Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Program og resultater VM Kombinert 2023

Lignende saker

Program, historikk, startlister og resultater for VM kombinert i Planica.

Publisert 22. september 2022 i Kombinert

Program VM Kombinert 2023

Dette er programmet for kombinertøvelseneunder VM i Planica 2023. Mesterskapet arrangeres mellom 22. februar og 4. mars 2023.

På TV

Alle øvelsene sendes direkte på NRK og Viaplay.

Oversikt over all vintersport på TV finnes her

Program og resultater for samtlige øvelser under Ski VM
Medaljeoversikt
Norges tropp
Alle løypene som brukes under Ski VM

Fredag 24. februar

Lørdag 25. februar

Søndag 26. februar

Onsdag 1. mars

Lørdag 4. mars

Hjemmeside

Terminliste verdenscupen kombinert 2022/23

Alle medaljører i VM kombinert

Normalbakke/10 km individuelt

Mesterskap Gull Sølv Bronse
1925 Janské Lázně Tsjekkoslovakia Otakar Německý Tsjekkoslovakia Josef Adolf Sveits Xaver Affentranger
1926 Lahtis Norge Johan Grøttumsbråten Norge Thorleif Haug Norge Einar Landvik
1927 Cortina Tsjekkoslovakia Rudolf Burkert Tsjekkoslovakia Otakar Německý Tsjekkoslovakia František Wende
1929 Zakopane Norge Hans Vinjarengen Norge Ole Stenen Finland Esko Järvinen
1930 Oslo Norge Hans Vinjarengen Norge Leif Skagnæs Norge Knut Lunde
1931 Oberhof Norge Johan Grøttumsbråten Norge Sverre Kolterud Norge Arne Rustadstuen
1933 Innsbruck Sverige Sven Selånger Tsjekkoslovakia Antonín Bartoň Østerrike Harald Bosio
1934 Sollefteå Norge Oddbjørn Hagen Norge Sverre Kolterud Norge Hans Vinjarengen
1935 Vysoké Tatry Norge Oddbjørn Hagen Finland Lauri Valonen Tyskland Willy Bogner
1937 Chamonix Norge Sigurd Røen Norge Rolf Kaarby Finland Aarne Valkama
1938 Lahtis Norge Olaf Hoffsbakken Sverige John Westbergh Norge Hans Vinjarengen
1939 Zakopane Tyskland Gustl Berauer Sverige Gustaf Adolf Sellin Norge Magnar Fosseide
1950 Lake Placid Finland Heikki Hasu Norge Ottar Gjermundshaug Norge Simon Slåttvik
1954 Falun Norge Sverre Stenersen Norge Gunder Gundersen Norge Kjetil Mårdalen
1958 Lahtis Finland Paavo Korhonen Norge Sverre Stenersen Norge Gunder Gundersen
1962 Zakopane Norge Arne Larsen Sovjetunionen Dmitrij Kotsjkin Norge Ole Henrik Fagerås
1966 Oslo Vest-Tyskland Georg Thoma Vest-Tyskland Franz Keller Sveits Alois Kälin
1970 Vysoké Tatry Tsjekkoslovakia Ladislav Rygl Sovjetunionen Nikolaj Nogovitsyn Sovjetunionen Vjatsjeslav Drjagin
1974 Falun Øst-Tyskland Ulrich Wehling Øst-Tyskland Günther Deckert Polen Stefan Hula
1978 Lahtis Øst-Tyskland Konrad Winkler Finland Rauno Miettinen Øst-Tyskland Ulrich Wehling
1982 Oslo Norge Tom Sandberg Øst-Tyskland Konrad Winkler Øst-Tyskland Uwe Dotzauer
1985 Seefeld Vest-Tyskland Hermann Weinbuch Norge Geir Andersen Finland Jouko Karjalainen
1987 Oberstdorf Norge Torbjørn Løkken Norge Trond-Arne Bredesen Vest-Tyskland Hermann Weinbuch
1989 Lahtis Norge Trond Einar Elden Sovjetunionen Andrej Dundukov Norge Trond-Arne Bredesen
1991 Val di Fiemme Norge Fred Børre Lundberg Østerrike Klaus Sulzenbacher Østerrike Klaus Ofner
1993 Falun Japan Kenji Ogiwara Norge Knut Tore Apeland Norge Trond Einar Elden
1995 Thunder Bay Norge Fred Børre Lundberg Finland Jari Mantila Frankrike Sylvain Guillaume
1997 Trondheim Japan Kenji Ogiwara Norge Bjarte Engen Vik Frankrike Fabrice Guy
1999 Ramsau Norge Bjarte Engen Vik Finland Samppa Lajunen Russland Dmitrij Sinitzyn
2001 Lahtis Norge Bjarte Engen Vik Finland Samppa Lajunen Østerrike Felix Gottwald
2003 Val di Fiemme Tyskland Ronny Ackermann Østerrike Felix Gottwald Finland Samppa Lajunen
2005 Oberstdorf Tyskland Ronny Ackermann Tyskland Björn Kircheisen Østerrike Felix Gottwald
2007 Sapporo Tyskland Ronny Ackermann USA Bill Demong Finland Anssi Koivuranta
2009 Liberec USA Todd Lodwick Norge Jan Schmid USA Bill Demong
2011 Oslo Tyskland Eric Frenzel Tyskland Tino Edelmann Østerrike Felix Gottwald
2013 Val di Fiemme Frankrike Jason Lamy-Chappuis Østerrike Mario Stecher Tyskland Björn Kircheisen
2015 Falun Tyskland Johannes Rydzek Italia Alessandro Pittin Frankrike Jason Lamy-Chappuis
2017 Lahtis Tyskland Johannes Rydzek Tyskland Eric Frenzel Tyskland Björn Kircheisen
2019 Seefeld Norge Jarl Magnus Riiber Østerrike Bernhard Gruber Japan Akito Watabe
2021 Oberstdorf Norge Jarl Magnus Riiber Finland Ilkka Herola Norge Jens Lurås Oftebro

Lagkonkurranse, normalbakke/4 × 5 km stafett

Mesterskap Gull Sølv Bronse
1982 Oslo Øst-Tyskland Øst-Tyskland

Finland Finland

delt med
Norge Norge

(ingen)
1984 Rovaniemi1 Norge Norge

Finland Finland

Sovjetunionen Sovjetunionen

1985 Seefeld Vest-Tyskland Vest-Tyskland

Norge Norge

Finland Finland

1987 Oberstdorf Vest-Tyskland Vest-Tyskland

Norge Norge

Sovjetunionen Sovjetunionen

1989 Lahtis Norge Norge

Sveits Sveits

Øst-Tyskland Øst-Tyskland

1991 Val di Fiemme Østerrike Østerrike

Frankrike Frankrike

Japan Japan

1993 Falun Japan Japan

Norge Norge

Tyskland Tyskland

1995 Thunder Bay Japan Japan

Norge Norge

Sveits Sveits

1997 Trondheim Norge Norge

Finland Finland

Østerrike Østerrike

1999 Ramsau Finland Finland

Norge Norge

Russland Russland

2001 Lahtis Norge Norge

Østerrike Østerrike

Finland Finland

2003 Val di Fiemme Østerrike Østerrike

Tyskland Tyskland

Finland Finland

2005 Oberstdorf Norge Norge

Tyskland Tyskland

Østerrike Østerrike

2007 Sapporo Finland Finland

Tyskland Tyskland

Norge Norge

2009 Liberec Japan Japan

Tyskland Tyskland

Norge Norge

2011 Oslo Østerrike Østerrike

Tyskland Tyskland

Norge Norge

2013 Val di Fiemme Frankrike Frankrike

Norge Norge

USA USA

2015 Falun Tyskland Tyskland

Norge Norge

Frankrike Frankrike

2017 Lahtis Tyskland Tyskland

Norge Norge

Østerrike Østerrike

2019 Seefeld Norge Norge

Tyskland Tyskland

Østerrike Østerrike

2021 Oberstdorf Norge Norge

Tyskland Tyskland

Østerrike Østerrike

1)Ekstra Ski-VM i RovaniemiFinland ettersom lagkonkurransen ikke var på programmet i OL i Sarajevo.

Stor bakke/10 km individuelt

Lagsprint, stor bakke/2 × 7,5 km parstafett

Øvelsen ble første gang arrangert under Ski-VM 2013 i Val di Fiemme.

Kvinner

Normalbakke/5 km individuelt

Øvelsen sto første gang på programmet under Ski-VM 2021 i Oberstdorf i Tyskland.

VM kombinert VM kombinert VM kombinert VM kombinert VM kombinert VM kombinert VM kombinert VM kombinert VM kombinert VM kombinert VM kombinert VM kombinert program vm på ski vm på ski 2023

Alle resultater