Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

Resultater 10 km klassisk menn NM del 2 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra 10 km klassisk menn NM del 2 som arrangeres på Lillehammer 22. mars 2024.

Publisert 22. mars 2024 i Langrenn

Program og resultater fra alle konkurranser under NM del 2 på Lillehammer

10 km klassisk menn NM del 2 Lillehammer 2024

Dato: Fredag 22. mars
Start kl 13.15
På TV: Rennet sendes på NRK, lenke til sendingen i NRK TV.

(Rennet er også åpent for juniorer)

Resultater

Separat resultatliste for: M17 | M18 | M19-20 | U23

Rank Startnumber Firstname Surname Club Total Time Diff Winner
1 501 Johannes Høsflot Klæbo BYÅSEN IL 26:52.6 0:00.0
2 469 Erik Valnes BARDUFOSS OG OMEGN IF 27:05.2 0:12.6
3 489 Eirik Sverdrup Augdal RINGKOLLEN SK / TEAM EKSJÖHUS 27:26.0 0:33.4
4 521 Jonas Vika MJØSSKI / TEAM SWIX 27:43.5 0:50.9
5 513 Iver Tildheim Andersen RUSTAD IL 27:48.1 0:55.5
6 457 Didrik Tønseth BYÅSEN IL 27:50.0 0:57.4
7 544 Eirik Mysen OSEBERG SKILAG / TEAM SWIX 27:50.9 0:58.3
8 440 Even Solem Michelsen BYÅSEN IL / TEAM ELON MN 27:58.6 1:06.0
9 477 Vebjørn Turtveit VOSS IL / TEAM ELON VE 27:59.3 1:06.7
10 441 Martin Kirkeberg Mørk DRAMMENS BALLKLUBB 28:03.0 1:10.4
11 552 Petter Myhr BYGDØ IDRETTSLAG 28:03.5 1:10.9
12 481 Andreas Fjorden Ree STØREN SPORTSKLUBB 28:04.7 1:12.1
13 525 Mattis Stenshagen FOLLEBU SK / TEAM SWIX 28:09.2 1:16.6
14 453 Håvard Moseby KJELSÅS IL 28:10.5 1:17.9
15 509 Edvard Sandvik KJELSÅS IL / TEAM ELON OSL 28:14.4 1:21.8
16 460 Sindre Bjørnestad Skar BÆRUMS VERK  HAUGER IDRETTSFORENING 28:20.6 1:28.0
17 449 Mathias Holbæk IL VINDBJART / TEAM ELON VE/HOVDEN SKIGYMNA 28:27.5 1:34.9
18 553 Pål Golberg GOL IL 28:27.9 1:35.3
19 533 Henrik DØNNESTAD GULSET IDRETTSFORENING / TEAM ELON OSL 28:33.4 1:40.8
20 493 Andrew Musgrave RØA ALLIANSEIDRETTSLAG / TEAM AKER DÆHLIE 28:36.4 1:43.8
21 500 Lars Heggen HARESTUA IL / NTG-L 28:40.0 1:47.4
22 529 Håvard Solås Taugbøl LILLEHAMMER SKIKLUB 28:44.7 1:52.1
23 557 Jan Thomas Jenssen HOMMELVIK IL / TEAM ELON MN 28:47.1 1:54.5
24 485 Sondre Skomedal Ramse OTRA IL / TEAM ELON VE 28:51.4 1:58.8
25 548 Ole Morten Engesvold Flataker HOMMELVIK IL 28:58.2 2:05.6
26 540 Karsten Andre Vestad MOLDE OG OMEGN IF / TEAM ELON MN 29:03.4 2:10.8
27 480 Sindre Grønflaten FJELLØRNEN IL 29:06.4 2:13.8
28 468 Kasper Andersson Herland HEMSEDAL IL / TEAM ANLEGG ØST ENTREPRENØR 29:07.9 2:15.3
29 514 Iver Synstnes Hole ÅNDALSNES IDRETTSFORENING 29:15.2 2:22.6
30 476 Simen Myhre HEMING, IL / TEAM ELON OSL 29:19.5 2:26.9
31 545 Emil IVERSEN IL VARDEN MERÅKER 29:23.0 2:30.4
32 523 Vetle Thyli RAUFOSS IL LANGRENN / TEAM KAFFEBRYGGERIET 29:25.7 2:33.1
33 444 Henrik Kvennås BYÅSEN IL 29:26.6 2:34.0
34 467 Erik NICOLAISEN SENJA SKI 29:29.1 2:36.5
35 222 Vebjørn Moen TVERLANDET IL / TEAM EKSJÖHUS 29:30.5 2:37.9
36 524 Lars Agnar Hjelmeset GJELLERÅSEN IF 29:31.6 2:39.0
37 517 Amund August Korsæth TRØSKEN IL / TEAM ELON OSL 29:31.7 2:39.1
38 475 Bjarte Bjertnæs JEVNAKER IDRETTSFORENING SKI / TEAM ELON INN 29:33.4 2:40.8
39 536 Håkon Skaanes STRINDHEIM IL / TEAM ELON MN 29:34.5 2:41.9
40 128 Maximilian Von Selchow Bie BARDUFOSS OG OMEGN IF 29:37.2 2:44.6
41 550 Herman Brustad GUI SPORTSKLUBB / TEAM VESTMARKA 29:40.5 2:47.9
42 497 Thomas Linnebo Mollestad ODDERSJAA SSK 29:41.4 2:48.8
43 549 Jon Rolf Skamo Hope HYEN IL / TEAM ELON VE 29:41.7 2:49.1
44 531 Simen Gløgård Stensrud NITTEDAL IL 29:43.2 2:50.6
45 507 Jardar Olsen ALTA IF 29:43.9 2:51.3
46 547 Simen Christopher Bratberg Ramstad VIND IL / TEAM KAFFEBRYGGERIET 29:46.0 2:53.4
47 472 Iver Wang JOHANSEN BYGDØ IDRETTSLAG 29:52.9 3:00.3
48 402 Halvor Kvennås BYÅSEN IL 29:53.0 3:00.4
49 541 Daniel Stock VADSØ SK / TEAM AKER DÆHLIE 29:55.6 3:03.0
50 484 Johan Heni Olsen Bjørtomt GJERDRUM IL / TEAM ROMERIKE SKI 30:01.1 3:08.5
51 446 Even Northug STRINDHEIM IL 30:02.5 3:09.9
52 465 Thomas Hjalmar Maloney Westgård IL VARDEN MERÅKER / TEAM AKER DÆHLIE 30:03.7 3:11.1
53 546 Vetle Arder Skildheim TROMSØ SK 30:04.5 3:11.9
54 511 Jørgen Schjølberg TYNSET IF / TEAM ELON INN 30:05.1 3:12.5
54 470 Magnus Thorstensen STRINDHEIM IL 30:05.1 3:12.5
56 478 Østen Brovold Midtsundstad VAALER IF 30:06.5 3:13.9
57 539 Lars Michael Saab Bjertnæs NJÅRD / TEAM KOLLEN 30:07.3 3:14.7
58 516 Sivert Leander Johansen DRAMMENS BALLKLUBB / TEAM MJØS-PRODUKTER 30:07.6 3:15.0
59 447 Sander Teisbekk LILLEHAMMER SKIKLUB 30:08.7 3:16.1
