Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater Fjellmaraton 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Fjellmaraton som arrangeres lørdag 1. juni 2024.

Publisert 1. juni 2024 i Løp/friidrett

Fjellmaraton 2024

43. utgave

Dato

1. juni

Sted

Beitostølen – Innlandet

Distanse

7 km | 10 km | Halvmaraton | Maraton

Startlister

Resultater

Maraton menn, topp 30

1 Ådne Skogsbakken Søndre Land IL, Friidrett Maraton Menn 23-39 2:48:56.4 0:00.0
2 Even Løvås Halden løpeklubb Maraton Menn 23-39 2:51:03.8 2:07.4
3 Egil Tronstad Spydeberg IL Maraton Menn 50-54 3:06:41.3 17:44.9
4 Torbjørn Høitomt Nordre Land IL – Friidrett Maraton Menn 23-39 3:08:54.4 19:58.0
5 Arnt Sveen HRA – Hytteplan Sport Maraton Menn 40-44 3:14:40.2 25:43.8
6 Martin Brørby Kolstad Kolbotn Maraton Menn 23-39 3:16:13.8 27:17.4
7 Alf Ivar Martinsen Oslo Maraton Menn 45-49 3:18:39.9 29:43.5
8 Jørgen Vestheim ROA Maraton Menn 23-39 3:22:58.3 34:01.9
9 Anders Nordby Sportsklubben Vidar / Treningscamp Maraton Menn 45-49 3:23:52.9 34:56.5
10 Håvard Greger Hagen Håvard Greger Hagen / Kalahari Skiers Maraton Menn 50-54 3:26:13.4 37:17.0
11 Kim Aarli Larsen Brødrene Dahl as Maraton Menn 60-64 3:29:28.2 40:31.8
12 Erling Marthinsen Team Øverskauen Maraton Menn 55-59 3:32:08.2 43:11.8
13 Tor Riis Team Øverskauen Maraton Menn 23-39 3:35:12.0 46:15.6
14 Bjørnar Gundersen Molde Maraton Menn 23-39 3:36:34.6 47:38.2
15 Kristian Qualben Vestre Slidre IL Maraton Menn 20-22 3:37:30.3 48:33.9
16 Odd Gunnar Tveit Birkenes IL / Birkene IL Maraton Menn 60-64 3:41:55.9 52:59.5
17 Tom Erik Aasen Xtep Nordic/Gudbrandadalen Runners Maraton Menn 40-44 3:44:15.7 55:19.3
18 Lars Hox Fredrikstad IF Maraton Menn 45-49 3:45:46.0 56:49.6
19 Andreas Løchen Wiig Nordkapp Løpeklubb Maraton Menn 23-39 3:47:03.7 58:07.3
20 Ole-Petter Cubas Nesodden IF / Ole-Petter Cubas Maraton Menn 50-54 3:48:39.9 59:43.5
21 Anders Gustavsen Fjerdingby Maraton Menn 40-44 3:53:05.8 1:04:09.4
22 Jonas Belstad Øygard Gjerdrum Maraton Menn 23-39 3:54:29.6 1:05:33.2
23 Thomas Lund Munkenes Tckl7 Maraton Menn 23-39 3:55:34.0 1:06:37.6
24 Jan Tore Karlsen Raufoss og Gjøvik Sykleklubb /Triatlon Maraton Menn 55-59 3:55:37.8 1:06:41.4
25 Pål Tangen Rederiforbundet Sport Maraton Menn 55-59 3:56:40.7 1:07:44.3
26 Fredrik Trolsrud Team Øverskauen Maraton Menn 45-49 3:57:43.5 1:08:47.1
27 Frederic Taillier Oslo Maraton Menn 50-54 4:01:55.7 1:12:59.3
28 Kristian Lyckander Kondis Maraton Menn 40-44 4:02:55.1 1:13:58.7
29 Magnus Paulsen Team Metapwr Maraton Menn 23-39 4:07:43.2 1:18:46.8
30 Oddvar Holstad Team Jan Maraton Menn 23-39 4:16:57.7 1:28:01.3

Maraton kvinner

1 Jenny Nesje Skåla IL Maraton Kvinner 23-39 3:21:44.4 0:00.0
2 Guro Hageengen Sneglehuset Maraton Kvinner 45-49 3:34:59.9 13:15.5
3 Katarina Kramarova Skrautvål Maraton Kvinner 45-49 3:39:30.0 17:45.6
4 May-Lill Småvik Stadsbygd IL Maraton Kvinner 50-54 3:50:37.4 28:53.0
5 Hilde Johansen Romerike Ultraløperklubb Maraton Kvinner 50-54 4:11:27.9 49:43.5
6 Liv Berit Jegteberg Lystad Sportsklubben Vidar / Team Kondis Maraton Kvinner 60-64 4:15:18.5 53:34.1
7 Mina De Lange Maraton Kvinner 23-39 4:15:54.7 54:10.3
8 Hilde Siraas St. Olavs Løpedamer Maraton Kvinner 50-54 4:19:41.6 57:57.2
9 Karolina Viktorsson Oslo Maraton Kvinner 45-49 4:36:28.5 1:14:44.1
10 Heidi Spada Brannfjell Oslo Maraton Kvinner 50-54 4:36:28.6 1:14:44.2
11 Kristina Viken Øyhus Reinli Maraton Kvinner 40-44 4:40:12.9 1:18:28.5
12 Vaarin Amundsen Fagernes Maraton Kvinner 23-39 4:43:23.8 1:21:39.4
13 Stine Schjødt-Osmo Oslo Maraton Kvinner 23-39 5:00:41.3 1:38:56.9
14 Anne Herfindal OS Maraton Kvinner 60-64 5:02:30.9 1:40:46.5
15 Marit Ryland Søvik Velforening Maraton Kvinner 55-59 5:20:12.7 1:58:28.3

Halvmaraton menn, topp 30

1 Geir Endre Rogn Ryfoss HM Menn 40-44 1:06:54.3 0:00.0
2 John Christian Deighan Frogner Runners/Advokatfirmaet Haavind B.I.L HM Menn 23-39 1:08:49.7 1:54.8
3 Hallvard Dahle Mosvik IL – Friidrett HM Menn 23-39 1:09:53.6 2:59.6
4 Pål Onsrud Gjøvik Friidrettsklubb HM Menn 23-39 1:10:24.3 3:28.8
5 Didrik SMITH Frogner Runners HM Menn 23-39 1:10:31.7 3:36.5
6 Jens Bjertnæs Frogner Runners HM Menn 23-39 1:11:51.5 4:57.6
7 Andreas Ree Frogner Runners / Storebrand Sport HM Menn 23-39 1:12:03.5 5:09.7
8 Espen Berg Kampen.Mot.Hodet / Multiconsult BIL Oslo HM Menn 23-39 1:13:45.3 6:50.7
9 Håkon Ihle-Hansen Jardar HM Menn 40-44 1:13:48.8 6:54.8
10 Teodor Sveen-Nilsen Frogner Runners HM Menn 40-44 1:14:53.3 7:58.4
11 Sindre Lokreim Bolstad Øystre Slidre IL / Øsil HM Menn 23-39 1:15:58.4 9:04.5
12 Rune Kvikstad Vind IL HM Menn 50-54 1:17:51.2 10:57.0
13 Mats Bergum Nordre Land IL HM Menn 23-39 1:18:32.4 11:41.5
14 Tobias Ringstad Oslo HM Menn 23-39 1:19:56.1 13:02.6
15 Roy Erling Wara Fokus Rådgivning AS HM Menn 45-49 1:19:59.9 13:08.5
16 Ole Magnus Harefallet Furuseth Nordre Land HM Menn 16-17 1:20:32.4 13:39.3
17 Øyvind Lie Øystre Slidre IL HM Menn 23-39 1:21:02.0 14:08.3
18 Jo Willie Hansen Landåsbygda HM Menn 23-39 1:22:29.6 15:37.2
19 Kristoffer Erdal EY HM Menn 23-39 1:22:43.5 16:03.7
20 William Waage Haugen Urangsvåg HM Menn 23-39 1:24:03.3 17:11.9
21 Håkon Solberg Østre Gausdal HM Menn 40-44 1:23:54.3 17:14.9
22 Bernt Bergheim Sogndal IL HM Menn 50-54 1:24:22.2 17:28.1
23 Ivar Sagheim Østre Gausdal HM Menn 23-39 1:24:13.4 17:32.9
24 Morten Hopperstad Verdens Gang HM Menn 40-44 1:25:08.1 18:14.1
25 Bjørnar Tyberg Modum Friidrettsklubb HM Menn 50-54 1:25:36.0 18:45.2
26 Alexander Savabini Oslo HM Menn 40-44 1:25:57.4 19:13.3
27 Hernan Vargas Snarøya HM Menn 50-54 1:25:57.9 19:15.9
28 Knut Engmann Tjøme Løpeklubb HM Menn 40-44 1:27:03.9 20:10.9
29 Anders Malmo HM Menn 23-39 1:27:12.6 20:31.2
30 Ole Andreas Steensland Dahl Orkla HM Menn 23-39 1:27:25.2 20:33.1

Halvmaraton kvinner, topp 30

1 Katrine Hjermann Oslo HM Kvinner 23-39 1:20:03.1 0:00.0
2 Guro Langødegård Hoel Gui Sportsklubb HM Kvinner 23-39 1:21:11.0 1:08.1
3 Maria Grevsgård Geilo IL HM Kvinner 23-39 1:24:40.1 4:39.8
4 Reidun Andreassen Sykehuset Innlandet HM Kvinner 23-39 1:27:34.3 7:33.0
5 Sigrid Vedde Kroken Ørsta IL / Dammen1182 HM Kvinner 23-39 1:28:05.0 8:01.5
6 Gry Rosenlund Oslo HM Kvinner 40-44 1:29:08.6 9:05.4
7 Esther Innselset Hamarløperne HM Kvinner 45-49 1:29:29.2 9:27.1
8 Hanne Fossum Lie Hokksund HM Kvinner 50-54 1:31:34.5 11:33.1
9 Ingunn Berger Sæther Oslo HM Kvinner 23-39 1:31:43.3 11:53.1
10 Guro Stutlien Vest-Torpa UL HM Kvinner 23-39 1:31:58.8 12:03.9
11 Frøya Elisabeth Astrup Oslo HM Kvinner 23-39 1:32:58.2 12:55.4
12 Turid Holter Steinset Brandbu if HM Kvinner 50-54 1:33:24.5 13:24.0
13 Hanne Lybeck Østre Toten Skilag HM Kvinner 50-54 1:33:22.0 13:25.3
14 Hana Vargas Diaz Snarøya HM Kvinner 40-44 1:33:40.0 13:47.5
15 Anine Elieson Cad Consult HM Kvinner 23-39 1:33:54.4 13:53.6
16 Heidi Økseter Stjernereporter HM Kvinner 23-39 1:34:16.1 14:15.0
17 Pia Helene PAULSEN Oslo HM Kvinner 23-39 1:34:16.6 14:24.7
18 Mathilde Jensen Larvik Turn & IF HM Kvinner 23-39 1:34:31.7 14:28.9
19 Helene Hellem Varegg Fleridrett HM Kvinner 23-39 1:35:03.6 15:05.7
20 Anita Håkenstad Evertsen Øystre Slidre IL HM Kvinner 55-59 1:35:22.0 15:24.3
21 Karoline Fjellseth Oslo HM Kvinner 23-39 1:35:48.9 15:47.2
22 Pernille Eikeland GTC HM Kvinner 23-39 1:36:10.1 16:07.1
23 Camilla Langdalen Deloitte BIL HM Kvinner 23-39 1:36:35.8 16:42.1
24 Rina Emilia Myrvang Nordre Land HM Kvinner 23-39 1:36:24.0 16:44.1
25 Hege Pihlstrøm Oslo HM Kvinner 45-49 1:36:44.7 16:48.5
26 Dorte Foss Raufoss HM Kvinner 55-59 1:37:03.1 17:06.2
27 Beate Paulsrud Gjøvik HM Kvinner 23-39 1:37:06.0 17:06.9
28 Signe Nordli Oslo HM Kvinner 23-39 1:37:21.5 17:32.7
29 Marianne Bolstad Sæthre Fiskarstrand HM Kvinner 23-39 1:37:26.0 17:36.8
30 Monica Engevold Nord-Torpa HM Kvinner 45-49 1:38:10.2 18:30.5

Fjellbukken 10 km menn, topp 30

1 Lars Sørensen Rustad IL Fjellbukk Menn 23-39 38:05.2 0:00.0
2 Bendik Håland Pedersen Rustad IL Fjellbukk Menn 23-39 40:40.2 2:35.0
3 Christoffer Christiansen Hagen Sportsklubben Vidar Fjellbukk Menn 23-39 40:53.0 2:47.8
4 Tørres Lutnæs Rustad IL Fjellbukk Menn 20-22 40:55.5 2:50.3
5 Jonas Bergli Snertingdal IF Ski / Backe BIL Fjellbukk Menn 23-39 41:32.7 3:27.5
6 Svein Inge Buhaug Jevnaker IF Fjellbukk Menn 50-54 42:32.6 4:27.4
7 Stefano Zawotto Fjellbukk Menn 23-39 43:23.1 5:17.9
8 Håkon Langdalen BDO Fjellbukk Menn 23-39 43:42.9 5:37.7
9 Sigurd Sollien HULBAK Hemsedal Fjellbukk Menn 23-39 43:53.9 5:48.7
10 Kristian Hjorth-Johansen Rustad IL / Rustad IL Langrenn Fjellbukk Menn 16-17 44:22.8 6:17.6
11 Ola Erik Heen MOE Fjellblom IL Fjellbukk Menn 40-44 44:23.6 6:18.4
12 Magnus Waaler Rustad IL Fjellbukk Menn 23-39 44:24.6 6:19.4
13 Peder Elias Nordseth Gjøvik Friidrettsklubb Fjellbukk Menn 20-22 45:42.2 7:37.0
14 Martin Lindbæck Frogner Runners Fjellbukk Menn 23-39 45:49.5 7:44.3
15 Peter Tobias Stegegjerdet Gaupne Fjellbukk Menn 20-22 45:56.3 7:51.1
16 Olav Grønli Ålen IL – Friidrett / Team Hardhaus Fjellbukk Menn 50-54 46:09.0 8:03.8
17 Eskil Mork Rustad IL Fjellbukk Menn 18-19 47:51.9 9:46.7
18 Øivind Aunøien Utleira IL – Friidrett Fjellbukk Menn 45-49 48:01.7 9:56.5
19 Bjørn Einar Eide Øystre Slidre IL Fjellbukk Menn 65-69 48:53.7 10:48.5
20 Haldor Fauske Jørstad Øystre Slidre IL Fjellbukk Menn 16-17 49:01.6 10:56.4
21 Andreas Mentzoni Fjerdingby Fjellbukk Menn 40-44 49:11.2 11:06.0
22 Hans Kristian FOLDE EOB Fjellbukk Menn 23-39 49:12.1 11:06.9
23 Tore Bjerkrheim Nesbyen IL Fjellbukk Menn 60-64 49:36.5 11:31.3
24 Henning Engen Andersen Rogne Fjellbukk Menn 45-49 50:05.4 12:00.2
25 Odd Mrtin Husby Berg Vind IL Fjellbukk Menn 14-15 50:08.4 12:03.2
26 Audun Folkedal Øvre Hallingdalske Skiløperkompani Fjellbukk Menn 50-54 50:33.0 12:27.8
27 Lars Kvinen PwC BIL Fjellbukk Menn 23-39 50:50.3 12:45.1
28 Håvard Nyhagen Rogne IL Fjellbukk Menn 50-54 50:55.8 12:50.6
29 Bjørn Inge Farstad Oslo Fjellbukk Menn 23-39 51:11.0 13:05.8
30 Per Krogholm Fjellbukk Menn 23-39 52:03.0 13:57.8

Fjellbukken 10 km kvinner, topp 30

1 Maren Wangensteen Lillehammer Fjellbukk Kvinner 23-39 43:17.1 0:00.0
2 Åse Klinkenberg Jevnaker If/Hytteplan Sport Fjellbukk Kvinner 40-44 46:39.0 3:21.9
3 Ingeborg Marvik Dahl Rustad IL Fjellbukk Kvinner 16-17 48:27.9 5:10.8
4 Eivor Melbybråten Øystre Slidre IL Fjellbukk Kvinner 20-22 49:14.1 5:57.0
5 Thea Snortheimsmoen Vestre Slidre IL Fjellbukk Kvinner 23-39 49:25.6 6:08.5
6 Marte Garvik Vestre Slidre IL Fjellbukk Kvinner 18-19 54:34.8 11:17.7
7 Gunhild Rogstad Storsæter Kraftriket Fjellbukk Kvinner 40-44 54:43.4 11:26.3
8 Heidi Syversen FIK Orion Fjellbukk Kvinner 23-39 54:45.5 11:28.4
9 Synne Engen Andersen Rogne Fjellbukk Kvinner 14-15 55:44.2 12:27.1
10 Randi Vestheim ROA Fjellbukk Kvinner 23-39 56:07.1 12:50.0
11 Line Fosheim Vestre Slidre IL Fjellbukk Kvinner 23-39 56:09.3 12:52.2
12 M. Bjeff Heggenes Fjellbukk Kvinner 40-44 56:34.0 13:16.9
13 Mona Håvelsrud Svarre Heggenes Fjellbukk Kvinner 40-44 57:51.1 14:34.0
14 Linn-Kristin Brandsdal Oslo Fjellbukk Kvinner 23-39 57:55.8 14:38.7
15 Solveig Engum Østre Toten Skilag Fjellbukk Kvinner 14-15 58:48.0 15:30.9
15 Mille Lybecksørum Østre Toten Skilag Fjellbukk Kvinner 14-15 58:48.0 15:30.9
17 Anita Nordahl Bekkestua Fjellbukk Kvinner 23-39 59:40.7 16:23.6
18 Stine Johannessen Foss Sport Fjellbukk Kvinner 45-49 59:57.6 16:40.5
19 Ane Linea Bleiktvedt GOL Fjellbukk Kvinner 18-19 1:00:47.0 17:29.9
20 Solfrid Miljeteig Beitocamp Fjellbukk Kvinner 23-39 1:01:58.9 18:41.8
21 Lisa Odden Skogstad Aurdal Fjellbukk Kvinner 23-39 1:02:35.3 19:18.2
22 Solveig R. Endrestøl Geilo Fjellbukk Kvinner 40-44 1:03:07.0 19:49.9
23 Line Nilsen GOL Fjellbukk Kvinner 45-49 1:05:15.6 21:58.5
24 Kristine Ramsnes Oslo Fjellbukk Kvinner 23-39 1:05:18.1 22:01.0
25 Maja Skogstad Reinli Fjellbukk Kvinner 23-39 1:05:34.0 22:16.9
26 Astri Macdonald Multiconsult BIL Oslo Fjellbukk Kvinner 23-39 1:07:07.0 23:49.9
27 Karine Norum Hosle Fjellbukk Kvinner 40-44 1:07:32.2 24:15.1
28 Mari Lund-Roland Hosle Fjellbukk Kvinner 23-39 1:08:21.8 25:04.7
29 Tina Botten Høvik Fjellbukk Kvinner 60-64 1:08:29.9 25:12.8
30 Beate Bartsch Kongsvinger Fjellbukk Kvinner 50-54 1:09:17.4 26:00.3

Intervjuer og bilder

Nr 1 og 2 på helmaraton

Vinner av halvmaraton Geir Endre Rogn

Om løpet

Velkomstvideo fra arrangøren:

For 43. gang har vi gleden av å invitere små og store mosjonsløpere i alle aldre til en uforglemmelig helg på Beitostølen. I 2023 var det i overkant av 1000 deltagere som benyttet seg av Jotunheimen for å fullføre en av distansene.

Fjellmaraton på Beitostølen har noe for enhver løper. Enten du ønsker en ensom kamp langs Sjoavatnet på maraton, en rask løype fra Valdresflya ned til Beitostølen på halvmaraton, eller å være med på folkefesten i sentrum og sosialt samvær ut i de små timer.

Løypen har en høydeforskjell på nesten 500 meter fra starten på Helmaraton til Beitostølen. Værforholdene kan variere mellom Valdresflya og Beitostølen, noe som gjør løpeturen gjennom den flotte naturen både eksotisk og spennende. Det er virkelig en givende opplevelse å fullføre!

START:

Maraton kl 09.00  Besstrond
Halvmaraton kl 11.15 Valdresflya
Fjellbukken kl 12.00 Skistadion
Miniton kl 11.45 Båtskaret
Fjelltassen kl 13.15 1 km nord for Beitostølen
Fjellgeita fra kl 0930 Fram til 1130 fra Skistadion

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater