Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Uttak langrennslandslaget 2023-24

Lignende saker

Norges Skiforbund har tatt ut følgende løpere til langrennslandslaget 2023-24:

Publisert 24. april 2023 i Langrenn

Kvinnelaget
Fossesholm, Helene Marie – Eiker SK
Kalvå, Anne Kjersti – Lundamo IL
Myhre, Julie – Byåsen IL
Myhrvold, Mathilde Skjærdalen – Vind IL
Skaanes, Marte – Strindheim IL
Stenseth, Ane Appelkvist – Grong IL
Weng, Heidi – IL BUL
Weng, Lotta Udnes – Nes Ski
Weng, Tiril Udnes – Nes Ski
Østberg, Ingvild Flugstad – Gjøvik SK

Inn:
Ingvild Flugstad Østberg

Ut:
Ragnhild Haga (lagt opp)
Anna Svendsen

Sprintlag herrer
Golberg, Pål – Gol IL
Northug, Even – Strindheim IL
Skar, Sindre Bjørnestad – Bærums Verk og Hauger IF
Taugbøl, Håvard Solås – Lillehammer SK
Valnes, Erik – Bardufoss og Omegn IF

Ut:
Johannes Høsflot Klæbo

Allround herrer
Amundsen, Harald Østberg – Asker SK
Krüger, Simen Hegstad – Lyn Ski
Nyenget, Martin Løwstrøm – Lillehammer SK
Røthe, Sjur – Voss IL
Tønseth, Didrik – Byåsen IL

Ut:
Emil Iversen
Hans Christer Holund (lagt opp)

Paralandslaget
Larsen, Trygve Toskedal – Trysil IL
Liseth, Indira Milena – TIF Viking
Nilsen, Vilde – Kvaløysletta SL
Oxaal, Thomas Karbøl – Sauda IL
Lervik, Geir (ledsager Oxaal)

Neste års terminliste for verdenscupen i langrenn vil bli spikret på FIS sitt vårmøte som avholdes i starten av mai.

Norges Skiforbunds hjemmesider

Slik så landslaget i langrenn ut for sesongen 2022-23:

MENN ELITE DISTANSE: 7 utøvere
Emil Iversen, IL Varden Meråker
Hans Christer Holund, Lyn Ski
Harald Østberg Amundsen, Asker SK
Martin Løvstrøm Nyenget, Lillehammer SK
Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski
Sjur Røthe, Voss IL

MENN ELITE SPRINT: 6 utøvere
Erik Valnes, Bardufoss og Omegn IF
Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer SK
Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL
Pål Golberg, Gol IL
Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk og Hauger IF
Even Northug, Strindheim IL

KVINNER ELITE: 11 utøvere
Anna Svendsen, Tromsø SK
Anne Kjersti Kalvå, Lundamo IL
Ane Appelkvist Stenseth, Grong IL
Heidi Weng, IL BUL
Helene Marie Fossesholm, Eiker SK
Lotta Udnes Weng, Nes Ski
Mathilde Skjærdalen Myhrvold, Vind IL
Tiril Udnes Weng, Nes Ski
Ragnhild Haga, Åsen IL
Marte Skaanes, Strindheim IL
Julie Myhre, Byåsen IL

PARA ELITE: 4 utøvere
Vilde Nilsen, Kvaløysletta Skilag
Thomas Karbøl Oxaal, Sauda IL og ledsager Ole Martin Lid (Tomrefjord)
Trygve Toskedal Larsen, Trysilgutten
Indira Liseth, TIF

Uttak rekruttlandslaget 2023-24

Uttak juniorlandslaget 2023-24

Resultater verdenscup langrenn 2022-23

landslaget i langrenn langrennslandslaget 2023-24 langrennslandslaget 2023-24 langrennslandslaget 2023-24
Alle resultater