Lignende saker
- 10. mai 2024Resultater Karabinlekene 2024
- 8. mai 2024Resultater Hansastafetten 2024
- 8. mai 2024Resultater Søreideløpet 2024
- 7. mai 2024Resultater Tinestafetten Fana Stadion 2024
- 28. april 2024Resultater Rådalen Rundt 2024
- 27. april 2024Resultater Bergen City Marathon 2024
- 20. april 2024Resultater Fløyen-Knarvik 2024
- 12. april 2024Resultater Bergen Swim Festival 2024
- 8. april 2024Resultater Necon Vinterkarusell 2023-24
- 6. april 2024Resultater NM Vannsklie 2024
Startlister, informasjon og resultater fra Fløibanen Opp som arrangeres tirsdag 16. april 2024.
Fløibanen opp 2024
6. utgave
Dato
16. april
Sted
Fløibanen, Bergen – Vestland
Distanse
830 meter
Startlister
Resultater
Menn – seedet gruppe
1 | Joel | Dyrhovden | Samnanger IL | 8:04.0 | 0:00.0 |
2 | Thorbjørn | Ludvigsen | Varegg Fleridrett | 8:16.0 | 0:12.0 |
3 | Callum | Smith | Varegg Fleridrett / Team Drevelin | 8:34.0 | 0:30.0 |
4 | Espen | Roll Karlsen | Gneist, IL | 8:42.0 | 0:38.0 |
5 | Lorentz Erland | Linde | Varegg Fleridrett | 8:56.0 | 0:52.0 |
6 | Jonas Iversen | Lilleskare | BFG Bergen Løpeklubb | 8:57.0 | 0:53.0 |
6 | Simen | Teigum Slettede | Skjåk IL | 8:57.0 | 0:53.0 |
8 | Tor Naustdal | Helgheim | Equinor BIL | 8:59.0 | 0:55.0 |
9 | Erland | Eldrup | Bergen | 9:08.0 | 1:04.0 |
10 | Andreas Iversen | Lilleskare | BFG Bergen Løpeklubb | 9:11.0 | 1:07.0 |
11 | Markus | Galleberg | Norna-Salhus IL | 9:22.0 | 1:18.0 |
12 | Andreas Fleten | Nielsen | Bergen | 9:47.0 | 1:43.0 |
13 | Andrè | Lenningsvik | Varegg Fleridrett | 9:57.0 | 1:53.0 |
14 | Bjørn Tore | Taranger | BFG Bergen Løpeklubb | 10:11.0 | 2:07.0 |
15 | Didrik Helle | Bruås | Fana IL / Fana Langrenn | 10:15.0 | 2:11.0 |
15 | Daniel | Wasbø | Gneist | 10:15.0 | 2:11.0 |
17 | Daniel | Fenne | BFG Bergen Løpeklubb | 10:28.0 | 2:24.0 |
18 | Gard | Oma | Vestkysten SK | 10:30.0 | 2:26.0 |
19 | Thor-Andre | Søyland | BFG Bergen Løpeklubb | 10:39.0 | 2:35.0 |
20 | Leonid | Raiets | Le Team | 11:09.0 | 3:05.0 |
21 | Lars | Røttingen | Fana IL | 11:47.0 | 3:43.0 |
22 | Kjetil | Gloppen | Loddefjordløperne | 11:54.0 | 3:50.0 |
23 | Christian | Olsen | Bjørgvin Løpeklubb | 12:00.0 | 3:56.0 |
24 | Michael | Squarcina | Trondheim | 12:09.0 | 4:05.0 |
25 | Kim Ove | Hansen | Laksevåg | 12:28.0 | 4:24.0 |
26 | Geir | Vatne Sætre | Bergen | 13:53.0 | 5:49.0 |
Kvinner – seedet gruppe
1 | Emma Julie | Dyrhovden | Bjørn West IL | 10:02.0 | 0:00.0 |
2 | Anita Iversen | Lilleskare | BFG Bergen Løpeklubb | 10:13.0 | 0:11.0 |
3 | Eli Anne | Dvergsdal | Fana IL | 10:17.0 | 0:15.0 |
4 | Iga | Kopiec | BFG Bergen Løpeklubb | 10:34.0 | 0:32.0 |
5 | Leni | Økland | BFG Bergen Løpeklubb | 10:45.0 | 0:43.0 |
6 | Maria Erichsen | Øverland | Bergen | 11:39.0 | 1:37.0 |
7 | Symra Emilia | Garverhaugen | Fana IL | 11:53.0 | 1:51.0 |
8 | Bahereh | Ganji | Bergen | 11:58.0 | 1:56.0 |
9 | Astrid | Berre | Fana IL | 12:08.0 | 2:06.0 |
9 | Helene | Morken | Bønes | 12:08.0 | 2:06.0 |
11 | Lena Nyvoll | Tangen | Fana IL | 12:30.0 | 2:28.0 |
12 | Matilde | Gildestad | Fana IL | 13:03.0 | 3:01.0 |
13 | Maria | Norheim | Dale I Sunnfjord | 22:49.0 | 12:47.0 |
Menn – åpen klasse, topp 30
1 | Alexander | Wolff | Hyllestad IL | 10:18.0 | 0:00.0 |
2 | Håkon Amundsen | Nesheim | Varegg Fleridrett | 10:25.0 | 0:07.0 |
3 | Jon Harald | Leknes | DNB | 10:38.0 | 0:20.0 |
4 | Georg Helle | Bruås | Fana IL / Fana Langrenn | 10:48.0 | 0:30.0 |
5 | Vegard | Gjerde | Bønes | 10:50.0 | 0:32.0 |
6 | Preben | Morken | Nordhordland Taxi | 11:05.0 | 0:47.0 |
7 | Leon | Pitula | Kompani Nr1 | 11:18.0 | 1:00.0 |
8 | Ronny | Helle | Brattholmen | 11:30.0 | 1:12.0 |
9 | Ole Eirik | Foshaugen | Ulset | 11:31.0 | 1:13.0 |
9 | Thor | Sleveland | Bergen | 11:31.0 | 1:13.0 |
11 | Malvin | Berland | Kjerrgarden | 11:36.0 | 1:18.0 |
11 | Oliver Skålevik | Evensen | Kalandseidet | 11:36.0 | 1:18.0 |
13 | Tore | Landsnes | Backe | 11:39.0 | 1:21.0 |
14 | Dag-Ove | Njøtøy | Backe Bergen | 11:45.0 | 1:27.0 |
15 | Ørjan | Anderswn | Fana IL | 11:52.0 | 1:34.0 |
16 | Andreas | Aarvold | Fana IL | 11:56.0 | 1:38.0 |
17 | Alexander Gaare | Jansen | IL Sandviken | 11:58.0 | 1:40.0 |
18 | Alf Rasmus | Drivenes | Backe Bergen AS | 12:03.0 | 1:45.0 |
19 | Pål | Jespersen | Team Langballe | 12:09.0 | 1:51.0 |
20 | Eivind | Kjeldberg | Strawberry | 12:13.0 | 1:55.0 |
21 | Harald | Bakke | Bønes | 12:14.0 | 1:56.0 |
22 | Jan Helge | Olsen | Varegg Fleridrett | 12:15.0 | 1:57.0 |
23 | Trygve | Lande | Bergen Triathlon Club | 12:18.0 | 2:00.0 |
24 | Magnus | Halland | Varegg Fleridrett | 12:20.0 | 2:02.0 |
25 | Erik | Markestad | Kode | 12:21.0 | 2:03.0 |
26 | John Erik | Indrebø | Norengros | 12:23.0 | 2:05.0 |
27 | Andreas | Iversen | ABB | 12:24.0 | 2:06.0 |
28 | Steffen | Sørås | FM Gruppen | 12:27.0 | 2:09.0 |
29 | Christoffer | Larsen | Team TCN | 12:28.0 | 2:10.0 |
30 | Trond | Vetås | Espedalen Sportsclub | 12:31.0 | 2:13.0 |
Kvinner – åpen klasse, topp 30
1 | Anine | Dyrdal | Rådal | 12:08.0 | 0:00.0 |
2 | Sølvi Nyvoll | Tangen | Fana IL | 13:08.0 | 1:00.0 |
3 | Gjertrud Toppe | Håvardstun | Kalandseidet | 13:11.0 | 1:03.0 |
4 | Lisa | Sørensen | Førresfjorden | 13:14.0 | 1:06.0 |
5 | Teresa | Melvær | Løp Sammen Askøy | 13:18.0 | 1:10.0 |
6 | Eline | Indrebø | Norengros | 13:24.0 | 1:16.0 |
7 | Kaia | Hannestadnygaard | Godt Brød | 13:25.0 | 1:17.0 |
8 | Elaine | Maille | Godvik | 13:41.0 | 1:33.0 |
9 | Helene Reime | Hellem | Varegg Fleridrett | 13:44.0 | 1:36.0 |
10 | Jennifer | Barwick | Fyllingsdalen | 13:54.0 | 1:46.0 |
10 | Tina | Booth | Kristiansand S | 13:54.0 | 1:46.0 |
12 | Emma | Strønen | Fløyen | 14:10.0 | 2:02.0 |
13 | Martine | Rathe | Fyllingsdalen | 14:13.0 | 2:05.0 |
14 | Lene | Asbjørnsen | Kleppestø | 14:30.0 | 2:22.0 |
15 | Pernille | Hægland | Bergen | 14:38.0 | 2:30.0 |
16 | Karen Christine | Wærdahl | BFG Bergen Løpeklubb | 14:46.0 | 2:38.0 |
17 | Mia Laastad | Bjørlykke | Team Mistrol | 14:47.0 | 2:39.0 |
17 | Sara Eltvik | Haganes | Midgard Racing | 14:47.0 | 2:39.0 |
17 | Renate | Mathisen | Bergen | 14:47.0 | 2:39.0 |
20 | Athena | Levang | Bergen | 14:48.0 | 2:40.0 |
21 | Eirin Helen | Flolid Fosse | Olsvik | 15:04.0 | 2:56.0 |
22 | Frida | Riisnes | Bergen | 15:15.0 | 3:07.0 |
23 | Elise | Korneliussen | Godt Brød | 15:30.0 | 3:22.0 |
24 | Shivani | Gloppen | Spreke Fjellhøns fra Godvik | 15:33.0 | 3:25.0 |
25 | Siri | Aadland | Søreidgrend | 15:34.0 | 3:26.0 |
26 | Tove | Larsen | Kompani Nr1 | 15:36.0 | 3:28.0 |
26 | Lena | Ågotnes | Fløyen | 15:36.0 | 3:28.0 |
28 | Annette | Brenner | Bergen | 15:42.0 | 3:34.0 |
28 | Kirsten Martine Vikse | Kallåk | Bergen | 15:42.0 | 3:34.0 |
30 | Lisbeth | Eliassen | Bergen | 15:52.0 | 3:44.0 |
TV-sending
Løpet sendes på Direktesport.no, følg denne lenken (krever abonnement).
Om løpet
Spektakulært motbakkeløp i traséen til Bergens stolthet, Fløibanen!
Med en distanse på ca 820m og en stigning på 310 høydemeter, midt i byen, med publikumstilgang hele veien oppover, så blir dette en løpsfest som er verdt å få med seg!
Siden banen ikke kan stå stille i mange timer, blir det et begrenset antall løpere som kan slippe til.
Bli en del av en eksklusiv gruppe som får denne fantastiske sjansen for sjette gang i historien!
En seedet gruppe med de antatt beste løperne starter til slutt!