60 519 Filip Skari NITTEDAL IL / TEAM NITTEDAL 30:11.2 3:18.6
61 437 Kristian Kollerud KONNERUD IL / TEAM KONNERUD 30:11.4 3:18.8
62 504 Preben Horven BOSSMO OG YTTEREN IL / TEAM ELON NN 30:14.0 3:21.4
63 420 Eskil Skarstein Rød OPPEGÅRD IL 30:14.2 3:21.6
64 535 Johan Lien Nordeng ALSVÅG IDRETTSLAG 30:14.9 3:22.3
65 464 Vegard Sivertsgård TYDAL IL / TEAM ELON MN 30:16.6 3:24.0
66 405 Teodor Kruse Sørensen TROMSØ SK 30:21.0 3:28.4
67 443 Håkon Asdøl IL JARDAR / TEAM VESTMARKA FLEISCHER FINANS 30:21.4 3:28.8
67 495 Herman Martens Meyer ÅSEN IL / TEAM AF HÅNDVERK/ ÅSEN IL 30:21.4 3:28.8
69 556 Mats Opsal MJØSSKI / TEAM ELON INN 30:21.5 3:28.9
70 355 Halvor Kleiv VINJE IL 30:22.8 3:30.2
71 418 Vegard Myklemyr BROMMA IL 30:23.0 3:30.4
72 305 Andreas SUNDAL BYÅSEN IL 30:24.4 3:31.8
73 452 Casper Kvam Grindhagen BYAASEN SKIKLUB 30:26.3 3:33.7
74 506 Per Ivar Sølie Reinemo HAMAR SK 30:30.1 3:37.5
75 491 Brage Buseth Hammerstad HASLUM IL / TEAM VESTMARKA FLEISCHER FINANS 30:32.6 3:40.0
76 463 Lars Sørensen RUSTAD IL 30:34.7 3:42.1
77 225 Henrik Garmo HOV BYÅSEN IL 30:35.3 3:42.7
78 474 Erik Mathisen TROMSØ SK 30:36.0 3:43.4
79 439 Henrik Husdal BÆKKELAGETS SK / TEAM MJØS-PRODUKTER 30:38.5 3:45.9
80 520 Magnus Vesterheim KVÆFJORD IDRETTSLAG / TEAM KAFFEBRYGGERIET 30:38.7 3:46.1
81 512 Espen Aakervik FET SK / TEAM ROMERIKE SKI 30:39.6 3:47.0
82 451 Albert Sunde Øhlschlägel LILLEHAMMER SKIKLUB 30:40.6 3:48.0
83 423 Jørgen Bertram Dyrdahl BERGER IL / TEAM KONNERUD 30:41.3 3:48.7
84 412 Leopold Strand NJÅRD 30:41.7 3:49.1
85 422 Simen Lilleås Engevik STORD IL / TEAM ANLEGG ØST ENTREPRENØR 30:41.8 3:49.2
86 375 Benjamin Hunstad KONNERUD IL / TEAM KONNERUD 30:45.9 3:53.3
87 454 Aksel BRU-HEMMINGBY HEMING, IL 30:46.3 3:53.7
88 488 Sture Thoresen HEIMDAL-SKI 30:46.6 3:54.0
89 429 Erlend Lindland SLETTEN ODDERSJAA SSK 30:46.8 3:54.2
89 390 Morten Skaanes STRINDHEIM IL 30:46.8 3:54.2
91 551 Jonas Dyrli Thoresen RØA ALLIANSEIDRETTSLAG / FOSSUM ELITE 30:47.1 3:54.5
92 307 Lars Lystad Svorkdal SVORKMO N.O.I. / TEAM KNYKEN 30:47.6 3:55.0
93 445 Sivert Wiig GJESDAL IL / TEAM ELON VE 30:49.3 3:56.7
94 542 Harald Astrup ARNESEN HEMING, IL / TEAM ELON OSL 30:51.6 3:59.0
95 528 Sander Haukvik-Jensen ÅRVOLL IL / TEAM KOLLEN 30:55.7 4:03.1
96 459 Ulrik Auestad Tollefsen ÅSEN IL / TEAM AF HÅNDVERK/ ÅSEN IL 30:57.4 4:04.8
97 361 Johannes Sivertsen LEIRÅDAL IDRETTSLAG 30:58.5 4:05.9
98 496 Amund Hopstock Riege RUSTAD IL / TEAM RAMUDDEN 31:02.4 4:09.8
99 139 Eivind Kollerud KONNERUD IL / TEAM KONNERUD 31:03.1 4:10.5
100 530 Seve De Campo HEMING, IL 31:03.3 4:10.7
100 233 Iver Lund Gjerde BYÅSEN IL 31:03.3 4:10.7
102 349 Lars Olav Aspheim Kåsa GULSET IDRETTSFORENING / TEAM GRENLAND SKI TTG/HOVDEN SKIGYMNA 31:04.1 4:11.5
103 432 Jens Marcus Dyrberg Ek BÆRUMS VERK  HAUGER IDRETTSFORENING / TEAM VESTMARKA FLEISCHER FINANS 31:06.1 4:13.5
104 230 Åsmund Wiberg OTRA IL / HOVDEN SKIGYMNA 31:06.2 4:13.6
105 428 Jens Kristoffer Dyrdahl BERGER IL / TEAM NORDRE VESTFOLD 31:06.3 4:13.7
106 421 Storm Haugenes Pedersen HOVDEN SPORTSKLUBB / HOVDEN SKIGYMNA 31:07.9 4:15.3
107 508 Magnus Øyaas Håbrekke BYÅSEN IL / TEAM ELON MN 31:08.5 4:15.9
108 486 Magnus Nikolai Sedeniussen LYN SKI 31:09.6 4:17.0
109 456 Magnus Harr LIAN KLÆBU IL 31:09.9 4:17.3
109 554 Robin Sælen IMÅS, IL / HOVDEN SKIGYMNA 31:09.9 4:17.3
111 186 Magnus Perger HASLUM IL 31:11.2 4:18.6
112 543 Aleksander Elde Holmboe BÆRUMS VERK  HAUGER IDRETTSFORENING / TEAM VESTMARKA FLEISCHER FINANS 31:13.5 4:20.9
113 415 Jonas Malmo Skogstad KVALØYSLETTA SKILAG 31:15.5 4:22.9
114 292 Eskil Engdal VIND IL / NTG-L 31:15.8 4:23.2
115 503 Sjur KVISLE ASKER SK / TEAM NORCONSULT 31:18.3 4:25.7
116 515 Nikolai Solem Eiterjord INNSTRANDA IL 31:18.6 4:26.0
117 13 Vetle Svanes Strand STAVANGER SK / TEAM SIRDAL SKI 31:19.1 4:26.5
118 455 Matz William Jenssen NJÅRD / TEAM ELON OSL 31:19.5 4:26.9
119 436 Olav Fugelsøy SURNADAL IL 31:20.1 4:27.5
120 400 Marcus Alexander Næss NITTEDAL IL / TEAM NITTEDAL 31:21.1 4:28.5
121 397 Andreas Hermansen VANG SKILØPERFORENING / NTG-L 31:21.5 4:28.9
122 448 Petter Stakston SØRE ÅL IDRETTSLAG / TEAM AKER DÆHLIE 31:22.2 4:29.6
123 490 Tobias Aarekol VINDAFJORD IL / HOVDEN SKIGYMNA 31:28.8 4:36.2
124 526 Birk Møller Gundersen LYN SKI 31:30.7 4:38.1
124 425 Marius Meldalen RUSTAD IL 31:30.7 4:38.1
126 327 Bård Olav Steinsland Medhus RØLDAL IL 31:32.2 4:39.6
127 382 Fredrik Flo Øfstaas NITTEDAL IL / TEAM NITTEDAL 31:33.0 4:40.4
