Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Startlister og resultater Reistadløpet 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra Reistadløpet lørdag 6. april 2024.

Publisert 6. april 2024 i Langrenn

Startlister og resultater Summit 2 Senja 2024

Reistadløpet 2024

Dato

Lørdag 6. april

Sted

Setermoen til Bardufoss – Troms og Finnmark

Distanse

50 km klassisk

Start kvinner kl 10.00
Start menn kl 10.30

På TV

NRK sender direkte fra alle rennene i Ski Classics. Se sendingen her.

Langrenn på TV

Pressekonferanse før rennet

Oppdatert sammenlagtstilling Ski Classics

Resultater

50 km elite menn, topp 40 – Alle resultater

1 Johan Hoel Team Ragde Charge 2:01:15.3 0:00.0
2 Martin Loewstroem Nyenget Team Eksjöhus 2:01:15.7 0:00.4
3 Eirik Sverdrup Augdal Team Eksjöhus 2:01:16.2 0:00.9
4 Petter Myhr Team Ramudden 2:03:04.2 1:48.9
5 Thomas Ødegaarden Team Eksjöhus 2:03:04.6 1:49.3
6 Kasper STADAAS Team Ragde Charge 2:04:16.3 3:01.0
7 Max Novak Team Aker Daehlie 2:04:17.2 3:01.9
8 Torleif SYRSTAD Lager 157 Ski Team 2:04:20.1 3:04.8
9 Iver Tildheim Andersen Team Front Rustad IL 2:04:32.9 3:17.6
10 Runar Skaug MATHISEN Lager 157 Ski Team 2:05:19.3 4:04.0
11 Erik Valnes Bardufoss og Omegn IF 2:05:22.0 4:06.7
12 Herman Paus Team Ramudden 2:06:24.8 5:09.5
13 Amund Riege Team Ramudden 2:06:25.6 5:10.3
14 Karstein Johaug Team Ragde Charge 2:06:26.7 5:11.4
15 Andrew Musgrave Team Aker Daehlie 2:06:30.8 5:15.5
16 Vebjørn Moen Team Eksjöhus 2:06:41.9 5:26.6
17 Axel Jutterström Team Eksjöhus 2:06:43.0 5:27.7
18 Petter Stakston Team Aker Daehlie 2:07:13.3 5:58.0
19 Johan Tjelle Team Engcon 2:07:15.6 6:00.3
20 Johannes Eklöf Team Ramudden 2:07:46.5 6:31.2
21 Jonas Vika Team Kaffebryggeriet 2:07:46.7 6:31.4
22 Morten Eide Pedersen Team Eksjöhus 2:07:48.3 6:33.0
23 Fredrik Helgestad Team Kaffebryggeriet 2:07:48.8 6:33.5
24 Henrik Haugland Syverinsen Team Kaffebryggeriet 2:07:50.6 6:35.3
25 Hans Petter Rolke Team Front Rustad IL 2:07:55.1 6:39.8
26 Dietmar NOECKLER Team Robinson Trentino 2:08:58.1 7:42.8
27 Torgeir Sulen Hovland Team Ragde Charge 2:09:17.3 8:02.0
28 Truls Gisselman Team Janteloppet 2:10:21.5 9:06.2
29 Edvard Sandvik YC Rør Sjusjøen Ski Team 2:10:24.7 9:09.4
30 Thomas BING eD System Silvini Team 2:10:28.6 9:13.3
31 Ole Jørgen Bruvoll Team Engcon 2:10:39.3 9:24.0
32 Lorenzo BUSIN Team Internorm 2:10:40.2 9:24.9
33 Alfred Buskqvist Team Ramudden 2:10:41.0 9:25.7
34 Sabin COUPAT Team Nordic Experience 2:10:43.0 9:27.7
35 Lars Sørensen Team Front Rustad IL 2:10:43.6 9:28.3
36 Joar Andreas Thele Team Janteloppet 2:10:55.9 9:40.6
37 Juuso MAKELA Team Kaski-Ekovilla 2:10:57.7 9:42.4
38 Henning Lie Team Synnfjell 2:10:58.7 9:43.4
39 Marcus JOHANSSON Lager 157 Ski Team 2:11:24.5 10:09.2
40 Andreas Nygaard Team Ragde Charge 2:11:36.9 10:21.6

50 km elite kvinner, topp 40 – Alle resultater

1 Astrid Øyre Slind Team Aker Daehlie 2:20:32.6 0:00.0
2 Victoria CARL Team Ragde Charge 2:22:45.2 2:12.6
3 Emilie Fleten Team Ramudden 2:23:59.2 3:26.6
4 Silje Øyre Slind Team Aker Daehlie 2:25:11.8 4:39.2
5 Kati ROIVAS Team Eksjöhus 2:25:55.3 5:22.7
6 Sofie Elebro Team Eksjöhus 2:25:59.9 5:27.3
7 Magni Smedås Team Eksjöhus 2:26:09.4 5:36.8
8 Anna Svendsen Tromsø SK 2:26:31.8 5:59.2
9 Anikken Gjerde Alnes Team Ragde Charge 2:27:41.6 7:09.0
10 Ingrid Andréa Gulbrandsen Bardufoss og Omegn IF 2:29:13.1 8:40.5
11 Silje Theodorsen Team Aker Dæhlie 2:29:18.6 8:46.0
12 Karolina Hedenström Lager 157 Ski Team 2:29:42.2 9:09.6
13 Masako Ishida Team BSV Ibex 2:31:02.3 10:29.7
14 Synne Arnesen Tromsø SK / Team Elon Nord-Norge 2:31:03.7 10:31.1
15 Guro Jordheim Team Aker Daehlie 2:32:46.6 12:14.0
16 Hedda Bångman Vltava Fund Ski Team 2:34:38.8 14:06.2
17 Katerina Janatova eD System Silvini Team 2:35:33.0 15:00.4
18 Hanna Lodin Team Engcon 2:36:08.3 15:35.7
19 Julie Hammer Eidsvold Værks Skiklub 2:36:33.1 16:00.5
20 Karolina GROHOVA eD System Silvini Team 2:36:47.1 16:14.5
21 Julie Kvale Støstad Team Næringsbanken Stora Enso 2:37:30.1 16:57.5
22 Marie Renee Sørum Gangsø Team Næringsbanken Stora Enso 2:38:18.0 17:45.4
23 Katri LYLYNPERA Team Kaski-Ekovilla 2:39:24.2 18:51.6
24 Oda Nerdrum Team Kaffebryggeriet 2:40:04.4 19:31.8
25 Ane Appelkvist Stenseth Grong IL 2:43:56.3 23:23.7
26 Ragnhild Haukåen Ringebu/Fåvang SK 2:44:34.4 24:01.8
27 Tereza HUJEROVA Team Robinson Trentino 2:44:53.2 24:20.6
28 Laurie FLOCHON JOLY Team Nordic Experience 2:44:56.4 24:23.8
29 Michaela Patscheider Team Robinson Trentino 2:45:47.3 25:14.7
30 Tove Ericsson Team Engcon 2:46:56.8 26:24.2
31 Laura Stichling eD System Silvini Team 2:49:10.7 28:38.1
32 Silje Storaa Bardufoss og Omegn IF 2:49:42.7 29:10.1
33 Gunhild Eliassen Nordreisa Idrettslag 2:51:20.0 30:47.4
34 Katerina PAUL Team BSV Ibex 2:52:05.1 31:32.5
35 Leonie Harivel Team Nordic Experience 2:52:33.9 32:01.3
36 Elisabeth SCHICHO Xc-Ski.De A | N Skimarathon Team 2:52:39.3 32:06.7
37 Niina Virtanen Danish Ski Maraton Team 2:53:09.1 32:36.5
38 Hanna Sandholt Hansen Team Ntnui Sweco 2:53:39.5 33:06.9
39 Ingeborg Hoftun Team Ntnui Sweco 2:53:55.6 33:23.0
40 Linnea Johansson Lager 157 Ski Team 2:54:59.2 34:26.6

35 km tur menn – Alle resultater

1 Håkon Mikalsen Nordreisa Idrettslag TUR Menn 31-40 år 1:40:57.4 0:00.0
2 Marius Brattli Guldberg Storsteinnes Idrettslag TUR Menn 21-30 år 1:47:57.5 7:00.1
3 Vetle Pedersen Trondheim TUR Menn 21-30 år 1:58:25.3 17:27.9
4 Jonas Pedersen Tromsø Skiklubb Langrenn TUR Menn 19-20 år 1:59:45.4 18:48.0
5 Kjell Arne Kristiansen Medkila Skilag TUR Menn 51-60 år 1:59:49.0 18:51.6
6 Brage Pedersen Bleik TUR Menn 21-30 år 2:01:16.6 20:19.2
7 Håkon Moen Karlstad Målselv IL TUR Menn 15-16 år 2:01:36.1 20:38.7
8 Øyvind Eliseussen-Skalle HHT Løping TUR Menn 21-30 år 2:01:47.8 20:50.4
9 Ottar Sagerup Kvaløysletta Skilag TUR Menn 19-20 år 2:02:30.2 21:32.8
10 Tommy Mikkelsen Sørreisa Løypelag TUR Menn 51-60 år 2:02:41.8 21:44.4
11 Nikolai Takle Iselvmo Mellembygd IL TUR Menn 19-20 år 2:03:01.8 22:04.4
12 Johan Storebakken Hamar SK / Foak TUR Menn 21-30 år 2:05:28.4 24:31.0
13 Lars Hanstad Movinkel Bardu TUR Menn 19-20 år 2:05:35.9 24:38.5
14 Eskil Torbergsen TUIL Ski Tromsdalen TUR Menn 15-16 år 2:05:56.5 24:59.1
15 Bjørn-Erik Nybakken Tromsø TUR Menn 51-60 år 2:06:18.5 25:21.1
16 Alvin Granild Grovfjord Il/Team 6847 TUR Menn 61-70 år 2:06:31.7 25:34.3
17 Christian Vatndal Stokmarknes IL TUR Menn 41-50 år 2:08:26.7 27:29.3
18 Lars Kristian Kjærvik Finnsnes TUR Menn 31-40 år 2:09:06.0 28:08.6
19 Lars Elverum Stokke TUR Menn 51-60 år 2:09:18.2 28:20.8
20 Asbjørn Tøllefsen If Kilkameratene TUR Menn 71-80 år 2:11:27.1 30:29.7
21 Philip Korneliussen-Eriksen Tromsø Skiklubb Langrenn TUR Menn 15-16 år 2:11:44.5 30:47.1
22 Audun Sæbø Tromsø Skiskytterlag TUR Menn 41-50 år 2:13:35.7 32:38.3
23 Roger Simonsen Bardu TUR Menn 51-60 år 2:15:10.3 34:12.9
24 Dag Langnes Harstad TUR Menn 51-60 år 2:15:10.7 34:13.3
25 Børge Harvey TUIL Ski Tromsdalen TUR Menn 51-60 år 2:15:51.4 34:54.0
26 Johnny Ivar Ryvoll Tromsø TUR Menn 51-60 år 2:16:04.6 35:07.2
27 Asle Pedersen Serit/Team 6847 TUR Menn 61-70 år 2:17:59.3 37:01.9
28 Tore Stiberg Bjerkvik IF TUR Menn 71-80 år 2:18:03.2 37:05.8
29 Knut-Harald Johansen TUIL Ski Tromsdalen TUR Menn 61-70 år 2:19:35.4 38:38.0
30 Stian Eriksen Tromsø SK TUR Menn 41-50 år 2:20:24.6 39:27.2

35 km, tur kvinner

1 Tone Lise Pedersen Tromsø Skiklubb Langrenn TUR Kvinner 21-30 år 1:54:30.4 0:00.0
2 Ingeborg Andberg Stenersen Kvaløysletta Skilag / Team Elon Nord-Norge TUR Kvinner 21-30 år 1:55:59.4 1:29.0
3 Kerstin Holmberg Senja Ski TUR Kvinner 31-40 år 2:07:28.6 12:58.2
4 Marit Fredriksen Widerøe Ksat TUR Kvinner 31-40 år 2:11:03.7 16:33.3
5 Vilde Nilsen Kvaløysletta Skilag TUR Kvinner 21-30 år 2:12:18.4 17:48.0
6 Lisa Amalie Valnes Bardufoss og Omegn IF TUR Kvinner 21-30 år 2:17:25.5 22:55.1
7 Ellinor Ness NTG Tromsø TUR Kvinner 19-20 år 2:17:53.9 23:23.5
8 Berit Amundsen Bardu TUR Kvinner 41-50 år 2:18:24.7 23:54.3
9 Elise Hjelset Andersen NTG Tromsø TUR Kvinner 19-20 år 2:19:15.6 24:45.2
10 Karmen Angermo Birkely NTG Tromsø TUR Kvinner 17-18 år 2:20:40.3 26:09.9
11 Ella Ellingsen Mortensen Ksat TUR Kvinner 21-30 år 2:20:45.7 26:15.3
12 Mari Nymo Helli Nittedal IL TUR Kvinner 21-30 år 2:20:48.4 26:18.0
13 Ine Skille Tromsø SK TUR Kvinner 19-20 år 2:30:31.1 36:00.7
14 Therese Eide Team 6847/ Sparebank 1Nord-Norge TUR Kvinner 41-50 år 2:36:55.4 42:25.0
15 Vibeke Os Kvaløysletta Skilag TUR Kvinner 51-60 år 2:37:29.2 42:58.8
16 Hannah Thorstensen Koll, IL TUR Kvinner 21-30 år 2:38:32.1 44:01.7
17 Andrea Holt Tønsberg Fet SK / Andrea Holt Tønsberg TUR Kvinner 21-30 år 2:41:21.5 46:51.1
18 Inger-Lise Brones Kvaløysletta Skilag / Tromsø Svømmeklubb Masters TUR Kvinner 51-60 år 2:42:02.4 47:32.0
19 Charlotte Asplund Aalmen Bardu IL TUR Kvinner 31-40 år 2:45:20.1 50:49.7
20 Kari-Anne Vegsgaard Jutul IL TUR Kvinner 51-60 år 2:48:02.8 53:32.4
21 Eline Helen Hansen Tromsdalen TUR Kvinner 31-40 år 2:51:06.4 56:36.0
22 Ingunn Nilsen Bardufoss TUR Kvinner 51-60 år 2:52:14.3 57:43.9
23 Marit Finnseth Kvaløya TUR Kvinner 61-70 år 2:55:11.6 1:00:41.2
24 Live Hartveit Hansen Odal Fritid TUR Kvinner 31-40 år 3:01:00.6 1:06:30.2
25 Gerd Hansen Tromsø TUR Kvinner 51-60 år 3:07:44.2 1:13:13.8
26 Karen Blomli Tromsø SK TUR Kvinner 71-80 år 3:13:39.8 1:19:09.4
27 Solveig Hegdal Equinor ASA TUR Kvinner 31-40 år 3:14:55.0 1:20:24.6
28 Urszula Demska Br Karlsen TUR Kvinner 31-40 år 3:31:10.7 1:36:40.3

Startlister

Søk blant alle startende

Eliteklasser

Oppdatert sammenlagtstilling Ski Classics

Terminliste og resultater Ski Classics 2023-24

Løypekart

Værvarsel

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Om Reistadløpet

Reistadløpet, tidligere Ole Reistads minneløp, er et årlig langløp i langrenn som går fra Setermoen til Bardufoss i Troms. Løpet går over to distanser, 34 og 50 km, og 50 km-løpet har vært en del av Ski Classics siden 2017. Fram til og med 2016 var løpet 30 km, og fra 2017 ble løypa lagt om til 34 og 50 km. I 2023 er løypa lagt om igjen og vil være 40 km lang.

Løpet ble første gang arrangert i 1958, og arrangører var Bardufoss og Omegn IdrettsforeningBardu Idrettslag, Idrettslaget Kampen og Bardufoss flystasjon. Løpet ble etablert til minne om Ole Reistad som ledet det norske laget som vant demonstrasjonsgrenen militært patruljeløp under vinter-OL 1928. Til 1968 startet løpet vekselvis på Setermoen og på Bardufoss. Til og med 1977 var det innlagt militære disipliner, der bom i skyting og feil i avstandsbedømmelse gav tilleggsminutter. Som i andre turrenn var det tidligere krav om å bære ryggsekk: 5 kg for menn og 3 kg for kvinner.

Tidligere vinnere

År Herrer Kvinner
1958 Norges flagg Birger Vestermo Ikke avholdt
1959 Norges flagg Sersjant Thompsen eller Thomsen[6][7] Ikke avholdt
1960 Ikke arrangert
1961 Norges flagg Peder Dalhaug Ikke avholdt
1962 Norges flagg Leandersen Ikke avholdt
1963 Norges flagg Herulf Berntsen Ikke avholdt
1964 Norges flagg Herulf Berntsen Norges flagg Rigmor Vanebo
1965 Norges flagg Svein Solbakk Norges flagg Asbjørg Skottvoll
1966 Norges flagg Herulf Berntsen Norges flagg Wally Pettersen
1967 Norges flagg Herulf Berntsen Norges flagg Eli Torild Hellandsjø
1968 Norges flagg Herulf Berntsen Norges flagg Randi Bjerkaas
1969 Norges flagg Viktor Berntsen Norges flagg Sigrun Pedersen
1970 Norges flagg Herulf Berntsen Norges flagg Sigrun Pedersen
1971 Norges flagg Herulf Berntsen Norges flagg Marie Hansen
1972 Norges flagg Vidar Eikenes Norges flagg Sigrun Pedersen[4]
1973 Norges flagg Herulf Berntsen Norges flagg Sigrun Pedersen
1974 Norges flagg Alv Storelvmo Norges flagg Vigdis Nordmo[8]
1975 Norges flagg Børre Hansen Norges flagg Jorunn Murberg
1976 Norges flagg Børre Hansen Norges flagg Ingeborg Nordmo
1977 Norges flagg Børre Hansen Norges flagg Ingeborg Nordmo
1978 Norges flagg Jan Lindvall Norges flagg Hebe Kvernmo
1979 Norges flagg Jan Lindvall Norges flagg Hebe Kvernmo
1980 Ikke arrangert
1981 Norges flagg Nils Tore Andreassen Norges flagg Hebe Kvernmo
1982 Norges flagg Jan Lindvall Norges flagg Heidi Sørensen
1983 Norges flagg Truls Hallen Norges flagg Eli M. Pedersen
1984 Norges flagg Ernst Rørelv Norges flagg Eli M. Pedersen
1985 Norges flagg Jan Lindvall Norges flagg Merete Jensen
1986 Norges flagg Terje Krokstad[9] Norges flagg Eli M. Pedersen
1987 Norges flagg Terje Krokstad Øst-Tysklands flagg Susann Kuhfittig
1988 Norges flagg Arne Vidar Olsen Øst-Tysklands flagg Kerstin Mohring
1989 Ikke arrangert
1990 Norges flagg Truls Hallen Norges flagg Lisbeth Johnsen
1991 Norges flagg Arnulf Bekkevoll Norges flagg Åshild Storevik
1992 Norges flagg Tore Olsen Norges flagg Anne Margrethe Roll
1993 Norges flagg Kjell Arne Kristiansen Norges flagg Marit Elveos
1994 Norges flagg Toralf Heimdal Norges flagg Trine Olsborg
1995 Norges flagg Arnulf Bekkevoll Norges flagg Elisabeth Klausen
1996 Norges flagg Toralf Heimdal Norges flagg Åshild Storevik
1997 Norges flagg Rolf Lundamo Norges flagg Åshild Storevik
1998 Norges flagg Tore Olsen Norges flagg Åshild Storevik
1999 Norges flagg Fred Anders Solbakken Norges flagg Åshild Storevik
2000 Norges flagg Toralf Heimdal Norges flagg Åshild Storevik
2001 Norges flagg Fred Anders Solbakken Norges flagg Åshild Storevik
2002 Norges flagg Toralf Heimdal Norges flagg Marianne Dahlmo
2003 Norges flagg Toralf Heimdal Norges flagg Lena Jensen
2004 Norges flagg Kjell-Arne Kristiansen Norges flagg Marianne Dahlmo
2005 Norges flagg Toralf Heimdal Norges flagg Lena Jensen
2006 Norges flagg Toralf Heimdal Norges flagg Åshild Storevik
2007 Norges flagg Kjell-Arne Kristiansen Norges flagg Agnetha Åsheim
2008 Norges flagg Toralf Heimdal Norges flagg Sara Svendsen
2009 Norges flagg Remi Andersen Norges flagg Sara Svendsen
2010 Norges flagg Håkon Mikalsen Norges flagg Lena Jensen
2011 Norges flagg Håkon Mikalsen Norges flagg Maria Nysted Grønvoll
2012 Norges flagg Håkon Mikalsen Norges flagg Sara Svendsen
2013 Norges flagg Snorri Einarsson Norges flagg Ingrid Elise Heimdal
2014 Norges flagg Håkon Mikalsen Norges flagg Hilde Espnes
2015 Norges flagg Håkon Mikalsen Norges flagg Anna Svendsen
2016 Norges flagg Håkon Mikalsen Norges flagg Anna Svendsen
2017 Norges flagg Petter Eliassen Polens flagg Justyna Kowalczyk
2018 Norges flagg Tord Asle Gjerdalen Japans flagg Masako Ishida
2019 Norges flagg Mikael Gunnulfsen Norges flagg Astrid Øyre Slind
2020 avlyst på grunn av koronapandemien
2021 avlyst på grunn av koronapandemien
2022 Norges flagg Martin Løwstrøm Nyenget Sveriges flagg Ebba Andersson
2023 Norges flagg Martin Løwstrøm Nyenget Norges flagg Astrid Øyre Slind
Alle resultater