Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Startlister og resultater Skarverennet 2024

Lignende saker

Startlister og resultater for Skarverennet som arrangeres lørdag 20. april 2024.

Publisert 20. april 2024 i Langrenn

Skarverennet 2024

50. utgave

På grunn av snøbyger og vind har Skarverennet avbrutt årets renn.
Alle deltakere som har kommet til drikkestasjon 1, Lengjedalen blir ledet tilbake til Finse. Resten ledes ned til Ustaoset.
På Finse har Skarverennet stoppet/holt igjen 3 tog for å få fraktet deltakerne tilbake.
Alle deltakerne blir ledet ned av fjellet med scooterpatrulje og beltevogner.
Skarverennet har totalet ca 70 scootere, 2 beltevogner, 5 oppvarmede telt, 115 Rødekors og helsepersonell i fjellet, samtidig med støtte av politiet.

Dato

20. april

Sted

Finse til Ustaoset – Viken

25 eller 37 km fri teknikk

Start konkurranseklasser kvinner: 12.00
Start konkurranseklasser menn: 12.15

Startlister

Resultater (live)

37 km konkurranse

37 km trim

15 km jubileumsløype

25 km trim Haugastøl

Om rennet

Skarverennet, verdens tredje største turlangrenn, ble første gang arrangert i 1974. Den 37 km lange løypa går fra Finse over høyfjellet til Ustaoset og gås av mer enn 12.000 skiglade, naturelskende mosjonister hvert år i siste halvdel av april – vårens vakreste eventyr. Fjellets ro, den unike utsikten og stemningen er helt spesiell, og det samme er gleden ved å komme i mål på Ustaoset. Fristil ble innført i 1987 og siden da har man kunne velge stilart. 25 kilometersløypa Haugastøl – Ustaoset så dagens lys i 1996.

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Tidligere vinnere av Skarverennet

År Herrer Damer
1974 Rennet avbrutt Rennet avbrutt
1975 Helge ThorsbySigdal Tone DahleIF Ready
1976 Oddvar BråIL Leik Berit JohannessenFossum IF
1977 Jan Gunnar BraathenHøybråten og Stovner Idrettslag Berit Johannessen, Fossum IF (2)
1978 Audun KolstadHenning IL Berit Johannessen, Fossum IF (3)
1979 Torbjørn KulstadBUL Anne Berit GjermundshaugAlvdal IL
1980 Dag Atle BjørkheimBjerke IL Ragnhild BratbergRingsaker
1981 Dag Atle Bjørkheim, Bjerke IL (2) Gry OftedalBærums Verk
1982 Rennet avlyst Rennet avlyst
1983 Pål Gunnar MikkelsplassBromma IL Vigdis Rønning, Bjerke
1984 Pål Gunnar Mikkelsplass, Bromma IL (2) Anette Bøe, Bjerke
1985 Pål Gunnar Mikkelsplass, Bromma IL (3) Marianne DahlmoBodø og omegn IF
1986 Pål Gunnar Mikkelsplass, Bromma IL (4) Nina SkeimeKjelsås IL
1987 Martin HoleGeilo IL Marianne MyklebustVeldre
1988 Øyvind MobakkenGrorud IL Elin NilsenBossmo & Ytteren IL
1989 Øyvind SkaanesUtleira IL Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (2)
1990 Kristen SkjeldalBulken IL Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (3)
1991 Gudmund Skjeldal, Bulken IL / Kristen Skjeldal, Bulken IL (2) Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (4)
1992 Egil KristiansenLillehammer Skiklub Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (5)
1993 Remi AndersenBækkelagets Sportsklub Antonina OrdinaTegnespojkarna
1994 Ragnar HagenÅl IL Antonina Ordina, Tegnespojkarna (2)
1995 Remi Andersen, Bækkelaget SK (2) Antonina Ordina, Tegnespojkarna (3)
1996 Konkurranseklassen avlyst Konkurranseklassen avlyst
1997 Mikhail BotvinovØsterrike Antonina Ordina, Tegnespojkarna (4)
1998 Tor-Arne HetlandIL Varden Elin NilsenBossmo & Ytteren IL (6)
1999 Johann MühleggTyskland Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (7)
2000 Frode AndresenHønefoss skiklubb Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (8)
2001 Frode Andresen, Hønefoss skiklubb (2) Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (9)
2002 Tore Bjonviken Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (10)
2003 Avlyst[2] Avlyst[2]
2004 Kristen SkjeldalBulken (3) Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (11)
2005 Lars BergerByåsen Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (12)
2006 Ole Einar BjørndalenSimostranda IL Elin Nilsen, Bossmo & Ytteren IL (13)
2007 Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL (2) Therese JohaugIL Nansen
2008 Petter NorthugTrondheim Therese Johaug, IL Nansen (2)
2009 Dario ColognaSveits Therese Johaug, IL Nansen (3)
2010 Curdin PerlSveits Therese Johaug, IL Nansen (4)
2011 Jean-Marc GaillardFrankrike Therese Johaug, IL Nansen (5)
2012 Chris Jespersen, Team Veidekke Therese Johaug, Tynset IF[3] (6)
2013 Martin Johnsrud SundbyRøa IL Marit BjørgenRognes IL[4]
2014 Chris Jespersen, Team Veidekke (2) Therese Johaug, IL Nansen (7)
2015 Toni Livers, Sveits Therese Johaug, IL Nansen (8)
2016 Toni Livers, Sveits (2) Therese Johaug, IL Nansen (9)
2017 Martin Johnsrud SundbyRøa (2) Ingvild Flugstad ØstbergGjøvik
2018 Avlyst[2] Avlyst[2]
2019 Simen Hegstad KrügerLyn Ski Therese Johaug, IL Nansen (10)
2020 Avlyst[5] Avlyst[5]
2021 Avlyst[6][7] Avlyst[6][7]
2022 Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski (2) Therese Johaug, IL Nansen (11)[8]

Resultater 2023

Flere resultater

Alle resultater