Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Holmenkollen Skishow 2023

Lignende saker

Startlister, resultater og annen innfomasjon for Holmenkollen Skishow som arrangeres lørdag 10. juni 2023.

Publisert 10. juni 2023 i Langrenn

Holmenkollen Skishow 2023

Dato

10. juni

Sted

Holmenkollen – Oslo

På TV

NRK sender direkte fra rennet klokken 19.50. Lenke til sendingen.

Langrenn på TV

Påmeldte utøvere langrenn

Startlister

Alle resultater prolog og junior

Resultater finaler

Jaktstart menn

1 Harald Østberg Amundsen Asker SK 18:09.9 0:00.0
2 Daniel Stock Vadsø SK 18:10.1 0:00.2
3 David Thorvik Kjelsås IL 18:33.7 0:23.8
4 Martin Løwstrøm Nyenget Lillehammer Skiklub 18:33.7 0:23.8
5 Håvard Moseby Kjelsås IL 18:33.8 0:23.9
6 Amund August Korsæth Trøsken IL 18:34.8 0:24.9
7 Didrik Tønseth Byåsen IL 18:35.0 0:25.1
8 Sondre Skomedal Ramse Otra IL 18:38.9 0:29.0
9 Henrik DØNNESTAD Gulset Idrettsforening 18:41.9 0:32.0
10 Jens Christian Lurås Oftebro Idrettslaget Jardar 19:10.9 1:01.0
11 Håvard Solås Taugbøl Lillehammer Skiklub 19:11.4 1:01.5
12 Jonas Vika MjøsSki 19:12.0 1:02.1
13 Edvard Sandvik Kjelsås IL 19:12.6 1:02.7
14 Iver Tildheim Andersen Rustad IL 19:16.1 1:06.2
15 Pål Golberg Gol IL 19:28.5 1:18.6
16 Nikolai Elde Holmboe Bærums Verk Hauger Idrettsfore 19:43.8 1:33.9
17 Iver Wang Johansen Bygdø IL 19:44.1 1:34.2
18 Erik Valnes Bardufoss og Omegn Idrettsfore 19:45.2 1:35.3
19 Joe DAVIES Norges Skiforbund 19:47.1 1:37.2
20 Mattis STENSHAGEN Follebu SK 19:48.0 1:38.1
21 Sindre Bjørnestad Skar Bærums Verk Hauger Idrettsfore 19:48.8 1:38.9
22 Petter Myhr Bygdø IL 19:50.3 1:40.4
23 Bjarte Bjertnæs Jevnaker Idrettsforening Ski 19:55.7 1:45.8
24 Simen Hegstad Krüger Lyn Ski 19:57.2 1:47.3
25 Martin Kirkeberg Mørk Drammens Ballklubb 20:01.3 1:51.4
26 Simen Myhre Heming Ilet 20:15.0 2:05.1
27 Harald Astrup ARNESEN Heming Ilet 20:15.8 2:05.9
28 Erland Kvisle Asker SK 20:31.9 2:22.0
29 Jens Marcus Dyrberg Ek Bærums Verk Hauger Idrettsfore 20:44.1 2:34.2
30 Eirik Sendstad Åsen IL 20:44.2 2:34.3
31 Sjur Røthe Voss Idrottslag 20:45.3 2:35.4
32 Mikkel Waldeland Gautvik Molde og Omegn Idrettsforening 20:48.1 2:38.2
33 Øystein Sendstad Åsen IL 20:48.9 2:39.0
34 Lars Young Vik Njård 20:55.0 2:45.1
35 Gard Lindby Røa Allianseidrettslag 21:09.3 2:59.4
36 Henrik Bøyum Webjørnsen Rustad IL 21:13.8 3:03.9
37 Even Northug Strindheim IL 21:16.6 3:06.7
38 Andreas Fjorden Ree Støren Sportsklubb 21:16.9 3:07.0
39 Thomas Hjalmar Maloney Westgård IL Varden Meråker 21:29.6 3:19.7
40 Armann Saastad Haugan Lyn Ski 21:42.8 3:32.9
41 Magnus Nikolai Sedeniussen Lyn Ski 21:53.0 3:43.1
42 Bendik Håland Pedersen Rustad IL 22:16.2 4:06.3
43 Frederik Arent Rogstad Njård 22:50.6 4:40.7
44 Birk Møller Gundersen Lyn Ski 22:52.7 4:42.8
45 Simon Salinas Hannestad Kjelsås IL 23:55.1 5:45.2
46 Audun Nesheim Hægeland Rustad IL 23:56.2 5:46.3

