Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Resultater NM Terrengløp 2023 – kort løype

Lignende saker

Startlister, program og resultater fra NM terrengløp - kort løype i Grimstad 22.-23. april 2023.

Publisert 22. april 2023 i Løp/friidrett

NM Terrengløp 2023 – kort løype

Dato

22.-23. april

Sted

Grimstad – Agder

Program

På TV

Løpene sendes på Direktesport.no (krever abonnement)

Lenke til lørdagens sending (starter kl 12.25)
Lenke til søndagens sending (starter kl 11.50)

Startlister

Lørdag
Søndag

Resultater

Lørdag

Allle resultater

Menn senior, topp 20

1 Senay Fissehatsion Ullensaker/Kisa IL M Senior 9:22.6 0:00.0
2 Fredrik Sandvik Ullensaker/Kisa IL M Senior 9:25.6 0:03.0
3 Even Brøndbo Dahl FIK Orion M Senior 9:28.2 0:05.6
4 Mathias Flak Steinkjer Friidrettsklubb M Senior 9:29.1 0:06.5
5 Eivind Øygard Jølster IL M Senior 9:30.1 0:07.5
6 Kristoffer Sagli Aure IL M Senior 9:30.3 0:07.7
7 Erik Udø Pedersen Ullensaker/Kisa IL M Senior 9:30.8 0:08.2
8 Marius Vedvik Gular, IL M Senior 9:33.3 0:10.7
9 Håkon Moe Berg Kyrksæterøra IL M Senior 9:34.3 0:11.7
10 Tore Akerlie Gular, IL M Senior 9:41.1 0:18.5
11 Abdalla Targan Yousif Spirit Friidrettsklubb M Senior 9:41.8 0:19.2
12 Merih Solomon Hailemicheal Ullensaker/Kisa IL M Senior 9:42.3 0:19.7
13 Trym Tønnesen Halden IL M Senior 9:43.1 0:20.5
14 Mikkel Blikstad Thomassen IK Tjalve M Senior 9:44.2 0:21.6
15 Eivind Wikshåland Gular, IL M Senior 9:44.4 0:21.8
16 Jesper Lundin BUL-Tromsø,Friidrett M Senior 9:51.9 0:29.3
17 Johannes Teigland Gular, IL M Senior 9:55.7 0:33.1
18 Erik Tangen Gundersen Skjalg IL M Senior 9:57.2 0:34.6
19 Sondre Arne Hoff Gular, IL M Senior 9:58.3 0:35.7
20 Simon Steinshamn IDROTTSLAGET I BUL M Senior 9:58.8 0:36.2

(qqq)

Kvinner senior:

1 Sigrid Jervell Våg IK Tjalve K Senior 7:00.6 0:00.0
2 Malin Edland IK Tjalve K Senior 7:02.6 0:02.0
3 Sigrid Alvik Tyrving IL K Senior 7:05.9 0:05.3
4 Mari Roligheten IDROTTSLAGET I BUL K Senior 7:07.2 0:06.6
5 Ine Bakken Sportsklubben Vidar K Senior 7:08.5 0:07.9
6 Grethe Tyldum Steinkjer Friidrettsklubb K Senior 7:19.9 0:19.3
7 Synne Marie Engebretsen Bergen K Senior 7:22.9 0:22.3
8 Ingrid Kilvær Nilssen Herøy K Senior 7:28.0 0:27.4
9 Frida Reiersølmoen Kristiansand Løpeklubb K Senior 7:30.8 0:30.2
10 Marie Kristine Malmgren Kristiansand S K Senior 7:51.0 0:50.4

(qqq)

Menn veteran, topp 20

1 Magnus Salberg Lillehammer IF M35-39 10:59.7 0:00.0
2 Per Erlend Voie Ik Grane Arendal Friidrett M35-39 11:11.8 0:12.1
3 Erling Hisdal IK Tjalve M40-44 11:23.0 0:23.3
4 Roger Thompson Driv Idrettslag M45-49 11:25.6 0:25.9
5 Finn Kollstad Kristiansand Løpeklubb Kristiansand Løpeklubb M45-49 11:39.0 0:39.3
6 Karl-Olaf Høntorp Oppegård IL M50-54 11:54.0 0:54.3
7 Bjarte Bogstad Gular, IL M60-64 11:55.2 0:55.5
8 Terje Johnsen Ren-Eng FIK M55-59 11:57.4 0:57.7
9 Erik Bergersen Kristiansand Løpeklubb M50-54 12:12.5 1:12.8
10 Tellef Dønnestad Kristiansand Løpeklubb M50-54 12:28.1 1:28.4
11 Hans Einar Danielsen Tvedestrand Turn og IF M45-49 12:36.9 1:37.2
12 Andreas Nodland Tvedestrand M45-49 12:46.2 1:46.5
13 Atle Nordbotten Sandnes IL M65-69 12:53.5 1:53.8
14 Norvald Andreassen Sørild FIK M45-49 12:59.1 1:59.4
15 Bjørn Raknes Sørild FIK M50-54 13:09.4 2:09.7
16 Are Ribe Idrettslaget Express M55-59 13:16.2 2:16.5
17 Kjetil Sælid Sem IF M55-59 13:18.1 2:18.4
18 Asgeir Bøgeberg Strindheim IL M60-64 13:19.4 2:19.7
19 Aleksander Jensen Ik Grane Arendal Friidrett M35-39 13:21.7 2:22.0
20 Per-Owe Monkvik Sarpsborg IL M55-59 13:25.6 2:25.9

