Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

NNM Nordreisa 2024 program og resultater

Lignende saker

Startlister, program og resultater for NNM som arrangeres 12 til 14. april 2024 i Nordreisa.

Publisert 13. april 2024 i Langrenn

NNM Nordreisa 2024

Nordnorsk Mesterskap langrenn

Dato

12. – 14. april

Sted

Saga Skistadion, Storslett – Troms og Finnmark

Program

Startlister og resultater

Fredag 12. april – Individuell start klassisk

Første start kl 11.00

Topp 3 alle klasser:

G13 – 2 km
1 Elias Olai Bjørnstad Fauske Il Langrenn G 13 år 6:10.1 0:00.0
2 Jåvva Mathias Lemet Kalstad-Bjørgård Kautokeino IL G 13 år 6:18.9 0:08.8
3 Per Eivind Vylka Ravna Tromsø SK Langrenn G 13 år 6:27.4 0:17.3
G14 – 2 km
1 Markus Steinmo Bossmo & Ytteren IL G 14 år 5:41.6 0:00.0
2 Nils Even Eriksen Nordreisa IL G 14 år 5:47.9 0:06.3
3 Emil Matheo Valnes Bratland Ballangen Ski G 14 år 5:54.6 0:13.0
J13 – 2 km
1 Reidun Skjørestad Bossekop Ungdomslag J 13 år 7:02.0 0:00.0
2 Anna Elise Kvammen Masvik Alta Idrettsforening J 13 år 7:05.6 0:03.6
3 Martine Nitteberg Senja Ski J 13 år 7:11.2 0:09.2
J14 – 2 km
1 Lykke Olsen Rørvik Tromsø SK Langrenn J 14 år 6:37.3 0:00.0
2 Caroline Mikalsen Marskar Medkila Skilag J 14 år 7:26.5 0:49.2
3 Selma Kvandal Solberg Ballangen Ski J 14 år 7:41.2 1:03.9
G15 – 3km
1 Julius Evensen Bardu IL G 15 år 8:16.9 0:00.0
2 Karl Fredrik Mathisen Senja Ski G 15 år 8:31.9 0:15.0
3 Henrik Martinsen Kvaløysletta Skilag G 15 år 8:39.2 0:22.3
G16 – 3 km
1 Håkon Romsaas Tromsø SK Langrenn G 16 år 7:40.8 0:00.0
2 Elias Selnes Bossmo & Ytteren IL G 16 år 8:02.0 0:21.2
3 Viljar Sønvisen-Valnes Tromsø SK Langrenn G 16 år 8:02.4 0:21.6
J15 – 3 km
1 Maja Sildnes Olsen Kirkenes og Omegn SK (Kos) J 15 år 9:39.8 0:00.0
2 Mari Sofie Haraldstad Ankenes SK J 15 år 9:55.5 0:15.7
3 Kaja Henriette Helgesen Alta Idrettsforening J 15 år 10:01.4 0:21.6
J16 – 3 km
1 Sigri Hjelset Andersen Tromsø SK Langrenn J 16 år 9:08.1 0:00.0
