Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Startlister og resultater Holmenkollmarsjen 2023

Lignende saker

Startlister, resultater og annen innfomasjon for Holmenkollmarsjen som arrangeres i Holmenkollen lørdag 18. februar 2023.

Publisert 18. februar 2023 i Langrenn

Holmenkollmarsjen 2023

Dato

18. februar 2023

Sted

Holmenkollen – Oslo

36 km klassisk

Startlister

Resultater (live)

Menn topp 50

1 Henrik Haugland Syverinsen Lyn Ski / Lyn Ski Moseteråsen M25-29 01:35:42 00:00
2 Henrik Vik Tolo Asker SK / Asker Skiklubb M20-24 01:35:42 00:00
3 Øyvind Moen FJELD Kjelsås IL – Ski / Sportsidioten.No M35-39 01:36:24 00:42
4 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL / Lyn Ski Mosteråsen M30-34 01:36:51 01:09
5 Eivind Vold Oslo Kajakklubb M30-34 01:36:52 01:10
6 Sondre Selberg Gjelleråsen IF / Team Driv Trening M20-24 01:36:57 01:15
7 Halvor Bade Skiplukkern / Øvrevoll Hosle IL M18-19 01:37:29 01:47
8 Joakim Andersen Arctic Securities M30-34 01:37:55 02:13
9 Kjetil Stuge Bånerud Koll, IL / Team Maxim M25-29 01:37:59 02:17
10 Vegard Kjølhamar Fossum IF M35-39 01:38:00 02:18
11 Christian Melsom Myhre Heming, IL / Team Bull Aktiv M35-39 01:38:06 02:24
12 Erik HUSBY Buvik IL M25-29 01:40:25 04:43
13 Erik Haavardsholm Glipptak IL M40-44 01:40:40 04:58
14 Amund Vold Oslo Kajakklubb M25-29 01:41:10 05:28
15 Lars Sander Viken Asker SK M18-19 01:41:20 05:38
16 Ferdinand Bohne Lyn Ski / Fiskebeinern SK M35-39 01:41:34 05:52
17 Kristian A KJONERUD Lyn Ski Moseteråsen / Storebrand Sport M25-29 01:41:54 06:12
18 Peder Elias Hals Røa Allianseidrettslag / Røa IL M18-19 01:42:14 06:32
19 Carl Andreas Julsvoll Team Straye Flammekaster M25-29 01:42:50 07:08
20 Vetle Stangstuen Braasport/Ringkollen SK M20-24 01:42:56 07:14
21 Nils Ingar Aadne Andebu IL / Team Kaffebryggeriet M40-44 01:43:02 07:20
22 Anders Engene Bjåland Gol IL M30-34 01:43:17 07:35
23 Birger Andreas Bråthen Magnor UL M50-54 01:43:44 08:02
24 Marius Blørstad Haraldsen Bærums Verk M40-44 01:43:52 08:10
25 Fredrik Sjøholt Bækkelagets SK M20-24 01:44:06 08:24
26 Ulrik Baksjøberget Vang Skiløperforening / Sopra Steria M25-29 01:44:18 08:36
27 Pål Åge Joten Engerdal SP.kl. M30-34 01:44:21 08:39
28 Magnus Gunnes Kozar Njård M20-24 01:44:43 09:01
29 Even Unsgård Byneset IL M25-29 01:45:09 09:27
30 Thomas Berntsen Oslo M25-29 01:45:15 09:33
31 August Wergeland Fossum IF M18-19 01:45:27 09:45
32 Øystein Rodem Nydalens SK / Team Driv Trening M40-44 01:45:35 09:53
33 Martin Kristiansen Swiss Life Asset Managers M25-29 01:45:35 09:53
34 William Brekke Team Pirato M30-34 01:45:36 09:54
35 Erik Ola Jorde Asker SK M20-24 01:45:45 10:03
36 Per Erik Mork Milslukern Old Boys M35-39 01:45:47 10:05
37 Jostein Olafsen Bærums Verk og Hauger Idrettsforening / Team Braasport M30-34 01:45:54 10:12
38 Erlend Sverdrup Dombås IL / Fiskebeinern SK M30-34 01:45:59 10:17
39 Sigurd Eggen Alvdal IL M30-34 01:46:27 10:45
40 Wilhelm Louis Sjåfjell Idrettslaget Try M16-17 01:46:32 10:50
41 Morten Grøan Høybråten og Stovner IL M50-54 01:47:00 11:18
42 Fredrik Haraldseth Asker SK / Bull Ski & Kajakk M30-34 01:47:29 11:47
43 Petter Langaard Solberg Heming IL M25-29 01:48:01 12:19
44 Sigurd Wahl Kallum Kjelsås IL M18-19 01:48:02 12:20
45 Jens Aas Heming, IL M45-49 01:48:07 12:25
46 Sondre Fossum Matre M35-39 01:48:10 12:28
47 OLE-JACOB FØLLING Røa Allianseidrettslag / Team Driv Trening M45-49 01:48:18 12:36
48 Joakim Levorsen Team Bull Aktiv M40-44 01:48:19 12:37
49 Kristian JOHANSEN Veidekke BIL M30-34 01:48:23 12:41
50 Eirik Thorsrud Foren.Til Ski-Idrettens Fremme / Front BIL M35-39 01:48:32 12:50

Kvinner topp 10

1 Marit Bjørgen Rognes IL K40-44 01:50:39 00:00
2 Anna-Karin Strömstedt Rottefella K40-44 01:50:52 00:13
3 Tuva Toftdahl STAVER Heming Il/Straye Flammekaster K30-34 01:51:33 00:54
4 Ella Gjoemle BERG Idrettslaget Try K40-44 01:57:51 07:12
5 Maria Strøm Nakstad Ida Eides Minnefond K30-34 01:57:57 07:18
6 Ragnhild Amlie Idrettslaget Try / Try K50-54 02:00:09 09:30
7 Elisabeth Schicho Kjelsås IL K30-34 02:01:21 10:42
8 Svenja Hølzle Oslo K25-29 02:01:57 11:18
9 Kari Øvsthus OPIL K55-59 02:04:25 13:46
10 Anne Christine Bull Haaversen Fossum K45-49 02:04:38 13:59

Om rennet

Holmenkollmarsjen 2023 blir arrangert lørdag 18. februar. Tar du utfordringen?

Holmenkollmarsjen er et markarenn i klassisk stil som går gjennom de vakreste områdene i Nordmarka. Rennet har start og mål i Holmenkollen nasjonalanlegg.

Du kan velge mellom to distanser: Lang distanse «Marsjen» går over 36 km, som gjennom en leken trasé fører deg via Ullevålseter og Bjørnsjøhelvete og tilbake gjennom vakker natur, forbi Kobberhaugen og Tryvann tilbake til utgangspunktet. Er du en mindre erfaren skiløper, eller ønsker en kortere distanse, kan du velge «Halvmarsjen», som tar av etter Ullevålseter og fører deg tilbake via Aurtjern til hovedtraséen ved Nordmarkskapellet. Halvmarsjen er 18 km.

LANG LØYPE STARTTID STARTNUMMER KOMMENTAR
Pulje 1 08:30     1-150 MENN ELITE
Pulje 2 08:35 151-200 KVINNER ELITE
Pulje 3 08:40 201-400
Pulje 4 08:50 401-600
Pulje 5 09:00 601-800
Pulje 6 09:10 801-1000
Pulje 7 09:20 1001-1200 RESERVE
KORT LØYPE STARTTID STARTNUMMER KOMMENTAR
Halv Pulje 1 09:50 5001-5050 MENN ELITE
Halv Pulje 2 09:55 5051-5100 KVINNER ELITE
Halv Pulje 3 10:00 5101-5200
Halv Pulje 4 10:10 5201-5300
Halv Pulje 5 10:20 5301-5400 RESERVE

Hjemmeside

Løypekart

Arenakart

Værvarsel

Tidligere resultater

Resultater 2022
Resultater 2020
Resultater 2019
Resultater 2018
Resultater 2017
Resultater 2016
Resultater 2015
Resultater 2014
Resultater 2013
Resultater 2012
Resultater 2011
Resultater 2010
Resultater 2009
Resultater 2008
Resultater 2007
Resultater 2006

Flere resultater

Holmenkollmarsjen Holmenkollmarsjen Holmenkollmarsjen Holmenkollmarsjen

Alle resultater