Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Startliste og resultater Hytteplanmila 2022

Lignende saker

Det ble favorittseiere i Hytteplanmila 2022. Her finner du resultater, mellomtider og annen informasjon om løpet.

Publisert 22. oktober 2022 i Løp/friidrett

Hytteplanmila 2022

Startlister og resultater Hytteplanmila 2023

Dato

Lørdag 22. oktober 2022

Hvor

Svendsrudmoen på Røyse i Hole kommune – Viken

Distanser

10 km mosjonsløp – Start kl 13.30

Startlister

Lenke til kjøp og salg av startnummer

Resultater

(Resultater i alle klasser følger under)

Topp 50 menn

1 Narve Gilje Nordås (NOR) 0:28:18
2 Abdullahi Dahir Rabi (NOR) 0:28:23
3 Awet Nftalem Kibrab (NOR) 0:28:26
4 Joel Ibler Lillesø (DEN) 0:28:38
5 Per Svela (NOR) 0:28:39
6 Magnus Tuv Myhre (NOR) 0:28:44
7 Ferdinand Kvan Edman (NOR) 0:29:04
8 Even Brøndbo Dahl (NOR) 0:29:07
9 Kasper Harlem Fosser (NOR) 0:29:07
10 Ibrahim Buras (NOR) 0:29:13
11 Tim Robertson (NZL) 0:29:26
12 Senay Fissehatsion (NOR) 0:29:42
13 Eivind Øygard (NOR) 0:29:45
14 Jonatan Andersen Vedvik (NOR) 0:29:50
15 Frew Zenebe Brkineh (NOR) 0:30:00
16 Sjur Prestsæter (NOR) 0:30:09
17 Sondre Arne Hoff (NOR) 0:30:10
18 Merih Solomon (NOR) 0:30:15
19 Andreas Iden (NOR) 0:30:15
20 Marius Liljeberg Wang (NOR) 0:30:16
21 Magnus Sirnes Hjellum (NOR) 0:30:18
22 Martin Kirkeberg Mørk (NOR) 0:30:18
23 Eivind Trym Wikshåland (NOR) 0:30:20
24 Trygve Feidje Mjelde (NOR) 0:30:26
25 Mikkel Blikstad Thomassen (NOR) 0:30:30
26 Esten Hansen-Møllerud Hauen (NOR) 0:30:32
27 Henrik Marius Laukli (NOR) 0:30:34
28 Johannes Teigland (NOR) 0:30:40
29 Fredrik Sætran (NOR) 0:30:41
30 Andreas Penne Nygård (NOR) 0:30:41
31 Rolf Steier (NOR) 0:30:43
32 Simen Ellingsdalen (NOR) 0:30:49
33 Sindre Solbakken Omvik (NOR) 0:30:51
34 Cornelius Bjørk (NOR) 0:30:52
35 Tommy Hove (NOR) 0:30:53
36 Magnus Warvik (NOR) 0:30:55
37 Martin Kristiansen (NOR) 0:30:55
38 Magnus Øyen (NOR) 0:30:56
39 Andreas Dahlø Wærnes (NOR) 0:30:58
40 Karoline Bjerkeli Grøvdal (NOR) 0:31:00
41 Jesper Lundin (NOR) 0:31:11
42 Tewelde Nahom Tesfalem (NOR) 0:31:11
43 Eivind Klokkehaug (NOR) 0:31:20
44 Vegard Sæbu (NOR) 0:31:21
45 Thomas Asgautsen (NOR) 0:31:23
46 Theodor Berre Jacobsen (NOR) 0:31:25
47 Mathias Moen (NOR) 0:31:26
48 Lars Horten Jordet (NOR) 0:31:26
49 Jostein Rogstad (NOR) 0:31:27
50 Merlijn Van Der Velden (NED)

