Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Kanada Rundt 2024

Lignende saker

Program, startlister og resultater Kanada Rundt fra 14. mai 2024.

Publisert 14. mai 2024 i Løp/friidrett

Kanada Rundt 2024

42. utgave

Dato

14. mai

Sted

Sylling – Viken

Distanse

6 km | 12 km

Startliste

Resultater (live)

12 km menn

1 Senay Fissehatsion Ullensaker/Kisa IL M23-34 36:32.0 0:00.0
2 David Nilsson Högby IF M35-39 37:32.0 1:00.0
3 Erling Stølen IK Tjalve / Norconsult BIL M23-34 42:24.0 5:52.0
4 Truls Bonden Hørthe Sylling IF M20-22 43:38.0 7:06.0
4 Jørgen Sveaas Sjåstad Vestre Lier il M23-34 43:38.0 7:06.0
6 John Rasmus Swang Sylling IF M23-34 46:09.0 9:37.0
7 Sander Werket-Haug Mjøndalen IF M18-19 46:37.0 10:05.0
8 Andreas Ask Team HIH M23-34 47:09.0 10:37.0
9 Simen Solberg Drammen M35-39 47:17.0 10:45.0
10 Martin Bekken NILSEN Sylling IF M23-34 47:36.0 11:04.0
11 Kristoffer Lund Løperne av Guttas Runde Bord M40-44 48:33.0 12:01.0
12 Odd Ramstad Modum Friidrettsklubb M50-54 49:23.0 12:51.0
13 Dag Bern Sportsklubben Kraft M55-59 49:43.0 13:11.0
14 Hans Petter Fuglerud Sportsklubben Kraft M45-49 51:07.0 14:35.0
15 Tonny Holte Sturla IF M45-49 52:53.0 16:21.0
16 Hallgeir Haug Lyn Ski M60-64 53:25.0 16:53.0
17 André Pedersen Sylling IF M23-34 54:44.0 18:12.0
18 Jonas Mindt-Soot Sylling IF M35-39 54:56.0 18:24.0
19 Erling Marthinsen Team Øverskauen M55-59 56:30.0 19:58.0
20 Bjørnulf Borge Kondis M60-64 57:25.0 20:53.0
21 Albert Nilssen Mjøndalen M18-19 57:51.0 21:19.0
22 Michael Gulbrandsen Jevnaker M18-19 59:01.0 22:29.0
23 Håvard Søhus Sjåstad V/Lier / Løpeglede M50-54 1:00:46.0 24:14.0
24 Mathias Skaro-Gamst Jevnaker M18-19 1:05:02.0 28:30.0
25 Roy Åge Østerås Kondis M60-64 1:07:16.0 30:44.0

12 km kvinner

1 Hilde Brennskag Gular, IL / Deloitte AS K23-34 49:12.0 0:00.0
2 Benedicte Solvin Modum Friidrettsklubb K35-39 50:08.0 0:56.0
3 Anniken L’Abée-Lund Oslo Skiskytterlag K23-34 56:34.0 7:22.0
4 Anita Sand Lier K45-49 58:24.0 9:12.0
5 Rikke Olafsen Solberg Sylling K23-34 1:01:41.0 12:29.0
6 Helene Gerhardsen Drammen Trekkhundklubb K23-34 1:01:47.0 12:35.0
7 Iselin Bekken Tønsberg K35-39 1:05:32.0 16:20.0
8 Marthe Sylling Sylling if K23-34 1:07:15.0 18:03.0

6 km menn

1 Even Brøndbo Dahl FIK Orion M23-34 15:57.0 0:00.0
2 Magnus Warvik Sportsklubben Vidar / Racedays M23-34 16:06.0 0:09.0
3 Sigurd Ruud Skjeseth FIK Orion M23-34 16:18.0 0:21.0
4 Erik Lomås Salangen IF – Friidrett / Grünerløkkas Hus Tannlegesenter M23-34 16:46.0 0:49.0
5 Haakon Sørstad Ullensaker/Kisa IL M15-17 17:04.0 1:07.0
6 Martin Galleberg Salomon M23-34 17:57.0 2:00.0
7 Benjamin Hunstad Konnerud IL M18-19 18:00.0 2:03.0
8 Daniel Aakervik Fet Skiklubb M20-22 20:26.0 4:29.0
9 Amund Haakseth Lier IL M15-17 21:41.0 5:44.0
10 Anders Sylling Lier IL M15-17 22:35.0 6:38.0
11 Jarle Opsal Reistad IL M35-39 22:42.0 6:45.0
12 Benjamin Lahn Flor Lier M18-19 23:17.0 7:20.0
13 Fredrik Trolsrud Team Øverskauen M45-49 23:50.0 7:53.0
14 Per Bjarne Carlsen Team Øverskauen M60-64 24:35.0 8:38.0
15 Gard Fuglerud Sylling IF M20-22 24:37.0 8:40.0
16 Arve Markussen Team Øverskauen M55-59 24:50.0 8:53.0
17 Marius BERGANE Tranby M23-34 24:55.0 8:58.0
18 Thomas Madsen Brevik M45-49 24:56.0 8:59.0
19 Anders Sunde Gihle Sjåstad/Vestre Lier M15-17 25:34.0 9:37.0
20 Andreas Hindhamar Solbergmoen M23-34 26:19.0 10:22.0
21 Oskar Bekken Kornerud Sylling IF M11-12 26:52.0 10:55.0
22 Kim Kornerud Sylling M35-39 26:56.0 10:59.0
23 Jarle Pedersen Tranby M40-44 27:27.0 11:30.0
24 Thomas Totlund Skjetten M23-34 28:32.0 12:35.0
25 Einar Prøis Sylling if M11-12 28:36.0 12:39.0
26 Vegard Holmsen Tranby M23-34 31:19.0 15:22.0
27 Chris Alexander Holmen Sylling M11-12 31:59.0 16:02.0
27 Dag Ove Røste Sylling M40-44 31:59.0 16:02.0

6 km kvinner

1 Selma Løchen Engdahl FIK Orion K23-34 18:00.0 0:00.0
2 Margrethe Bergane Konnerud IL K23-34 19:02.0 1:02.0
3 Vienna Skinnes Sturla IF K13-14 19:52.0 1:52.0
4 Hanne Eggereide FIK Orion / FIK Orion/Twr Lundmarks K23-34 20:13.0 2:13.0
5 Tuva Meinke Kylland Sturla IF K18-19 20:20.0 2:20.0
6 June Kieu-Van Bui Sportsklubben Vidar K23-34 20:46.0 2:46.0
7 Karen Gjerstad Sturla IF / Sturla K35-39 23:34.0 5:34.0
8 Sigrun Margrethe Gjerstad Sundet Sturla IF K13-14 25:36.0 7:36.0
9 Birgit Bonden Hørthe Sylling IF K50-54 26:02.0 8:02.0
10 Hanna Mathiesen Lierskogen K35-39 27:25.0 9:25.0
11 Stine Iversen Sylling K23-34 27:28.0 9:28.0
12 Guro Søhus Wamstad Sylling IF K23-34 28:20.0 10:20.0
13 Eline Gulliksen Lier K20-22 29:05.0 11:05.0
14 Elin Bekken Swang Sylling IF K50-54 29:48.0 11:48.0
15 Nina Stensen Sveaas Lier K45-49 29:50.0 11:50.0
16 Lykke Zakrisson Sylling K11-12 30:33.0 12:33.0
17 Maren Fuglerud Sylling K20-22 30:39.0 12:39.0
17 Lea Marie Swang Sylling K23-34 30:39.0 12:39.0
19 Chatrine Brandshaug Sylling K23-34 31:17.0 13:17.0
20 Tonje Holmsen Spikkestad K35-39 34:25.0 16:25.0
21 Berit Synøve Stokstad Sylling K15-17 35:02.0 17:02.0
22 Solveig Østerud Drammen Trekkhundklubb – Team Kula K23-34 35:23.0 17:23.0

Om løpet

Løperne (aktive og trimmere) kan velge mellom løyper på 6 eller 12 km. Deltakere i trimklassen kan velge om de vil gå eller løpe, ingen tidtaking.

Gateløpet på 12 km følger den klassiske løypa rundt Kanada, mens gateløpet på 6 km følger hovedtraseen til rundkjøring Kyllerud nedenfor Fagerliåsen, og løper rundt runnkjøringen før det vender tilbake til Syllinghallen.

Påmelding Syllingløpet fra kl 17.00. Påmelding til Kanada Rundt er på EQ timing, i år fremskyndes starten av Kanada Rundt til 18:00. Garderober, start og mål er ved Syllinghallen.

Det er veiarbeid i delekantbakken ned mot Tronstad. Veien er stengt for gjennomkjøring, men åpen for løping. En kort strekning er det grus og ikke asfalt.

LEARN-SPURTEN, LØYPEREKORDPREMIE OG UNGDOMSPRIS
Spurtpremie for Learn-spurten ved ca 3 km (før rundkjøringen i Kyllerud) til beste dame og beste herre på kr. 1.000,-.  Vi takker Learn som også i år sponser spurtpremien!

Ungdomsprisen, med pengepremier til de tre beste damer og herrer under 23 år (født i år 2001 og seinere) på 6 km løypa. Ungdomsprisen er på:

Løyperekordpremie 12 km for beste dame/herre: kr. 15.000,-.

Løyperekordpremie 6 km for beste dame/herre: kr. 7.500,-.

SYLLINGLØPET for barn 0-11 år går av stabelen kl 18.00. Dette er et løp uten tidtaking rundt idrettsbanen. Alle får medalje.

STARTTIDER
Trimklassen:                 kl. 17:00-18:00
Kanada Rundt:              kl. 18:00 (6 og 12 km) – merk ny startid
Syllingløpet:                  kl. 18:00

PREMIERING
– Klassevinnere Kanada Rundt (6 km)
– 1/3-premiering Kanada Rundt (12 km)
– Pokal vandrepremie til beste mann og kvinne i Kanada Rundt (12 km)
– Årgangspremier til alle som fullfører for 10., 15., 20., 25.  og 30.  gang.
– Medalje til alle som fullfører Syllingløpet.
– Krus til alle som fullfører Kanada Rundt (6 og 12 km).

Det blir også pengepremier til tre beste damer og herrer på både 6 km og 12 km:
1. premie: 3.000,-
2. premie: 2.000,-
3. premie: 1.000,-

Det blir også pegepremie på 1.000,- kr. til beste idealtid på både 6 km og 12 km.

Hjemmeside

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater