Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Uttak verdenscup Les Rousses

Lignende saker

Skiforbundet langrenn har tatt ut 27 løpere, hvorav 13 kvinner og 14 menn, til verdenscup i langrenn i franske Les Rousses fredag 27. til søndag 29. januar 2023.

Publisert 23. januar 2023 i Langrenn

Program Les Rousses

I Les Rousses skal løperne fredag gå 10 km fri teknikk individuell start, sprint klassisk på lørdag og 20 km klassisk fellesstart søndag. Uttaket er gjort i tråd med langrenns sesonginformasjoner. Johannes Høsflot Klæbo og Harald Østberg Amundsen har friplass som leder av henholdsvis Verdenscup og Skandinavisk Cup. Dette er uttaket:

Kvinner 10 km fri teknikk, fredag 27. januar:
Fossesholm, Helene Marie – Eiker SK
Haga, Ragnhild – Åsen IL
Theodorsen, Silje – Kvaløysletta SL, Team ELON Nord-Norge
Weng, Heidi – IL BUL
Weng, Lotta Udnes – Nes Ski
Weng, Tiril Udnes – Nes Ski Syk, erstattes ikke siden hun har personlig friplass som leder av verdenscupen
Østberg, Ingvild Flugstad – Gjøvik SK

Kvinner sprint klassisk, lørdag 28. januar:
Melling, Maria Hartz – Konnerud IL, Equinor Rekruttlandslag
Myhrvold, Mathilde – Vind IL
Skistad, Kristine Stavås – Konnerud IL
Stenseth, Ane Appelkvist – Grong IL
Svendsen, Anna – Tromsø SK
Weng, Lotta Udnes – Nes Ski
Weng, Tiril Udnes – Nes Ski

Kvinner 20 km klassisk, søndag 29. januar:
Slind, Astrid Øyre – Oppdal IL
Svendsen, Anna – Tromsø SK
Theodorsen, Silje – Kvaløysletta SL, Team ELON Nord-Norge
Weng, Heidi – IL BUL
Weng, Lotta Udnes – Nes Ski
Weng, Tiril Udnes – Nes Ski
Østberg, Ingvild Flugstad – Gjøvik SK

Menn 10 km fri teknikk, fredag 27. januar:
Amundsen, Harald Østberg – Asker SK
Andersen, Iver Tildheim – Rustad IL, Equinor Rekruttlandslag
Golberg, Pål – Gol IL
Holund, Hans Christer – Lyn Ski
Klæbo, Johannes Høsflot – Byåsen IL
Krüger, Simen Hegstad – Lyn Ski
Røthe, Sjur – Voss IL
Tønseth, Didrik – Byåsen IL

Menn sprint klassisk, lørdag 28. januar:
Golberg, Pål – Gol IL
Klæbo, Johannes Høsflot – Byåsen IL
Northug, Even – Strindheim IL
Skar, Sindre Bjørnestad – Bærums Verk og Hauger IF
Taugbøl, Håvard Solås – Lillehammer SK
Valnes, Erik – Bardufoss og Omegn IF
Wiig, Sivert – Gjesdal IL, Team ELON Vest

Menn 20 km klassisk, søndag 29. januar:
Amundsen, Harald Østberg – Asker SK
Golberg, Pål – Gol IL
Holund, Hans Christer – Lyn Ski
Klæbo, Johannes Høsflot – Byåsen IL
Krüger, Simen Hegstad – Lyn Ski
Nyenget, Martin Løwstrøm – Lillehammer SK
Røthe, Sjur – Voss IL
Tønseth, Didrik – Byåsen IL

Norges Skiforbund

Uttak verdenscup Les Rousses Uttak verdenscup Les Rousses Uttak verdenscup Les Rousses Uttak verdenscup Les Rousses
Alle resultater