Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Program og resultater Bislett Games 2023

Lignende saker

Startlister, program og resultater for Bislett Games som arrangeres torsdag 15. juni 2023.

Publisert 15. juni 2023 i Løp/friidrett

Bislett Games 2023

Dato

15. juni

Sted

Bislett – Oslo

På TV

Onsdag 14. juni
NRK sender fra jordbærpartyet onsdag kl 20.00-21.00. Lenke til sendingen i NRK-TV.

Torsdag 15. juni (lenke til sendingen i NRK-TV):
NRK1 kl 18.00-19.00 (forøvelser)
NRK2 kl 19.00-19.55 (forøvelser)
NRK1 kl 19.55-22.15 (hovedstevnet)

Liveresultater

Terminliste og resultater alle Diamond League-stevner 2023

Startlister

Resultater øvelse for øvelse:

1500 meter menn

400 meter hekk

5000 meter menn

100 meter kvinner

Diskos kvinner

Lengde menn

Stavsprang menn

Drømmemila kvinner (1 mile)

200 meter menn

3000 meter kvinner

400 meter menn

400 meter hekk kvinner

Tresteg kvinner

Kule kvinner

Slegge menn

4×400 meter kvinner

1500 meter menn nasjonal

1500 meter kvinner nasjonal

800 meter menn nasjonal

800 meter kvinner nasjonal

400 meter menn nasjonal

400 meter kvinner nasjonal

100 meter menn nasjonal

100 meter kvinner nasjonal

200 meter menn nasjonal

200 meter kvinner nasjonal

100 meter hekk kvinner nasjonal

Terminliste og resultater Diamond League 2023

Hjemmeside

1500 meter menn

https://youtu.be/kOKzl5TAEbM

Program Bislett Games

Kl 17.20 – 1500 meter menn nasjonal
Kl 17.30 – Kule kvinner
Kl 17.31 – 1500 meter kvinner nasjonal
Kl 17.43 – 800 meter menn nasjonal
Kl 17.53 – 800 meter kvinner nasjonal
Kl 18.03 – 400 meter menn nasjonal
Kl 18.12 – 400 meter kvinner nasjonal
Kl 18.22 – Heat B 100 meter menn nasjonal
Kl 18.22 – Kulefinale kvinner
Kl 18.33 – Heat A 100 meter menn nasjonal
Kl 18.39 – Slegge menn (med Eivind Henriksen og Thomas Mardal)
Kl 18.43 – Heat B 100 meter kvinner nasjonal
Kl 18.45 – Stav menn (med brødrene Guttormsen, Lillefosse, Duplantis, Kendricks, Lavillenie)
Kl 18.53 – Heat A 100 meter kvinner nasjonal
Kl 19.03 – 200 meter menn nasjonal
Kl 19.03 – Tresteg kvinner
Kl 19.10 – 200 meter kvinner nasjonal
Kl 19.23 – 100 meter hekk kvinner nasjonal
Kl 19.40 – 100 meter para menn (med Salum Kashafali)


Kl 19.46 – Åpningssermoni
Kl 20.04 – 400 meter hekk kvinner (med Line Kloster)
Kl 20.07 – Trestegfinale kvinner
Kl 20.15 – 400 meter menn (med Håvard Ingvaldsen)
Kl 20.25 – 3000 meter kvinner (med Karoline Bjerkeli Grøvdal)
Kl 20.27 – Diskos kvinner
Kl 20.42 – Lengde menn (med Ingar Bratseth-Kiplesund, Henrik Flåtnes og Sander Skotheim)
Kl 20.43 – 200 meter menn
Kl 20.52 – Drømmemila kvinner (med Hedda Hynne)
Kl 21.05 – 5000 meter menn (med Henrik Ingebrigtsen, Magnus Tuv Myhre og Zerei Kbrom Mezngi. Les egen sak her.)
Kl 21.22 – Diskosfinale kvinner
Kl 21.29 – 100 meter kvinner
Kl 21.39 – 400 meter hekk menn (med Karsten Warholm)
Kl 21.43 – Lengdefinale menn
Kl 21.50 – 1500 meter menn (med Jakob og Filip Ingebrigtsen og Narve Gilje Nordås. Møter Cheruiyot, Kipsang, Katir, Hoare, McSweyn, Nuguse)
Kl 22.07 – 4×400 meter kvinner

Værmelding

Om stevnet

Bislett Games er et årlig friidrettsstevne som blir arrangert på Bislett stadion i Oslo i løpet av sommeren, og inngår i World Athletics‘s Diamond League. Arrangør er Bislett Alliansen.

Bislett Games har med to unntak blitt arrangert på Bislett stadion hvert år siden starten i 1966. I 2004, da Bislett var under ombygging, ble stevnet avholdt på Fana stadion i Bergen. I 2020 ble stevnet avholdt under et annet navn og uten publikum på grunn av koronapandemien.

Verdensrekorder satt under Bislett Games:

År Øvelse Resultat Utøver Nasjonalitet
2021 400 meter hekk, menn 46.70 Karsten Warholm Norge Norge
2008 5 000 meter, kvinner 14.11.15 Tirunesh Dibaba Etiopia Etiopia
2008 800 meter (junior) 1.42,69 Abubaker Kaki Khamis Sudan Sudan
2007 5 000 meter, kvinner 14.16,63 Meseret Defar Etiopia Etiopia
2004 5 000 meter, kvinner 14.24,68 Elvan Abeylegesse Tyrkia Tyrkia
2004 5 000 meter, kvinner junior 14.30,88 Tirunesh Dibaba Etiopia Etiopia
2000 Spydkast, kvinner 69,48 m Trine Hattestad Norge Norge
1997 10 000 meter, menn 26.31,32 Haile Gebrselassie Etiopia Etiopia
1994 10 000 meter, menn 26.52,23 William Sigei Kenya Kenya
1993 10 000 meter, menn 26.58,38 Yobes Ondieki Kenya Kenya
1986 10 000 meter, kvinner 30.13,74 Ingrid Kristiansen Norge Norge
1985 10 000 meter, kvinner 30:59.42 Ingrid Kristiansen Norge Norge
1985 5 000 meter, menn 13.00,40 Said Aouita Marokko Marokko
1985 En engelsk mil, menn 3.46,32 Steve Cram Storbritannia Storbritannia
1984 5 000 meter, kvinner 14.58,89 Ingrid Kristiansen Norge Norge
1984 10 000 meter, kvinner 30.59,42 Ingrid Kristiansen Norge Norge
1982 5 000 meter, menn 13.00,41 David Moorcroft Storbritannia Storbritannia
1981 1 000 meter, menn 2.12,81 Sebastian Coe Storbritannia Storbritannia
1980 En engelsk mil, menn 3.48,8 Steve Ovett Storbritannia Storbritannia
1979 800 meter, menn 1.42,33 Sebastian Coe Storbritannia Storbritannia
1979 En engelsk mil, menn 3.48,95 Sebastian Coe Storbritannia Storbritannia
1975 3 000 meter, kvinner 8.46,6 Grete Waitz Norge Norge
1975 3 000 meter hinder, menn 8.10,4 Anders Gärderud Sverige Sverige
1974 1 000 meter, menn 2.13,9 Rick Wohlhuter USA USA
1965 10 000 meter, menn 27.39,4 Ron Clarke Australia Australia
Alle resultater