Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Furumomila 2023

Lignende saker

Startlister og resultater for Furumomila som arrangeres 14. oktober 2023.

Publisert 14. oktober 2023 i Løp/friidrett

Furumomila 2023

41. utgave

Dato

14. oktober

Sted

Furumo idrettspark – Viken

Distanser

5 km | 10 km

Startlister

Alle resultater

10 km menn, topp 30

1 Senay Fissehatsion Ullensaker/Kisa IL M23-34 29:29:00 00:00
2 Merih Solomon Hailemicheal Ullensaker/Kisa IL M23-34 31:20:00 01:51
3 Mathias Flak Steinkjer Friidrettsklubb M23-34 31:36:00 02:07
4 Petter Johansen Sparebank 1 Sørøst-Norge Lillehammer IF M23-34 32:05:00 02:36
5 Filip Skari Nittedal IL M18-19 32:58:00 03:29
6 Øyvind Teigen IL Jardar M40-44 34:27:00 04:58
7 Knut Borkholm Eiker-Kvikk, IF / Eiker Kvikk M20-22 34:45:00 05:16
8 Erik Marki Bjorli Modum Friidrettsklubb M50-54 35:05:00 05:36
9 Sigurd Sollien HULBAK Hemsedal M23-34 35:41:00 06:12
10 Sander Werket-Haug Mjøndalen IF M18-19 35:46:00 06:17
11 Magnus Nævra Oslo M40-44 35:56:00 06:27
12 Håkon André Vollan Oslo M23-34 36:16:00 06:47
13 Endre Bakke Arntzen Vestfossen IF M23-34 36:23:00 06:54
14 Ola Niemann Opil M35-39 36:28:00 06:59
15 Stian Stærkeby Jelstad Modum FIK M35-39 36:34:00 07:05
16 Erlend Ousdal Team Ousgørge M23-34 37:16:00 07:47
17 Jens Aas Ullensaker/Kisa IL M45-49 37:19:00 07:50
18 Magnus Bergan Nygård Sport M35-39 37:32:00 08:03
19 Konrad Amundsen Eiker CK M20-22 37:41:00 08:12
20 Gustav Dovland Lørenskog Friidrettslag M16-17 37:45:00 08:16
20 Ole Petter Dirdal Moxnes Bergkameratene Ski M35-39 37:45:00 08:16
22 Einar Frøhaug IL Holeværingen/ Norconsult BIL M23-34 38:21:00 08:52
23 Marcus Braathen Strøm Gundersen AS M23-34 38:28:00 08:59
23 Jonas Mile Mjøndalen IF M18-19 38:28:00 08:59
25 Syver Røhnebæk Kongsrud Modum Cykleklubb/Nygård Sport M23-34 38:41:00 09:12
26 Vegard Skinnes Nobil M23-34 38:42:00 09:13
27 Knut Arne Hundal Romerike Ultraløperklubb / Team Superselma M40-44 38:54:00 09:25
28 Aksel Fossbakken Lørenskog Pils og Venner M23-34 38:55:00 09:26
29 Irmantas Kairelis Hokksund M45-49 38:58:00 09:29
30 Kevin Horgmo Åmot M23-34 39:04:00 09:35

10 km kvinner, topp 30

1 Sara Busic Skjalg IL K20-22 36:01:00 00:00
2 Mette Ottesen Bergh Kniveåsen Rønners K40-44 42:03:00 06:02
3 Frøy Bøe Løkke Eiker-Kvikk, IF K14-15 43:26:00 07:25
4 Birgit Flattum Muggerud Modum Friidrettsklubb K40-44 43:59:00 07:58
5 Hilde Hovdenak Eiker O-Lag K50-54 44:02:00 08:01
6 Nora Emilie Egge Johansen Drammen K23-34 44:08:00 08:07
7 Hanna Blom Breivik Kongsberg IF K50-54 44:15:00 08:14
8 Monica Hovland Sigdal Elektro AS K23-34 44:25:00 08:24
9 Lillian Grongstad Kongsberg K55-59 44:39:00 08:38
10 Christie Smith Åmot K40-44 45:31:00 09:30
11 Kari Langerud Hytteplan Sport K60-64 45:32:00 09:31
12 Hanne Rakkestad Gangsø Nordea K35-39 46:17:00 10:16
13 Janne Venåsen Jevnaker K45-49 46:58:00 10:57
14 Benedikte Braathen Prestfoss K23-34 47:22:00 11:21
15 Benedicte Solvin Modum Friidrettsklubb / Fartsholder K35-39 47:34:00 11:33
16 Kine Kolbjørnsen Hillestad Sparebank 1 Sørøst-Norge K35-39 47:40:00 11:39
17 Ilmi Helene Hæhre Hokksund K35-39 47:47:00 11:46
18 Gro Helene Strand Vikersund K40-44 47:59:00 11:58
19 Marit G Bottegård Modum Friidrettsklubb K35-39 48:09:00 12:08
20 Thea Einarsen Kråkerøy K35-39 48:22:00 12:21
21 Johanne Holter Oslo K23-34 48:37:00 12:36
22 Kristine Wibstad Drammen K23-34 48:57:00 12:56
23 Kjersti Asmyhr Birkebeineren, IF / Birkebeineren K40-44 49:16:00 13:15
24 Christina Indresæter Sparebank 1 Sørøst-Norge K23-34 49:18:00 13:17
25 Siri Holm Johansen Drammen K23-34 49:29:00 13:28
26 Silje Sprakehaug Iversen Sparebank1 Sørøst-Norge K23-34 49:31:00 13:30
27 Solveig Moen Drammen K50-54 49:34:00 13:33
28 Elise Gudbrandsen Drammen K23-34 50:01:00 14:00
29 Renate Henriksen Modum Friidrettsklubb K45-49 50:23:00 14:22
30 Kari Enger Frogner Oslo K23-34 51:08:00 15:07

5 km menn, topp 30

1 Johannes Teigland Gular, IL M23-34 15:21 00:00
2 Mathias Kopland Rudstaden Modum Friidrettsklubb/ Tyrifjord Hotell M16-17 17:09 01:48
3 Kaspar Akilles Lilja Ås IL / Losjen Runners M23-34 17:20 01:59
4 Amund Antczak Bjerregaard Krødsherad IL M12-13 17:24 02:03
5 Fredrik Fyksen Aas Ullensaker/Kisa IL M14-15 17:43 02:22
6 Kristen Aaby Sigdal Friidrettsklubb / Sigdal FIK M60-64 17:45 02:24
7 Einar Frøhaug IL Holeværingen/ Norconsult BIL M23-34 17:54 02:33
8 Hans Øyvind Sundve Konnerud IL M14-15 18:16 02:55
9 Kristoffer Ødemark Aaby Sigdal Friidrettsklubb M14-15 18:18 02:57
9 Lars Christian Granaas Bjerke Hellas, IF M12-13 18:18 02:57
11 Simen Bøygard Konnerud IL M14-15 18:19 02:58
12 Karsten Kopland Nærsnes Løpeklubb M35-39 18:23 03:02
13 Jens Kristian Aas Ullensaker/Kisa IL M18-19 18:35 03:14
14 Daniel Skjelhaugen Hafslundsøy M23-34 18:40 03:19
15 Laurits Laukli Sturla IF M16-17 19:08 03:47
16 Odd Ramstad Modum Friidrettsklubb M50-54 19:18 03:57
17 Nils Vetle Zahl Eriksson IL Beveren / Bssk M14-15 19:24 04:03
18 Tonny Holte Sturla IF M40-44 19:27 04:06
19 Sindre Haakseth Lier IL / Bssk M14-15 19:29 04:08
20 Adrian Michael Hunstad Konnerud IL M14-15 19:30 04:09
21 Alexander Nybakk Sateba Norway M23-34 19:35 04:14
22 Erlend Lindberg Eiendom&Hvitvasking AS M18-19 19:38 04:17
22 Knut Ivar Vestli Fjellet IL / Hafslund BIL M45-49 19:38 04:17
24 Petter Laukli Sturla IF M14-15 19:42 04:21
25 Hans Ivar Laukli Konnerud IL M45-49 19:44 04:23
26 Johann Mjølstad-Skinnes Krødsherad IL M12-13 19:48 04:27
27 Sander Sollie Indresand Sturla IF M14-15 19:54 04:33
28 Alexander Stokke Hestvedt Simostranda IL / Bssk M14-15 19:55 04:34
29 Håvar Sandqvist Bjorli Modum Friidrettsklubb M12-13 19:57 04:36
30 Hans Kristian Wiger Modum Friidrettsklubb M14-15 20:03 04:42

5 km kvinner, topp 30

1 Ine Bakken Sportsklubben Vidar K23-34 17:03 00:00
2 Vienna Skinnes Sturla IF K12-13 19:03 02:00
3 Tuva Meinke Kylland Sturla IF K16-17 19:09 02:06
4 Julie Fulford Konnerud IL K16-17 20:06 03:03
5 Hannah Martine Bergh Sturla IF K14-15 20:07 03:04
6 Tiril Næss Iversen Mjøndalen IF K18-19 20:42 03:39
7 Adine Amalie Hunstad Konnerud IL K14-15 21:20 04:17
8 Eline Hårberg Jensrud Lier IL / Bssk K12-13 21:30 04:27
8 Mathilde Hagen Rønning Modum Friidrettsklubb K23-34 21:30 04:27
8 Gjendine Helmen Trontveit Sturla IF K12-13 21:30 04:27
11 Sunniva Vik Mjøndalen IF K14-15 21:38 04:35
12 Synna Oma Engvik Drammen Strong / Bssk K14-15 21:44 04:41
13 Erle Meinke Kylland Sturla IF K14-15 21:59 04:56
14 Johanna Sjøl IL Sandvin K18-19 22:03 05:00
15 Elise Knudsen Lund Vikersund Langrenn K18-19 22:33 05:30
15 Lena Nordberg Øvrevoll Hosle IL K40-44 22:33 05:30
17 Leah Kollerud Konnerud IL K12-13 22:36 05:33
18 Jenny Hovdenak Holmes Eiker O-Lag K12-13 22:39 05:36
18 Sanne Rukke Nesbyen IL K12-13 22:39 05:36
20 Viktoria Johannessen Hokksund K14-15 23:06 06:03
21 Sophia Rosenlund Attic K12-13 23:09 06:06
22 Berit Engebretsen Vikersund K45-49 23:12 06:09
23 Karoline Røkeberg Stranden Birkebeineren, IF K12-13 23:18 06:15
24 Marie Haugli Jevnaker K23-34 23:52 06:49
25 Ann Elisabeth Gunnulfsen Sport1røyken K60-64 23:54 06:51
26 Mari Haugen Sintef Energi BIL K35-39 23:57 06:54
27 Oda Øyo Simonsen Geilo IL/ Bssk K12-13 24:04:00 07:01
28 Guro Espeli Geilo IL / Bssk K14-15 24:09:00 07:06
29 Mari Myrvold Heggestad Hokksund K23-34 24:17:00 07:14
30 Magnhild Hoen-Lund Konnerud K14-15 24:22:00 07:19

Om løpet

Furumomila 2023 vil bli arrangert lørdag 14.oktober. Dette blir 41. gang Furumomila arrangeres, så vi gleder oss til en skikkelig løpsfest:)

Det er flotte pengepremier, gavekort, medaljer og pins fordelt til alle våre deltakere.

Tidsplan:
kl 10.00-12.00: start turmarsj
kl 11.00-12.00: start minimila

kl 11.45 Oppvarming Friskis & Svettis
kl 12.15: start 1,5km
kl 13.00: start 5km
kl 14.00: start 10km
kl 15.20: premieutdeling 10km

Klasser:
M/K 12-13
M/K 14-15
M/K 16-17
M/K 18-19
M/K 20-22
M/K 23-34
M/K 35-39
M/K 40-44
M/K 45-49
M/K 50-54
M/K 55-59
M/K 60-64
M/K 65-69
M/K 70-74
M/K 75-80
M/K 80 +

Hjemmeside

Løypekart

10 km

5 km


Adelskalender  Furumomila (1995-2015)

Resultater fra og med 1995, da løypa blei lagt til den nye banen.

Kvinner 10 km

Karoline Bjerkeli Grøvdal, Vidar                                         32.55.9   14

Gunhild Halle Haugen, Runar                                               33.55.0   01

Grete Kirkeberg Mørk, Vidar                                               34.06.0   95

Hilde Hovdenak, BUL                                                          34.21.8   97

Anita Håkenstad, Tyrving                                                     34.36.5   03

Kirsti Karoline Danielsen, Vidar                                          35.06.3   10

Anna Bostad, Vidar                                                              35.12.5   04

Susanne Wigene, Haugesund                                                35.13.8   97

Veronika Brennhovd Blom, Vidar                                        35.17.1   14

Ingrid Kristiansen, BUL                                                       35.20.0   96

Menn 10 km.

Sondre Norstad Moen , Vidar                                                29.16.0   10

Urige Buta, Haugesund                                                         29.34.9   11

Okubamichael Fissehatsion, Tjalve                                       29.54.7   15

Awet Nftalem Kibrab, Tjalve                                                            29.54.7   15

Johan Bugge, Eidsvåg                                                           30.00.0   15

Hans Kristian Fløystad, Tjalve                                              30.03.2   15

Senay Fissehatsion, Tjalve                                                    30.07.3   14

Sindre Buraas, Vidar                                                             30.14.0   11

Ahen Adhonen, Tjalve                                                          30.16.0   11

Claes Nyberg, Sverige                                                           30.23.0   96

Resultater

Alle resultater