Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Resultater Bråtesten 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Bråtesten som arrangeres torsdag 28. september 2023.

Publisert 28. september 2023 i Løp/friidrett

Bråtesten 2023

Dato

28. september

Sted

Ferista til Fjellseter kapell, Trondheim – Trøndelag

Distanser

5079 meter – 207 høydemeter

Startliste

Resultater (live)

Tre beste menn:

1. Petter Rypdal 18.48
1. Henrik Marius Laukli 18.48
3. Kristoffer Sagli 18.53

(DNS: Didrik Tønseth)

Tre beste kvinner:

1. Kristin Waaktaar Opland 22.12
2. Maren Halle Haugen 22.13
3. Mali Eidnes Bakken 22.42

Resultater klassevis:

M12-14

❘1 Petter Vea Monseth❘ BSK❘ 20:48  ❘1❘
❘2 Ludwik Monsrud-Sikorski❘ BSK❘ 22:24  ❘2❘ ❘+1:36
❘3 Elias Pigott❘ Byåsen skiklubb❘ 23:03  ❘3❘ ❘+2:15
❘4 Martin Randli Elden❘ Byaasen Skiklub❘ 23:05  ❘4❘ ❘+2:17
❘5 Odin Belsvik❘ Rognes IL❘ 23:46  ❘5❘ ❘+2:58
❘6 Mathias Bjerkestrand Setsaas❘ Byåsen il❘ 24:15  ❘6❘ ❘+3:27
❘7 Erlend Grønli❘ Byåsen❘ 24:27  ❘7❘ ❘+3:39
❘8 Imre Bruvoll Martinsen❘ Byåsen il❘ 24:46  ❘8❘ ❘+3:58
❘9 Kristoffer Heggelund Jensen❘ Buvik IL❘ 25:44  ❘9❘ ❘+4:56
❘10 Noah Aakre Dromnes❘ Byåsen il❘ 25:53 ❘10❘ ❘+5:05
❘11 Kristoffer Schei❘ Byåsen❘ 26:56 ❘11❘ ❘+6:08
❘11 Gabriel Folstad❘ Lundamo Il❘ 26:56 ❘11❘ ❘+6:08
❘13 Viktor Nyeng Sverre❘ Byaasen Skiklub❘ 29:31 ❘13❘ ❘+8:43

M14-15

❘1 Iver Lund Gjerde❘ Byåsen il❘ 21:12  ❘1❘
❘2 Halvor Sellesbakk❘ Byåsen il❘ 21:20  ❘2❘ ❘+0:08
❘3 Henrik Garmo Hov❘ Byåsen il❘ 21:37  ❘3❘ ❘+0:25
❘4 Håkon Bøklep❘ Rindal il❘ 21:47  ❘4❘ ❘+0:35
❘5 Andreas Sundal❘ Byåsen il❘ 21:57  ❘5❘ ❘+0:45
❘6 Tobias Bergquist Reitan❘ Byåsen il❘ 22:11  ❘6❘ ❘+0:59
❘7 Sivert Mørch❘ Byåsen il❘ 22:58  ❘7❘ ❘+1:46
❘8 Filip Bjørgen Leinslie❘ Lundamo Il❘ 23:00  ❘8❘ ❘+1:48
❘9 Jacob Sæther Myrland❘ Byåsen il❘ 23:01  ❘9❘ ❘+1:49
❘10 Jon Sæter❘ Byåsen il❘ 23:05 ❘10❘ ❘+1:53
❘11 Markus Rekstad❘ Byåsen il❘ 23:45 ❘11❘ ❘+2:33
❘12 Oscar Skjetlein❘ Byåsen il❘ 25:17 ❘12❘ ❘+4:05
❘13 Stian Lande Vik❘ Byåsen il❘ 26:57 ❘13❘ ❘+5:45

M17-20

❘1 Håkon Moe Berg❘ Kyrksæterøra IL❘ 19:04  ❘1❘
❘2 Lars Lystad Svorkdal❘ Svorkmo/NOI❘ 19:13  ❘2❘ ❘+0:09
❘3 Tobias Aarekol❘ Vindafjord IL❘ 19:59  ❘3❘ ❘+0:55
❘4 Casper Kvam Grindhagen❘ Byaasen Skiklub❘ 20:17  ❘4❘ ❘+1:13
❘5 Eirik Sørbråten❘ Nittedal IL❘ 20:19  ❘5❘ ❘+1:15
❘6 Henrik Kvennås❘ Byåsen il❘ 20:20  ❘6❘ ❘+1:16
❘7 Olav Fugelsøy❘ Rindal❘ 20:37  ❘7❘ ❘+1:33
❘8 Halvor Kvennås❘ Byåsen il❘ 20:51  ❘8❘ ❘+1:47
❘9 Olve Løseth❘ Svorkmo noi❘ 21:14  ❘9❘ ❘+2:10
❘10 Ole Sivert Røyrhus❘ Ranheim IL❘ 21:25 ❘10❘ ❘+2:21
❘10 Endre Nielsen❘ Strindheim Ski❘ 21:25 ❘10❘ ❘+2:21
❘12 Erik Lyng❘ Strindheim IL❘ 21:33 ❘12❘ ❘+2:29
❘13 Niklas Almås❘ Byåsen❘ 21:39 ❘13❘ ❘+2:35
❘14 Erling Bjørnstad❘ Strindheim IL❘ 21:46 ❘14❘ ❘+2:42
❘15 Benjamin Kulsetås❘ Strindheim❘ 21:48 ❘15❘ ❘+2:44
❘16 Herman Gromsrud❘ Gjelleråsen IF❘ 21:59 ❘16❘ ❘+2:55
❘17 Nikolai Fossum❘ Byåsen il❘ 22:04 ❘17❘ ❘+3:00
❘18 Adrian Sjøli❘ Klæbu❘ 22:09 ❘18❘ ❘+3:05
❘19 Peder Rygg❘ Byaasen Skiklub❘ 22:29 ❘19❘ ❘+3:25
❘20 Ottar Rekstad❘ Byåsen il❘ 23:04 ❘20❘ ❘+4:00
❘20 Ask Holmvassdal❘ Strindheim Ski❘ 23:04 ❘20❘ ❘+4:00
❘22 Kristian Viken Strand❘ Byåsen❘ 23:15 ❘22❘ ❘+4:11
❘23 Eirik Høgli❘ Byåsen il❘ 23:45 ❘23❘ ❘+4:41
❘24 Asgeir Gangaas❘ NOTEAM❘ 24:45 ❘24❘ ❘+5:41
❘25 Ola Skaar❘ Nittedal IL❘ 26:20 ❘25❘ ❘+7:16

M21-34

❘1 Henrik Marius Laukli❘ Strindheim IL❘ 18:48  ❘1❘
❘1 Petter Rypdal❘ Tjalve❘ 18:48  ❘1❘
❘3 Kristoffer Sagli❘ Aure IL❘ 18:53  ❘3❘ ❘+0:05
❘4 Tobias Alstad❘ Frol IL❘ 18:54  ❘4❘ ❘+0:06
❘4 Mathias Flak❘ Steinkjer FIK❘ 18:54  ❘4❘ ❘+0:06
❘6 Mattis Holt❘ Freidig❘ 19:27  ❘6❘ ❘+0:39
❘7 Clemens Sundby Øxnevad❘ Sandnes IL Friidrett❘ 19:42  ❘7❘ ❘+0:54
❘8 Erik Løfald❘ Rindal il❘ 19:51  ❘8❘ ❘+1:03
❘9 August Bertheussen Falkanger❘ Byåsen il❘ 20:19  ❘9❘ ❘+1:31
❘10 Martin Reppen❘ Namdal løpeklubb❘ 21:16 ❘10❘ ❘+2:28
❘11 Per Anders Dugstad❘ Student-KRIK Trondhe❘ 21:29 ❘11❘ ❘+2:41
❘12 Tobias Bøgeberg❘ Namdal løpeklubb❘ 21:36 ❘12❘ ❘+2:48
❘13 Magnus Øyaas Håbrekke❘ Byåsen il❘ 21:38 ❘13❘ ❘+2:50
❘14 Mattis Amundsen❘ Namdal løpeklubb❘ 22:26 ❘14❘ ❘+3:38
❘15 Kristian Selbekk Liaklev❘ Bratsberg❘ 23:06 ❘15❘ ❘+4:18
❘16 Iván Aris❘ Rindal il❘ 23:44 ❘16❘ ❘+4:56
❘17 Max Bergström❘ Rindal il❘ 24:38 ❘17❘ ❘+5:50
❘18 Jonas Berg❘ Team Berg❘ 25:23 ❘18❘ ❘+6:35
❘19 Jørgen Myklebust❘ ÅIL❘ 25:51 ❘19❘ ❘+7:03
❘20 Save Brautaset❘ National fotballklub❘ 27:54 ❘20❘ ❘+9:06
❘21 Kristian Lien Studsrød❘ NOTEAM❘ 30:10 ❘21❘ ❘+11:22
❘22 Anders Schjølberg❘ Vågå IL❘ 30:50 ❘22❘ ❘+12:02
❘23 Sondre Bjørkli❘ Team Berg❘ 34:28 ❘23❘ ❘+15:40

M35-49

❘1 Henning Offigstad❘ Bratsberg IL❘ 20:18  ❘1❘
❘2 Øyvind Sandbakk❘ Byåsen il❘ 20:38  ❘2❘ ❘+0:20
❘3 Adam Groff❘ Byåsen il❘ 23:42  ❘3❘ ❘+3:24
❘4 Simon Lund Eikrem❘ Freidig❘ 23:48  ❘4❘ ❘+3:30
❘5 Håkon Hov❘ Byåsen❘ 25:00  ❘5❘ ❘+4:42
❘6 Kåre Andreas Karlsen❘ Nerskogen IL❘ 25:02  ❘6❘ ❘+4:44
❘7 Arne Inge Hangerhagen❘ Melhus IL❘ 25:31  ❘7❘ ❘+5:13
❘8 Lars Petter Bjørnsen❘ Byåsen❘ 26:42  ❘8❘ ❘+6:24
❘9 Tor Ivar Lyster Bertheussen❘ St. Olavs hospital❘ 27:40  ❘9❘ ❘+7:22
❘10 Magnus Nygård❘ Malvik IL❘ 29:37 ❘10❘ ❘+9:19

M50+

❘1 Johan Henrik Lundbo❘ Team Stak Karar❘ 23:00 ❘1❘
❘2 Trygve Brautaset❘ NTNUI❘ 24:18 ❘2❘ ❘+1:18
❘3 Helge Johansen❘ Byåsen il❘ 25:13 ❘3❘ ❘+2:13
❘4 Per Erik Kvam❘ BSK❘ 27:00 ❘4❘ ❘+4:00
❘5 Øyvind Prestvik❘ Byaasen Skiklub❘ 28:27 ❘5❘ ❘+5:27
❘6 Eskil Følstad❘ Freidig❘ 28:28 ❘6❘ ❘+5:28
❘7 Gelein De Koeijer❘ Equinor BIL❘ 32:13 ❘7❘ ❘+9:13

K12-14

❘1 Signe Marie Skrødal❘ Strindheim❘ 26:25 ❘1❘
❘2 Julia Köhler❘ Byåsen il❘ 26:28 ❘2❘ ❘+0:03
❘3 Edel Gellein❘ Byåsen il❘ 27:10 ❘3❘ ❘+0:45
❘4 Olea Bjørnsen❘ Byåsen❘ 28:08 ❘4❘ ❘+1:43
❘5 Pia Ervik❘ Byåsen il❘ 33:22 ❘5❘ ❘+6:57

K15-16

❘1 Marie Furuhaug❘ Byåsen il❘ 27:07 ❘1❘
❘2 Vilma Rathe Hauge❘ BSK❘ 27:32 ❘2❘ ❘+0:25
❘3 Vilma Elshaug-Tørstad❘ Strindheim Ski❘ 27:35 ❘3❘ ❘+0:28
❘4 Hedda Gyllan Romulslie❘ Malvik IL❘ 27:38 ❘4❘ ❘+0:31
❘5 Annika Lund Eikrem❘ Freidig❘ 29:16 ❘5❘ ❘+2:09
❘6 Ida Bjørgen❘ Lundamo Il❘ 30:55 ❘6❘ ❘+3:48
❘7 Ella Hadrup❘ NOTEAM❘ 32:55 ❘7❘ ❘+5:48

K17-20

❘1 Maren Halle Haugen❘ Runar IL❘ 22:13  ❘1❘
❘2 Mali Eidnes Bakken❘ Rindal il❘ 22:42  ❘2❘ ❘+0:29
❘3 Mari Grøtli Svergja❘ Kvikne IL❘ 23:58  ❘3❘ ❘+1:45
❘4 Eva Ingebrigtsen❘ Bratsberg IL❘ 23:59  ❘4❘ ❘+1:46
❘5 Marie Wollan Benum❘ Byåsen il❘ 24:19  ❘5❘ ❘+2:06
❘6 Selma Nevin❘ Byaasen Skiklub❘ 24:39  ❘6❘ ❘+2:26
❘7 Marie Fossdal Drøpping❘ Kverneland Ski❘ 24:46  ❘7❘ ❘+2:33
❘8 Petronella Haram❘ Strindheim❘ 25:35  ❘8❘ ❘+3:22
❘9 Nora Fjærtoft❘ Byaasen skiklubb❘ 25:53  ❘9❘ ❘+3:40
❘10 Anniken Evenhus❘ Aasguten IL❘ 26:04 ❘10❘ ❘+3:51
❘11 Madelen Løvoll Vikan❘ Byåsen il❘ 28:06 ❘11❘ ❘+5:53
❘12 Alexandra Sand❘ Strindheim❘ 30:40 ❘12❘ ❘+8:27
❘13 Oda Sæter❘ Byåsen il❘ 32:17 ❘13❘ ❘+10:04

K21-34

❘1 Marte Lien Johnsen❘ Byåsen il❘ 23:07 ❘1❘
❘2 Runa Ulvang❘ Kjelsås IL❘ 23:23 ❘2❘ ❘+0:16

K35-49

Om løpet

Løpet gjennomføres som intervallstart. Første start kl 18. Startnummer utdeles ved BSK-hytta ved Ferista torsdag 28.09.2022 fra kl 17.

Løypa er 5079 m med start ved Ferista og mål ved Fjellseter kapell og stiger 207 m. Løypa følger gode grusstier i Bymarka og er godt skjermet for vær og vind. Arrangøren sørger for transport av klær og annet utstyr fra start til mål. Det blir ikke organisert transport tilbake til start, men det er en fin joggetur tilbake på ca 4 km. Alternativt er det erfaringsmessig gode muligheter til å få skyss hos andre deltakere og/eller publikum som skal tilbake.

Hjemmeside Facebook

Hjemmeside

Løypeprofil

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater