Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Kobberløpet 2024

Lignende saker

Startlister og resultater for Kobberløpet lørdag 20. april 2024.

Publisert 20. april 2024 i Langrenn

Kobberløpet 2024

Dato

20. april

Sted

Jakobsbakken, Sulitjelma – Nordland

11, 23 eller 43 km klassisk turrenn

Starttider:

Startliste

(Startlisten inneholder navn som Petter og Even Northug, Andreas Nygaard, Johannes Høsflot Klæbo, Didrik Tønseth, Max Novak, Johanna Hagstrøm, Emil Iversen, Finn Hågen Krogh og Hedda Østberg Amundsen)

Alle resultater

Menn, topp 50

1 Andreas Nygaard Burfjord IL M31-35 01:39:59 00:00
2 Max Novak Östersund M26-30 01:40:01 00:02
3 Vebjørn Moen Tverlandet M26-30 01:40:01 00:02
4 Johannes Høsflot Klæbo Byåsen IL M26-30 01:40:02 00:03
5 Didrik Tønseth Byåsen IL M31-35 01:40:08 00:11
6 Finn Hågen Krogh Tverrelvdalen IL M31-35 01:40:18 00:20
7 Petter Northug Jr Oslo M36-40 01:40:49 00:49
8 Emil IVERSEN IL Varden Meråker M31-35 01:41:11 01:13
9 Karsten Vestad The Quartz Corp M21-25 01:42:14 02:17
10 William Lundberg Tromsø SK / Tromsø Skiklubb Langrenn M21-25 01:42:42 02:47
11 Birk Fjellheim Bossmo & Ytteren IL M21-25 01:43:50 03:52
12 Nikolai Solem Eiterjord Innstranda IL / Innstranda Il/Østbø M21-25 01:44:28 04:30
13 Even Northug Strindheim IL M26-30 01:47:36 07:38
14 Stefano Mich Team Futura Trentino GTE Elettrica M31-35 01:48:12 08:17
15 Riccardo Mich Team Futura Trentino GTE Elettrica M31-35 01:48:14 08:18
16 Vegard Veisetaune Tverlandet IL M19-20 01:49:34 09:38
17 Krister Kjølmoen IL Malm M46-50 01:50:11 10:14
18 Sigurd-Erik Nissen-Meyer Team Nedre Allé M36-40 01:51:30 11:34
19 Sigurd Aarthun Åga IL M21-25 01:51:47 11:52
20 Brian Holmstrøm Valnesfjord IL M26-30 01:52:08 12:09
21 Theodor Botten Tverlandet IL M19-20 01:52:15 12:20
22 Asbjørn Opheim Fauske il Langrenn M41-45 01:52:30 12:33
23 Ketil Bjørnstad Fauske IL Langrenn M46-50 01:55:15 15:20
24 Sander Murbræch Scandic Fauske Hotell M26-30 01:55:43 15:45
25 Jacob Bentzen Utistog Koll, IL M17-18 01:55:59 16:05
26 Leopold Hallnor IFK Arvidsjaur Skidor M21-25 01:56:27 16:35
27 Magne Pinnerød Tverlandet IL M19-20 01:56:43 16:46
28 Ruben Tobias Henriksen Storsteinnes Idrettslag M21-25 01:58:40 18:50
29 Kolbjørn Baadshaug Henning IL M26-30 01:58:46 18:54
30 Thomas Meland Widerøe/Team Stak Karar M51-55 01:59:23 19:34
31 Thomas Jeremiassen Tverlandet IL M36-40 01:59:39 19:45
32 Sindre Hanssen Team Ludviksen/Power Office M46-50 02:00:05 20:15
33 Mathias Djupvik Valnesfjord IL M41-45 02:00:48 20:52
34 Geir Alte Polarsirkelen vgs M61-65 02:00:55 21:10
35 Ken – Anders Hansen Fauske Il Langrenn / Ken – Anders Hansen M36-40 02:01:33 21:37
36 Morten Johansen Team Nordlaks M51-55 02:01:43 21:50
37 Joachim Valberg Unit IL M19-20 02:01:46 21:54
38 Iver Bjørnstad Fauske IL Langrenn M15-16 02:01:51 21:56
39 Tom Emil Larsen Stormfjell IL M31-35 02:01:52 22:01
40 Joakim Stoere Kristiansen Siso, IL M26-30 02:02:20 22:27
41 Håvard Veisetaune Tverlandet IL M15-16 02:04:40 24:48:00
42 Tore Veisetaune Tverlandet IL M46-50 02:04:39 24:55:00
43 Vetle Pedersen Sportsklubben Høken M26-30 02:04:54 25:10:00
44 Ørjar Wærum Evensen Sømna IL M51-55 02:05:07 25:17:00
45 Joakim Löf Glommersträsk/Lif M51-55 02:05:43 25:51:00
46 Peder Risvoll Godø Fauske IL Sykkel / Fauske IL Langrenn M15-16 02:06:31 26:40:00
47 Petter Grahn Wangberg Fauske IL Langrenn M21-25 02:07:15 27:22:00
48 Sigve Trondsen Unit IL M19-20 02:07:26 27:39:00
49 Bernhard Rønning Trondheim M36-40 02:07:43 27:48:00
50 Morten Kilen Innstranda IL / Team Ludviksen M46-50 02:08:18 28:24:00

Kvinner

1 Hedda Østberg Amundsen Asker Skiklubb K26-30 01:56:57 00:00
2 Mabel Ovedie Herskedal Amundsen Byaasen Skiklub K21-25 01:56:58 00:06
3 Johanna Hagstrøm Falun K26-30 02:00:38 03:40
4 Marie Risvoll Amundsen Fauske Il Langrenn K21-25 02:03:39 06:44
5 Natalia Müller Lørdagsintervall K31-35 02:14:44 17:56
6 Cecilie Risvoll Amundsen Fauske Il Langrenn K46-50 02:15:10 18:23
7 Christina Rolandsen Lørdagsintervallen/Deloitte BIL K26-30 02:15:56 19:07
8 Sigrid Pinnerød Tverlandet IL K15-16 02:21:37 24:53:00
9 Kjersti Linnes Train Hard, eat Harder IL K31-35 02:34:26 37:54:00
10 Anne Kristin Hoel Valldal IL K31-35 02:35:15 38:41:00
11 Marie Voll Eek Tromsø K31-35 02:36:04 39:37:00
12 Kristine Vevik Bodø K41-45 02:40:05 43:49:00
13 Susanne Novik Bodø K36-40 02:42:29 46:12:00
14 Therese Aronsen Fauske Il Langrenn K61-65 02:45:12 48:45:00
15 Ann-Heidi Pettersen Bodø Friidrettsklubb K46-50 02:45:38 49:18:00
16 Rita Lyngmo Bodø K61-65 02:45:57 49:28:00
17 Karina Bjørnbakk Drammen Kommune K51-55 02:49:50 53:30:00
18 Anita Eriksen Bodø K56-60 02:51:35 55:07:00
19 Maja Jensen Liland IL Malm K31-35 02:51:44 55:24:00
20 Synne Saltermark Team Pøbel K31-35 03:00:36 01:04:17
21 Kristine Ulvestad The Quartz Corp K46-50 03:02:06 01:05:48
22 Anne Grethe Meisler Nordea K56-60 03:06:31 01:10:12
23 Annika Kristensen Eidissen Oslo K26-30 03:09:09 01:12:44
24 Rita Hofsøy Harstad K61-65 03:16:04 01:19:45
25 Inger Marie Kvarum Valnesfjord IL K46-50 03:19:53 01:23:45
26 Lena Rønhaug Team Smart K56-60 03:30:33 01:34:22
27 Inger Anne Paulsen Steig il K51-55 03:38:52 01:43:01
28 Aud Rabliås Tietoevry K66-70 03:50:39 01:54:28
29 Stine Kristensen Bodø K19-20 03:58:07 02:01:56
30 Kristine Johnsen Bodø K31-35 03:58:03 02:01:57
31 Ranveig Hope Pedersen Fauske K41-45 04:17:19 02:21:11
32 Beate Andersen Fauske K41-45 04:17:20 02:21:17
33 Monica Andersen Fauske K46-50 04:17:22 02:21:20

Om rennet

Kobberløpet er et skirenn som arrangeres hvert år i fantastiske omgivelser i den gamle gruvebyen, Sulitjelma, i Fauske Kommune i Salten.

Løpet ble for første gang arrangert i 1968, og startet som en hedring av Mons Petter – mannen som fant den første malmklumpen i Sulitjelma, som ble starten på det 100 år lange gruveeventyret.

I 1968 stilte 163 deltakere til start. De senere årene har løpet vokst seg større, og til 50. årsjubileumet i 2018 stilte hele 1200 deltakere på startstreken.

Skistjerner som Martin Johnsrud Sundby, Petter Northug Jr., Bjørn Dæhlie, Ragnhild Haga og Anette Bøe er blant de som har gått løpet, sammen med en rekke lokale skihelter, bedriftsidrettslag, vennegjenger, familier og hvermannsen. Kobberløpet er et skirenn for alle!

Under VM i Seefeld 2019 uttalte Petter Northug at Kobberløpet er det beste turrennet med det beste publikummet. Martin Johnsrud Sunby har også sagt at folk må få øya opp for Sulis. Vi er utrolig stolte av uttalelsene, og av å kunne kalle oss vårens vakreste skieventyr.

Velkommen!

Hjemmeside

Løypekart 23 km

Løypeprofil 43 km

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater