Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | Landsskytterstevne| Alle resultater

Program og resultater Lag EM friidrett – European Team Championship 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Lag EM friidrett som arrangeres 23. - 25. juni 2023.

Publisert 25. juni 2023 i Løp/friidrett

Lag EM friidrett 2023

Dato

23. – 25. juni

Sted

Silesia – Polen

På TV

NRK sender direkte fa alle dager. Lenke til sendingen.

Deltakende nasjoner

Polen, Italia, Storbritannia, Tyskland, Spania, Frankrike, Portugal, Nederland, Sveits, Tyrkia, Finland, Sverige, Hellas, Belgia og Tsjekkia.

Tidsskjema

Startlister og resultater

Fredag
Lørdag
Søndag

Sammenlagtstilling Lag EM

Oppdatert sammenlagtliste

Livestream

Norske pallplassering:

400 meter menn

Slegge menn

Om Lag EM friidrett

Hjemmeside

Norges tropp Lag EM friidrett

Menn:

100 meter: Jacob Vaula, Idrettslaget Gular
200 meter: Mathias Hove Johansen, Idrettslaget Skjalg
400 meter: Håvard Ingvaldsen, Moelven Idrettslag
800 meter: Tobias Grønstad, IK Tjalve
1500 meter:  Esten Hansen-Møllerud Hauen, Friidrettsklubben Ren-Eng
5000 meter: Awet Nftalem Kibrab, Ullensaker/Kisa IL Friidrett
110 meter hekk: Sander Aae Skotheim, IK Tjalve
400 meter hekk: Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer Friidrettsklubb
3000 meter hinder: Tom Erling Kårbø, Stord IL
Høyde: Sander Aae Skotheim, IK Tjalve
Stav: Pål Haugen Lillefosse, Fana IL
Lengde: Ingar Bratseth-Kiplesund, SK Vidar
Tresteg: Sondre Vie Ytrearne, Fana IL
Kule: Marcus Thomsen, Norna-Salhus IL
Diskos: Sven Martin Skagestad, Norna-Salhus IL
Slegge: Thomas Mardal, Gloppen FIL
Spyd: Daniel Thrana, Kristiansands IF Friidrett
4×100 meter stafett: Jacob Vaula, Mathias Hove Johansen, Even Meinseth, Sørild FIK, Per Tinius Fremstad-Waldron, IL i BUL, Håvard Bentdal Ingvaldsen
4×400 meter mix-stafett: Håvard Bentdal Ingvaldsen, Andreas Grimerud, Moelven Idrettslag, Bastian Elnan Aurstad

Kvinner:

100 meter: Helene Rønningen, IL Tyrving
200 meter: Christine Bjelland Jensen, Norna-Salhus IL
400 meter: Henriette Jæger, Aremark IF
800 meter: Hedda Hynne, IK Tjalve
1500 meter: Amalie M. Sæten, Ullensaker/Kisa IL Friidrett
5000 meter: Kristine Eikrem Engeset, Norna-Salhus IL
100 meter hekk: Andrea Rooth, Lambertseter IF
400 meter hekk: Line Kloster, SK Vidar
3000 meter hinder: Sara Aarsvoll Svarstad, SK Vidar
Høyde: Sigrid Kleive, Ålesund Friidrettsklubb
Stav: Lene Onsrud Retzius, IL i BUL
Lengde: Thale Leirfall Bremset, Norna-Salhus IL
Tresteg: Rachel Ombeni, Norna-Salhus IL
Kule: Mariell Morken, Voss IL
Diskos: Lotta Flatum, Brandbu IF
Slegge: Beatrice Nedberge Llano, Laksevåg TIL
Spyd: Sigrid Borge, IK Tjalve
4×100 meter stafett: Line Kloster, SK Vidar, Helene Rønningen, Christine Bjelland Jensen, Henriette Jæger, Vilde Humstad Aasmo, Sandnes IL
4×400 meter mixed stafett: Henriette Jæger, Andrea Rooth, Line Kloster

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater