Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Boston Marathon | Champions League| Alle resultater

Juniorlandslaget friidrett 2023

Lignende saker

Norges Friidrettsforbund har tatt ut følgende utøvere til U23- og juniorlandslaget friidrett 2023.

Publisert 13. oktober 2022 i Løp/friidrett

U23-landslaget i friidrett 2023

Oversikten viser, utøver, klubb og personlig trener pr. 13. oktober 2022.

U23-landslaget mellom og langdistanse:

Moa Abounnachat Bollerød (01), Sem IF (Ståle Jan Frøynes)
Andrea Modin Engesæth (01), IL Runar (Tord Mortensen)
Grethe Tyldum (01), Steinkjer FIK (Henrik Sandstad)
Selma Løchen Engdahl (01), IK Tjalve (Eirik Førde)
Erik Tangen Gundersen (01), IL Skjalg (Asle Tjelta)
Kristin Svendby Otervik (01), Lørenskog FIL (Mariusz Wozniak) (USA)
Ibrahim Buras (01), IK Tjalve (Mustafa Buras)
Jesper Lundin (02), BUL Tromsø Friidrett (Mats Lundin)
Pernille Karlsen Antonsen (02), SK Vidar (Mariusz Wozniak)
Sara Busic (02), IL Skjalg (Asle Tjelta)
Mari Roligheten Ruud (02), IL Runar (Tord Mortensen)
Philip Anders Anthelme Massacand (02), IL Gneist (Bjarte Eikanger)
Tobias Grønstad (02), IK Tjalve (Pål Grønstad)
Kristoffer Sagli (02), Aure IL (Håvard Sagli)
Ina Halle Haugen (03), IL Runar (Gunhild Halle Haugen)
Vegard Warnes (03), Svorkmo N.O.I (Lars Bendic Eide)
Sigrid Alvik (03), IL Tyrving (Eystein Enoksen)
Ole Jakob Høsteland Solbu (03), Ås IL (Henrik og Eyvind Solbu)
Ingeborg Østgård (03), FIK Ren-Eng (Erik Sakshaug)
Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg (03), Ranheim IL (Morten Rønnekleiv)
Benjamin Storm Rettore (03), Sandnes IL (Gjert Ingebrigtsen)
Vebjørn Hovdejord (03), Snøgg Friidrett (John Lars Hovdejord)
Tord Ulset (03), Selsbakk IF (Ola Sakshaug)
Esten Hansen Møllerud Hauen (03), FIK Ren-Eng (Jørgen Moen)
Abdullahi Dahi Rabi (03), IL Runar (Per Halle) (Jasper Buitink)
Kristine Meinert Rød (01), Oppegård IL (Henrik Nordtug)
Anne-Gine Løvnes (03), SK Vidar (USA)

U23-landslaget kappgang:

Siri Gamst Glittenberg (02), Laksevåg TIL (Harald Heier)
Maren Karlsen Bekkestad (03), IF Sturla (Evelyn Bekkestad)

U23-landslaget sprint og hekk:

Martine Hjørnevik (01), IL Norna-Salhus (Petar Vukicevic)
Andreas Haara Bakketun (01), IL Norna-Salhus (Erlend Sæterstøl)
Jacob Vaula (01), IL Gular (Erlend Sæterstøl)
Ingrid Pernille Rismark (01), SK Vidar (Petar Vukicevic)
Andreas Kulseng (01), Larvik T&IF (Ole Petter Henriksen)
Herman Ellingsen (02), IL Gneist (Heidi Benserud)
Lakeri Ertzgaard (02), IK Tjalve (John Ertzgaard)
Elea Jørstad Bock (02), SK Vidar (Petar Vukicevic)
Håvard Bentdal Ingvaldsen (02), Moelven IL (Mari-Ann Bentdal)
Sigrid Kongssund Amlie (02), Moelven IL (Dag Kåshagen)
Jonas Skåden (02) Sandnes IL (Richard og Anne Brit Sandberg)
Maren B. Amundsen (03), Moelven IL (Dag Kåshagen)
Fredrik Gullachsen (03), IL Norna-Salhus (Frode Bergheim)
Thomas Strønstad-Løseth (03), IL Gneist (Heidi Benserud)
Kenny Emi Ajayi, (03) IK Tjalve (Michael Rosenberg)
Andreas Grimerud, (03) Moelven IL (Mauritz Kåshagen)
Josefina Biernacki (03) IL i BUL (Robin Rustad)(USA)
Marin Stray Gautadottir (03), IL Skjalg (Victor Øvregaard)
Nora Haugen, (03) Sandnes IL (Anne Brit Sandberg) (USA)
Jørgen Evensen Lund (03) Raufoss IL (Ole Andreas Elton)
Kajsa Rooth (03), IK Tjalve (Espen Rooth)

U23-landslaget mangekamp:

Andrea Rooth (02), Lambertseter IF (Vegard Rooth)
Henriette Jæger (03), Aremark IF (Unn Merete/Lars Jæger)
Abraham Vogelsang (03), IK Tjalve (Eirik Røe)
Lisa Wilker (03), Tingvoll Friidrettsklubb (Olaf Wilker)

U23-landslaget hopp:

Høyde:

Madelen Haaheim Sveinungsen (02), Sørild FIK (Sølvi Meinseth) (USA)

Stav:
Kitty Friele Faye (02), Fana IL (Bjørn Åge Herdlevær)

Lengde/tresteg:
Rachel Ombeni (01), Norna-Salhus IL (Gisle Ellingsen)
Hedda Kronstrand Kvalvåg (02), IK Tjalve (Dan Simion) (USA)
Aanund Tveitå (03), Otra IL (Espen Tønnessen/Olav Magne Tveitå)
Mia Guldteig Lien (03), Ranheim IL (Jon Olav Bjørhusdal)

U23-landslaget kast:

Kule:
Mathias Andreas Reksten Dale (03), Gloppen FIL (Jørund Årdal)
Mariell Morken (03), Voss IL (Frank Morken)

Diskos:
Elisabeth Thon Rosvold (02), Asker Skiklubb Friidrett (Thomas Rosvold/Justin St.Clair) USA
Lotta Flatum (02), Brandbu IF (Roar Børmarken)
Steffen Melheim (03), Olden IL (Jørund Årdal)
Anders Vik (03), IL Norna-Salhus Vik (Magnus Aunevik-Berntsen)

Slegge:
Håkon Litland (01), Laksevåg TIL (Lars Ola Sundt/Harald Heier)
Sarah Mikkelsen (02), Snøgg Friidrett (Peer Olav Moen)
Truls Olsen (03), Løten Friidrett (Arild Busterud/Bjørn Eirik Olsen)

Spyd:
Kaja Mørch Pettersen (01), SK Vidar (Åsmund Martinsen)
Vår Litland (03), Laksevåg TIL (Harald Heier/Øyvind Litland)

Se også: Uttaket til seniorlandslaget

Juniorlandslaget friidrett 2023

Oversikten viser, utøver, klubb og personlig trener pr. 13. oktober 2022.

Juniorlandslaget U20 mellom og langdistanse:

Maiken H. Prøitz (04), Sarpsborg IL (Pål Asbjørn Kullerud)
Anna Maria Sirevåg (04), SK Vidar (Mariusz Wozniak)
Thea Charlotte Knutsen (04) Varegg Fleridrett (Christer Sælen)
Benjamin Olsen (04), Ull/Kisa IL (Pål Asbjørn Kullerud)
Mathias Vanem Aas (04), Steinkjer FIK (Henrik Sandstad)
Nora Bergan (04), Osterøy IL (Bjarte Vik)
Malin Hoelsveen (05), Raufoss IL (Atle Karlsen Mortvedt)
Marte Hovland (05), Vik IL (Robert Hovland)
Andreas Fjeld Halvorsen (05), Ull/Kisa IL(Atle Karlsen Mortvedt)
Simen Gløgård Stensrud (05), Ull/Kisa IL (Atle Karlsen Mortvedt)

Juniorlandslaget U20 kappgang:

Magnus Græsli (05), Leinstrand IL (Bjørn Helge Græsli) (New Zealand)

Juniorlandslaget U20 sprint og hekk:

Ida Breigan (04), Fredrikstad IF (Bo Breigan)
Lovise Skarbøvik Andresen (04), Dimna IL (Arve Hatløy)
Bastian Aurstad (05), Steinkjer FIK (Trond Olav Skevik)
Sindre Løseth (05), IL Gneist (Heidi Benserud)

Juniorlandslaget U20 mangekamp:

Sondre Jahren (04), Asker Skiklubb Friidrett (Eirik Røe)
Jonathan Hertwig-Ødegaard (05), IL Tyrving (Morten Jensen)
Simen Johan Teigstad (05), IL Sandvin (Tadeuz Tomala)
Jamila Isman (05), Fredrikstad IF (Teemu Pasanen)

Juniorlandslaget U20 hopp:

Stav:
Philip Andreas Kubon (04), Fana IL (Eirik Dolve)

Høyde:
Hedvig Kallåk (04), IL Tyrving (Dietmar Mögenburg)

Lengde/tresteg:
Sebastian Berntsen (05), Tønsberg FIK (Marcus Karlsen / Dietmar Mögenburg)
Selma Ims (05), Sandnes IL (Anna Demydova/Anne Brit Sandberg)

Juniorlandslaget U20 kast

Kule:
Henrik Vesterlid, Hattfjelldal IL (04) (Kjell Vidar Norheim/Roar Hoff)

Diskos:
Hanna Emilie Hjeltnes (04), Ull/Kisa IL (Martin Hjeltnes/Lars Ola Sundt)
Håkon Hansesæter (04) Aremark IF (Lars Jæger)
Brage Arumaraisa (05), Sømna IL (Thaya Arumaraisa)

Spyd:
Tommi Pasanen (04), Halden IL (Teemu Pasanen)
Ellevine Skare (05), Ski IL (Terje Svensen)
Inga Rabben Reimers (05), Sandnes IL (Sølvi Rabben)
Eric Becklund (05), IK Tjalve (Astri Becklund)

Slegge:
Øystein Hytten (04), Tønsberg FIK (Iver Hytten)

Samlinger i oppkjøring til 2023-sesongen

Sprint/hekk:
14. til 16. oktober 2022: Toppidrettssenteret/Oslo.

Hopp/mangekamp:
21. til 23. oktober 2022: Toppidrettssenteret/Oslo.

Mellom- og langdistanse:
28. til 30. oktober 2022: Toppidrettssenteret/Oslo.

Kast:
4.-6. november 2022: Toppidrettssenteret/Oslo.

Hjemmesidene til Norges Friidrettsforbund

Friidrett på TV

Alle resultater