Topp 50 kvinner Hytteplanmila 2022

1 Karoline Bjerkeli Grøvdal (NOR) 0:31:00
2 Hanne Mjøen Maridal (NOR) 0:32:51
3 Ine Bakken (NOR) 0:33:08
4 Kristine Meinert Rød (NOR) 0:33:12
5 Sanna Ella Mustonen (SWE) 0:33:13
6 Amalie Sæten (NOR) 0:33:15
7 Mathilde Theisen (NOR) 0:33:15
8 Annie Bersagel (NOR) 0:33:36
9 Sigrid Jervell Våg (NOR) 0:33:52
10 Kristine Eikrem Engeset (NOR) 0:34:05
11 Pernilla Epland (NOR) 0:34:12
12 Mari Roligheten Ruud (NOR) 0:34:24
13 Adele Norheim Henriksen (NOR) 0:34:26
14 Astrid Brathaug Sørset (NOR) 0:34:42
15 Kristin Vabø (NOR) 0:34:45
16 Live Solheimsdal (NOR) 0:34:46
17 Asta Ellingvåg (NOR) 0:35:06
18 Marte Mæhlum Johansen (NOR) 0:35:06
19 Karoline Harnes Mongstad (NOR) 0:35:15
20 Anna Marie Nordengen Sirevåg (NOR) 0:35:20
21 Ingrid Helene Nyhus (NOR) 0:35:28
22 Andrea Brække (NOR) 0:35:33
23 Anne Årrestad (NOR) 0:35:34
24 Anita Iversen Lilleskare (NOR) 0:35:39
25 Emilie Mo (NOR) 0:35:41
26 Mille Thunem (NOR) 0:35:44
27 Linn Viksund (NOR) 0:35:50
28 Siri Schøne Ness (NOR) 0:35:51
29 Maren Austevik Bø (NOR) 0:36:02
30 Josefine Brekke (NOR) 0:36:04
31 Ingrid Hannestad (NOR) 0:36:07
32 Eldbjørg Moxnes (NOR) 0:36:07
33 Frida Byfuglien (NOR) 0:36:07
34 Marie Kloster (NOR) 0:36:11
35 Vibeke Jensen (NOR) 0:36:24
36 Jessica Gunnarsson (SWE) 0:36:24
37 Wilma Anna Torbiörnsson (NOR) 0:36:25
38 Marianne Harnes (NOR) 0:36:36
39 Cecilie Høgset (NOR) 0:36:38
40 Emma Stokland (SWE) 0:36:38
41 Petronella Tordsdatter Halle (NOR) 0:36:55
42 Julie Kvale Støstad (NOR) 0:36:55
43 Anette Killerud Ødegård (NOR) 0:37:04
44 Telma Dagestad (NOR) 0:37:04
45 Anne Hansen (NOR) 0:37:08
46 Anne Murvold (NOR) 0:37:17
47 Sofie Amundsgård (NOR) 0:37:20
48 Hege Njå Bjørkmann (NOR) 0:37:23
49 Hannah Bjelland (NOR) 0:37:24
50 Anna Zielinkiewicz (POL)

Topp 10 alle klasser Hytteplanmila 2022

G11

1 Lukas Jåvoll Hagen (NOR) 0:38:35
2 Eirik Ness Andreassen (NOR) 0:46:55
3 Gaute Bergstrøm Vestli (NOR) 0:47:09
4 Romeo Hegre Seljevold (NOR) 0:48:26
5 Emil Olsen Orskaug (NOR) 0:50:09
6 Theodor Risberg (NOR) 0:50:41
7 Magnus Bækkevar Semb (NOR) 0:50:43
8 Vegard Nybak (NOR) 0:55:38
9 Brage Jørgensen (NOR) 0:58:42

G12

1 Elias Gihle (NOR) 0:40:34
2 Fredrik Ness Evensmo (NOR) 0:43:54
3 Nicholas Garvik (NOR) 0:44:13
4 Trygve Espolin Bjærke (NOR) 0:44:21
5 Andreas Sønsterud (NOR) 0:46:12
6 Sigurd Greni (NOR) 0:46:18
7 Christopher Wiig (NOR) 0:47:02
8 Edward Burden (NOR) 0:57:32
9 Kasper Martinsen Skaufel (NOR) 0:58:34
10 Trond Heggelund (NOR) 1:01:11

G13

1 Per August Halle Haugen (NOR) 0:33:17
2 Thomas Helland (NOR) 0:36:06
3 Emanuel Aarseth (NOR) 0:39:29
4 Balder Nybak (NOR) 0:41:51
5 Petter Laukli (NOR) 0:43:06
6 Stefan K. Ellingsen (NOR) 0:47:43
7 Ulrik Hansen Sæbø (NOR) 0:49:18
8 Vetle Haugene (NOR) 0:49:29
9 Wilhelm Alme Berg (NOR) 0:50:21
10 Emil Pettersen (NOR) 0:54:40

G14-15

1 Magnus Øyen (NOR) 0:30:56
2 Elias Haugen Torjussen (NOR) 0:33:09
3 Jonas Iversen Lilleskare (NOR) 0:33:20
4 Andreas Iversen Lilleskare (NOR) 0:33:26
5 Ulrik Jåvoll Hagen (NOR) 0:33:28
6 Henrik Jørgensen (NOR) 0:33:33
7 Vidar Junior Bjørnås (NOR) 0:34:29
8 Emil August Longva (NOR) 0:34:42
9 Åsmund Sunde Førde (NOR) 0:34:55
10 Amund Nybakke (NOR) 0:35:01

G16-17

1 Tewelde Nahom Tesfalem (NOR) 0:31:11
2 Lars Horten Jordet (NOR) 0:31:26
3 Martin Ukkelberg Sløgedal (NOR) 0:32:23
4 Simen Skeide Paulsen (NOR) 0:32:33
5 Jens Kristian Samuelsen (NOR) 0:33:09
6 Sigurd Størmer-Antonsen (NOR) 0:34:20
7 Balder Meland (NOR) 0:35:09
8 Ole- Kristian Lindebø Kværner (NOR) 0:35:20
9 Sander Werket-Haug (NOR) 0:35:30
10 Håkon Nalum Rakkestad (NOR) 0:35:51

M18-19

1 Abdullahi Dahir Rabi (NOR) 0:28:23
2 Joel Ibler Lillesø (DEN) 0:28:38
3 Mikkel Blikstad Thomassen (NOR) 0:30:30
4 Esten Hansen-Møllerud Hauen (NOR) 0:30:32
5 Merlijn Van Der Velden (NED) 0:31:31
6 Eivind Duelien Vaaje (NOR) 0:32:04
7 Andreas Heierstad (NOR) 0:32:15
8 Andreas Ullern Tonning (NOR) 0:32:44
9 Daniel Måkestad Fadnes (NOR) 0:32:47
10 Carl August Jensehaugen (NOR) 0:32:58

M20-22

1 Magnus Tuv Myhre (NOR) 0:28:44
2 Ibrahim Buras (NOR) 0:29:13
3 Jonatan Andersen Vedvik (NOR) 0:29:50
4 Marius Liljeberg Wang (NOR) 0:30:16
5 Martin Kirkeberg Mørk (NOR) 0:30:18
6 Henrik Marius Laukli (NOR) 0:30:34
7 Cornelius Bjørk (NOR) 0:30:52
8 Jesper Lundin (NOR) 0:31:11
9 Theodor Berre Jacobsen (NOR) 0:31:25
10 Even Storeheier (NOR) 0:31:35

M23-34

1 Narve Gilje Nordås (NOR) 0:28:18
2 Awet Nftalem Kibrab (NOR) 0:28:26
3 Per Svela (NOR) 0:28:39
4 Ferdinand Kvan Edman (NOR) 0:29:04
5 Even Brøndbo Dahl (NOR) 0:29:07
6 Kasper Harlem Fosser (NOR) 0:29:07
7 Tim Robertson (NZL) 0:29:26
8 Senay Fissehatsion (NOR) 0:29:42
9 Eivind Øygard (NOR) 0:29:45
10 Sjur Prestsæter (NOR) 0:30:09

M35-39

1 Frew Zenebe Brkineh (NOR) 0:30:00
2 Rolf Steier (NOR) 0:30:43
3 Jostein Rogstad (NOR) 0:31:27
4 Kristian Ulriksen (NOR) 0:31:47
5 Espen Lie (NOR) 0:32:09
6 Helge Langen (NOR) 0:32:19
7 Stian Alexander Teigen (NOR) 0:32:27
8 Ulrik Ødegård (NOR) 0:32:29
9 Daniel Støen (NOR) 0:32:32
10 Per-Christian Pedersen (NOR) 0:32:33

M40-44

1 Andreas Penne Nygård (NOR) 0:30:41
2 Espen Kristiansen (NOR) 0:32:31
3 Odd Arne Engesæter (NOR) 0:32:32
4 Tor Holager Rødde (NOR) 0:32:33
5 Henrik Fleisje (NOR) 0:32:45
6 Håkon Urdal (NOR) 0:32:53
7 Jørgen Tresselt (NOR) 0:33:06
8 Marius Borger (NOR) 0:33:12
9 Chad Augustine (NOR) 0:33:24
10 Dag Skretteberg (NOR) 0:33:26

M45-49

1 Øystein Mørk (NOR) 0:32:12
2 Pål Suhrke (NOR) 0:33:33
3 Lars Hauge Hannisdal (NOR) 0:33:53
4 Ole André Lukkedal (NOR) 0:33:56
5 Jon Inge Engesmo (NOR) 0:33:58
6 Thomas Rotherud (NOR) 0:34:03
7 Anders Soovik (SWE) 0:34:36
8 Espen Gjøs (NOR) 0:34:47
9 Roger Thompson (NOR) 0:34:47
10 Christer Hult (NOR) 0:34:48

M50-54

1 Kjell Vegard Opheim (NOR) 0:34:31
2 Arild Hagesveen (NOR) 0:34:33
3 Espen Nyland (NOR) 0:34:34
4 Tom Roger Vege-Tangen (NOR) 0:34:55
5 Henning Pedersen (NOR) 0:35:17
6 Tom Dønnem (NOR) 0:35:23
7 Asle Slettemoen (NOR) 0:35:44
8 Egil Tronstad (NOR) 0:35:59
9 Erik Syversen (NOR) 0:36:00
10 Halvor Mansåker (NOR) 0:36:04

M55-59

1 Rune Brustad (NOR) 0:35:43
2 Marius Pedersen (NOR) 0:36:01
3 Øyvind Simonsen (NOR) 0:36:26
4 Rune Kavlie (NOR) 0:36:31
5 Jon Nordahl Didriksen (NOR) 0:37:00
6 Johnny Stensrud (NOR) 0:37:08
7 Einar Bergsholm (NOR) 0:37:14
8 Per Vidar Fjeld (NOR) 0:37:26
9 Helge Holthe (NOR) 0:37:33
10 Haavard Bruland (NOR) 0:38:01

M60-64

1 Kristen Aaby (NOR) 0:34:30
2 Trond Olav Berg (NOR) 0:38:01
3 Rune Eriksen (NOR) 0:38:19
4 Espen Kristianen (NOR) 0:38:38
5 Svein Egil Linnerud (NOR) 0:38:53
6 Bjørn Vonheim (NOR) 0:39:15
7 Vidar Åsly (NOR) 0:39:43
8 Otto Gullesen (NOR) 0:40:04
9 Vidar Ellefsen (NOR) 0:40:48
10 Kjell Messenlien (NOR) 0:41:14