2 Maria Mikkelsen Alta Idrettsforening J 16 år 9:11.0 0:02.9
3 Tiril Hansen Sandberg Bardu IL J 16 år 9:28.3 0:20.2
M17 – 5 km
1 Kristian Bernhardsen Idrettslaget Polarstjernen M 17 år 14:06.9 0:00.0
2 Johan Harila Reiersen Idrettslaget Polarstjernen M 17 år 14:24.5 0:17.6
3 Peder Kristian HEIMDAL Bardu IL M 17 år 14:40.1 0:33.2
M18 – 5 km
1 Jonas Malmo Skogstad Kvaløysletta Skilag M 18 år 13:44.3 0:00.0
2 Sigve Eirik Benonisen Nordreisa IL M 18 år 14:00.3 0:16.0
3 Snorre Skogstad Kvaløysletta Skilag M 18 år 14:06.8 0:22.5
M19-20 – 10 km
1 Marius Andre Bernhardsen Idrettslaget Polarstjernen 28:33.7 0:00.0
2 Alexander Mietinen Idrettslaget Polarstjernen 29:12.0 0:38.3
3 Ask Jørgensen If Kilkameratene 29:16.4 0:42.7
Menn senior – 10 km
1 Erik Valnes Bardufoss og Omegn Idrettsfore 25:48.6 0:00.0
2 Erik Mathisen Tromsø SK Langrenn 27:08.4 1:19.8
3 Vetle Arder Skildheim Tromsø SK Langrenn 27:31.8 1:43.2
Menn veteran – 5 km
1 Ole-Kristian Sørensen Nysæther TUIL Ski Tromsdalen 18:35.8 0:00.0
2 Lars Jordahl TUIL Ski Tromsdalen 19:52.2 1:16.4
3 Jonas Boberg SVINENG Nordlys, IL 36:58.2 18:22.4
K17 – 5 km
1 Mia BRUSTAD-OLSEN Tromsø SK Langrenn K 17 år 16:10.2 0:00.0
2 Martine Sofie Skog Bjerkvik Idrettsforening K 17 år 17:13.4 1:03.2
3 Jonette Celia Evensen Bardu IL K 17 år 18:17.5 2:07.3
K18 – 5 km
1 Julie Johansen Trosten Idrettslaget Forsøk K 18 år 16:27.0 0:00.0
2 Astrid Elida Vaeng Bernhardsen Tromsø SK Langrenn K 18 år 17:09.1 0:42.1
3 Oda Alexandersen Aas Tverrelvdalen IL K 18 år 17:12.3 0:45.3
K19-20 – 10 km
1 Vårin Olsen Alta Idrettsforening 32:19.6 0:00.0
2 Astri Reithe Lunde Røyken UIL 32:25.1 0:05.5
3 Hedda Halvari Sandnes IL 34:09.4 1:49.8
Kvinner senior – 10 km
1 Ingrid Andréa Gulbrandsen Bardufoss og Omegn Idrettsfore 30:46.9 0:00.0
2 Ingeborg Andberg Stenersen Kvaløysletta Skilag 31:30.3 0:43.4
3 Tone Lise Pedersen Tromsø SK Langrenn 31:54.2 1:07.3
Kvinner veteran – 5 k
1 Berit Amundsen Bardu IL 18:55.0 0:00.0

Lørdag 13. april – Fellesstart fri

Topp 3 alle klasser

G13 – 3,75 km
1 Elias Olai Bjørnstad Fauske Il Langrenn 8:41.2 0:00.0
2 Aksel Stensland Sevatdal Innstranda IL 8:49.4 0:08.2
3 Jåvva Mathias Lemet Kalstad-Bjørgård Kautokeino IL 9:09.7 0:28.5
G14 – 3,75 km
1 Markus Steinmo Bossmo og Ytteren IL 8:15.8 0:00.0
2 Nils Even Eriksen Nordreisa Idrettslag 8:16.1 0:00.3
3 Emil Matheo Valnes Bratland Ballangen Ski 8:33.8 0:18.0
G15 – 5 km
1 Håkon Moen Karlstad Målselv Idrettslag 12:13.5 0:00.0
2 Julius Evensen Bardu Idrettslag 12:13.5 0:00.0
3 Peder Risvoll Godø Fauske Il Langrenn 12:17.0 0:03.5
G16 – 7,5 km
1 Håkon Romsaas Tromsø SK 16:41.4 0:00.0
2 Elias Selnes Bossmo og Ytteren IL 16:42.5 0:01.1
3 Viljar Sønvisen-Valnes Tromsø SK 16:53.2 0:11.8
M17 – 10 km
1 Peder Kristian Heimdal Bardu Idrettslag 24:18.9 0:00.0
2 Magnus Wassbakk Tromsø SK 24:19.4 0:00.5
3 Emil Skjellberg Laksvatn Skiskytterlag 24:22.6 0:03.7
M18 – 10 km
1 Jonas Malmo Skogstad Kvaløysletta Skilag 23:51.1 0:00.0
2 Snorre Skogstad Kvaløysletta Skilag 23:58.4 0:07.3
3 Linus Fjelddahl Svendsen Bossmo og Ytteren IL / Polarsirkelen ski 23:59.7 0:08.6
M19-20 – 20 km
1 Kornelius Ordemann Olsen Alta IF 51:10.5 0:00.0
2 Alexander Mietinen Polarstjernen, IL / Nord-Norsk Skil 52:05.5 0:55.0
3 Marius Andre Bernhardsen Polarstjernen, IL / Nord-Norsk Skil 52:16.9 1:06.4
Menn senior – 20 km
1 Erik Valnes Bardufoss og Omegn IF 47:29.9 0:00.0
2 Finn-Hågen Krogh Tverrelvdalen IL / Team Elon NN 47:30.6 0:00.7
3 Edvin Kristoffer Frost Tromsø SK 48:47.5 1:17.6
Menn veteran – 10 km
1 Kaj Helge Helgesen Alta IF 26:38.1 0:00.0
2 Ronny André Jakobsen Medkila Skilag 26:47.8 0:09.7
3 Per-Erik Bjørnstad Tverrelvdalen IL 26:56.1 0:18.0
J13 – 3,75 km
1 Reidun Skjørestad Bossekop UL 9:57.8 0:00.0
2 Anna Elise Kvammen Masvik Alta IF 10:04.8 0:07.0
3 Martine Nitteberg Senja Ski 10:14.9 0:17.1
J14 – 3,75 km
1 Lykke Olsen Rørvik Tromsø SK 9:34.0 0:00.0
2 Ylva Jakobsen Steiro Medkila Skilag 10:20.1 0:46.1
3 Marie Aas Eliassen Tverrelvdalen IL 10:24.6 0:50.6
J15 – 5 km
1 Maja Sildnes Olsen Kirkenes & Omegn SK 14:04.7 0:00.0
2 Mari Sofie Haraldstad Ankenes SK 14:08.3 0:03.6
3 Ingrid Lina Solbu Sorsell Selfors UL 14:33.4 0:28.7
J16 – 7,5 km
1 Sigri Hjelset Andersen Tromsø SK 19:39.4 0:00.0
2 Norah Brøndbo Olset Hammerfest SK 19:43.6 0:04.2
3 Maria Mikkelsen Alta IF 19:58.0 0:18.6
K17 – 10 km
1 Martine Sofie Skog Bjerkvik IF 28:02.8 0:00.0
2 Mia Brustad-Olsen Tromsø SK 28:04.7 0:01.9
3 Mari Othelie Boberg Alstad Bardu Idrettslag 31:15.9 3:13.1
K18 – 10 km
1 Julie Johansen Trosten Forsøk, IL / Nord-Norsk Skil 28:40.4 0:00.0
2 Astrid Elida Vaeng Bernhardsen Tromsø SK 29:08.4 0:28.0
3 Mona Danielsen Holmer Bjerkvik IF / Nord-Norsk Skil 29:27.1 0:46.7
K19-20 – 20 km
1 Vårin Olsen Alta IF 1:01:57.2 0:00.0
2 Astri Reithe Lunde Røyken UIL / Nord-Norsk Skil 1:02:25.6 0:28.4
3 Hedda Halvari Sandnes Idrettslag / Nord-Norsk Skil 1:03:09.8 1:12.6
Kvinner senior – 20 km
1 Ingeborg Andberg Stenersen Kvaløysletta Skilag / Team Elon NN 58:54.9 0:00.0
2 Tone Lise Pedersen Tromsø SK 59:02.1 0:07.2
3 Marie Risvoll Amundsen Fauske Il Langrenn 1:02:34.7 3:39.8
Kvinner veteran – 10 km
1 Berit Amundsen Bardu Idrettslag 32:32.3 0:00.0
2 Lise Danielsen Holmer Bjerkvik IF 33:07.4 0:35.1
3 Line Elise Heimdal Bardu Idrettslag 33:43.4 1:11.1

Søndag 14. april – Sprintstafett

Topp 3 alle klasser

G13-16 (3×3 km)
1 Bossmo  – Lag 1 (Magnus Kvitnes, Markus Steinmo, Elias Selnes) Bossmo og Ytteren IL 20:03.2 0:00.0
2 Fauske Il Langrenn – Lag 1 (Peder Risvoll Godø, Elias Bjørnstad, Iver Bjørnstad) Fauske Il Langrenn 20:23.5 0:20.3
3 Nordreisa Idrettslag – Ski – Lag 1 (Emilian Salo-Larsen, Georg Andreas Olaussen, Nils Even Eriksen) Nordreisa Idrettslag 20:23.6 0:20.4
Menn junior
1 Medkila Skilag – Lag 1 (Andreas Skjelle, Noah Christoffer Nielsen Nylund) Medkila Skilag 14:36.0 0:00.0
2 Kvaløysletta Skilag – Ski – Lag 1 (Snorre Skogstad, Jonas Malmo Skogstad) Kvaløysletta Skilag 14:40.7 0:04.7
3 Polarstjernen, IL – Ski – Lag 1 (Marius Andre Bernhardsen, Alexander Mietinen) Polarstjernen, IL 14:41.3 0:05.3
Menn senior
1 Innstranda IL Langrenn Senior (David Bertnes Leite, Nikolai Solem Eiterjord) Innstranda IL 14:41.0 0:00.0
2 Tverrelvdalen IL – Ski – Lag 1 (Finn-Hågen Krogh, Jarl Erik Aas) Tverrelvdalen IL 15:00.4 0:19.4
3 Tromsø Skiklubb Langrenn – Ski – Lag 1 (William Lundberg, Jonas Pedersen) Tromsø SK 15:23.5 0:42.5
J13-16 (3×3 km)
1 Alta IF – Ski – Lag 1 (Kaja Henriette Helgesen, Anna Elise Kvammen Masvik, Maria Mikkelsen) Alta IF 23:20.1 0:00.0
2 Kirkenes og omegn lag 1 (Mathea Stubnova Staalesen, Hedda Strand Salmi, Maja Sildnes Olsen) 23:56.7 0:36.6
3 Medkila Skilag (Ylva Jakobsen Steiro, Caroline Mikalsen Marskar, Anna Jakobsen Steiro) Medkila Skilag 24:32.4 1:12.3
Kvinner junior
1 Tromsø Skiklubb Langrenn – Ski – Lag 1 (Astrid Elida Vaeng Bernhardsen, Mia Brustad-Olsen) Tromsø SK 11:44.6 0:00.0
2 Bjerkvik if (Mona Holmer Danielsen, Martine Skog) 11:45.1 0:00.5
3 Tverlandet IL – Ski – Lag 1 (Sigrid Pinnerød, Matilde Strøm) Tverlandet IL 11:54.2 0:09.6
Kvinner senior
1 Tromsø Skiklubb Langrenn – Ski – Lag 1 (Tone Lise Pedersen, Sigri Hjelset Andersen) Tromsø SK 11:30.4 0:00.0
2 Kvaløysletta Skilag – Ski – Lag 1 (Vilde  Sagerup Norkil, Ingeborgud Briet Stenersen) Kvaløysletta Skilag 11:44.0 0:13.6
3 Fauske Il Langrenn – Lag 1 (Cecilie Risvoll Amundsen, Marie Risvoll Amundsen) Fauske Il Langrenn 11:50.9 0:20.5

Om rennet

Nordreisa IL Ski og Skiskyting ønsker dere alle velkommen til nordnorsk
mesterskap (NNM) i langrenn 12 – 14. april 2024!
Vi vil skape vintermagi, skiglede, publikumsfest og samhold for skifamilien og
hele befolkningen i Nordreisa og omegn, gjennom noen spennende dager med
aktiviteter, konkurranser og lek.
Nordreisa IL, Troms skikrets og Norges Skiforbund satser stort på mesterskapet og
ønsker at dette mesterskapet skal bli et signaturarrangement som gir
ringvirkninger i form av bedre folkehelse, et mer inkluderende samfunn, et
større engasjement for frivillighet, et pulserende næringsliv og økt bo- og blilyst
i kommunen og regionen.
Vi valgt å legge mesterskapet til april, en vintermåned der naturen er på sitt vakreste,
med lange solfylte dager og kritthvite snødekte flater som innbyr til ulike
aktiviteter, sosiale møteplasser og fysisk aktivitet.
Vi håper alle vil trives i det flotte anlegget vårt i Saga. Målet vårt er å skape en
ramme rundt arrangementet som bidrar til at alle får en mulighet til å vise seg
fra sin beste side, uansett hvilken rolle du spiller.

Hjemmeside

Invitasjon

Promovideo

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater