Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Påmeldingslister Muonio

Lignende saker

Det er verdenscupnivå på åpningsrennen i finske Muonio til helgen. Her er alle påmeldingslister til rennene.

Publisert 8. november 2023 i Langrenn

Rennprogram, startlister og etterhvert resultater fra rennene finner du her.

Landslagsløpere

Det norske herrelandslaget har brukt de flott forholdene i Nord-Finland den siste uken til å gjøre seg klar for sesongen. På påmeldingslisten til helgens renn finner vi landslagsløperne Sjur Røthe, Martin løwstrøm Nyenget, Håvard Solås Taugbøl, Sindre Bjørnestad Skar, Even Northug, Pål Golberg, Didrik Tønseth, Erik Valnes og Harald Østberg Amundsen. Alle landslagsløpere er påmeldt fredagens sprint klassisk og lørdagens 10 km klassisk (bortsett fra Sjur Røthe som bare går 10 km klassisk)

I tillegg til disse er mange av våre nest beste skiløpere også sugne på få en gjennomkjøring før Beitostølen, det gjelder navn som:

Mikael Gunnulfsen (sprint, 10 km k)
Emil Iversen (sprint, 10 km k)
Gjøran Tefre (alle dager)
Jonas Vika (10 km k, 10 km f)
Eirik Mysen (sprint, 10 km k)
Daniel Stock (10 km k)
Mattis Stenshagen (sprint, 10 km k)
Finn Hågen Krogh (10 km f)
Preben Horven (sprint, 10 km k)
Johan Lien Nordeng (sprint, 10 km k)

Andre nasjoner

I tillegg til hele det finske landslaget med Iivo Niskanen i spissen er også italienerne på plass med blant andre Federico Pellegrino og Francesco De Fabiani. Tyskerne stiller også mannsterke med hele sitt landslag.

Petter Northug

Det er ikke bare distanseløpere som kommer til Muonio. Petter Northug, som satser mot Ski Classics og Vasaloppet i vinter, er påmeldt sprinten og 10 km fri teknikk på søndag. Det blir første gang siden Petter la opp i 2018 at han stiller til start i vanlige distanserenn.

De siste årenes sterkeste norske langløper er som vanlig klar for sesongdebuten i Muonio og stiller på 10 km klassisk.

Kvinnene

Startfeltet på kvinnesiden er like sterkt som for herrene, men mangler de aller største norske stjernene. Silje Theodorsen (10 km k, 10 km f), Anna Svendsen (sprint k, 10 km k), Emma Kirkeberg Mørk (10 km k) og Kari Øyre Slind (10 km k) er noen av de norske på start.

De får knallhard konkurranse fra hjemmehåpene Krista Parmakoski og Kerttu Niskanen. I tillegg kommer alle tyskerne til Muonio med Katharina Hennig i spissen. Latviske Patricija Eiduka stiller til start på 10 km fri, det samme gjør amerikanske Sophia Laukli som har brukt sommeren på å vinne den prestisjefylte løpeserien Golden Trail Series. Selv om ingen svenske landslagsløpere stiller til start er sterke Sofia Henriksson klar for klassisk sprint og 10 km klassisk.

VGTV sender direkte fra alle konkurransene.

Alle finske påmeldinger

Påmeldingslister Muonio ikke-finske utøvere:

Menn

Surname FirstName Year Of Birth Nationality Day1 Day2 Day3
Skogstad Snorre 2006 Norway CL M Sprint CL M20 10 km F M20 10 km
Skogstad Jonas 2006 Norway CL M Sprint CL M20 10 km F M20 10 km
Vars-Larsstuen Simen 2005 NOR CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Ims Helge 2005 NOR CL M Sprint F M20 10 km
Snitsarenko Igor 2007 EST CL L20 10 km
Luuk Andre 2005 EST F M20 10 km
Piho Richard 2005 EST CL M20 10 km
Horven Preben 2002 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Sarapuu Robert 2005 EST F M 10 km
Borissov Ron Antero 2003 EST CL M 10 km F M 10 km
Majbäck Victor 2002 SWE CL M 10 km F M 10 km
Riekkola Nikolaj 2004 SWE CL M Sprint CL M20 10 km F M20 10 km
Krogh Finn-Hågen 1990 NOR F M 10 km
Lisohor Oleksandr 2004 UKR CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Luha Leivo 2004 EST CL M20 10 km F M20 10 km
Teearu Hans 1990 EST CL M 10 km
Suurpere Robin 2005 EST CL M20 10 km
Kaup Raimond 2005 EST CL M20 10 km
Piirmann Lars 2005 EST CL M20 10 km
Saarepuu Toni Andree 2006 EST CL M Sprint
Dremljuga Karl Sebastian 2001 EST CL M Sprint CL M 10 km
Alev Alvar Johannes 1993 EST CL M 10 km F M 10 km
Paarson Kaspar 2002 EST CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Lundberg Simon 2006 SWE CL M Sprint CL M20 10 km F M20 10 km
Korge Kaarel Kasper 1996 EST CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Himma Martin 1999 EST CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Brugger Janosch 1997 GER CL M Sprint CL M 10 km
Stoelben Jan 2001 GER CL M Sprint F M 10 km
Sossau Anian 2000 GER CL M Sprint F M 10 km
Notz Florian 1992 GER F M 10 km
Moch Friedrich 2000 GER CL M 10 km F M 10 km
Kuchler Albert 1998 GER CL M 10 km F M 10 km
Faessler Josef 1998 GER CL M Sprint F M 10 km
Teearu Simo 2001 EST CL M Sprint CL M 10 km
Schlögel Mario 2000 AUT CL M Sprint F M 10 km
Astad Carl-Fredrik 1999 NOR CL M 10 km F M 10 km
Bråthen Vegard 2005 NOR CL M20 10 km F M20 10 km
Nordeng Johan Lien 2003 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Nicolaisen Erik 2000 NOR CL M 10 km F M 10 km
Mathisen Erik 2002 NOR CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Lundberg William 2003 NOR CL M 10 km F M 10 km
Degerstrøm Hanssen Jakob Fredrik 2002 NOR CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Skjønsfjell Henry 2004 NOR CL M20 10 km
Skjelle Andreas 2004 NOR CL M Sprint CL M20 10 km
Hovland Torgeir Sulen 1995 NOR CL M 10 km
DAPRA SIMONE 1997 ITA CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
MOCELLINI SIMONE 1998 ITA CL M Sprint CL M 10 km
VENTURA PAOLO 1996 ITA CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
BARP ELIA 2002 ITA CL M Sprint F M 10 km
GRAZ DAVIDE 2000 ITA CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
DE FABIANI FRANCESCO 1993 ITA CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
PELLEGRINO FEDERICO 1990 ITA CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Lynch Joseph 2001 USA CL M Sprint F M 10 km
Becker Braden 1996 USA CL M 10 km F M 10 km
Schwinghamer John 1999 USA CL M Sprint CL M 10 km
Olsen Noah Marius 2006 NOR CL M Sprint CL M20 10 km F M20 10 km
GABARRO SARRI GUIM 2007 ESP CL M Sprint CL M20 10 km F M20 10 km
MOLINS CAMARASA PAU 2007 ESP CL M Sprint CL M20 10 km F M20 10 km
MORENO RAMOS PABLO 2006 ESP CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Stenshagen Mattis null NOR CL M Sprint CL M 10 km
Smith Julian 1996 CAN CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Bergland Anders null NOR CL M20 10 km F M20 10 km
Bangstad Hermod Ingemann 2005 NOR CL M Sprint CL M20 10 km
Benonisen Sigve Eirik 2006 NOR CL M20 10 km F M20 10 km
Gasche Christoph 1986 SUI CL M 10 km F M 10 km
Frost Edvin 1995 NOR CL M 10 km F M 10 km
Skildheim Vetle Arder 2003 NOR CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
SKOLNIEKS JEKABS 2006 LAT CL M20 10 km F M20 10 km
Maloney Westgård Thomas 1995 IRL CL M 10 km
Sagerup-Nordkild Sivert 2007 NOR CL M Sprint CL M20 10 km
Høgbakk Elias 2004 NOR CL M20 10 km F M20 10 km
Nygaard Andreas 1990 NOR CL M 10 km
Simenc Miha 1995 SLO CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Licef Miha 1997 SLO CL M 10 km F M 10 km
Gros Anze 2002 SLO CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Crv Vili 1999 SLO CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Stock Daniel 1992 NOR CL M 10 km
Allan Luke 2003 CAN CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Fjellheim Birk 2003 NOR CL M Sprint F M 10 km
Arntzen Joks Henrik 1999 NOR CL M 10 km
Grall-Johnson Pierre 1999 CAN CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Randall Nicholas 2000 CAN CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Benediktsson Dagur 1998 ISL CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Ekenberg Harald 2003 SWE CL M Sprint F M 10 km
Arntsen Anton Nikolai 2006 NOR CL M20 10 km F M20 10 km
Sjögren Hugo 2002 SWE CL M Sprint F M 10 km
Thele Joar 1993 NOR CL M 10 km
Northug Petter 1986 NOR CL M Sprint F M 10 km
Moore Erikson 2001 CAN CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Eiterjord Nikolai 2000 NOR CL M 10 km F M 10 km
Sørensen Teodor Kruse 2000 NOR CL M 10 km F M 10 km
Saulitis Niks 2001 LAT CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Dodgson Finn 1999 CAN CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Olsen Jardar 2004 NOR CL M Sprint CL M20 10 km F M20 10 km
Backlund Erik 2001 SWE CL M 10 km F M 10 km
Vika Jonas 2001 NOR CL M Sprint F M 10 km
Lundberg Oskar 2002 SWE CL M Sprint CL M 10 km
Iversen Emil 1991 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Valnes Erik 1996 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Taugboel Haavard Solaas 1993 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Skar Sindre Bjoernestad 1992 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Northug Even 1995 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Golberg Paal 1990 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Toenseth Didrik 1991 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Roethe Sjur 1988 NOR CL M 10 km
Nyenget Martin Loewstroem 1992 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Amundsen Harald Oestberg 1998 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Mysen Eirik 1993 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Yamashita Haruki 1999 JPN CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Gunnulfsen Mikael 1993 NOR CL M Sprint CL M 10 km
Stensrud Simen Gløgård 2005 NOR CL M20 10 km F M20 10 km
GIM Seongyu 2004 KOR CL M 10 km F M 10 km
KIM Gaon 2006 KOR CL M20 10 km F M20 10 km
KIM Janghoe 2001 KOR CL M 10 km F M 10 km
Nygren Linus 1999 SWE CL M 10 km F M 10 km
Tefre Gjøran 1994 NOR CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Bexultan Yernur 2002 KAZ CL M Sprint CL M 10 km F M 10 km
Muratbekov Amirgali 2005 KAZ CL M Sprint CL M20 10 km F M20 10 km
Kristiansen Tony André Höfler 2002 NOR CL M 10 km F M 10 km

Kvinner

Surname FirstName Year Of Birth Nationality Day1 Day2 Day3
Söderberg Diana 2005 SWE CL L Sprint CL L20 10 km F L20 10 km
Nilsson Wilma 2005 SWE CL L Sprint CL L20 10 km F L20 10 km
Eiduka Patricija 2000 LAT F L 10 km
Laukli Sophia 2000 USA F L 10 km
Sagerup-Nordkild Erle 2006 NOR F L20 10 km
Kresmer Triinu 2005 EST CL L20 10 km
Lundkvist Helena 1994 SWE CL L 10 km F L 10 km
Sarapuu Susan 2008 EST CL L20 10 km
Majbäck Moa 2000 SWE F L 10 km
Majbäck Maja 1998 SWE CL L Sprint F L 10 km
Gulbrandsen Ingrid Andréa 2000 NOR CL L Sprint CL L 10 km
Isaksson Lovisa 2005 SWE CL L Sprint CL L20 10 km F L20 10 km
Tuul Teesi 1999 EST CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
Rajas Herta 2007 EST F L20 10 km
Uustalu Aveli 2000 EST CL L Sprint CL L 10 km
Rodendau Onnela 2004 EST CL L20 10 km F L20 10 km
Ojaste Teiloora 2000 EST CL L Sprint
Sauerbrey Katherine 1997 GER CL L Sprint CL L 10 km
Rydzek Coletta 1997 GER CL L Sprint F L 10 km
Lohmann Lisa 2000 GER CL L Sprint CL L 10 km
Krehl Sofie 1995 GER CL L Sprint F L 10 km
Hoffmann Helen 2002 GER CL L Sprint F L 10 km
Hennig Katharina 1996 GER CL L 10 km
Fink Pia 1995 GER CL L Sprint F L 10 km
Gimmler Laura 1993 GER CL L 10 km
Carl Victoria 1995 GER CL L Sprint F L 10 km
Lundkvist Sofia 2002 SWE CL L 10 km F L 10 km
Svendsen Anna 1990 NOR CL L Sprint CL L 10 km
Drolet Jasmine 2002 CAN CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
FRANCHI FRANCESCA 1997 ITA CL L 10 km F L 10 km
COMARELLA ANNA 1997 ITA CL L 10 km F L 10 km
GANZ CATERINA 1995 ITA CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
Lawson Alexandra 1998 USA CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
Keller-Miller Michaela 1997 USA CL L Sprint F L 10 km
Freed Margie 1997 USA CL L Sprint CL L 10 km
GONZALEZ TUBAU NAIA 2007 ESP CL L Sprint CL L20 10 km F L20 10 km
RUIZ GIRALT NURIA 2006 ESP CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
GUITART FORNELLS BERTA 2006 ESP CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
Auzina Kitija 1996 LAT CL L Sprint
Pedersen Tone Lise 2003 NOR CL L Sprint
Lunde Astri Reithe null NOR CL L Sprint F L20 10 km
Halvari Hedda 2005 NOR CL L20 10 km F L20 10 km
Lyons Jasmine 2002 CAN CL L 10 km F L 10 km
Amundsen Marie Risvoll 2003 NOR CL L 10 km F L 10 km
Stenersen Ingeborg Andberg 2003 NOR CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
Sagerup-Nordkild Vilde 2003 NOR CL L Sprint CL L 10 km
Moerk Emma Kirkeberg 2002 NOR CL L 10 km
Mandeljc Anja 1999 SLO CL L 10 km F L 10 km
Urevc Eva 1995 SLO CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
Theodorsen Silje 1994 NOR CL L 10 km F L 10 km
Ulvang Runa Nykkelmo 2001 NOR CL L 10 km
Pedersen Tone Lise 2003 NOR CL L 10 km F L 10 km
Gudnadottir Kristrun 1997 ISL CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
Ous Amalie 1996 NOR CL L 10 km
Olsen Vårin 2004 NOR CL L Sprint CL L20 10 km F L20 10 km
Kobayashi Chika 1998 JPN CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
Ous Amalie 1996 NOR CL L Sprint
HEO BuGyeong 2007 KOR CL L20 10 km F L20 10 km
LIM Gaeul 2001 KOR CL L 10 km F L 10 km
Øyre Slind Kari 1991 NOR CL L 10 km
Rakisheva Aisha 2002 KAZ CL L Sprint CL L 10 km F L 10 km
Henriksson Sofia 1994 SWE CL L Sprint CL L 10 km

 

Alle resultater