Sport på TV | NM på ski Beitostølen | WC skiflyvning Oberstdorf | WC hopp Hinzenbach | Junior VM skiskyting | NC skiskyting Fossum | WC alpint Val di Fassa | WC alpint Palisades Tahoe| Alle resultater

Resultater Tour de Ski etappe 1 – Sprint fri teknikk Val Müstair 2022

Lignende saker

Resultater sprint fri teknikk Val Müstair - Tour de Ski etappe 1 lørdag 31. desember 2022.

Publisert 31. desember 2022 i Langrenn

Alle resultater Tour de Ski

Tour de Ski etappe 1 – Sprint fri teknikk Val Müstair 2022

Sammenlagtstilling etter 1. etappe:

Offisielle resultater

Finaler – menn (kvinner følger nedenfor)

Komplette resultater (PDF)

Finaler – kvinner

Komplette resultater (PDF)

Prolog – menn

Komplette resultater (PDF)

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 17 KLAEBO Johannes Hoesflot 1996 NOR 2:54.05 0.00 0.00
2 15 CHANAVAT Lucas 1994 FRA 2:55.10 +1.05 7.24
3 11 PELLEGRINO Federico 1990 ITA 2:55.56 +1.51 10.41
4 9 OGDEN Ben 2000 USA 2:56.38 +2.33 16.06
5 29 NOVAK Michal 1996 CZE 2:56.75 +2.70 18.62
6 28 RIEBLI Janik 1998 SUI 2:57.02 +2.97 20.48
7 21 GROND Valerio 2000 SUI 2:58.28 +4.23 29.16
8 25 JAY Renaud 1991 FRA 2:58.70 +4.65 32.06
9 23 CHAPPAZ Jules 1999 FRA 2:59.54 +5.49 37.85
10 3 SKAR Sindre Bjoernestad 1992 NOR 2:59.98 +5.93 40.88
11 22 MOCELLINI Simone 1998 ITA 3:00.03 +5.98 41.23
12 26 PERSSON Anton 1995 SWE 3:00.06 +6.01 41.44
13 24 HAEGGSTROEM Johan 1992 SWE 3:00.31 +6.26 43.16
14 20 RITCHIE Graham 1998 CAN 3:00.72 +6.67 45.99
15 59 MOCH Friedrich 2000 GER 3:01.12 +7.07 48.74
16 19 GOLBERG Paal 1990 NOR 3:01.29 +7.24 49.92
17 69 KRUEGER Simen Hegstad 1993 NOR 3:01.29 +7.24 49.92
18 52 POROMAA William 2000 SWE 3:01.30 +7.25 49.99
19 13 JOUVE Richard 1994 FRA 3:01.35 +7.30 50.33
20 14 SCHAAD Roman 1993 SUI 3:02.04 +7.99 55.09
21 5 SCHOONMAKER James Clinton 2000 USA 3:02.05 +8.00 55.16
22 33 FAEHNDRICH Cyril 1999 SUI 3:02.09 +8.04 55.43
23 61 TOENSETH Didrik 1991 NOR 3:02.13 +8.08 55.71
24 16 SCHELY Theo 1999 FRA 3:02.28 +8.23 56.74
25 30 CLUGNET James 1996 GBR 3:02.58 +8.53 58.81
26 7 HALFVARSSON Calle 1989 SWE 3:02.96 +8.91 61.43
27 55 BURY Dominik 1996 POL 3:03.06 +9.01 62.12
28 71 HYVARINEN Perttu 1991 FIN 3:03.67 +9.62 66.33
29 34 SIMENC Miha 1995 SLO 3:03.69 +9.64 66.46
30 1 MOSER Benjamin 1997 AUT 3:03.79 +9.74 67.15
31 57 FURGER Roman 1990 SUI 3:04.10 +10.05 69.29
32 2 CYR Antoine 1998 CAN 3:04.18 +10.13 69.84
33 56 KENNEDY Russell 1991 CAN 3:04.19 +10.14 69.91
34 51 MOSEBY Haavard 1999 NOR 3:04.31 +10.26 70.74
35 60 RUEESCH Jason 1994 SUI 3:04.90 +10.85 74.81
36 4 BURY Kamil 1995 POL 3:04.96 +10.91 75.22
36 40 ABRAM Mikael 1996 ITA 3:04.96 +10.91 75.22
38 41 GRAZ Davide 2000 ITA 3:04.99 +10.94 75.43
39 18 SVENSSON Oskar 1995 SWE 3:05.06 +11.01 75.91
40 27 STAREGA Maciej 1990 POL 3:05.14 +11.09 76.46
41 53 TICCO Giovanni 2000 ITA 3:05.19 +11.14 76.81
42 44 NYENGET Martin Loewstroem 1992 NOR 3:05.24 +11.19 77.15
43 37 SOSSAU Anian 2000 GER 3:05.45 +11.40 78.60
44 8 KAESER Erwan 1992 SUI 3:05.51 +11.46 79.01
45 50 IVERSEN Emil 1991 NOR 3:05.76 +11.71 80.74
46 67 BARP Elia 2002 ITA 3:06.23 +12.18 83.98
47 79 ROETHE Sjur 1988 NOR 3:06.75 +12.70 87.56
48 95 HOLUND Hans Christer 1989 NOR 3:06.79 +12.74 87.84
49 62 KLEE Beda 1996 SUI 3:06.93 +12.88 88.80
50 68 SCHUMACHER Gus 2000 USA 3:07.16 +13.11 90.39
51 39 ROSJOE Eric 1998 SWE 3:07.17 +13.12 90.46
52 6 DE FABIANI Francesco 1993 ITA 3:07.56 +13.51 93.15
53 31 BRUGGER Janosch 1997 GER 3:07.61 +13.56 93.49
54 10 AHONEN Ville 1994 FIN 3:07.70 +13.65 94.11
55 47 LEVEILLE Olivier 2001 CAN 3:07.73 +13.68 94.32
56 49 CRV Vili 1999 SLO 3:07.93 +13.88 95.70
57 64 NISKANEN Iivo 1992 FIN 3:08.15 +14.10 97.21
58 35 HIMMA Martin 1999 EST 3:08.17 +14.12 97.35
59 42 KETTERSON Zak 1997 USA 3:08.44 +14.39 99.21
60 32 CHAUTEMPS Arnaud 1997 FRA 3:08.50 +14.45 99.63
61 45 LEODOLTER Philipp 1997 AUT 3:08.60 +14.55 100.32
62 43 MUSGRAVE Andrew 1990 GBR 3:09.11 +15.06 103.83
63 48 FELLNER Adam 1993 CZE 3:09.53 +15.48 106.73
64 66 NAEPFLIN Avelino 2000 SUI 3:09.57 +15.52 107.00
65 78 PARISSE Clement 1993 FRA 3:09.64 +15.59 107.49
66 36 STOELBEN Jan 2001 GER 3:09.77 +15.72 108.38
67 65 O CONNELL Finn 1998 USA 3:09.82 +15.77 108.73
68 84 NUFER Cla-Ursin 2001 SUI 3:10.21 +16.16 111.42
69 77 PRALONG Candide 1990 SUI 3:10.22 +16.17 111.49
70 38 LEPISTO Lauri 1996 FIN 3:10.61 +16.56 114.17
71 81 BAUMANN Jonas 1990 SUI 3:10.75 +16.70 115.14
72 70 GROS Anze 2002 SLO 3:10.78 +16.73 115.35
73 72 KLIMIN Olzhas 1996 KAZ 3:11.98 +17.93 123.62
74 12 BOLGER Kevin 1993 USA 3:12.09 +18.04 124.38
75 76 LAPIERRE Jules 1996 FRA 3:12.11 +18.06 124.52
76 80 SALVADORI Giandomenico 1992 ITA 3:12.66 +18.61 128.31
77 54 MALONEY WESTGAARD Thomas 1995 IRL 3:12.94 +18.89 130.24
78 75 BING Thomas 1990 GER 3:13.39 +19.34 133.34
79 85 BOEGL Lucas 1990 GER 3:13.58 +19.53 134.65
80 83 WONDERS Hunter 1998 USA 3:13.59 +19.54 134.72
81 91 BASHMAKOV Nail 1995 KAZ 3:14.53 +20.48 141.20
82 86 DOBLER Jonas 1991 GER 3:14.76 +20.71 142.79
83 88 LAPALUS Hugo 1998 FRA 3:14.79 +20.74 142.99
84 99 NOECKLER Dietmar 1988 ITA 3:14.80 +20.75 143.06
85 74 HENDRY Samuel Gary 1999 CAN 3:15.42 +21.37 147.34
86 82 PUKHKALO Vitaliy 1992 KAZ 3:16.00 +21.95 151.34
87 87 BABA Naoto 1996 JPN 3:16.52 +22.47 154.92
88 58 ROOS Henri 1998 EST 3:17.04 +22.99 158.51
89 90 ESTEVE ALTIMIRAS Ireneu 1996 AND 3:17.53 +23.48 161.88
90 89 KUCHLER Albert 1998 GER 3:18.01 +23.96 165.19
91 63 DROLET Remi 2000 CAN 3:18.11 +24.06 165.88
92 100 VUORELA Markus 1996 FIN 3:18.16 +24.11 166.23
93 92 VENTURA Paolo 1996 ITA 3:18.26 +24.21 166.92
94 96 PATTERSON Scott 1992 USA 3:19.05 +25.00 172.36
95 94 NOTZ Florian 1992 GER 3:19.29 +25.24 174.02
96 97 MANIFICAT Maurice 1986 FRA 3:19.36 +25.31 174.50
97 98 JOHANSSON Leo 1999 SWE 3:19.91 +25.86 178.29
98 93 ROJO Imanol 1990 ESP 3:28.89 +34.84 240.21
99 101 ENDRESTAD Sebastian 1998 CHI 3:33.75 +39.70 273.71
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
46 MRKONJIC Lukas 1999 AUT
73 KOVALYOV Vladislav 1996 KAZ

Prolog – Kvinner

Komplette resultater (PDF)

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 9 FAEHNDRICH Nadine 1995 SUI 3:22.59 0.00 0.00
2 19 WENG Tiril Udnes 1996 NOR 3:25.00 +2.41 14.28
3 47 ROSENBERG Maerta 2002 SWE 3:25.16 +2.57 15.22
4 41 KALVAA Anne Kjersti 1992 NOR 3:25.48 +2.89 17.12
5 26 KARLSSON Frida 1999 SWE 3:25.58 +2.99 17.71
6 13 KERN Julia 1997 USA 3:25.64 +3.05 18.07
7 22 JANATOVA Katerina 1997 CZE 3:26.30 +3.71 21.98
8 1 GIMMLER Laura 1993 GER 3:26.49 +3.90 23.10
9 14 KREHL Sofie 1995 GER 3:27.11 +4.52 26.77
10 18 KAHARA Jasmin 2000 FIN 3:27.12 +4.53 26.83
11 5 JOENSUU Jasmi 1996 FIN 3:27.13 +4.54 26.89
12 17 WENG Lotta Udnes 1996 NOR 3:27.75 +5.16 30.56
13 7 DAHLQVIST Maja 1994 SWE 3:27.77 +5.18 30.68
14 27 BRENNAN Rosie 1988 USA 3:28.24 +5.65 33.47
15 11 PARMAKOSKI Krista 1990 FIN 3:28.32 +5.73 33.94
16 24 NISKANEN Kerttu 1988 FIN 3:28.71 +6.12 36.25
17 20 RYDZEK Coletta 1997 GER 3:29.00 +6.41 37.97
18 30 MYHRVOLD Mathilde 1998 NOR 3:29.19 +6.60 39.09
19 42 WEBER Anja 2001 SUI 3:29.22 +6.63 39.27
20 55 SANFILIPPO Federica 1990 ITA 3:29.41 +6.82 40.40
21 10 HENNIG Katharina 1996 GER 3:29.73 +7.14 42.29
22 4 FISCHER Lea 1998 SUI 3:30.52 +7.93 46.97
23 46 MARCISZ Izabela 2000 POL 3:30.59 +8.00 47.39
24 8 LYLYNPERA Katri 1994 FIN 3:30.87 +8.28 49.04
25 51 THEODORSEN Silje 1994 NOR 3:31.53 +8.94 52.95
26 12 QUINTIN Lena 1998 FRA 3:32.01 +9.42 55.80
27 71 DAHL Ida 1996 SWE 3:32.20 +9.61 56.92
28 28 DYVIK Anna 1994 SWE 3:32.33 +9.74 57.69
29 3 BERANOVA Tereza 1998 CZE 3:32.36 +9.77 57.87
30 49 UNTERWEGER Lisa 1995 AUT 3:32.45 +9.86 58.40
31 32 FINK Pia 1995 GER 3:32.61 +10.02 59.35
32 29 EIDUKA Patricija 2000 LAT 3:32.68 +10.09 59.77
33 35 SKINDER Monika 2001 POL 3:32.90 +10.31 61.07
34 16 KYLLONEN Anne 1987 FIN 3:32.94 +10.35 61.31
34 36 STEINER Desiree 1998 SUI 3:32.94 +10.35 61.31
36 70 SLIND Astrid Oeyre 1988 NOR 3:32.96 +10.37 61.42
37 6 GANZ Caterina 1995 ITA 3:33.25 +10.66 63.14
38 43 SONNESYN Alayna 1996 USA 3:33.46 +10.87 64.39
39 60 CLAUDEL Delphine 1996 FRA 3:33.50 +10.91 64.62
40 15 DIGGINS Jessie 1991 USA 3:33.77 +11.18 66.22
41 40 MONSORNO Nicole 2000 ITA 3:33.89 +11.30 66.93
42 2 MEIER Alina 1996 SUI 3:33.93 +11.34 67.17
43 63 PITTIN Cristina 1998 ITA 3:34.11 +11.52 68.24
44 23 UREVC Eva 1995 SLO 3:34.73 +12.14 71.91
45 25 MYHRE Julie 1996 NOR 3:34.76 +12.17 72.09
46 45 STADLOBER Teresa 1993 AUT 3:34.82 +12.23 72.44
47 39 DANNER Alexandra 1999 GER 3:34.97 +12.38 73.33
48 58 STEWART-JONES Katherine 1995 CAN 3:35.41 +12.82 75.94
49 50 KAELIN Nadja 2001 SUI 3:35.75 +13.16 77.95
50 37 ILAR Moa 1997 SWE 3:36.32 +13.73 81.33
51 31 RAZYMOVA Katerina 1991 CZE 3:37.11 +14.52 86.01
52 44 LOHMANN Lisa 2000 GER 3:37.13 +14.54 86.12
53 34 WENG Heidi 1991 NOR 3:37.56 +14.97 88.67
54 61 INGESSON Lisa 2002 SWE 3:37.80 +15.21 90.09
55 56 DI CENTA Martina 2000 ITA 3:38.39 +15.80 93.59
56 38 BEATTY Dahria 1994 CAN 3:38.70 +16.11 95.42
57 21 CARL Victoria 1995 GER 3:38.79 +16.20 95.96
58 57 MANDELJC Anja 1999 SLO 3:39.51 +16.92 100.22
59 52 GAL Melissa 1999 FRA 3:40.07 +17.48 103.54
60 64 COMARELLA Anna 1997 ITA 3:40.59 +18.00 106.62
61 33 ALAKOSKI Anni 1997 FIN 3:40.82 +18.23 107.98
62 62 DOLCI Flora 1999 FRA 3:41.07 +18.48 109.46
63 48 BERGANE Margrethe 2001 NOR 3:41.37 +18.78 111.24
63 54 RYAZHKO Darya 1995 KAZ 3:41.37 +18.78 111.24
65 53 SAUERBREY Katherine 1997 GER 3:42.59 +20.00 118.47
66 59 GAGNON Liliane 2002 CAN 3:43.24 +20.65 122.32
67 65 DUCORDEAU Juliette 1998 FRA 3:43.27 +20.68 122.49
68 66 ISHIDA Masako 1980 JPN 3:46.02 +23.43 138.78
69 67 LAUKLI Sophia 2000 USA 3:50.83 +28.24 167.27
70 68 PAUL Katerina 1996 AUS 3:53.71 +31.12 184.33
71 69 SHEVCHENKO Anna 1993 KAZ 4:03.68 +41.09 243.39

Terminliste og resultater alle verdenscuprenn i langrenn 2022/23

Den norske troppen

Terminlister langrenn

Hjemmeside FIS

Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1 Tour de Ski etappe 1

Alle resultater