M65-69

1 Terje Løvaas (NOR) 0:40:42
2 Asbjoern Oppegaard (NOR) 0:40:58
3 Ola Nyhus (NOR) 0:41:44
4 Ove Pernes (NOR) 0:41:56
5 Svein Stranddal (NOR) 0:42:05
6 Arne Vilberg (NOR) 0:42:10
7 Kjell Christian Martinsen (NOR) 0:43:27
8 Tor Jarle Bolme (NOR) 0:43:30
9 Arne Erik Håkonsen (NOR) 0:43:42
10 Gunnar Lie (NOR) 0:43:51

M70-74

1 Øystein Syversen (NOR) 0:41:10
2 Eilif Villanger (NOR) 0:41:19
3 Herbjørn Brennhovd (NOR) 0:42:51
4 Rolf Karlsen (NOR) 0:43:21
5 Halvor Hoveid (NOR) 0:44:00
6 Einar Lier Madsen (NOR) 0:45:02
7 James Godbolt (NOR) 0:45:28
8 Rolf Meek (NOR) 0:47:37
9 Bjørn Lauglo (NOR) 0:49:09
10 Runolv Stegane (NOR) 0:49:21

M75-79

1 Henrik Lund Raagaard (NOR) 0:44:36
2 Magne Bjørdal (NOR) 0:47:19
3 Inge Vinje (NOR) 0:49:43
4 Kjell Ivar Moen (NOR) 0:52:31
5 Per Fossum (NOR) 1:00:11
6 Johnny Andersen (NOR) 1:00:33
7 Arne Alfei Martinsen (NOR) 1:05:16
8 Gunnar Pedersen (NOR)

J12

1 Kristine Grimstad (NOR) 0:49:29
2 Emilie Veden Nørgaard (NOR) 0:50:17
3 Filippa Sørlien (NOR) 0:50:18
4 Hanna Kampen Ellingvåg (NOR) 0:51:04
5 Astrid Sejersted (NOR) 0:51:05
6 Ida Huse (NOR) 1:15:19

J13

1 Hannah Martine Bergh (NOR) 0:40:58
2 Ingrid Engen (NOR) 0:41:24
3 Alise Haugen Seiersten (NOR) 0:48:30
4 Mia Andersen Kavanagh (NOR) 0:56:32
5 Carla Fundingsrud (NOR) 0:57:01
6 Kamilla Mørk (NOR) 1:06:36

J14-15

1 Andrea Brække (NOR) 0:35:33
2 Wilma Anna Torbiörnsson (NOR) 0:36:25
3 Venus Abraham Teffera (NOR) 0:37:50
4 Aurora Langbakk (NOR) 0:38:56
5 Aurora Kanutte Brandt Sande (NOR) 0:39:40
6 Anna Knapstad Dehli (NOR) 0:40:07
7 Mali Jåvoll Hagen (NOR) 0:40:38
8 Frøy Bøe Løkke (NOR) 0:41:03
9 Emma Sørgård (NOR) 0:41:36
10 Emma Elise Rød (NOR) 0:42:26

J16-17

1 Selma Skisaker (NOR) 0:42:02
2 Eline Skretteberg (NOR) 0:43:06
3 Maren Medalen Berntsen (NOR) 0:44:58
4 Signe Blomfeldt (NOR) 0:45:16
5 Hedda Stenumgard (NOR) 0:47:22
6 Marte Skorta (NOR) 0:47:28
7 Åsne Næss Jensen (NOR) 0:47:55
8 Nora Lill Odberg Andersen (NOR) 0:52:47
9 Emilia Pulido Ulvang (NOR) 1:07:17
10 Gabriela Gucwa (POL) 1:09:06

K18-19

1 Anna Marie Nordengen Sirevåg (NOR) 0:35:20
2 Gjendine Gjelstad Rebård (NOR) 0:38:29
3 Solveig Steen Hofstad (NOR) 0:39:16
4 Maren Dalby Bårnås (NOR) 0:40:15
5 Karoline Murstad Simonsen (NOR) 0:47:32
6 Fride Vallevik (NOR) 0:54:14
7 Elina Thompson (NOR) 1:00:10

K20-22

1 Kristine Meinert Rød (NOR) 0:33:12
2 Mari Roligheten Ruud (NOR) 0:34:24
3 Adele Norheim Henriksen (NOR) 0:34:26
4 Emilie Mo (NOR) 0:35:41
5 Maren Austevik Bø (NOR) 0:36:02
6 Frida Byfuglien (NOR) 0:36:07
7 Petronella Tordsdatter Halle (NOR) 0:36:55
8 Telma Dagestad (NOR) 0:37:04
9 Angelica Karlsen (NOR) 0:38:26
10 Juni Overvik (NOR) 0:41:26

K23-34

1 Karoline Bjerkeli Grøvdal (NOR) 0:31:00
2 Hanne Mjøen Maridal (NOR) 0:32:51
3 Ine Bakken (NOR) 0:33:08
4 Sanna Ella Mustonen (SWE) 0:33:13
5 Amalie Sæten (NOR) 0:33:15
6 Mathilde Theisen (NOR) 0:33:15
7 Sigrid Jervell Våg (NOR) 0:33:52
8 Kristine Eikrem Engeset (NOR) 0:34:05
9 Pernilla Epland (NOR) 0:34:12
10 Astrid Brathaug Sørset (NOR) 0:34:42

