Sport på TV | NM på ski Beitostølen | WC skiflyvning Oberstdorf | WC hopp Hinzenbach | Junior VM skiskyting | NC skiskyting Fossum | WC alpint Val di Fassa | WC alpint Palisades Tahoe| Alle resultater

Resultater sprint klassisk Østersund 2022

Lignende saker

Resultater sprint klassisk Østersund fredag 16. desember 2022.

Publisert 16. desember 2022 i Langrenn

Sprint klassisk Østersund – Skandinavisk Cup Østersund 2022

Offisielle resultater

Menn:

Kvinner

Prologresultater

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 1 WIIG Sivert 1997 NOR 2:39.01 0.00 37.87
2 2 HJELMESET Lars Agnar 2001 NOR 2:39.71 +0.70 43.15
3 25 ASDOEL Haakon 1998 NOR 2:40.43 +1.42 48.59
4 57 KORSAETH Amund 2000 NOR 2:40.61 +1.60 49.94
5 78 AHONEN Olli 1999 FIN 2:40.79 +1.78 51.30
6 85 OPSAL Mats 2001 NOR 2:41.25 +2.24 54.77
7 13 STENSHAGEN Mattis 1996 NOR 2:41.39 +2.38 55.83
8 6 AMUNDSEN Harald Oestberg 1998 NOR 2:41.82 +2.81 59.08
9 21 GUNNULFSEN Mikael 1993 NOR 2:41.98 +2.97 60.28
10 55 AUGDAL Eirik Sverdrup 1995 NOR 2:42.09 +3.08 61.11
11 34 AFLODAL Gustav 1997 SWE 2:42.15 +3.14 61.57
12 56 THORSTENSEN Erik Lippestad 1994 NOR 2:42.48 +3.47 64.06
13 24 KILP Marko 1993 EST 2:42.69 +3.68 65.64
14 53 JENSSEN Jan Thomas 1996 NOR 2:42.87 +3.86 67.00
15 3 DANIELSSON Emil 2001 SWE 2:42.91 +3.90 67.30
16 31 VIKA Jonas 2001 NOR 2:42.95 +3.94 67.60
17 9 GISSELMAN Truls 2001 SWE 2:43.16 +4.15 69.19
17 52 KIRKENG Andreas 2000 NOR 2:43.16 +4.15 69.19
19 22 RYSSTAD Aron Aakre 1999 NOR 2:43.43 +4.42 71.23
20 95 GRAHN Anton 2004 SWE 2:43.44 +4.43 71.30
21 7 ERSSON George 2001 SWE 2:43.48 +4.47 71.60
22 26 MATTILA Wiljam 2000 FIN 2:43.69 +4.68 73.19
23 12 HAABREKKE Magnus Oeyaas 1999 NOR 2:43.76 +4.75 73.72
24 30 BERSET Kristoffer 1999 NOR 2:43.89 +4.88 74.70
24 46 MOSEBY Haavard 1999 NOR 2:43.89 +4.88 74.70
26 20 MARTENS MEYER Herman 1997 NOR 2:43.98 +4.97 75.38
27 16 JENSSEN Matz William 2001 NOR 2:44.07 +5.06 76.06
28 49 HOLMBOE Aleksander Elde 2002 NOR 2:44.15 +5.14 76.66
28 108 OLSEN Oskar Myrvang 2002 NOR 2:44.15 +5.14 76.66
30 32 HIMMA Martin 1999 EST 2:44.16 +5.15 76.74
31 11 SVENSSON Oskar 1995 SWE 2:44.39 +5.38 78.47
32 50 MELLING Christian Hartz 2001 NOR 2:44.41 +5.40 78.62
33 19 MYSEN Eirik 1993 NOR 2:44.53 +5.52 79.53
34 62 SKINSTAD Maarten Soleng 1997 NOR 2:44.72 +5.71 80.96
35 42 PERSSON Adam 1998 SWE 2:44.85 +5.84 81.94
36 14 WESTBERG Karl-Johan 1992 SWE 2:44.91 +5.90 82.40
37 37 POIKONEN Verneri 1998 FIN 2:44.93 +5.92 82.55
38 5 SKAANES Haakon 1999 NOR 2:44.95 +5.94 82.70
39 103 SCHJOELBERG Joergen 2002 NOR 2:45.03 +6.02 83.30
40 83 DANIELSSON Elias 2004 SWE 2:45.06 +6.05 83.53
41 33 STENBERG Simon 1998 SWE 2:45.24 +6.23 84.89
42 15 RAMSTAD Simen Bratberg 1996 NOR 2:45.26 +6.25 85.04
43 28 HAGA Magne 1994 NOR 2:45.28 +6.27 85.19
44 44 LIEKARI Emil 2001 FIN 2:45.52 +6.51 87.00
45 60 THORVIK David 2000 NOR 2:45.65 +6.64 87.98
46 29 VIGANTS Raimo 1999 LAT 2:45.67 +6.66 88.13
47 45 AFLODAL Axel 1999 SWE 2:45.82 +6.81 89.26
48 41 TURTVEIT Vebjoern 1994 NOR 2:45.93 +6.92 90.09
49 27 EKBERG Johan 2000 SWE 2:45.94 +6.93 90.17
50 54 TJELLE Johan 1994 NOR 2:46.07 +7.06 91.15
51 74 HORVEN Preben 2002 NOR 2:46.23 +7.22 92.36
52 43 KNOTTEN Sivert 1997 NOR 2:46.24 +7.23 92.43
53 67 PERGER Magnus 2001 NOR 2:46.26 +7.25 92.58
54 23 RAMSE Sondre 1998 NOR 2:46.27 +7.26 92.66
55 8 ERIKSSON Gustav 1991 SWE 2:46.32 +7.31 93.04
56 105 SVENSSON Andreas 1995 SWE 2:46.49 +7.48 94.32
57 107 ALGOTSSON Oskar 2002 SWE 2:46.54 +7.53 94.70
58 17 DREMLJUGA Karl Sebastian 2001 EST 2:46.66 +7.65 95.60
59 59 SPIGSETH Ola 2002 NOR 2:46.77 +7.76 96.43
60 117 FALKANGER August Bertheussen 2002 NOR 2:46.91 +7.90 97.49
61 36 HALLEN JOHANSSON Markus 1997 SWE 2:46.94 +7.93 97.72
62 48 BRAENNMARK Viktor 1992 SWE 2:46.96 +7.95 97.87
63 68 KORGE Kaarel Kasper 1996 EST 2:47.00 +7.99 98.17
64 47 GAUTVIK Mikkel Waldeland 2001 NOR 2:47.05 +8.04 98.55
65 80 BRUVOLL Ole Joergen 1995 NOR 2:47.35 +8.34 100.81
66 39 SANDVIK Edvard 2001 NOR 2:47.52 +8.51 102.09
67 110 SOLHEIM Jan Marcus Nielsen 2000 NOR 2:47.55 +8.54 102.32
68 61 JOHNSRUD Fredrik 2000 NOR 2:47.58 +8.57 102.55
69 81 OEHLSCHLAEGEL Albert Sunde 1999 NOR 2:47.66 +8.65 103.15
70 69 VESTAD Karsten Andre 2001 NOR 2:47.72 +8.71 103.60
71 158 KATLA Mikkel Jebens 2002 NOR 2:47.94 +8.93 105.26
72 131 HAEGELAND Tor Olav Nesheim 1998 NOR 2:48.09 +9.08 106.39
73 58 AASBOE Jonas 1997 NOR 2:48.12 +9.11 106.62
74 132 MICKELSSON Hannes 2002 SWE 2:48.22 +9.21 107.38
75 70 VESTIN Rikard 2001 SWE 2:48.27 +9.26 107.75
76 18 SILFVER Erik 1990 SWE 2:48.37 +9.36 108.51
77 77 ROSENBERG Ossian 2000 SWE 2:48.53 +9.52 109.71
78 10 KROGH Finn Haagen 1990 NOR 2:48.62 +9.61 110.39
79 64 VOLLSET Kristoffer By 1996 NOR 2:48.79 +9.78 111.68
80 71 ENGDAHL Johannes 1999 SWE 2:48.90 +9.89 112.51
81 40 HOVDE Haavard 1999 NOR 2:49.14 +10.13 114.32
82 76 KARPPANEN Miro 1998 FIN 2:49.28 +10.27 115.37
83 84 STOCK Daniel 1992 NOR 2:49.45 +10.44 116.66
84 38 BUVARP Martin Julian 1998 NOR 2:49.59 +10.58 117.71
85 97 HERMANSSON John 2001 SWE 2:49.73 +10.72 118.77
86 63 LAUDE Camille 1998 FRA 2:49.85 +10.84 119.68
87 93 BERGSLAND Andreas 2001 NOR 2:50.05 +11.04 121.19
88 65 GRANSTROEM Eric 2000 SWE 2:50.10 +11.09 121.56
89 145 SLETTEN Erlend Lindland 2000 NOR 2:50.36 +11.35 123.52
90 101 EINARSSON Snorri Eythor 1986 ISL 2:50.38 +11.37 123.68
91 66 FLAATEN Johannes Loennestad 2002 NOR 2:50.43 +11.42 124.05
92 35 HOLMBOE Nikolai Elde 2002 NOR 2:50.64 +11.63 125.64
93 106 GUNDERSEN Birk Moeller 2001 NOR 2:50.65 +11.64 125.71
94 72 BERG Ludvig 2003 SWE 2:50.80 +11.79 126.85
95 51 JOHANSSON Gustav 1994 SWE 2:50.99 +11.98 128.28
96 120 FRANZEN Erik 2004 SWE 2:51.06 +12.05 128.81
97 86 LINDELL Oscar 1997 SWE 2:51.11 +12.10 129.19
98 139 HAMMERSTAD Brage Buseth 2002 NOR 2:51.29 +12.28 130.54
99 119 KROUWEL Sander 2002 SWE 2:51.44 +12.43 131.68
100 88 EK Jens Marcus Dyrberg 2001 NOR 2:51.72 +12.71 133.79
101 133 TALLBOM Patrik 1990 SWE 2:51.74 +12.73 133.94
102 166 BERGSTROEM Nils 2002 SWE 2:51.83 +12.82 134.62
103 90 JONSSON Linus 2001 SWE 2:51.89 +12.88 135.07
104 100 SOEDERQVIST Gabriel 2002 SWE 2:51.94 +12.93 135.45
105 147 WIST Henrik 2002 NOR 2:52.20 +13.19 137.41
106 121 SLIND Joergen 2001 NOR 2:52.25 +13.24 137.79
107 102 LEANDER Sven 2000 SWE 2:52.55 +13.54 140.05
108 99 MOSTRAUM Elias 2001 NOR 2:52.93 +13.92 142.92
109 87 AAKERVIK Espen 2001 NOR 2:53.32 +14.31 145.86
110 134 HOV Eskil 2000 NOR 2:53.50 +14.49 147.22
111 113 AASLUND Axel 2000 SWE 2:53.52 +14.51 147.37
112 94 BENEDIKTSSON Dagur 1998 ISL 2:53.71 +14.70 148.81
113 109 LENZ Jonas 2002 SWE 2:53.73 +14.72 148.96
114 73 PAARSON Kaspar 2002 EST 2:53.83 +14.82 149.71
115 149 PETTERSSON Eddie 2006 SWE 2:53.97 +14.96 150.77
116 114 HUSDAL Henrik 1998 NOR 2:54.05 +15.04 151.37
117 82 FREDRIKSSON Marcus 1996 SWE 2:54.08 +15.07 151.60
118 75 BOTTERUD Hermann Skram 1999 NOR 2:54.09 +15.08 151.67
119 124 LUNDBERG Oskar 2002 SWE 2:54.14 +15.13 152.05
120 104 NYGREN Linus 1999 SWE 2:54.16 +15.15 152.20
121 140 GLITTENBERG HOLT Filip 2000 NOR 2:54.26 +15.25 152.96
