–6 March Austria Stefan Kraft Germany Karl Geiger Japan Ryōyū Kobayashi 9/9
2023 10–19 March Norway Halvor Egner Granerud Austria Stefan Kraft Slovenia Anže Lanišek 18/18

Kvinner

Year Date Winner Second Third Rounds
2019 9–14 March Norway Maren Lundby Germany Katharina Althaus Germany Juliane Seyfarth 9/9
2020 7–11 March Norway Maren Lundby Norway Silje Opseth Austria Eva Pinkelnig 7/9
2022 2–6 March Slovenia Nika Križnar Japan Sara Takanashi Slovenia Urša Bogataj 12/12
2023 10–19 March Slovenia Ema Klinec Germany Katharina Althaus Germany Selina Freitag 14/14
Alle resultater