128 518 Sondre Østervold IL VINDBJART / TEAM VESTMARKA FLEISCHER FINANS/HOVDEN SKIGYMNA 31:37.4 4:44.8
129 502 Jonas Hammelow Fridlund LILLEHAMMER SKIKLUB 31:38.0 4:45.4
130 184 Eirik Høgli BYÅSEN IL 31:41.7 4:49.1
131 498 Tørres Lutnæs RUSTAD IL 31:42.4 4:49.8
132 450 Tor Olav Nesheim Hægeland RUSTAD IL 31:44.0 4:51.4
133 442 Torjus Magnus Harbo FOSSUM IF 31:45.7 4:53.1
134 368 Ottar Rekstad BYÅSEN IL 31:47.3 4:54.7
135 431 Christoffer Rüger GULSET IDRETTSFORENING / NTG-L 31:48.9 4:56.3
136 386 Jostein Karlsen LILLEHAMMER SKIKLUB 31:50.4 4:57.8
137 354 Birk Fjellheim BOSSMO OG YTTEREN IL 31:51.0 4:58.4
138 337 Syver Brustad GUI SPORTSKLUBB / TEAM VESTMARKA 31:51.9 4:59.3
139 430 Erling Bjørnstad STRINDHEIM IL 31:52.8 5:00.2
140 487 Øystein Sendstad ÅSEN IL / TEAM AF HÅNDVERK/ ÅSEN IL 31:57.0 5:04.4
141 416 Sigve Eirik Benonisen NORDREISA IDRETTSLAG / NORD-NORSK SKIL 31:58.0 5:05.4
142 427 Jostein Tandberg KJELSÅS IL 31:58.9 5:06.3
143 342 Elling Broberg JEVNAKER IDRETTSFORENING SKI / TEAM AKER DÆHLIE/NTG-L 32:00.4 5:07.8
144 241 Tord Mathias Hareland Berget DOMBÅS IL / NTG-L 32:00.8 5:08.2
145 348 Fredrik Wilhelmsen GARSTAD KJELSÅS IL 32:02.7 5:10.1
145 328 Emil August LONGVA RUSTAD IL 32:02.7 5:10.1
147 168 Kristoffer By Vollset NTNUI 32:02.9 5:10.3
148 276 Niklas Almås BYÅSEN IL 32:03.7 5:11.1
149 538 Linus Engdahl TORVIKBUKT IL / NTG-L 32:04.0 5:11.4
150 332 Snorre Skogstad KVALØYSLETTA SKILAG 32:06.2 5:13.6
151 527 William Lundberg TROMSØ SK 32:06.7 5:14.1
152 231 Håkon Bøklep SURNADAL IL 32:13.1 5:20.5
153 367 Endre Sæterbø Nielsen STRINDHEIM IL 32:14.1 5:21.5
154 100 Milo Mathias Høve STRINDHEIM IL / MERÅKER V.G. SK 32:17.5 5:24.9
155 338 Jakob Fredrik Degerstrøm Hanssen TROMSØ SK 32:18.0 5:25.4
156 407 Lars Young VIK NJÅRD / FOSSUM ELITE 32:19.5 5:26.9
157 406 Jørgen Stigen HAMAR SK / TEAM MJØS-PRODUKTER 32:20.0 5:27.4
158 331 Jørgen Storli STRINDHEIM IL 32:20.7 5:28.1
159 466 Simen Fossesholm EIKER SK / TEAM KONNERUD 32:21.7 5:29.1
160 387 Eirik Tobias Sørbråten NITTEDAL IL 32:21.9 5:29.3
161 410 August Lunde BYÅSEN IL 32:22.8 5:30.2
162 223 Åsmund Samnøy Skjeldal VOSS IL 32:23.1 5:30.5
163 363 Magnus Kavli ASKER SK 32:24.5 5:31.9
164 324 Sander Werket-Haug MJØNDALEN IF 32:27.7 5:35.1
165 50 Herman Peder Strindeberg DRAMMEN STRONG 32:30.7 5:38.1
166 388 Peter Munch-Finne ASKER SK 32:30.8 5:38.2
167 227 Herman WILLE OSEBERG SKILAG 32:31.1 5:38.5
168 389 Niklas Landsem Melhus STEINKJER SK 32:33.7 5:41.1
169 173 Sondre Harstad Rinde SKARPHEDIN, IL 32:34.0 5:41.4
170 322 Sebastian Santiago Kildebo KONNERUD IL / TEAM KONNERUD 32:35.1 5:42.5
170 398 Sondre Strande Omland KJELSÅS IL 32:35.1 5:42.5
172 438 Gard Lindby RØA ALLIANSEIDRETTSLAG 32:36.3 5:43.7
173 157 Sverre Smistad BYÅSEN IL 32:37.4 5:44.8
174 362 Amund Engesvold Flataker HOMMELVIK IL 32:37.6 5:45.0
175 317 Oskar Opstad Vike RUNAR, IL 32:37.8 5:45.2
176 314 Nils Olav Kjetså Røed OTRA IL / HOVDEN SKIGYMNA 32:38.8 5:46.2
177 364 Vemund Totsås Johnsborg LEKSDAL IL / MERÅKER V.G. SK 32:40.6 5:48.0
178 282 Brage STRANDLI HOLMEN IF / TEAM VESTMARKA 32:40.8 5:48.2
179 207 Ola Garmo Hov BYÅSEN IL 32:40.9 5:48.3
180 413 Kristoffer Jebens Katla HASLUM IL / TEAM VESTMARKA 32:41.0 5:48.4
181 298 Jens Kaasa Aakre IL SKRIM 32:41.5 5:48.9
182 365 Audun Nesheim Hægeland RUSTAD IL 32:41.9 5:49.3
183 358 Marius Andre Bernhardsen POLARSTJERNEN, IL / NORD-NORSK SKIL 32:43.1 5:50.5
184 370 Andreas AAS-JAKOBSEN HEMING, IL 32:43.6 5:51.0
185 118 Jonas Johansen Grøsland DRAMMEN STRONG 32:44.1 5:51.5
186 277 Tor Myhre VEGÅRSHEI IL / HOVDEN SKIGYMNA 32:44.3 5:51.7
187 294 Ask Jørgensen IF KILKAMERATENE / NTG-L 32:45.4 5:52.8
188 357 Edvard Bjåstad SANDNES IL / HOVDEN SKIGYMNA 32:45.7 5:53.1
189 401 Bendik Håland Pedersen RUSTAD IL 32:46.3 5:53.7
190 393 Emil Amundsen KONNERUD IL / TEAM KONNERUD 32:46.5 5:53.9
191 353 Peder Elias Nordseth SNERTINGDAL IF SKI 32:46.6 5:54.0
192 522 Noah Marius Olsen TROMSØ SK 32:47.3 5:54.7
193 499 Gabriel Winston Gledhill LILLEHAMMER SKIKLUB / TEAM AKER DÆHLIE 32:47.4 5:54.8
194 381 Sander Lillebudal LEIK, IL 32:48.1 5:55.5
195 318 Christopher Holberg HEMING, IL 32:49.7 5:57.1
196 252 Mats Augdal Dahl BYÅSEN IL / MERÅKER V.G. SK 32:50.8 5:58.2
197 311 Alexander Mietinen POLARSTJERNEN, IL / NORD-NORSK SKIL 32:52.6 6:00.0
198 399 Birk Haugnes OPPEGÅRD IL 32:52.7 6:00.1
199 344 Joakim Marsteintredet Pedersen LILLEHAMMER SKIKLUB / NTG-L 32:53.6 6:01.0
200 371 Mats Daviknes-Andreassen NITTEDAL IL / TEAM NITTEDAL 32:54.2 6:01.6
201 356 Hermann Skram Botterud BÆRUMS SKIKLUB / TEAM VESTMARKA FLEISCHER FINANS 32:54.5 6:01.9
202 532 Edvin Ingebrigtsen BRATSBERG IL 32:54.8 6:02.2
203 285 Nicholas Torvund ØRN, IDRETTSFORENING 32:55.3 6:02.7
204 395 Nils Henrik Kvale ØSTRE TOTEN SKILAG / TEAM GTL 32:56.2 6:03.6
205 409 Hermod Ingemann Bangstad NORDREISA IDRETTSLAG / NORD-NORSK SKIL 32:56.8 6:04.2
205 333 Aksel Bjørkhaug FØRDE IL / NTG-L 32:56.8 6:04.2
205 379 Emil Reite HAMMERFEST SK / NTG-L 32:56.8 6:04.2
208 304 Fredrik Nilssen GJELLERÅSEN IF / TEAM NITTEDAL 32:57.3 6:04.7
209 426 Henrik Webjørnsen RUSTAD IL 32:58.5 6:05.9
210 346 Andreas Skjelle MEDKILA SKILAG / NORD-NORSK SKIL 33:02.5 6:09.9
211 236 Jørgen Skrindsrud Nordaas ØYSTRE SLIDRE IL / NTG-G 33:02.7 6:10.1
212 297 Jørgen Løken EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB 33:02.9 6:10.3
213 462 Marius Viken Vesterås VARDE IL 33:03.0 6:10.4
214 242 Ola Dåsnes VANG SKILØPERFORENING / NTG-L 33:04.3 6:11.7
215 383 Kristian Kirkeng ROS, IL / TEAM KONNERUD 33:05.9 6:13.3
216 341 Markus Nordgren Mykkeltvedt LYN SKI 33:06.1 6:13.5
217 377 Henrik Grøttum Engen RØA ALLIANSEIDRETTSLAG / TEAM KOLLEN 33:06.3 6:13.7
218 283 Alexander Aronsen Skjeldal ÅRVOLL IL 33:07.3 6:14.7
219 417 Fredrik Strande Bruun GUI SPORTSKLUBB / TEAM VESTMARKA 33:09.3 6:16.7
220 347 Anders Grini MJØSSKI 33:11.5 6:18.9
221 111 Sondre Mæhlum Krüger BYAASEN SKIKLUB 33:12.6 6:20.0
221 266 Kornelius Ordemann Olsen ALTA IF 33:12.6 6:20.0
223 213 Are Fossheim SPILLUM IL 33:13.1 6:20.5
224 268 Marcus Dahl-Rismyhr TRØSKEN IL 33:13.2 6:20.6
224 404 August Hovde GJØVIK SK / NTG-L 33:13.2 6:20.6
226 320 Marius Brattli Guldberg STORSTEINNES IDRETTSLAG 33:13.6 6:21.0
227 391 Jørgen Hvatum NJÅRD 33:15.1 6:22.5
228 384 Kristian Erling Skogvold GJERDRUM IL 33:15.7 6:23.1
229 256 Eirik Fjeld HAMAR SK 33:16.0 6:23.4
230 326 Truls Tollersrud Von Der Lippe NITTEDAL IL / TEAM NITTEDAL 33:17.1 6:24.5
231 240 Kristian Bragstad Rannem INDERØY IL 33:17.2 6:24.6
232 275 Johannes Listhaug UTLEIRA IL 33:18.0 6:25.4
233 1 Ånund Lid Byggland HØYDALSMO IL / FOSSUM ELITE 33:22.8 6:30.2
233 334 Ivar Nistad FØRDE IL 33:22.8 6:30.2
235 123 Vegard Sjaastad HEMING, IL 33:26.1 6:33.5
236 310 Kristian Øye Aasum GRANLI IL 33:26.5 6:33.9
236 271 Jørgen Landmark Johansen LILLEHAMMER SKIKLUB / NTG-L 33:26.5 6:33.9
238 281 Sindre Østlien Evensen VIND IL / NTG-L 33:27.8 6:35.2
239 325 Kasper Fet Støtvig OSEBERG SKILAG 33:29.6 6:37.0
240 300 Eirik Linderud HERNES IL 33:29.7 6:37.1
241 22 Mads Buhaug ØYER/TRETTEN IDRETTSFORENING 33:30.6 6:38.0
242 279 Mathias Heuer Thorstensen NITTEDAL IL / TEAM NITTEDAL 33:30.9 6:38.3
243 339 Håkon Fleischer HOF IDRETTSLAG / NTG-L 33:31.7 6:39.1
244 345 Martin Stramrud HAMAR SK 33:32.5 6:39.9
245 270 Kristian Mentzoni-Klausen FOSSUM IF / FOSSUM ELITE 33:33.0 6:40.4
246 164 Peder Kristian HEIMDAL BARDU IDRETTSLAG 33:33.7 6:41.1
247 243 Jacob Bentzen UTISTOG KOLL, IL 33:34.1 6:41.5
248 372 Oliver Finstad Nytrøen EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB 33:34.4 6:41.8
249 555 Aron Åkre Rysstad VALLE IL / TEAM ELON VE/HOVDEN SKIGYMNA 33:34.8 6:42.2
250 315 Filip Osnes-Ringen LYN SKI / TEAM KOLLEN 33:36.4 6:43.8
251 141 Noah Christoffer Nielsen Nylund MEDKILA SKILAG 33:37.0 6:44.4
252 376 Olve Mjøen Løseth BUVIK IL / TEAM VESTMARKA FLEISCHER FINANS 33:38.4 6:45.8
253 351 Bernt Emil Finserås Rognes UTLEIRA IL 33:40.0 6:47.4
254 84 Jon Sæter BYÅSEN IL 33:40.2 6:47.6
255 424 Mårten Soleng Skinstad VIND IL 33:40.4 6:47.8
256 257 Elias Nagypal Svendsen KONNERUD IL / TEAM KONNERUD 33:42.4 6:49.8
257 482 Nikolai Elde Holmboe BÆRUMS VERK  HAUGER IDRETTSFORENING / TEAM VESTMARKA FLEISCHER FINANS 33:42.6 6:50.0
258 369 Oskar Eek-Reme FANA IL / NTG-G 33:45.0 6:52.4
259 212 Adrian Oanes Sjøli KLÆBU IL 33:46.1 6:53.5
260 335 Wilhelm Georg Leikanger RØA ALLIANSEIDRETTSLAG / TEAM KOLLEN 33:46.4 6:53.8
261 261 Vetle Høgseth Grønn LARVIK SKI 33:51.0 6:58.4
262 90 Marius Vestli FET SK 33:52.8 7:00.2
263 290 James Slimon LILLEHAMMER SKIKLUB 33:53.5 7:00.9
264 246 Stian Rønning LÅNKE IL / MERÅKER V.G. SK 33:55.2 7:02.6
265 101 Torjus Brusveen-Jensen LYN SKI 33:56.6 7:04.0
266 130 Fredrik Camillo Wille OSEBERG SKILAG 33:57.6 7:05.0
267 274 Ludvik Ytredal Harstad LILLEHAMMER SKIKLUB / NTG-L 33:58.7 7:06.1
268 287 Eskil Brænden ÅRVOLL IL / TEAM KOLLEN 33:58.8 7:06.2
268 394 Tobias Dyrli Thoresen RØA ALLIANSEIDRETTSLAG / TEAM KOLLEN 33:58.8 7:06.2
270 254 Brian Nymo Holmstrøm VALNESFJORD IL 34:00.9 7:08.3
271 262 Henrik Hillestad HEMING, IL 34:01.6 7:09.0
271 224 Tobias Horelt NTNUI 34:01.6 7:09.0
273 419 Jonas Aasbø SURNADAL IL 34:03.3 7:10.7
274 226 Henrik Vea Johnsen EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB / NTG-L 34:03.8 7:11.2
275 214 Johan Berge Børsheim VOSS IL 34:05.1 7:12.5
276 156 Emil Creutzer Langslet IVRIG, IL 34:05.7 7:13.1
277 330 Emil Aslaksen Røed MOLDE OG OMEGN IF 34:06.3 7:13.7
278 267 Magnus Tobiassen EIKER SK 34:06.5 7:13.9
279 151 Tristan Kahrs Guldbrandsen VIKING, TIF 34:08.2 7:15.6
280 16 Joachim Weel Rosbo RUSTAD IL 34:08.8 7:16.2
281 306 Niklas Bosdal Thorsen FØRDE IL / HOVDEN SKIGYMNA 34:09.5 7:16.9
282 238 Sigurd Wahl Kallum KJELSÅS IL / TEAM KOLLEN 34:09.6 7:17.0
282 312 Tony André Höfler Kristiansen IL PIONER SKI 34:09.6 7:17.0
284 176 Andreas Tjeldflåt Kvalbein SANDNES IL 34:10.7 7:18.1
285 221 Henrik Jørgensen FOSSUM IF 34:11.9 7:19.3
286 251 Vetle Austad FOSSUM IF 34:12.2 7:19.6
287 210 Fredrik Mollan INDERØY IL 34:12.6 7:20.0
288 374 Emil Andreassen Skaftnes ULLENSAKER SK 34:12.7 7:20.1
289 181 Fredrik Olesøn Bull HEMING, IL 34:14.3 7:21.7
290 259 Iver Bjerga Øverland SAUDA IL / HOVDEN SKIGYMNA 34:15.3 7:22.7
291 278 Theodor Pedersen Østerås IL VARDEN MERÅKER / MERÅKER V.G. SK 34:17.0 7:24.4
292 352 Markus Bryan Grøthe TORMOD SKILAG / MERÅKER V.G. SK 34:17.2 7:24.6
293 244 Christoffer Widding HEMING, IL / TEAM KOLLEN 34:17.3 7:24.7
294 329 Lars Sander Viken ASKER SK 34:18.5 7:25.9
295 269 Magnus Christian Haustreis RUSTAD IL 34:18.7 7:26.1
296 209 Morten Grut MELDAL SPORTSKLUBB / TEAM KNYKEN 34:18.8 7:26.2
297 11 Nikolai Hansen Bakken TRYSILGUTTEN IL 34:20.3 7:27.7
298 144 Noah Rønningen Boge OSEBERG SKILAG 34:20.4 7:27.8
298 321 Håvard Kolbeinsvik SAUDA IL / TEAM SIRDAL SKI 34:20.4 7:27.8
300 147 Kristian BERNHARDSEN POLARSTJERNEN, IL 34:21.0 7:28.4
301 211 Magnus Smedsrud EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB 34:21.1 7:28.5
302 280 Kristoffer Sola SANDNES IL / TEAM SIRDAL SKI 34:21.7 7:29.1
303 159 Odin Fjøsne-Hexeberg NITTEDAL IL / TEAM NITTEDAL 34:22.1 7:29.5
304 380 Tørres Bjelland Nøstdal EID IL / NTG-G 34:24.3 7:31.7
305 189 Vegard Salater Kjensjord LYN SKI / TEAM KOLLEN 34:24.4 7:31.8
306 215 Anders Spets Renå HOMMELVIK IL / MERÅKER V.G. SK 34:24.7 7:32.1
307 340 Ola Aurmo LOM IL 34:25.8 7:33.2
308 237 Jakob Bruun Lorentsen KOLL, IL 34:26.1 7:33.5
309 255 Alfred Oscar Foss KJELSÅS IL 34:27.0 7:34.4
310 366 Birk Elias Moeng Jensen KJELSÅS IL / TEAM KOLLEN 34:28.6 7:36.0
311 140 Ask Holmvassdal STRINDHEIM IL 34:29.5 7:36.9
312 260 Hans Sylling SJÅSTAD/VESTRE LIER IL / NTG-G 34:31.4 7:38.8
313 203 Simen Monsrud Wien HARESTUA IL 34:33.0 7:40.4
314 179 Einar Nicolai Gaard Storvestre VIKING, TIF / NTG-G 34:33.2 7:40.6
315 199 Simen Landmark Johansen LILLEHAMMER SKIKLUB / NTG-L 34:35.0 7:42.4
316 316 Oscar Creutzer Langslet IVRIG, IL / TEAM NORDRE VESTFOLD 34:37.3 7:44.7
317 127 Sigurd Ekle-Danielsen STRINDHEIM IL 34:37.4 7:44.8
318 291 Kristoffer Welhaven Thorstad LILLEHAMMER SKIKLUB 34:38.6 7:46.0
319 360 Even Karlsen LILLEHAMMER SKIKLUB 34:43.7 7:51.1
320 153 Vinjar Eggen Vatne LEKSDAL IL / MERÅKER V.G. SK 34:44.1 7:51.5
321 12 Jacob Weel Rosbo VINGROM IL 34:45.4 7:52.8
322 253 Markus Lie Petterson HASLUM IL / TEAM VESTMARKA 34:46.3 7:53.7
323 167 Vemund Myhre VEGÅRSHEI IL / HOVDEN SKIGYMNA 34:49.4 7:56.8
324 188 Martin HOLTET GRANLI IL 34:51.7 7:59.1
325 46 Henrik SVINDSETH HOLMEN IF / TEAM VESTMARKA 34:53.5 8:00.9
326 289 Olav Andreas Underhaug LYN SKI 34:55.2 8:02.6
327 308 Markus Buraas Pedersen FET SK 34:55.7 8:03.1
328 149 Jonas Torp EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB 34:55.9 8:03.3
329 116 Laurits LAUKLI KONNERUD IL / TEAM KONNERUD 34:56.1 8:03.5
330 194 Sigve Vist INDERØY IL 34:57.0 8:04.4
331 112 Tobias Hansen Skovseth NORDRE EIDSVOLL IL 34:58.2 8:05.6
332 125 Erik Johan Brun EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB / HOVDEN SKIGYMNA 35:00.8 8:08.2
333 196 Magnus Blåfjell SKEDSMO SK 35:01.3 8:08.7
334 154 Thomas BAKKA SULDAL IL / HOVDEN SKIGYMNA 35:02.2 8:09.6
335 146 Bror Filip Korsæth TRØSKEN IL / HOVDEN SKIGYMNA 35:02.3 8:09.7
336 120 Sturla Dahl Bøhleng HAMAR SK 35:02.8 8:10.2
337 110 Vegar SVALENG BOSSMO OG YTTEREN IL / MERÅKER V.G. SK 35:04.1 8:11.5
338 135 Trond Raastad Hallum SVEA SKILAG 35:06.4 8:13.8