122 123 GLEDHILL Gabriel 2002 GBR 2:54.46 +15.45 154.47
123 137 ROGSTAD Frederik Arent 2001 NOR 2:54.70 +15.69 156.28
124 146 PERSSON Erik 1995 SWE 2:55.27 +16.26 160.58
125 79 TINGELOEF Elis 2001 SWE 2:55.54 +16.53 162.62
126 98 VUORELA Johannes 2000 FIN 2:55.58 +16.57 162.92
127 112 SJOEBERG David 2001 SWE 2:55.63 +16.62 163.30
128 115 SJOELI Mattis 1994 NOR 2:55.64 +16.63 163.37
129 89 ENGSTROEM Jonatan 1996 SWE 2:55.82 +16.81 164.73
130 92 MURTO Eelis 2001 SWE 2:56.29 +17.28 168.28
131 127 FISKVIK Kristoffer Jullum 2001 NOR 2:56.31 +17.30 168.43
132 128 KVALE Nils Henrik 2001 NOR 2:56.36 +17.35 168.81
133 116 SJOEGREN Hugo 2002 SWE 2:57.73 +18.72 179.14
134 144 AASLUND Oskar 2001 SWE 2:57.75 +18.74 179.30
135 111 GROENFLATEN Sindre 1995 NOR 2:57.82 +18.81 179.82
136 125 FRANSSON Erik 2002 SWE 2:57.97 +18.96 180.96
137 154 MAJBAECK Victor 2002 SWE 2:58.03 +19.02 181.41
138 96 STIGEN Joergen 1999 NOR 2:58.07 +19.06 181.71
139 153 SIVERTSEN Johannes 2004 NOR 2:58.17 +19.16 182.46
140 152 RAVALD Maans 2006 SWE 2:58.29 +19.28 183.37
141 141 KREIJ Love 2001 SWE 2:58.57 +19.56 185.48
142 129 ELOFSSON Melker 2001 SWE 2:58.63 +19.62 185.94
143 136 ANDERSSON Olle 2002 SWE 2:59.09 +20.08 189.41
144 126 LINDBERG Jesper 2001 SWE 3:00.23 +21.22 198.01
145 156 HOLMSTROEM Brian 1997 NOR 3:01.13 +22.12 204.80
145 164 KROHN Kevin Bjerkeli 2000 NOR 3:01.13 +22.12 204.80
147 160 MURTO Anton 1999 SWE 3:01.75 +22.74 209.48
148 155 LIEBACK Erik 1998 SWE 3:02.67 +23.66 216.42
149 138 LILLEBUDAL Sander 2000 NOR 3:04.94 +25.93 233.56
150 148 JONSSON Ludvig 2002 SWE 3:05.37 +26.36 236.80
151 142 MAEKINEN Axel 2004 SWE 3:06.42 +27.41 244.72
152 159 LUNDSTROEM Martin 2002 SWE 3:06.46 +27.45 245.03
153 150 BLOMQUIST Birk 2002 SWE 3:06.96 +27.95 248.80
154 143 BACKLUND Erik 2001 SWE 3:07.93 +28.92 256.12
155 157 WISTMAN GUNNERIUSSON Axel 2004 SWE 3:10.80 +31.79 277.78
156 163 DANIELSSON Theodor 1994 SWE 3:11.02 +32.01 279.44
157 162 ASKING Viktor 1992 SWE 3:14.47 +35.46 305.48
158 161 ANGELSIOEOE Oliver 1999 SWE 3:18.34 +39.33 334.68
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
4 LARSEN Thomas Helland 1998 NOR
91 TERENT Benjamin 2001 SWE
118 KORPELA Heikki 1990 FIN
122 JONSSON Albert 1997 ISL
130 MATHISEN Alexander 1998 SWE
135 PEDERSEN Sondre B. 2000 NOR
151 SKADAL Joakim 2001 NOR
165 TANDBERG Jostein 1998 NOR

 

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 204 SVENDSEN Anna 1990 NOR 3:03.22 0.00 20.00
2 201 SUNDLING Jonna 1994 SWE 3:03.75 +0.53 23.47
3 203 LUNDGREN Moa 1998 SWE 3:06.38 +3.16 40.70
4 202 SVAHN Linn 1999 SWE 3:07.29 +4.07 46.66
5 205 GULBRANDSEN Ingrid 2000 NOR 3:09.05 +5.83 58.18
6 224 NIEMELA Hilla 2001 FIN 3:10.78 +7.56 69.51
7 279 BERGANE Margrethe 2001 NOR 3:10.82 +7.60 69.78
8 218 NAESLUND Elin 2004 SWE 3:12.59 +9.37 81.37
9 212 OLSSON Ella 2000 SWE 3:12.69 +9.47 82.02
10 217 AABREKK Ingrid Bergene 2002 NOR 3:13.73 +10.51 88.84
11 206 BAKKEMO Hedda 2001 NOR 3:14.20 +10.98 91.91
12 221 LAVEN Erica 2004 SWE 3:14.41 +11.19 93.29
13 215 HEGGEN Anna 2002 NOR 3:14.89 +11.67 96.43
14 213 BREDING Tale Bruheim 2001 NOR 3:15.53 +12.31 100.62
15 214 HARVIKEN Johanne Hauge 1997 NOR 3:15.77 +12.55 102.20
16 219 UUSTALU Aveli 2000 EST 3:15.79 +12.57 102.33
17 251 MOERK Emma Kirkeberg 2002 NOR 3:16.24 +13.02 105.27
18 238 FUERSTENBERG Theresa 2002 GER 3:17.03 +13.81 110.45
19 211 JOHNSEN Elena Rise 2000 NOR 3:17.22 +14.00 111.69
20 216 RAMSTAD Ida 2001 NOR 3:17.35 +14.13 112.54
21 208 BAKKEMO Tuva 1999 NOR 3:17.39 +14.17 112.81
22 234 INGESSON Lisa 2002 SWE 3:17.62 +14.40 114.31
23 207 NORDLUNDE Mari 1998 NOR 3:17.70 +14.48 114.84
24 259 RYYTTY Vilma 2001 FIN 3:17.95 +14.73 116.47
25 210 SVINGHEIM Mari Landro 2001 NOR 3:18.05 +14.83 117.13
26 280 HUBENETTE Sigrid 2002 SWE 3:18.47 +15.25 119.88
27 220 ERICSSON Tove 2003 SWE 3:18.52 +15.30 120.21
28 222 KNUDSEN Tiril Liverud 1998 NOR 3:18.53 +15.31 120.27
29 231 WANGENSTEEN Maren 1991 NOR 3:19.02 +15.80 123.48
30 244 JUUSKA Roosa 1996 FIN 3:19.11 +15.89 124.07
31 229 WALLIN Elsa 2001 SWE 3:19.90 +16.68 129.25
32 226 JOENSSON Emma 2000 SWE 3:19.92 +16.70 129.38
33 235 MYHRE Aurora 2002 NOR 3:20.50 +17.28 133.18
34 278 KAIJANSINKKO Siiri 2001 FIN 3:20.60 +17.38 133.83
35 258 RAY Hanna 2000 FIN 3:20.87 +17.65 135.60
36 233 GUDNADOTTIR Kristrun 1997 ISL 3:20.91 +17.69 135.86
37 209 VINSA Lisa 1995 SWE 3:21.65 +18.43 140.71
38 240 AAREBAECK Maja 2001 SWE 3:21.70 +18.48 141.03
39 252 GEORGSSON Ella 2001 SWE 3:21.78 +18.56 141.56
40 223 LARSSON Moa 1992 SWE 3:21.86 +18.64 142.08
41 249 SUNDGAARD Sigrid Joeranli 2002 NOR 3:22.32 +19.10 145.10
42 225 JORDHEIM Guro 1996 NOR 3:22.38 +19.16 145.49
43 236 NILSSON Ida 2002 SWE 3:22.59 +19.37 146.86
44 232 NILSSON Magdalena 2001 SWE 3:23.00 +19.78 149.55
45 228 GOLBERG Vilde Emilie Hjelmseth 2001 NOR 3:23.34 +20.12 151.78
46 242 LINDBERG Emma 2003 SWE 3:23.43 +20.21 152.37
47 255 ANDERSSON Tova 2004 SWE 3:23.46 +20.24 152.56
48 230 IVARSSON Emma 1993 SWE 3:24.56 +21.34 159.77
49 246 GROETTING Karoline 2001 NOR 3:24.92 +21.70 162.12
50 250 PERSSON KJELLGREN Jonna 2004 SWE 3:25.32 +22.10 164.74
51 248 RAVALD Flisa 2003 SWE 3:25.71 +22.49 167.30
52 277 HALVARSSON Ella 1999 SWE 3:26.33 +23.11 171.36
53 243 SAGLAND Maren Smulan 2000 NOR 3:26.61 +23.39 173.19
54 253 ANDERSSON Ida 2001 SWE 3:26.93 +23.71 175.29
55 245 OSKARSSON Malin 2004 SWE 3:26.98 +23.76 175.62
56 239 NILSSON Saga 2002 SWE 3:27.43 +24.21 178.56
57 227 TUUL Teesi 1999 EST 3:28.25 +25.03 183.93
57 261 MOLAND Maja Kjaeraas 2002 NOR 3:28.25 +25.03 183.93
59 241 WIDHOLM Alice 2003 SWE 3:28.65 +25.43 186.55
60 256 JONSSON Anna 2002 SWE 3:28.75 +25.53 187.21
61 267 HOLSTROEM Ellisif Luytkis 2002 NOR 3:29.07 +25.85 189.30
62 270 SEIERSTAD Janne Ballangrud 2002 NOR 3:29.09 +25.87 189.44
63 265 SIMPSON-LARSEN Karoline 1997 NOR 3:29.44 +26.22 191.73
64 254 JOHANSSON Wilma 2002 SWE 3:31.12 +27.90 202.73
65 264 LOEFSTROEM Julia 2002 SWE 3:31.13 +27.91 202.80
66 274 BENGTSSON Olivia 1997 SWE 3:34.44 +31.22 224.48
67 268 HOLE Kristine Hjellbakk 2002 NOR 3:34.66 +31.44 225.92
68 271 ARNKVAERN Christine Louise stavnum 2002 NOR 3:36.31 +33.09 236.72
69 263 AAS Julie Sofie Franksdatter 2001 NOR 3:36.41 +33.19 237.38
69 266 FRANZEN Elina 2002 SWE 3:36.41 +33.19 237.38
71 272 MAJBAECK Moa 2000 SWE 3:36.74 +33.52 239.54
72 269 FRITZ Hanna 1997 SWE 3:36.87 +33.65 240.39
73 247 AAVIK Andra 2004 EST 3:38.64 +35.42 251.98
74 276 FLUGSTAD Andrine Fuglerud 2002 NOR 3:39.58 +36.36 258.14
75 257 KOELD Linda-Louise 2002 SWE 3:40.06 +36.84 261.28
76 260 BJOERNSDOTTER Alba 2003 SWE 3:42.81 +39.59 279.29
77 262 LEKBERG Rebecca 2001 SWE 3:44.45 +41.23 290.04
78 275 BACKLUND Moa 2001 SWE 3:52.42 +49.20 342.24
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
237 ANDERSDOTTER Anja 2002 SWE
273 BJORNSDOTTIR Gigja 1998 ISL

 

 

Alle resultater Skandinavisk Cup Østersund

Alle startlister Skandinavisk Cup Østersund

Arrangementets hjemmesider

Terminlister langrenn

Alle resultater