K35-39

1 Annie Bersagel (NOR) 0:33:36
2 Siri Schøne Ness (NOR) 0:35:51
3 Marita Thorsvik Hartz (NOR) 0:39:02
4 Line Sørensen-Ødegård (NOR) 0:39:10
5 Unni Torsnes Kveldro (NOR) 0:39:25
6 Johanne Hjelle Nitter (NOR) 0:39:38
7 Emi Murakami (NOR) 0:39:40
8 Silvia Rasmusson (SWE) 0:39:47
9 Benedicte Solvin (NOR) 0:39:47
10 Julie Wiik (NOR) 0:40:32

K40-44

1 Asta Ellingvåg (NOR) 0:35:06
2 Anita Iversen Lilleskare (NOR) 0:35:39
3 Marie Kloster (NOR) 0:36:11
4 Jori Mørkve (NOR) 0:39:34
5 Anna Stenvaag (NOR) 0:40:52
6 Tone Fløttum (NOR) 0:41:08
7 Emilie Jul – Larsen Aas (NOR) 0:41:14
8 Mette Ottesen Bergh (NOR) 0:41:18
9 Lene Haug (NOR) 0:41:25
10 Anette Isabelle Jensen (NOR) 0:42:08

K45-49

1 Jessica Gunnarsson (SWE) 0:36:24
2 Hege Njå Bjørkmann (NOR) 0:37:23
3 Silje Christiansen (NOR) 0:37:56
4 Lisbeth Pedersen (NOR) 0:37:56
5 Cecilie Clement (NOR) 0:38:09
6 Brita Cecile Mustad (NOR) 0:38:28
7 Annica Hernes (SWE) 0:38:55
8 Camilla Solberg Vethe (NOR) 0:39:39
9 Kjersti C. Moody (NOR) 0:39:40
10 Hanne Lie (NOR) 0:40:09

K50-54

1 Monica Ragnvaldsen (NOR) 0:40:13
2 Hanna Blom Breivik (NOR) 0:41:58
3 Hanne Øien (NOR) 0:42:18
4 Janicke Bråthe (NOR) 0:42:38
5 Kersti Ekeland Bjurstrøm (NOR) 0:42:51
6 Mette Eid Løvås (NOR) 0:42:59
7 Kristina Maria Holm (SWE) 0:43:00
8 Kristin Benneche (NOR) 0:43:03
9 Kirsti Grape (NOR) 0:43:45
10 Ingun Yri (NOR) 0:43:54

K55-59

1 Sidsel Mohn (NOR) 0:42:20
2 Lillian Simones Grongstad (NOR) 0:43:04
3 Sylvi Bjørnslett (NOR) 0:44:10
4 Kari Aven (NOR) 0:44:12
5 Ingvild Hjertaas (NOR) 0:44:38
6 Marit A. Laulo (NOR) 0:44:49
7 Anne Leseth (NOR) 0:45:17
8 Hege Gathen (NOR) 0:45:24
9 Anne Myhr (NOR) 0:45:57
10 Merete Bolin (NOR) 0:46:05

K60-64

1 Synøve Brox (NOR) 0:39:00
2 Torunn Holtan (NOR) 0:44:39
3 Gro Reinhardt Aas (NOR) 0:45:52
4 Gro Strande (NOR) 0:45:57
5 Ann Elisabeth Gunnulfsen (NOR) 0:46:32
6 Anne Karine Solli Seland (NOR) 0:47:16
7 Torild Wickstrøm (NOR) 0:48:25
8 Linda Waatevik (NOR) 0:48:27
9 Hege Leikanger (NOR) 0:49:32
10 Kari Kristoffersen (NOR) 0:49:58

K65-59

1 Kirsti M Johnsen (NOR) 0:47:21
2 Kristin Isachsen (NOR) 0:48:11
3 Anne Søbstad Rye (NOR) 0:50:04
4 Ingjerd Buer Løvås (NOR) 0:52:16
5 Ellen Bø Kippersund (NOR) 0:54:46
6 Svendsen Bente Skjelstad (NOR) 0:57:32
7 Berte Søbstad (NOR) 0:59:29
8 Siri Friedemann (NOR) 0:59:41
9 Erna Larsen (NOR) 1:00:29
10 Wenche Lien (NOR) 1:01:58

 

Live stream Hytteplanmila 2022

Hytteplanmila 2022 live streames på Direktesport.no (krever abonnement) fra klokken 13.25.