(qqq)

Kvinner veteran

1 Ingrid Ukkelberg Marnardal IL K40-44 7:44.1 0:00.0
2 Tonje Helle Flo Sørild FIK K35-39 8:30.8 0:46.7
3 Kirsti Skåtøy Egersunds Idrettsklubb K45-49 8:43.0 0:58.9
4 Anne Karine Seland Sørild FIK K60-64 10:01.2 2:17.1

Søndag – Stafett

Liveresultater

Menn

1 Ullensaker/Kisa IL 2 (Erik Udø Pedersen, Fredrik Sandvik) Ullensaker/Kisa IL 18:19 00:00
2 Ullensaker/Kisa IL 1 (Merih Solomon Hailemicheal, Senay Amlesom Fissehatsion) Ullensaker/Kisa IL 18:21 00:02
3 Gular, IL 1 (Tore Akerlie, Marius Vedvik) Gular, IL 18:39 00:20
4 Lillehammer IF 1 (Petter Johansen, Elmer Mulleri Skalle) Lillehammer IF 18:49 00:30
5 Jølster IL 1 (Åsmund Sunde Førde, Eivind Øygard) Jølster IL 18:51 00:32
6 Spirit Friidrettsklubb 1 (Yyousif Targan, Sebastian Van derveen) Spirit Friidrettsklubb 18:56 00:37
7 Steinkjer Friidrettsklubb 1 (Alexander Kirkeberg, Mathias Flak) Steinkjer Friidrettsklubb 18:58 00:39
8 IDROTTSLAGET I BUL 1 (Simen Ellingsdalen, Simon Steinshamn) IDROTTSLAGET I BUL 19:05 00:46
9 IK Tjalve 1 (Mikkel Blikstad Tommessen, Snore  Løken) IK Tjalve 19:12 00:53
10 Gular, IL 2 (Sondre Hoff, Johannes Teigland) Gular, IL 19:14 00:55
11 Gular, IL 3 (Lars Olav Måkestad, Daniel Måkestad Fadnes) Gular, IL 19:45 01:26
12 Spirit Friidrettsklubb 2 (Vetle Farbu-Solbakken, Emil Harestad) Spirit Friidrettsklubb 19:46 01:27
13 IK Tjalve 2 (Jonas Riseth, Iver  Glomnes) IK Tjalve 19:52 01:33
14 Kristiansand Løpeklubb 2 (Gabriel Ingebretsen, Vetle Ulrichsen FLAGET) Kristiansand Løpeklubb 20:04 01:45
15 IDROTTSLAGET I BUL 2 (Lars Wold Møller, Halvard Grape Fladby) IDROTTSLAGET I BUL 20:06 01:47
16 Lillehammer IF 2 (Magnus Halvorsrud Salberg, Kristoffer Petersen Skonnord) Lillehammer IF 20:16 01:57
17 Spirit Friidrettsklubb 3 (Magnus Hope, Mats Helleland) Spirit Friidrettsklubb 20:26 02:07
18 Kristiansand Løpeklubb 1 (Kristian Tjørnhom, Ole Mikal Tørsdal) Kristiansand Løpeklubb 20:30 02:11
19 IK Tjalve 3 (Jacob Løvold, Henrik Velle) IK Tjalve 21:05 02:46
20 Sørild FIK 2 (Tobias Fretheim, Dennis Bergstrøm-Bendixen) Sørild FIK 21:27 03:08
21 Oppegård IL (Amund Nybakke, Karl-Olaf Høntorp) Oppegård IL 22:20 04:01
22 Kristiansand Løpeklubb 3 (Finn Kollstad, Tommy Rasmussen) Kristiansand Løpeklubb 25:33:00 07:14

Kvinner

1 Varegg Fleridrett 1 (Synne Marie Engebretsen, Thea Charlotte Knudsen) Varegg Fleridrett 21:53 00:00
2 Steinkjer Friidrettsklubb 1 (Dordi Forseth, Grethe Tyldum) Steinkjer Friidrettsklubb 22:48 00:55
3 Kristiansands IF 2 (Amalie Westgård, Marie Kristine Malmgren) Kristiansands IF 24:35:00 02:42
4 Oppegård IL (Malin Høntorp, Hedda Høntorp) Oppegård IL 24:58:00 03:05

Om NM terrengløp

Sørild FIK ønsker velkommen til NM, UM og NM veteran og NM stafetter i terrengløp korte distanser i Grimstad fredag 22. og lørdag 23. april 2022. Vi satser på flott vårvær denne helgen, men tør foreløpig ikke garantere det.

Arenaen er på friluftsområdet Groos, som ligger nydelig til helt i sjøkanten 2 km vest for Grimstad sentrum. Løypen er kompakt i relativt flatt terreng med noen kneiker og svinger. Underlaget er hovedsakelig gress og grus. Løypen er tøff nok, og det løpes to runder i alle klasser unntatt herrer senior som løper 3 runder.

Løypen er publikumsvennlig og seniorklassene streames.

I forkant av NM-løpene på lørdagen er det løp for barn og ungdom fra seks til 14 år. Start cirka 12.05. Løpet er en runde i den flotte NM-løypa på Groos.

Runden er 1 kilometer og det er gratis å delta !

Det blir medalje og bolle til alle deltakerne!

Etter at barn og ungdom har løpt selv, er det veldig gøy om de heier på eliteutøverne og de andre som skal konkurrere.

Invitasjon

Hjemmeside

Løypekart

De siste 25 års vinnere av NM terrengløp

År Menn 3 km Menn 10 km Kvinner 2 km Kvinner 6 km
1996 Anders Aukland Tore Bye Veslemøy Hausken Gunhild Halle
1997 Anders Aukland Khalid Skah Veslemøy Hausken Grete Kirkeberg
1998 Terje Aggvin Karl Johan Rasmussen Veslemøy Hausken Hilde Hovdenak
1999 Henrik Sandstad Abderrahim Goumri Elin Randli Hilde Hovdenak
2000 Øyvind Fretheim Karl Johan Rasmussen Bente Landøy Bente Landøy
2001 Knut Erik Rame Knut Erik Rame Bente Landøy Brynhild Synstnes
2002 Marius Bakken Knut Erik Rame Ragnhild Kvarberg Brit-Helen Langeland
2003 Trond Idland Karl Johan Rasmussen Susanne Wigene Bente Landøy
2004 Marius Bakken Henrik Sandstad Ragnhild Kvarberg Susanne Wigene
2005 Bård Kvalheim Trond Idland Susanne Wigene Anita Håkenstad Evertsen
2006 Øystein Sylta Urige Buta Runa Bostad Kirsten Melkevik Otterbu
2007 Joachim Brøndbo Urige Buta Kirsten Melkevik Otterbu Kirsten Melkevik Otterbu
2008 Bjørnar Ustad Kristensen Øystein Sylta Ingvill Måkestad Kristin Størmer Steira
2009 Bjørnar Ustad Kristensen Urige Buta Karoline Bjerkeli Grøvdal Karoline Bjerkeli Grøvdal
2010 Henrik Ingebrigtsen Sindre Buraas Karoline Bjerkeli Grøvdal Karoline Bjerkeli Grøvdal
2011 Sindre Buraas Sindre Buraas Kirsten Marathon Melkevik Kirsten Marathon Melkevik
2012 Johannes Alnes Ørjan Grønnevig Ingeborg Kristine Lind Karoline Bjerkeli Grøvdal
2013 Hans Kristian Fløystad Ørjan Grønnevig Ingeborg Kristine Lind Anne Nevin
2014 Johan Bugge Sondre Nordstad Moen Karoline Finne Marthe Katrine Myhre
2015 Erik Udø Pedersen Henrik Ingebrigtsen Heidi Mårtensson Kristin Størmer Steira
2016 Hans Kristian Fløystad Senay Fissehatsion Eli Anne Dvergsdal Maria Sagnes Wågan
2017 Marius Vedvik Okubamichael Fissehatsion Lena Selen Live Solheimdal
2018 Erik Udø Pedersen Didrik Tønseth Sigrid Jervell Våg Sigrid Jervell Våg
2019 Marius Vedvik Henrik Ingebrigtsen Sigrid Jervell Våg Therese Johaug

NM terrengløp NM terrengløp

Alle resultater