339 177 Jonas Mile MJØNDALEN IF 35:07.6 8:15.0
340 99 Magnus Furnes Degnepoll FØRDE IL / NTG-G 35:10.7 8:18.1
341 121 Emil Brattebø BULKEN IL 35:12.3 8:19.7
342 408 Thomas Blom IMÅS, IL 35:13.1 8:20.5
343 106 Noah Lekhal Husnes IDRETTSLAGET TRY / TEAM KOLLEN 35:13.4 8:20.8
344 53 Julian Teige Haakaas TRØGSTAD SK – SKI 35:14.5 8:21.9
345 295 Mathias Hoelsveen RAUFOSS IL LANGRENN 35:15.7 8:23.1
346 263 Theodor Dilling Gomo OPPEGÅRD IL 35:17.3 8:24.7
347 41 Sverre Amundsen KLUNGLAND HEMING, IL 35:24.4 8:31.8
348 217 Stian Lillebudal LEIK, IL 35:24.7 8:32.1
349 250 Nilas Goa Diab NJÅRD / TEAM KOLLEN 35:26.4 8:33.8
350 323 Bjørn-Martin Staurland Staavi STAVANGER SK / TEAM SIRDAL SKI 35:29.0 8:36.4
351 2 Fabian von Saldern Runer BÆRUMS SKIKLUB / NTG-L 35:30.2 8:37.6
352 3 Daniel Loga Gjerde FROLAND IL / NTG-L 35:30.6 8:38.0
353 183 Even Sveaass Teigen EIKER SK / TEAM KONNERUD 35:30.8 8:38.2
354 87 Peter Mortensen Holien RENDALEN IL 35:32.2 8:39.6
355 235 Kristoffer Saga STATHELLE OG OMEGN IL 35:32.4 8:39.8
356 122 Johannes Gumpen Engesland BIRKENES IL / HOVDEN SKIGYMNA 35:33.7 8:41.1
357 174 Haakon ODDEBUG KYRKSÆTERØRA IL / MERÅKER V.G. SK 35:35.3 8:42.7
358 200 Viktor Andersen KJELSÅS IL 35:35.6 8:43.0
359 131 Tobias Grendstad KLÆBU IL 35:36.6 8:44.0
360 42 Kristian Limbodal Ørbæk VANG SKILØPERFORENING 35:41.5 8:48.9
361 129 Victor Åsrud Toussaint NITTEDAL IL / TEAM NITTEDAL 35:41.9 8:49.3
362 232 Markus Håheim VOSS IL 35:42.7 8:50.1
363 249 Albert Juvik Tveitnes FOSSUM IF 35:43.2 8:50.6
364 136 Christian Torvund ØRN, IDRETTSFORENING 35:50.5 8:57.9
365 75 Erik Clark Thronsen FOSSUM IF 35:50.8 8:58.2
366 265 Ingebrigt Nes Hjelle EID IL 35:51.1 8:58.5
367 302 Marcus Tunestveit Andersen LILLEHAMMER SKIKLUB 35:54.2 9:01.6
368 142 Sander Svendgård HOMMELVIK IL 35:55.0 9:02.4
369 38 Emil Inge Namtvedt VIKING, TIF / NTG-G 35:55.4 9:02.8
370 201 Marcus Enes-Seberg HOVDEN SPORTSKLUBB / HOVDEN SKIGYMNA 35:55.6 9:03.0
371 103 Birk Bjaadal WINBERG STATHELLE OG OMEGN IL 35:57.9 9:05.3
372 273 Eirik Sjøl Værnes ASKER SK / NTG-L 36:00.2 9:07.6
373 434 William Abel Majak NOTEAM 36:01.1 9:08.5
374 264 Kristoffer Stensland FET SK 36:01.8 9:09.2
375 71 Sondre Nikolai Norheim EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB / NTG-L 36:02.7 9:10.1
376 73 Kasper Ramdal FARBU LEKSVIK IL 36:05.9 9:13.3
377 57 Einar Waldeland Gautvik MOLDE OG OMEGN IF 36:07.5 9:14.9
378 336 Alexander Thorud BIRKEBEINEREN, IF / TEAM KONNERUD 36:09.0 9:16.4
379 70 Kristoffer Hoslemo WOLL RØA ALLIANSEIDRETTSLAG 36:09.5 9:16.9
380 115 Simen Antonsen MJØSSKI 36:10.8 9:18.2
381 60 Mathias Nakling EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB 36:12.8 9:20.2
382 216 Mathias Lie Petterson HASLUM IL / TEAM VESTMARKA 36:13.3 9:20.7
383 26 Frederik Redigh STICKLER LYN SKI 36:14.5 9:21.9
384 124 Gard Sønnesyn IL BJØRN 36:16.3 9:23.7
385 166 Per Sunde Rønning NITTEDAL IL / TEAM NITTEDAL 36:16.6 9:24.0
386 247 Knut Eirik Aspheim Kåsa GULSET IDRETTSFORENING 36:17.8 9:25.2
387 150 Sondre Larsen Røed KRØDSHERAD IL / NTG-G 36:19.9 9:27.3
388 229 Andreas Olsen Tomta TRØSKEN IL / NTG-G 36:22.9 9:30.3
389 286 Samuel Kleppa GJESDAL IL 36:25.0 9:32.4
390 85 Marcelo Hetland Strand SANDNES IL 36:29.0 9:36.4
391 218 Christian Stjern Evensen LYN SKI / TEAM NEDRE ROMERIKE 36:35.6 9:43.0
392 117 Johan Harila REIERSEN POLARSTJERNEN, IL 36:36.2 9:43.6
393 299 David Bertnes Leite INNSTRANDA IL / NTG-L 36:36.3 9:43.7
394 14 Vebjørn Horn IVRIG, IL 36:39.0 9:46.4
395 137 Mikkel Breie Nystuen RENDALEN IL 36:39.1 9:46.5
396 54 Ole Andreas Rinnan Veske SP.KL. NESSEGUTTEN / MERÅKER V.G. SK 36:42.5 9:49.9
397 74 Kristian EKERN IDRETTSLAGET TRY 36:43.1 9:50.5
398 114 Steinar Frønsdal HJELMELAND IDRETTSLAG – SKI 36:43.8 9:51.2
399 15 Aleksander Falkenberg Dokset NTNUI 36:45.8 9:53.2
400 180 Elias Hetle Hagen LØRENSKOG SK 36:49.7 9:57.1
400 534 Per Ingvar Tollehaug EIKER SK 36:49.7 9:57.1
402 198 Sondre Leknes Frey BÆRUMS SKIKLUB / TEAM VESTMARKA 36:50.9 9:58.3
403 165 Noa Gulbrandsen NORDREISA IDRETTSLAG 36:51.2 9:58.6
404 187 Hamish William Drysdale Wolfe ØYSTRE SLIDRE IL 36:53.9 10:01.3
405 62 Elias Grongstad Pedersen IL SKRIM 36:54.9 10:02.3
406 171 Aksel Saue Saghaug LYN SKI / TEAM KOLLEN 36:58.8 10:06.2
407 191 Kristian Viken Strand BYÅSEN IL 37:00.7 10:08.1
408 52 Caspar Mølmen-Nertun DIKEMARK IF 37:01.8 10:09.2
409 143 Erik Wøhni-Lyng STRINDHEIM IL 37:03.1 10:10.5
410 82 Sander AASHEIM GRUE IL 37:05.1 10:12.5
411 68 Emil Dreyer Kristensen NJÅRD 37:07.6 10:15.0
412 197 Henrik Haug Solbrekke HOLMEN IF / TEAM VESTMARKA 37:10.3 10:17.7
413 152 Anders Dokke RAUFOSS IL LANGRENN 37:10.5 10:17.9
414 161 Ole Hedalen Stølen ØYSTRE SLIDRE IL / NTG-G 37:11.3 10:18.7
415 175 Logan Duncan LILLEHAMMER SKIKLUB 37:11.6 10:19.0
416 309 Philip Drivenes NES SKI 37:12.6 10:20.0
417 31 Oscar Skjetlein BYÅSEN IL 37:14.7 10:22.1
418 206 Daniel Egedius VIND IL / TEAM GTL 37:15.4 10:22.8
419 63 Noah Aasen Hovde FOSSUM IF 37:18.3 10:25.7
420 79 Even Aunbu SANDEMOSE KJELSÅS IL 37:21.0 10:28.4
421 248 Henrik Stenersen Øksby ASKER SK 37:23.0 10:30.4
422 132 Sondre Albrigtsen Bjørnstad HENNING SKILAG 37:27.9 10:35.3
423 272 Sebastian Kristoffer Endrestad BÆKKELAGETS SK 37:32.3 10:39.7
424 4 Felix Haugen FOSSUM IF / FOSSUM ELITE 37:33.5 10:40.9
425 48 Emil Falkenberg-Jensen HOLMEN IF / TEAM VESTMARKA 37:36.7 10:44.1
426 105 Thomas Heyn NTNUI 37:37.2 10:44.6
427 169 Tor Even Askautrud NESODDEN IF – SKI / NTG-G 37:39.3 10:46.7
428 64 Remi Korsnes Andresen SP.KL. NESSEGUTTEN 37:43.3 10:50.7
429 88 David Krantz Dahl KONNERUD IL / TEAM KONNERUD 37:46.2 10:53.6
430 72 Benjamin Solbrekke LILLEHAMMER SKIKLUB 37:48.1 10:55.5
431 148 Marius Østervold IL VINDBJART / HOVDEN SKIGYMNA 37:49.7 10:57.1
432 51 Arnstein Tofte Jørgensen FOSSUM IF 37:52.3 10:59.7
433 185 Ole Riiber RØA ALLIANSEIDRETTSLAG 37:56.6 11:04.0
434 61 Petter Elias WISTH RØA ALLIANSEIDRETTSLAG 37:57.0 11:04.4
435 92 Jakob Kjerstadmo RINGKOLLEN SK 37:57.9 11:05.3
436 195 Karsten ELLEVOLD ODAL SK 38:00.5 11:07.9
437 97 Kristian Hildrum-Andreassen DRØBAK-FROGN IL / MERÅKER V.G. SK 38:10.3 11:17.7
438 89 Kasper Tornes HEMING, IL 38:15.1 11:22.5
439 170 Håkon Nalum Rakkestad KJELSÅS IL 38:21.0 11:28.4
440 83 Herman Asmyhr-Andersen EIKER SK / TEAM KONNERUD 38:26.6 11:34.0
441 190 Vetle HAUGNES OPPEGÅRD IL 38:31.1 11:38.5
442 34 Johannes SKISTAD OVERHALLA IL / MERÅKER V.G. SK 38:32.2 11:39.6
443 33 Marius Årdal EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUB 38:35.7 11:43.1
444 94 Ola FISCHER RUSTAD IL / NTG-G 38:35.8 11:43.2
445 104 Marius Kolloen Hjelle MOELVEN IL / MERÅKER V.G. SK 38:42.1 11:49.5
446 25 Henrik Brunborg Økland HOLMEN IF / TEAM VESTMARKA 38:43.7 11:51.1
447 160 Sven August Tjernshaugen BÆKKELAGETS SK / TEAM KOLLEN 38:45.0 11:52.4
448 66 Thomas VENBAKKEN FOSSUM IF 38:50.9 11:58.3
449 5 Roy Aron Brenvik Myklebust VETEN IL 38:54.7 12:02.1
450 45 Aleksander Hørgård IL JARDAR / TEAM VESTMARKA 39:01.6 12:09.0
451 76 Even Nygård Thorseng FOSSUM IF 39:02.0 12:09.4
452 58 Jakob Linner Tronsrud NORD-ODAL IDRETTSLAG 39:04.3 12:11.7
453 78 Ola Gjøen Megård MOLDE OG OMEGN IF / MERÅKER V.G. SK 39:12.1 12:19.5
454 59 Sverre Skjærholt KJELSÅS IL 39:37.4 12:44.8
455 102 Peder Kristofer Rostock Taraldsen LYN SKI 39:37.8 12:45.2
456 208 Elias Thorstensen Brennvik KVALØYSLETTA SKILAG / MERÅKER V.G. SK 39:41.0 12:48.4
457 86 Edvald Smogeli Opsann LILLEHAMMER SKIKLUB 39:45.5 12:52.9
458 119 Mauritz Magnus Bengt Borgerud Falk DRØBAK-FROGN IL / MERÅKER V.G. SK 40:01.9 13:09.3
459 7 Jonas Spilling HESTNES IVRIG, IL 40:07.0 13:14.4
460 8 Ludvik Kjos Haug DIKEMARK IF 40:32.4 13:39.8
461 21 Johannes Giertsen Myhre SKEDSMO SK 40:35.9 13:43.3
462 35 Børge Sørlie Sørholt VINNE SKILAG 40:37.1 13:44.5
463 30 Tov Eng IL SKRIM 40:47.3 13:54.7
464 126 Aleksander Hana Kristoffersen BÆRUMS SKIKLUB / TEAM VESTMARKA 40:57.9 14:05.3
465 49 Emil Håkon Lier ASKER SK / TEAM NORCONSULT 41:15.7 14:23.1
466 172 Jonathan Hovdal KLÆBU IL / MERÅKER V.G. SK 41:17.6 14:25.0
467 56 Ola Jahre Lund IL JARDAR 41:31.9 14:39.3
468 36 Teodor Vidnes Norgren FOSSUM IF 41:55.7 15:03.1
469 23 Erik Thune ROLFSEN RØA ALLIANSEIDRETTSLAG 42:14.1 15:21.5
470 19 Magnus Finstad HEMING, IL 42:25.0 15:32.4
471 20 Lars SKARSBAKK MALVIK IL / MERÅKER V.G. SK 42:25.6 15:33.0
472 245 Jose Cabeca NJÅRD 42:34.2 15:41.6
473 44 Ethan Beaumont Smith LYN SKI 42:45.8 15:53.2
474 9 Kristian Brendengen Mundal LIER IL / MERÅKER V.G. SK 42:48.3 15:55.7
475 43 Nicklas André Jørgensen TRØSKEN IL 43:08.3 16:15.7
476 17 Juan Carlos Ayala Zavaleta NTNUI 43:51.4 16:58.8
477 96 Falk Halkier Egelie RUNAR, IL 44:01.1 17:08.5
478 24 Einar Lie Wasbrekke KONNERUD IL / TEAM KONNERUD 44:20.2 17:27.6
479 29 Bastian Ekrheim HOLMEN IF / TEAM VESTMARKA 44:24.5 17:31.9
480 18 Christian Brustad Holt IL SKRIM 44:46.1 17:53.5
481 6 Andreas Myklebust Røstberg MOLDE OG OMEGN IF / MERÅKER V.G. SK 52:48.8 25:56.2

Startlister

Terminliste og resultater Norgescup senior langrenn 2023/24

Terminliste og resultater verdenscup langrenn 2023-24

Arrangementets hjemmesider

Værmelding

Alle løypekart

5 km

Om NM på Ski

Norgesmesterskapet på ski, forkortet NM på ski, er et årlig arrangement som kårer Norges beste skiløpere i forskjellige disipliner i vinteridrettene langrenn, hopp og kombinert. Mesterskapet er også omtalt som norgesmesterskapet i nordiske grener.

Norgesmesterskapet på ski er i senere tid delt i flere arrangementer tilpasset verdenscup og internasjonale mesterskap. NM på ski ble første gang arrangert, da som Hovedlandsrennet, i 1909, året etter at Norges Skiforbund ble stiftet. I 1938 ble tittelen endret til norgesmesterskapet da arrangementet gikk i Mo i Rana.

Langrenn: 30 km langrenn var med allerede i det første NM i 1909. 17/18 km langrenn kom på programmet i 1933, og 50 km i 1946. 4×10 km stafett for kretslag ble innført i 1940. Denne øvelsen ble byttet ut med 3×10 km stafett for klubblag i 1954.

Kvinner kom med i 1954, da 10 km for kvinner ble NM-øvelse. Senere kom også 5 km i 1963, stafett i 1965 og 20 km i 1977. Siden da har det vært like mange NM-øvelser for kvinner og menn innenfor langrenn hvert år.

Innføringen av skøyting på 1980-tallet medførte at alle NM-øvelser fra og med 1987 ble arrangert som enten fristil eller klassisk. I 1992 ble også jaktstart innført. I 2003 ble jaktstarten byttet ut med skiatlon (fellesstart med skibytte.) Sprint kom programmet i 2000, og lagsprint (også kalt sprintstafett eller teamsprint) i 2004.

Kombinert (for menn) har også vært NM-øvelse helt siden 1909. Siden 2000 har man testet ut noen nye konkurranseformer i NM, som f.eks. sprint, fellesstart og strafferundeløp. NM i kombinert for kvinner ble innført først i 2016.

Hopp: Spesielt hopprenn ble NM-øvelse i 1933. Siden 1965 har det vært arrangert NM i hhv. normalbakke og stor bakke. Hopp for kvinner ble NM-øvelse i 2003.

Alle resultater