Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Uttak verdenscup langrenn Trondheim 2023

Lignende saker

Uttak verdenscup langrenn Trondheim: - Laguttak for verdenscup på «hjemmebane» i Trondheim gir ekstra kvoter med totalt 12 utøvere per distanse, sier landslagssjef Ulf Morten Aune

Publisert 11. desember 2023 i Langrenn

– Laguttak for verdenscup på «hjemmebane» i Trondheim gir ekstra kvoter med totalt 12 utøvere per distanse, sier landslagssjef Ulf Morten Aune og viser til Skiforbundet langrenns Sesonginformasjoner. – Av disse 12 er det en grunnkvote på seks løpere for verdenscup. Av de resterende løperne må det minimum være to U23-løpere samt at Norgescup-vinnere (kvinner og menn) fra Equinor Norgescup Gålå i sprint fri teknikk har friplass på denne distansen. Tilsvarende har vinner av 10 km. Leder (kvinner og menn) av Equinor Norgescup distanse har friplass i 20 km Skiathlon.

– Vi ser frem til en spennende verdenscup og prøve-VM på hjemmebane i nye Granåsen Skianlegg i Trondheim med mange, gode norske løpere på start til helgen, sier landslagssjef Ulf Morten Aune i Skiforbundet langrenn. – Det er verdt å nevne at, samtidig som verdenscupen i Granåsen, går Skandinavisk Cup i finske Vuokatti. Noen kvalifiserte løpere har derfor valgt å reise til Finland.

Program og startlister WC Trondheim

Uttak verdenscup langrenn Trondheim

Kvinner sprint fri teknikk fredag 15. desember 
Kalvå, Anne Kjersti, Lundamo IL
Myhrvold, Mathilde – Vind IL
Skistad, Kristine Stavås – Konnerud IL
Stenseth, Ane Appelkvist – Grong IL
Fosnæs, Kristin Austgulen – Fossum IF, Equinor Rekruttlandslag
Weng, Lotta Udnes – Nes Ski

Nasjonal gruppe sprint fri teknikk
Andreassen, Milla Grosberghaugen – Bækkelagets SK, Equinor Juniorlandslag (U23)
Drivenes, Julie Bjervig, Lommedalens IF, Team Elon Oslofjord
Dyrhovd, Margrete Røssum – Krødsherad IL
Haugen, Helene Ekrheim – Holmen IF, Equinor Juniorlandslag (U23)
Melling, Maria Hartz – Konnerud IL, Equinor Rekruttlandslag
Svendsen, Anna – Tromsø SK, Team Elon Nord-Norge

Kvinner 20 km Skiathlon lørdag 16. desember
Fosnæs, Kristin Austgulen – Fossum IF, Equinor Rekruttlandslag
Kalvå, Anne Kjersti – Lundamo IL
Skaanes, Marte – Strindheim IL
Slind, Astrid Øyre – Oppdal IL
Weng, Heidi – IL BUL
Weng, Lotta Udnes – Nes Ski

Nasjonal gruppe 20 km Skiathlon
Amundsen, Hedda Østberg – Asker Skiklubb, Equinor Rekruttlandslag
Andreassen, Milla Grosberghaugen – Bækkelagets SK, Equinor Juniorlandslag Syk
Bergane, Margrethe – Konnerud IL, Equinor Rekruttlandslag (U23)
Drivenes, Julie Bjervig – Lommedalens IF, Team ELON Oslofjord
Heggen, Anna – Svea Skilag – Team Elon Innlandet (U23) erstattes av Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
Wangensteen, Maren – Øystre Slidre IL

Kvinner 10 km klassisk individuell start søndag 17. desember
Kalvå, Anne Kjersti – Lundamo IL erstattes av Julie Drivenes Bjervig
Myhrvold, Mathilde – Vind IL
Skaanes, Marte – Strindheim IL
Slind, Astrid Øyre – Oppdal IL
Weng, Heidi – IL BUL
Weng, Lotta Udnes – Nes Ski

Nasjonal gruppe 10 km klassisk individuell start
Amundsen, Hedda Østberg – Asker Skiklubb, Equinor Rekruttlandslag
Bergane, Margrethe – Konnerud IL, Equinor Rekruttlandslag (U23)
Fosnæs, Kristin Austgulen – Fossum IF, Equinor Rekruttlandslag
Heggen, Anna – Svea Skilag – Team Elon Innlandet (U23)
Johnsen, Elena Rise – Asker SK
Svendsen, Anna – Tromsø SK, Team Elon Nord-Norge

Menn sprint fri teknikk fredag 15. desember
Amundsen, Harald Østberg – Asker SK
Evensen, Ansgar – Vind IL, Team ELON Innlandet
Jenssen, Matz William – Njaard langrenn (U23)
Golberg, Pål – Gol IL
Klæbo, Johannes Høsflot – Byåsen IL
Northug, Even – Strindheim IL
Taugbøl, Håvard Solås – Lillehammer SK
Valnes, Erik – Bardufoss og Omegn IF

Nasjonal gruppe sprint fri teknikk
Arnesen, Harald Astrup – Heming IL, Team ELON Oslofjord
Holbæk, Matias – IL Vindbjart, Team ELON Vest (U23)
Holmboe, Aleksander Elde – Bærums Verk og Hauger IF
Skaanes, Håkon – Strindheim IL, Team ELON Midt-Norge

Menn 20 km Skiathlon lørdag 16. desember
Amundsen, Harald Østberg – Asker SK
Jenssen, Jan Thomas – Hommelvik IL, Team Elon Midt-Norge
Golberg, Pål – Gol IL
Klæbo, Johannes Høsflot – Byåsen IL
Krüger, Simen Hegstad – Lyn Ski
Røthe, Sjur – Voss IL
Tønseth, Didrik – Byåsen IL
Valnes, Erik – Bardufoss og Omegn IF

Nasjonal gruppe 20 km Skiathlon
Andersen, Iver Tildheim – Rustad IL, Equinor Rekruttlandslag
Dønnestad, Henrik – Gulset IF, Team ELON Oslofjord
Mørk, Martin Kirkeberg – Drammens BK, Equinor Rekruttlandslag (U23)
Sandvik, Edvard – Kjelsås IL, Team ELON Oslofjord (U23)

Menn 10 km klassisk individuell start søndag 17. desember
Amundsen, Harald Østberg – Asker SK
Golberg, Pål – Gol IL
Klæbo, Johannes Høsflot – Byåsen IL
Krüger, Simen Hegstad – Lyn Ski
Mørk, Martin Kirkeberg – Drammens BK, Equinor Rekruttlandslag (U23)
Røthe, Sjur – Voss IL
Tønseth, Didrik – Byåsen IL
Valnes, Erik – Bardufoss og Omegn IF

Nasjonal gruppe 10 km klassisk individuell start
Dønnestad, Henrik – Gulset IF, Team ELON Oslofjord
Gunnulfsen, Mikal – IF Ørn
Korsæth, Amund August – Trøsken IL, Team ELON Oslofjord
Sandvik, Edvard – Kjelsås IL, Team ELON Oslofjord (U23)

Resultater verdenscup langrenn Østersund 2023

Program verdenscup langrenn Trondheim

Fredag 15. desember – Sprint fri

Lørdag 16. desember – 20 km skiatlon

Søndag 17. desember – 10 km intervallstart klassisk

Hjemmesider Norges Skiforbund

Alle resultater