Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Startlister og resultater Marcialonga 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra Marcialonga søndag 29. januar 2023.

Publisert 29. januar 2023 i Langrenn

Marcialonga 2023

50. utgave

Dato

Søndag 29. januar 2023

Sted

Val di Fassa/Val di Fiemme – Italia

Distanse

70 km klassisk fra Moena i Val di Fassa til Cavalese i Val di Fiemme

Start kvinner kl 08.05
Start menn kl 08.00

På TV

NRK sender direkte fra alle rennene i Ski Classics. Se sendingen her.

Pressekonferanse før løpet

Langrenn på TV

Startlister

Resultater fra Ski Classics

Resultater fra arrangør

Topp 50 menn

Nr Navn Land Klasse Tid Tid bak
1 (1) PERSSON Emil SVEZIA M18/29 2:48:57.06
2 (2) GJERDALEN Tord asle NORVEGIA M40/49 2:48:58.09 +1.03
3 (3) NYGAARD Andreas NORVEGIA M30/39 2:48:59.10 +2.04
4 (4) PEDERSEN Morten eide NORVEGIA M30/39 2:48:59.38 +2.32
5 (5) PAUS Herman NORVEGIA M18/29 2:49:01.04 +3.98
6 (6) RIEGE Amund NORVEGIA M18/29 2:49:04.59 +7.53
7 (7) EKLOEF Johannes SVEZIA M18/29 2:49:12.21 +15.15
8 (8) BING Thomas GERMANIA M30/39 2:49:14.02 +16.96
9 (9) HOELGAARD Stian NORVEGIA M30/39 2:49:14.96 +17.90
10 (10) JUTTERSTROEM Axel SVEZIA M18/29 2:49:17.14 +20.08
11 (11) KARDIN Oskar SVEZIA M30/39 2:49:17.37 +20.31
12 (12) JESPERSEN Chris andre NORVEGIA M40/49 2:49:18.53 +21.47
13 (13) NOVAK Max SVEZIA M18/29 2:49:25.97 +28.91
14 (14) STAKSTON Petter NORVEGIA M18/29 2:49:29.46 +32.40
15 (15) GUNNULFSEN Mikael NORVEGIA M30/39 2:49:30.51 +33.45
16 (16) STENSHAGEN Mattis NORVEGIA M18/29 2:49:31.15 +34.09
17 (17) MYHLBACK Alvar SVEZIA MUN18 2:49:38.09 +41.03
18 (18) AUGDAL Eirik sverdrup NORVEGIA M18/29 2:49:39.61 +42.55
19 (19) KALLAND-OLSEN Einar NORVEGIA M18/29 2:49:45.34 +48.28
20 (20) JOHANSSON Marcus SVEZIA M30/39 2:49:47.31 +50.25
21 (21) MATHISEN Runar skaug NORVEGIA M30/39 2:49:48.37 +51.31
22 (22) JOHAUG JR. Karstein NORVEGIA M30/39 2:49:51.33 +54.27
23 (23) ROYER Jeremy FRANCIA M18/29 2:50:01.23 +1:04.17
24 (24) STADAAS Kasper NORVEGIA M18/29 2:50:04.89 +1:07.83
25 (25) OEDEGAARDEN Thomas NORVEGIA M18/29 2:50:06.02 +1:08.96
26 (26) NILSSON Klas SVEZIA M30/39 2:50:16.67 +1:19.61
27 (27) KRISTOFFERSEN Patrick fossum NORVEGIA M18/29 2:50:17.52 +1:20.46
28 (28) ROLKE Hans petter NORVEGIA M18/29 2:50:19.48 +1:22.42
29 (29) STOCEK Fabian REPUBBLICA CECA M18/29 2:50:24.67 +1:27.61
30 (30) NOECKLER Dietmar G.S. FIAMME ORO M30/39 2:50:24.83 +1:27.77
31 (31) ROLID Mathias aas NORVEGIA M18/29 2:50:40.05 +1:42.99
32 (32) SYVERINSEN Henrik haugland NORVEGIA M18/29 2:50:49.27 +1:52.21
33 (33) VESTERHEIM Magnus NORVEGIA M18/29 2:50:50.99 +1:53.93
34 (34) HOVLAND Torgeir sulen NORVEGIA M18/29 2:50:54.35 +1:57.29
35 (35) BUSIN Lorenzo SOTTOZERO NORDIC TEAM A.S.D. M18/29 2:50:54.58 +1:57.52
36 (36) NORTHUG JR. Petter NORVEGIA M30/39 2:50:55.02 +1:57.96
37 (37) AUKLAND Anders NORVEGIA M50/59 2:50:55.63 +1:58.57
38 (38) MAENPAA Viktor FINLANDIA M18/29 2:50:59.67 +2:02.61
39 (39) MOEN Vebjoern NORVEGIA M18/29 2:51:14.46 +2:17.40
40 (40) JOLY Thomas FRANCIA M18/29 2:51:20.09 +2:23.03
41 (41) PERSSON Nils SVEZIA M30/39 2:51:35.85 +2:38.79
42 (42) SYRSTAD Torleif NORVEGIA M18/29 2:51:38.69 +2:41.63
43 (43) ARMELLINI Mattia G.S. FIAMME ORO M18/29 2:51:54.83 +2:57.77
44 (44) ARNESEN Harald astrup NORVEGIA M18/29 2:51:55.45 +2:58.39
45 (45) KORNFIELD Tyler U.S.A. STATI UNITI M30/39 2:52:27.81 +3:30.75
46 (46) MOSEBY Haavard NORVEGIA M18/29 2:52:35.60 +3:38.54
47 (47) ROOS Henri ESTONIA M18/29 2:53:00.15 +4:03.09
48 (48) SRAIL Jan REPUBBLICA CECA M30/39 2:53:07.53 +4:10.47
49 (49) HOLDEN Haakon fossum NORVEGIA M30/39 2:53:08.83 +4:11.77
50 (50) HELGESTAD Fredrik NORVEGIA M18/29 2:53:14.83 +4:17.77

Klatretider menn

Topp 50 kvinner

Plassering (totalt i rennet) Navn Land Klasse Tid Bak
1 (132) SMEDAAS Magni NORVEGIA F18/29 3:14:00.07
2 (134) ALNAES Anikken gjerde NORVEGIA F18/29 3:15:05.66 +1:05.59
3 (140) LARSSON Jenny SVEZIA F18/29 3:16:04.40 +2:04.33
4 (147) DAHL Ida SVEZIA F18/29 3:17:24.75 +3:24.68
5 (152) SOEMSKAR Linn SVEZIA F30/39 3:17:40.08 +3:40.01
6 (156) ROIVAS Kati FINLANDIA F18/29 3:18:17.57 +4:17.50
7 (164) PALMBERG Ida SVEZIA F18/29 3:19:57.71 +5:57.64
8 (166) JOENSSON HAAG Anna SVEZIA F30/39 3:20:01.12 +6:01.05
9 (169) HEDENSTROEM Karolina SVEZIA F18/29 3:20:48.47 +6:48.40
10 (171) KIVIKKO Noora FINLANDIA F30/39 3:21:13.41 +7:13.34
11 (176) BAANGMAN Hedda SVEZIA F18/29 3:21:46.67 +7:46.60
12 (179) ELEBRO Sofie SVEZIA F30/39 3:22:23.94 +8:23.87
13 (181) SCHUETZOVA Sandra REPUBBLICA CECA F30/39 3:22:44.28 +8:44.21
14 (202) LODIN Hanna SVEZIA F18/29 3:25:46.40 +11:46.33
15 (208) ENDRESEN Fanny marie moeller NORVEGIA F30/39 3:26:44.20 +12:44.13
16 (216) LINDBERG Sofia SVEZIA F30/39 3:27:33.84 +13:33.77
17 (223) BOERJESJOE Malin SVEZIA F18/29 3:28:19.51 +14:19.44
18 (240) ANGELSIOEOE Julia SVEZIA F18/29 3:30:01.73 +16:01.66
19 (242) STOLPE Anja SVEZIA F18/29 3:30:10.35 +16:10.28
20 (244) VIRTANEN Niina FINLANDIA F30/39 3:30:34.24 +16:34.17
21 (249) HALLQUIST Frida SVEZIA F30/39 3:30:51.27 +16:51.20
22 (250) HEISKANEN Heli FINLANDIA F40/49 3:30:59.44 +16:59.37
23 (252) WERRO Giuliana SVIZZERA F18/29 3:31:13.17 +17:13.10
24 (254) SEIERSTAD Dorthe ballangrud NORVEGIA F18/29 3:31:25.70 +17:25.63
25 (256) HANSEN Hanna sandholt NORVEGIA F18/29 3:31:43.05 +17:42.98
26 (264) ERKERS Frida SVEZIA F30/39 3:32:40.23 +18:40.16
27 (269) BRATLIE Ingvild NORVEGIA F18/29 3:33:13.73 +19:13.66
28 (276) HUJEROVA Tereza REPUBBLICA CECA F18/29 3:34:09.00 +20:08.93
29 (285) PAUL Katerina AUSTRIA F18/29 3:34:45.73 +20:45.66
30 (325) KETTUNEN Oona FINLANDIA F18/29 3:37:33.01 +23:32.94
31 (327) HANNESTAD Ingrid NORVEGIA F30/39 3:37:38.19 +23:38.12
32 (332) BERGAGNIN Rebecca ROBINSON SKI TEAM A.S.D. F18/29 3:38:07.97 +24:07.90
33 (340) GUDNADOTTIR Kristrun ISLANDA F18/29 3:38:51.57 +24:51.50
34 (358) NYFORS Amanda FINLANDIA F18/29 3:40:49.41 +26:49.34
35 (375) HYNCICOVA Petra REPUBBLICA CECA F18/29 3:42:16.82 +28:16.75
36 (382) SCHMIDHOFER Anna AUSTRIA F18/29 3:42:35.89 +28:35.82
37 (388) CAMINADA Chiara ROBINSON SKI TEAM A.S.D. F30/39 3:42:52.02 +28:51.95
38 (391) HAKALA Maija FINLANDIA F30/39 3:43:10.67 +29:10.60
39 (425) VELICER Sophia tsu U.S.A. STATI UNITI F18/29 3:45:52.13 +31:52.06
40 (428) FELDMAN Katie U.S.A. STATI UNITI F18/29 3:46:07.17 +32:07.10
41 (437) JORDMAN Sandra FINLANDIA F18/29 3:46:41.48 +32:41.41
42 (450) VUOLLET Iida FINLANDIA F18/29 3:47:18.42 +33:18.35
43 (470) NITTEBERG Victoria NORVEGIA F18/29 3:48:33.44 +34:33.37
44 (481) GALAAEN Nora edelsdatter NORVEGIA F18/29 3:49:13.49 +35:13.42
45 (485) HEJNA Anna-marie REPUBBLICA CECA F18/29 3:49:28.33 +35:28.26
46 (531) MUELLER Franziska GERMANIA F18/29 3:52:09.74 +38:09.67
47 (558) LINDGREN Anna SVEZIA F30/39 3:53:34.26 +39:34.19
48 (566) LAMBERT Jennifer FRANCIA F18/29 3:54:20.11 +40:20.04
49 (570) OYGARD Frida NORVEGIA F18/29 3:54:30.27 +40:30.20
50 (571) MELIN Madelene SVEZIA F18/29 3:54:31.62 +40:31.55

GPS-tracking: KvinnerMenn

Oppdatert sammenlagtstilling Ski Classics

Løypekart

Værvarsel

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Tidligere vinnere

Menn
År Navn Land
1971 Ulrico Kostner Italia Italia
1972 Pauli Siitonen Finland Finland
1973 Lars-Arne Bölling Sverige Sverige
1974 Magnar Lundemo Norge Norge
1975 Avlyst
1976 Tonino Biondini Italia Italia
1977 Jean-Paul Pierrat Frankrike Frankrike
1978 Ulrico Kostner (2) Italia Italia
1979 Jorma Kinnunen Finland Finland
1980 Ivan Garanin Sovjetunionen Sovjetunionen
1981 Sven-Åke Lundbäck Sverige Sverige
1982 Dag Atle Bjørkheim Norge Norge
1983 Walter Mayer Østerrike Østerrike
1984 Bengt Hassis Sverige Sverige
1985 Giorgio Vanzetta Italia Italia
1986 Maurilio De Zolt Italia Italia
1987 Maurilio De Zolt (2) Italia Italia
1988 Albert Walder Italia Italia
1989 Avlyst
1990 Avlyst
1991 Maurilio De Zolt (3) Italia Italia
1992 Maurilio De Zolt (4) Italia Italia
1993 Mikhail Botvinov Østerrike Østerrike
1994 Johann Mühlegg Tyskland Tyskland
1995 Hervé Balland Frankrike Frankrike
1996 Maurizio Pozzi Italia Italia
1997 Mikhail Botvinov (2) Østerrike Østerrike
1998 Mikhail Botvinov (2) Østerrike Østerrike
1999 Johann Mühlen (2) Tyskland Tyskland
2000 Fulvio Valbusa Italia Italia
2001 Juan Jesús Gutiérrez Spania Spania
2002 Juan Jesús Gutiérrez (2) Spania Spania
2003 Jørgen Aukland Norge Norge
2004 Anders Aukland Norge Norge
2005 Stanislav Řezáč Tsjekkia Tsjekkia
2006 Jørgen Aukland (2) Norge Norge
2007 Jerry Ahrlin Sverige Sverige
2008 Anders Aukland (2) Norge Norge
2009 Jerry Ahrlin (2) Sverige Sverige
2010 Oskar Svärd Sverige Sverige
2011 Jerry Ahrlin (2) Sverige Sverige
2012 Jørgen Aukland (3) Norge Norge
2013 Jørgen Aukland (4) Norge Norge
2014 Simen Østensen Norge Norge
2015 Tord Asle Gjerdalen Norge Norge
2016 Tord Asle Gjerdalen (2)[2] Norge Norge
2017 Tord Asle Gjerdalen (3)[3] Norge Norge
2018 Ilja Tsjernousov[4] Russland Russland
2019 Petter Eliassen Norge Norge
2020 Tore Bjørseth Berdal Norge Norge
2021 Emil Persson Sverige Sverige
2022 Ermil Vokujev Russland Russland
Kvinner
År Navn Land
1971 * ikke kvinneklasse *
1972 * ikke kvinneklasse *
1973 * ikke kvinneklasse *
1974 * ikke kvinneklasse *
1975 * ikke kvinneklasse *
1976 * ikke kvinneklasse *
1977 * ikke kvinneklasse *
1978 Dominique Robert Frankrike Frankrike
1979 Maria Canins Italia Italia
1980 Maria Canins (2) Italia Italia
1981 Maria Canins (3) Italia Italia
1982 Maria Canins (4) Italia Italia
1983 Maria Canins (5) Italia Italia
1984 Maria Canins (6) Italia Italia
1985 Maria Canins (7) Italia Italia
1986 Maria Canins (8) Italia Italia
1987 Maria Canins (9) Italia Italia
1988 Maria Canins (10) Italia Italia
1989 Avlyst
1990 Avlyst
1991 Guidina Dal Sasso Italia Italia
1992 Tatiana Bondareva Russland Russland
1993 Tatiana Bondareva (2) Russland Russland
1994 Elena Kalughina Russland Russland
1995 Eugenia Bitsjougova Russland Russland
1996 Guidina Dal Sasso (2) Italia Italia
1997 Guidina Dal Sasso (3) Italia Italia
1998 Guidina Dal Sasso (4) Italia Italia
1999 Guidina Dal Sasso (5) Italia Italia
2000 Svetlana Nagejkina Russland Russland
2001 Irina Skladneva Russland Russland
2002 Anna Santer Italia Italia
2003 Lara Peyrot Italia Italia
2004 Gabriella Paruzzi Italia Italia
2005 Cristina Paluselli Italia Italia
2006 Cristina Paluselli (2) Italia Italia
2007 Hilde Gjermundshaug Pedersen Norge Norge
2008 Jenny Hansson Sverige Sverige
2009 Hilde Gjermundshaug Pedersen (2) Norge Norge
2010 Jenny Hansson (2) Sverige Sverige
2011 Seraina Boner Sveits Sveits
2012 Susanne Nyström Sverige Sverige
2013 Seraina Boner (2) Sveits Sveits
2014 Julija Tikhonova Russland Russland
2015 Kateřina Smutná Østerrike Østerrike
2016 Britta Johansson Norgren[2] Sverige Sverige
2017 Kateřina Smutná (2)[3] Østerrike Østerrike
2018 Britta Johansson Norgren (2)[4] Sverige Sverige
2019 Britta Johansson Norgren (3) Sverige Sverige
2020 Kari Vikhagen Gjeitnes Norge Norge
2021 Lina Korsgren Sverige Sverige
2022 Ida Dahl Sverige Sverige

Om Marcialonga

MARCIALONGA – THE LONG MARCH INTO THE HEART AND SOUL OF EVERY SKIER

Marcialonga in Italy has twice been awarded as the “Event of the Year” in Ski Classics. The race was established in 1971 when some innovative Italians decided to copy the world-famous Vasaloppet and create their own version of the legend.

Marcialonga has now reached the legendary status of its own as its unique atmosphere and the course that runs through small historic villages are the trademarks of the event attracting thousands of skiers every year.

The race starts in Moena, Val di Fassa, and finishes on the main street of Cavalese, Val di Fiemme, passing through 13 villages and thousands of cheering spectators.

Marcialonga is also the first of the Grand Classics events.

Marcialonga Marcialonga Marcialonga Marcialonga Marcialonga Marcialonga Marcialonga Marcialonga Marcialonga Marcialonga

Alle resultater