Jaktstart kvinner

1 Lotta Udnes Weng Nes Ski 20:07.8 0:00.0
2 Helene Marie Fossesholm Eiker SK 20:10.9 0:03.1
3 Tiril Udnes WENG Nes Ski 20:14.6 0:06.8
4 Ingvild Flugstad Østberg Gjøvik SK 20:58.1 0:50.3
5 Hedda Østberg Amundsen Asker SK 21:15.1 1:07.3
6 Maria Hartz Melling Konnerud IL 21:23.2 1:15.4
7 Silje THEODORSEN Kvaløysletta Skilag 21:24.0 1:16.2
8 Mathilde Skjærdalen Myhrvold Vind IL 21:24.2 1:16.4
9 Julie MYHRE Byåsen IL 21:24.7 1:16.9
10 Nora Sanness Kjelsås IL 21:25.3 1:17.5
11 Margrethe Bergane Konnerud IL 21:38.9 1:31.1
12 Elena Rise Johnsen Asker SK 21:49.9 1:42.1
13 Linn Sömskar Norges Skiforbund 22:17.1 2:09.3
14 Tuva Anine Brusveen-Jensen Lyn Ski 22:30.5 2:22.7
15 Marte SKAANES Strindheim IL 22:31.0 2:23.2
16 Emma Kirkeberg Mørk Drammens Ballklubb 22:33.9 2:26.1
17 Nora Elisabeth Falster Heming Ilet 22:43.9 2:36.1
18 Patricija EIDUKA Norges Skiforbund 22:48.2 2:40.4
19 Sophia LAUKLI Norges Skiforbund 22:53.0 2:45.2
20 Nora Andersen Røa Allianseidrettslag 23:03.5 2:55.7
21 Theresa Fürstenberg Fossum Idrettsforening 23:13.1 3:05.3
22 Sigrid Leseth Føyen Kjelsås IL 23:47.0 3:39.2
23 Nora Sofie Doksrød Idrettslaget Runar 24:13.1 4:05.3
24 Marianne Haug Bjerke IL Ski 25:02.9 4:55.1
25 Ellisif Luytkis Holstrøm Fossum Idrettsforening 26:42.8 6:35.0

Prolog menn

1 Harald Østberg Amundsen Asker SK 5:50.1 0:00.0
2 Daniel Stock Vadsø SK 5:51.1 0:01.0
3 Håvard Moseby Kjelsås IL 5:51.4 0:01.3
4 Simen Hegstad Krüger Lyn Ski 5:51.5 0:01.4
4 David Thorvik Kjelsås IL 5:51.5 0:01.4
6 Pål Golberg Gol IL 5:53.3 0:03.2
7 Gjøran Holstad Tefre Førde IL 5:53.7 0:03.6
8 Amund August Korsæth Trøsken IL 5:53.9 0:03.8
9 Martin Løwstrøm Nyenget Lillehammer Skiklub 5:56.0 0:05.9
10 Henrik DØNNESTAD Gulset Idrettsforening 5:56.6 0:06.5
11 Sondre Skomedal Ramse Otra IL 5:57.1 0:07.0
12 Didrik Tønseth Byåsen IL 5:58.7 0:08.6
13 Jonas Vika MjøsSki 5:59.7 0:09.6
14 Jens Christian Lurås Oftebro Idrettslaget Jardar 6:00.0 0:09.9
15 Erland Kvisle Asker SK 6:01.6 0:11.5
16 Edvard Sandvik Kjelsås IL 6:01.9 0:11.8
17 Håvard Solås Taugbøl Lillehammer Skiklub 6:04.1 0:14.0
18 Mikkel Waldeland Gautvik Molde og Omegn Idrettsforening 6:04.7 0:14.6
18 Nikolai Elde Holmboe Bærums Verk Hauger Idrettsfore 6:04.7 0:14.6
18 Erik Valnes Bardufoss og Omegn Idrettsfore 6:04.7 0:14.6
21 Iver Wang Johansen Bygdø IL 6:05.4 0:15.3
22 Harald Astrup ARNESEN Heming Ilet 6:05.9 0:15.8
23 Iver Tildheim Andersen Rustad IL 6:07.0 0:16.9
24 Joe DAVIES Norges Skiforbund 6:07.9 0:17.8
25 Sindre Bjørnestad Skar Bærums Verk Hauger Idrettsfore 6:08.1 0:18.0
26 Martin Kirkeberg Mørk Drammens Ballklubb 6:08.2 0:18.1
27 Petter Myhr Bygdø IL 6:08.6 0:18.5
28 Bjarte Bjertnæs Jevnaker Idrettsforening Ski 6:10.1 0:20.0
28 Simen Myhre Heming Ilet 6:10.1 0:20.0
30 Lars Young Vik Njård 6:12.4 0:22.3
31 Armann Saastad Haugan Lyn Ski 6:12.5 0:22.4
32 Sjur Røthe Voss Idrottslag 6:13.8 0:23.7
33 Thomas Hjalmar Maloney Westgård IL Varden Meråker 6:14.1 0:24.0
34 Mattis STENSHAGEN Follebu SK 6:14.3 0:24.2
35 Jens Marcus Dyrberg Ek Bærums Verk Hauger Idrettsfore 6:16.2 0:26.1
36 Eirik Sendstad Åsen IL 6:17.9 0:27.8
37 Gard Lindby Røa Allianseidrettslag 6:18.3 0:28.2
38 Even Northug Strindheim IL 6:20.2 0:30.1
39 Henrik Bøyum Webjørnsen Rustad IL 6:20.3 0:30.2
40 Andreas Fjorden Ree Støren Sportsklubb 6:21.7 0:31.6
41 Magnus Nikolai Sedeniussen Lyn Ski 6:26.3 0:36.2
42 Bendik Håland Pedersen Rustad IL 6:28.2 0:38.1
43 Øystein Sendstad Åsen IL 6:28.3 0:38.2
44 Birk Møller Gundersen Lyn Ski 6:31.4 0:41.3
45 Fredrik JOHNSRUD Bygdø IL 6:33.8 0:43.7
46 Audun Nesheim Hægeland Rustad IL 6:36.5 0:46.4
47 Simon Salinas Hannestad Kjelsås IL 6:39.4 0:49.3
48 Frederik Arent Rogstad Njård 6:45.5 0:55.4
49 Edgars BERNANS Norges Skiforbund 7:28.3 1:38.2

Prolog kvinner

1 Tiril Udnes WENG Nes Ski 6:32.9 0:00.0
2 Helene Marie Fossesholm Eiker SK 6:37.1 0:04.2
2 Lotta Udnes Weng Nes Ski 6:37.1 0:04.2
4 Elena Rise Johnsen Asker SK 6:39.4 0:06.5
5 Mathilde Skjærdalen Myhrvold Vind IL 6:44.9 0:12.0
6 Linn Sömskar Norges Skiforbund 6:46.9 0:14.0
7 Maria Hartz Melling Konnerud IL 6:47.0 0:14.1
8 Hedda Østberg Amundsen Asker SK 6:47.7 0:14.8
9 Julie MYHRE Byåsen IL 6:53.6 0:20.7
10 Silje THEODORSEN Kvaløysletta Skilag 6:53.8 0:20.9
11 Theresa Fürstenberg Fossum Idrettsforening 6:55.4 0:22.5
12 Ingvild Flugstad Østberg Gjøvik SK 6:56.1 0:23.2
13 Margrethe Bergane Konnerud IL 6:56.4 0:23.5
14 Marte SKAANES Strindheim IL 6:59.2 0:26.3
15 Nora Elisabeth Falster Heming Ilet 7:00.1 0:27.2
16 Nora Sanness Kjelsås IL 7:03.6 0:30.7
17 Tuva Anine Brusveen-Jensen Lyn Ski 7:04.4 0:31.5
18 Emma Kirkeberg Mørk Drammens Ballklubb 7:08.7 0:35.8
19 Nora Sofie Doksrød Idrettslaget Runar 7:12.6 0:39.7
20 Sigrid Leseth Føyen Kjelsås IL 7:13.0 0:40.1
21 Nora Andersen Røa Allianseidrettslag 7:13.1 0:40.2
22 Patricija EIDUKA Norges Skiforbund 7:14.1 0:41.2
23 Sophia LAUKLI Norges Skiforbund 7:19.0 0:46.1
24 Marianne Haug Bjerke IL Ski 7:20.1 0:47.2
25 Ellisif Luytkis Holstrøm Fossum Idrettsforening 7:40.5 1:07.6

Menn junior

1 Filip Skari Nittedal IL 12:55.0 0:00.0
2 Torjus Magnus Harbo Fossum Idrettsforening 13:01.0 0:06.0
3 Leopold Strand Njård 13:11.4 0:16.4
4 Simen Fossesholm Eiker SK 13:11.7 0:16.7
5 Wilhelm Louis Sjåfjell Idrettslaget Try 13:15.7 0:20.7
6 Markus Nordgren Mykkeltvedt Lyn Ski 13:19.6 0:24.6
7 Jørgen Hvatum Njård 13:23.9 0:28.9
8 Daniel Henriksen Gunnerød Njård 13:26.8 0:31.8
9 Fredrik Flo Øfstaas Nittedal IL 13:29.7 0:34.7
10 Nikolai Wik Håland Koll, Ilet 13:44.7 0:49.7
11 William Abel Majak Lyn Ski 13:47.3 0:52.3
12 Kristian Mentzoni-Klausen Fossum Idrettsforening 13:49.5 0:54.5
13 Martin Christoffer Borg Koll, Ilet 13:50.1 0:55.1
14 Birk Elias Moeng Jensen Kjelsås IL 13:50.2 0:55.2
15 Birk Haugnes Oppegård IL 13:51.3 0:56.3
16 Magnus Christian Haustreis Rustad IL 14:00.7 1:05.7
17 Eirik Sørlie Kjelsås IL 14:03.5 1:08.5
18 Emil Aslaksen Røed Molde og Omegn Idrettsforening 14:07.9 1:12.9
19 Torjus Brusveen-Jensen Lyn Ski 14:08.3 1:13.3
20 Henrik Jørgensen Fossum Idrettsforening 14:08.4 1:13.4

Kvinner junior

1 Hanna Engesæter Sørbye Røa Allianseidrettslag 14:49.1 0:00.0
2 Synne Andersen Buen Rustad IL 15:19.2 0:30.1
3 Tora Rønneberg Weng Eidsberg IL 15:28.1 0:39.0
4 Oda Kirstine Aanestad Røa Allianseidrettslag 15:47.4 0:58.3
5 Ada Marie Stenseth Lyn Ski 15:51.5 1:02.4
6 Sara Bøhmer Rustad IL 15:56.9 1:07.8
7 Mia Matheson Fergestad Koll, Ilet 16:04.5 1:15.4
8 Liv Smith Kvalvaag Heming Ilet 16:14.9 1:25.8
9 Olivia Stordalen Heming Ilet 16:30.0 1:40.9
10 Oda Skari Nittedal IL 16:34.6 1:45.5
11 Christine Thurmann-Moe Røa Allianseidrettslag 16:40.9 1:51.8
12 Ingvild Herstad Elvenes Asker SK 16:42.3 1:53.2
13 Hedda Njå Bjørkmann Heming Ilet 16:51.0 2:01.9
14 Martine Torkildsen Idrettslaget Try 17:02.9 2:13.8
15 Ada Elise Belbo-Stenhagen Idrettslaget Try 17:23.8 2:34.7
16 Ida Weber Andersson Fossum Idrettsforening 17:29.0 2:39.9
17 Eva Helene Andberg Rustad IL 17:52.1 3:03.0
18 Thea Steine-Eriksen Idrettslaget Try 18:25.0 3:35.9
19 Johanne Elise Almås Røa Allianseidrettslag 19:46.4 4:57.3

Program

Om rennet

Vi inviterer juniorer og seniorer, i langrenn og skiskyting til rulleskirenn i Holmenkollen den 10.juni. I samarbeid med Norges Skiforbund Langrenn og Norges Skiskytterforbund, ser vi frem til å arrangere spennende konkurranser med våre landslagutøvere og utøvere fra andre lag/klubber på startstreken. Jaktstart og singel mixed stafett sendes på NRK1.

Praktisk informasjon skiskyting:

Innskyting 15 min. 30 skyteskiver.
Skiskyting går rundløype á 1,3 km.
Nærmere informasjon om utstyr, løyper, reglement og rutiner oppgis i egen invitasjon.

Praktisk informasjon langrenn:

Rennet går i fristil, runder á 3 km.
Juniorer kvinner og menn – intervallstart.

Senior/elite – prologer med 15 sek. startintervall.
Senior/elite – de 50 beste etter prologresultater går videre til jaktstart.

Jaktstarten foregår etter følgende prinsipp:

Spennende aktiviteter på seks stasjoner:

1. Laserskyting på stadion
2. Hinderløype med joggesko på stadion
3. Rulleski kan prøves – nybegynner og øvet. Ski og sko kan lånes. Ta med sykkelhjelm og hansker.
4. Aguility / hinderløype med rulleski ved oppløpet
5. 40 m med småhekker og lengde med Barnas Bislettdag
6. Stakemaskin med SuperSki

Hjemmeside

Løypekart 3 km langrenn

Arenakart Holmenkollen Skishow

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater