Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

EM Terrengløp 2023 program og resultater

Lignende saker

Startlister og resultater EM Terrengløp som arrangeres i Brüssel 10. desember 2023.

Publisert 10. desember 2023 i Løp/friidrett

EM Terrengløp 2023

Dato

10. desember

Sted

Park van Laken, Brüssel – Belgia

På TV

NRK2 sender direkte fra seniorløpene for kvinner og menn. Lenke til sendingen.

De andre løpene kan sees via denne lenken.

Friidrett på TV

Den norske troppen

Påmeldte deltakere

Startlister

Resultater

Topp 10

Topp 10

Topp 10

Topp 10

Topp 10

Topp 10

Lagkonkurranse menn senior

Program

Detaljert informasjon

Arrangørens hjemmeside

Medaljestatistikk

Løypekart

Værvarsel

Tidligere vinnere EM terrengløp:

Year Men’s senior race Women’s senior race
1994  Paulo Guerra (POR)  Catherina McKiernan (IRL)
1995  Paulo Guerra (POR)  Annemari Sandell (FIN)
1996  Jon Brown (GBR)  Sara Wedlund (SWE)
1997  Carsten Jørgensen (DEN)  Joalsiae Llado (FRA)
1998  Serhiy Lebid (UKR)  Paula Radcliffe (GBR)
1999  Paulo Guerra (POR)  Anita Weyermann (SUI)
2000  Paulo Guerra (POR)  Katalin Szentgyörgyi (HUN)
2001  Serhiy Lebid (UKR)  Yamna Belkacem (FRA)
2002  Serhiy Lebid (UKR)  Helena Javornik (SLO)
2003  Serhiy Lebid (UKR)  Paula Radcliffe (GBR)
2004  Serhiy Lebid (UKR)  Hayley Yelling (GBR)
2005  Serhiy Lebid (UKR)  Lornah Kiplagat (NED)
2006  Mo Farah (GBR)  Tetyana Holovchenko (UKR)
2007  Serhiy Lebid (UKR)  Marta Domínguez (ESP)
2008  Serhiy Lebid (UKR)  Hilda Kibet (NED)
2009  Alemayehu Bezabeh (ESP)  Hayley Yelling (GBR)
2010  Serhiy Lebid (UKR)  Jessica Augusto (POR)
2011  Atelaw Yeshetela (BEL)  Fionnuala Britton (IRL)
2012  Andrea Lalli (ITA)  Fionnuala Britton (IRL)
2013  Alemayehu Bezabeh (ESP)  Sophie Duarte (FRA)
2014  Polat Kemboi Arikan (TUR)  Gemma Steel (GBR)
2015  Ali Kaya (TUR)  Sifan Hassan (NED)
2016  Aras Kaya (TUR)  Yasemin Can (TUR)
2017  Kaan Kigen Özbilen (TUR)  Yasemin Can (TUR)
2018  Filip Ingebrigtsen (NOR)  Yasemin Can (TUR)
2019  Robel Fsiha (SWE)  Yasemin Can (TUR)
2021  Jakob Ingebrigtsen (NOR)  Karoline Grøvdal (NOR)
2022  Jakob Ingebrigtsen (NOR)  Karoline Grøvdal (NOR)
Alle resultater