Startlister elitefelt kvinner Hytteplanmila 2022:

Startnr Navn Nasjon Klubb Klasse Estimeret tid
1 Karoline Bjerkeli Grøvdal NOR Tjalve IK K23-34 00:30:32
2 Sigrid Jervell Våg NOR Tjalve IK K23-34 00:32:50
3 Vienna Søyland Dahle NOR Sandnes IL K23-34 00:33:18
4 Mathilde Theisen NOR Vidar Sportsklubben K23-34 00:33:19
5 Kristine Eikrem Engeset NOR Runar IL K23-34 00:33:23
6 Ine Bakken NOR Gular IL K23-34 00:33:44
7 Hanne Mjøen Maridal NOR Strindheim il K23-34 00:33:49
8 Kristine Meinert Rød NOR Oppegård IL K20-22 00:33:50
9 Pernilla Epland NOR Stord IL (Allianseidrettslag) K23-34 00:34:02
10 Anna Marie Nordengen Sirevåg NOR Vidar Sportsklubben K18-19 00:34:34
11 Annie Bersagel NOR Tjalve IK K35-39 00:34:25
12 Mari Rolgheten Ruud NOR Runar IL K20-22 00:34:02
13 Sanna Ella Mustonen SWE K23-34 00:33:40
20 Marte Mæhlum Johansen NOR Raumnes  og  Årnes IL K23-34 00:35:00
21 Anne Årrestad NOR Vidar Sportsklubben K23-34 00:35:30
22 Adele Norheim Henriksen NOR Gular IL K20-22 00:35:30
23 Ingrid Hannestad NOR Kamp/Vestheim IF K23-34 00:35:30
24 Linn Eriksen NOR Heming IL K23-34 00:35:30
25 Wilma Anna Torbiörnsson NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett K14-15 00:35:45
26 Ingeborg Synstnes Hole NOR Åndalsnes IF K14-15 00:35:45
27 Emilie Mo NOR Vidar Sportsklubben K20-22 00:35:50
28 Ingrid Helene Nyhus NOR Strindheim il K23-34 00:35:50
29 Hanna-Maija Rantakylä FIN K23-34 00:35:51
30 Jessica Gunnarsson SWE Vidar Sportsklubben K45-49 00:35:59
50 Asta Ellingvåg NOR Oslostudentenes IK – Friidrett K40-44 00:36:00
51 Lisbeth Pedersen NOR Tjalve IK K45-49 00:36:00
52 Solveig Steen Hofstad NOR Hellas IF K18-19 00:36:00
53 Hanne Marthe Lie NOR Vidar Sportsklubben K23-34 00:36:00
54 Telma Dagestad NOR Vidar Sportsklubben K20-22 00:36:00
55 Karoline Harnes Mongstad NOR Gular IL K23-34 00:36:15
56 Andrea Brække NOR Hamar IL K14-15 00:36:20
57 Marianne Dønnem NOR Vidar Sportsklubben K45-49 00:36:30
58 Camilla Bønøgård NOR K23-34 00:36:32
59 Linn Viksund NOR K23-34 00:36:45
60 Marianne Harnes NOR Bøler IF – Friidrett K23-34 00:36:50
61 Synne Våge Bertelsmann Opheim NOR Vidar Sportsklubben K23-34 00:36:59
62 Jonne Kalstad NOR K50-54 00:36:59
63 Hilde Brennskag NOR Gular IL K23-34 00:37:00
64 Sofie Kjos Bergum NOR K23-34 00:37:00
65 Anne Murvold NOR Vidar Sportsklubben K23-34 00:37:00
67 Ida Marie Sirevåg Nordengen NOR Vidar Sportsklubben K14-15 00:37:00
68 Emma Stokland SWE Hälle IF K23-34 00:37:00
69 Emma Kristine Skjerstad NOR Nittedal IL K23-34 00:37:00
70 Eldbjørg Moxnes NOR Vidar Sportsklubben K23-34 00:37:03
71 Josefine Brekke NOR K23-34 00:37:10
72 Julie Kvale Støstad NOR K23-34 00:37:20
73 Pernille Ski Torp NOR K23-34 00:37:20
74 Maren Austevik Bø NOR Gular IL K20-22 00:37:20
75 Marie Kloster NOR Skjalg IL K40-44 00:37:20
76 Amalie Kristin Kvandal NOR Strindheim il K23-34 00:37:25
77 Gjendine Gjelstad Rebård NOR Runar IL K18-19 00:37:29
78 Siri Schøne Ness NOR Lyn Ski K35-39 00:37:30
80 Therese Høyer Grimstad NOR K40-44 00:37:30
81 Mina Tronstad NOR K23-34 00:37:30
82 Anne Hansen NOR Gular IL K23-34 00:37:30
83 Anna Zielinkiewicz POL Lillehammer IF K23-34 00:37:30
84 Madelène Holum NOR Oslostudentenes IK – Friidrett K23-34 00:37:30
85 Vibeke Jensen NOR Namdal løpeklubb K23-34 00:37:30
86 Frida Byfuglien NOR Lillehammer IF K20-22 00:36:30
87 Marte Bagaasen Mork NOR Ringerike Friidrettsklubb K20-22 00:37:00
88 Anzu Lovise Kvam NOR Strindheim il K23-34 00:37:29
89 Cecilie Høgset NOR K23-34 00:37:30
90 Petronella Tordsdatter Halle NOR Runar IL K20-22 00:36:03

Startlister elitefelt menn Hytteplanmila 2022

Startnr Navn Nasjon Klubb Klasse Estimeret tid
100 Narve Gilje Nordås NOR Sandnes IL M23-34 00:28:10
101 Joel Ibler Lillesø DEN M18-19 00:28:20
102 Senay Fissehatsion NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett M23-34 00:28:49
103 Magnus Tuv Myhre NOR Brandbu IF M20-22 00:28:52
104 Per Svela NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett M23-34 00:29:01
105 Awet Nftalem Kibrab NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett M23-34 00:29:10
106 Abdullahi Dahir Rabi NOR Runar IL M18-19 00:29:17
107 Petter Rypdal NOR Tjalve IK M23-34 00:29:21
108 Simon Steinshamn NOR BUL IL M23-34 00:29:26
109 Frew Zenebe Brkineh NOR Sandnes IL M35-39 00:29:36
110 Mathias Flak NOR Steinkjer Friidrettsklubb M23-34 00:29:41
111 Tim Robertson NZL M23-34 00:29:43
112 Martin Kirkeberg Mørk NOR Hellas IF M20-22 00:29:55
113 Tord Franke Ulset NOR Selsbakk IF M18-19 00:29:59
114 Rolf Steier NOR Vidar Sportsklubben M35-39 00:30:25
115 Eivind Trym Wikshåland NOR Gular IL M23-34 00:30:26
116 Mathias Moen NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:30:30
117 Mikkel Blikstad Thomassen NOR Tjalve IK M18-19 00:30:30
118 Paul Whittaker GBR M23-34 00:30:30
119 Trygve Feidje Mjelde NOR Osterøy IL M23-34 00:30:30
120 Andreas Penne Nygård NOR GTI Friidrettsklubb M40-44 00:30:31
121 Andreas Iden NOR Gneist IL M23-34 00:30:36
122 Sondre Arne Hoff NOR Gular IL M23-34 00:30:38
123 Targan Yousif NOR Herkules Friidrett M23-34 00:30:40
124 Kidane Tsegay Breketab NOR M23-34 00:30:45
125 Trym Fjøsne-Hexeberg NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett M18-19 00:30:45
126 Sjur Prestsæter NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:30:45
127 Simen Ellingsdalen NOR Steinkjer Friidrettsklubb M23-34 00:30:45
128 Merlijn Van Der Velden NED M18-19 00:30:50
129 Eivind Klokkehaug NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:30:57
131 Ferdinand Kvan Edman NOR Tjalve IK M23-34 00:28:30
132 Eivind Øygard NOR Jølster IL M23-34 00:28:46
133 Ibrahim Buras NOR Tjalve IK M20-22 00:29:09
134 Even Brøndbo Dahl NOR FIK Orion M23-34 00:29:30
135 Theodor Berre Jacobsen NOR Vidar Sportsklubben M20-22 00:30:29
151 Mikkel Bakken NOR Tjalve IK M16-17 00:31:00
152 Adrian Westlie NOR Askim IF M20-22 00:31:00
153 Henrik Velle NOR Tjalve IK M23-34 00:31:00
154 Martin Schei NOR Stord IL (Allianseidrettslag) M20-22 00:31:00
155 Jørgen Russnes NOR BUL IL M23-34 00:31:00
156 Mathias Høgenes Oppegaard NOR Oslostudentenes IK – Friidrett M23-34 00:31:00
157 Sindre Fredriksen NOR Sarpsborg IL M18-19 00:31:00
158 Kristian Bråthen Børve NOR Gui Sportsklubb M16-17 00:31:00
159 Bendik Blix NOR BUL-Tromsø Friidrett M20-22 00:31:00
160 Theodor Berre NOR Vidar Sportsklubben M20-22 00:31:00
161 Odin Fjøsne-Hexeberg NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett M16-17 00:31:00
162 Markus Høgne NOR Aurskog – Høland Friidrettslag M23-34 00:31:00
163 Andreas Huse NOR Kamp/Vestheim IF M23-34 00:31:00
164 Cornelius Bjørk NOR Bækkelagets SK M20-22 00:31:00
165 Robin Kronqvist FIN Ullensaker/Kisa IL Friidrett M20-22 00:31:00
166 Erlend Gjerdevik Sørtveit NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:31:00
167 Johannes Teigland NOR Gular IL M23-34 00:31:07
168 Magnus Warvik NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:31:09
169 Kristian Woldvik NOR Svorkmo NOI M40-44 00:31:10
170 Magnus Sirnes Hjellum NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:31:13
171 Sindre Solbakken Omvik NOR Rosendal TL M23-34 00:31:14
172 Øyvind Ytterhus Utengen NOR Bratsberg IL M23-34 00:31:18
173 Marius Liljeberg Wang NOR Herkules Friidrett M20-22 00:31:18
174 Vegard Sæbu NOR Skrautvål IL M23-34 00:31:20
175 August Nordeng NOR M23-34 00:31:20
176 Kristian Ulriksen NOR Tromsø Løpeklubb M35-39 00:31:25
177 Martin Finne NOR Gular IL M23-34 00:31:25
178 Helge Langen NOR Rindal IL M35-39 00:31:30
179 Frode Saugestad NOR M45-49 00:31:30
180 Steinar Bøe NOR Rindal IL M23-34 00:31:30
181 Anders Jerpstad NOR Oslostudentenes IK – Friidrett M23-34 00:31:30
182 Kristoffer Tollås NOR M35-39 00:31:30
183 Andreas Dahlø Wærnes NOR Rindal IL M23-34 00:31:30
184 Kim Andre Haugstad NOR Gjesdal IL M35-39 00:31:30
185 Jostein Rogstad NOR Vidar Sportsklubben M35-39 00:31:30
186 Lars Horten Jordet NOR Ren-Eng FIK M16-17 00:31:30
187 Esten Hansen-Møllerud Hauen NOR Ren-Eng FIK M18-19 00:31:30
188 Anthony Sebergsen NOR Kamp/Vestheim IF M23-34 00:31:30
189 Henning Mæhle NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:31:30
190 Lars-Olav Måkestad Apold NOR Gular IL M23-34 00:31:30
191 Michael Ande Tesfamichael NOR BUL IL M23-34 00:31:30
192 Kristian Grue NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett M23-34 00:31:30
193 Henrik Vik Tolo NOR Asker Sk Friidrett M23-34 00:31:31
194 Haakon Engelsen Berg NOR Bøler IF – Friidrett M23-34 00:31:34
195 Benjamin Olsen NOR M18-19 00:31:35
196 Jens Bjertnæs NOR M35-39 00:31:40
197 Magnus Øyen NOR Rindal IL M14-15 00:31:40
198 Sven Kilander NOR Heming IL M45-49 00:31:40
199 Øyvind Moen Fjeld NOR Kjelsås IL M23-34 00:31:40
200 Bendik Støa-Aanensen NOR Bratsberg IL M35-39 00:31:41
201 Bendik Schartum Thorbjørnsen NOR BUL IL M23-34 00:31:42
202 Tomas Windheim NOR Gular IL M35-39 00:31:44
203 Hauk Are Fjeld NOR Oslostudentenes IK – Friidrett M23-34 00:31:45
204 Henrik Marius Laukli NOR Strindheim il M20-22 00:31:45
205 Jørgen Gundersen NOR Oslo Idrettslag M23-34 00:31:45
206 Christoffer Rüger NOR Gulset Idrettsforening M16-17 00:31:46
207 Andreas Mathingsdal Pedersen NOR M23-34 00:31:50
208 Christian Bie NOR M20-22 00:31:50
209 Knut Olav Øygard NOR Jølster IL M23-34 00:31:50
210 Adrian Henriksen NOR Rye SpKl M23-34 00:31:50
211 Tommy Hove NOR M23-34 00:31:50
212 Casper Stenersen NOR M23-34 00:31:50
213 Martin Kristiansen NOR Sætre Idrætsforening Graabein M23-34 00:31:53
214 Gabriel Ingebretsen NOR Kristiansand Løpeklubb M23-34 00:31:55
215 Sebastian Stagh SWE M14-15 00:31:55
216 Espen Lie NOR M35-39 00:31:55
217 André Lenningsvik NOR Tromsø Løpeklubb M23-34 00:31:55
218 Harald Solhaug Næss NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:31:55
219 Lars Myrseth Kurås NOR Kamp/Vestheim IF M23-34 00:31:58
220 Erlend Berger NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:31:59
221 Fredrik Lorentzen NOR Kamp/Vestheim IF M23-34 00:31:59
222 Andreas Skatvedt Iversen NOR M23-34 00:31:59
223 Johannes Øvereng NOR M18-19 00:31:59
224 Bjørnar Tho NOR Tønsberg Friidrettsklubb M35-39 00:31:59
225 Mats Håpnes NOR Alta IF M35-39 00:31:59
226 Nikolai Harris NOR M23-34 00:31:59
227 Sigurd Lund Røer NOR Bækkelagets SK M23-34 00:31:59
228 Martin Ukkelberg Sløgedal NOR Kristiansands IF-Friidrett M16-17 00:31:59
229 Kristian Bjune Sveen NOR Kjelsås IL M23-34 00:31:59
230 Jesper Lundin NOR BUL-Tromsø Friidrett M20-22 00:31:00
231 Espen Honganvik Holen NOR M23-34 00:31:59
232 Fredrik Sætran NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:31:20
233 Merih Solomon NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett M23-34 00:31:20
234 Petter Ellingsbø NOR Hamar IL M20-22 00:31:40
250 Jonathan Gullesen NOR Gjerpen IF Allianse – Friidrett M35-39 00:32:00
251 Magnus Salberg NOR Lillehammer IF M23-34 00:32:00
252 Ottar Grønvold NOR Moss IL M40-44 00:32:00
254 Thomas Asgautsen NOR Stavanger Friidrettsklubb M23-34 00:32:00
255 Tobias Fuglestrand NOR Gloppen Friidrettslag M18-19 00:32:00
256 Andreas Heierstad NOR Ivrig IL M18-19 00:32:00
257 Hans Chr. Aarnes NOR Nittedal IL M35-39 00:32:00
258 Erik Bøe GBR M23-34 00:32:00
259 Milan Frenay NOR Halden IL M18-19 00:32:00
260 Jørgen Møklebust Austvik NOR Gneist IL M23-34 00:32:00
261 Bjørn Wastvedt NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:32:00
262 Ola Matre NOR Vidar Sportsklubben M23-34 00:32:00
263 Christian Braathen NOR M23-34 00:32:00
264 Even Bentzen Løvås NOR Halden IL M23-34 00:32:00
265 Per Melander Often NOR Ren-Eng FIK M23-34 00:32:00
266 Carl August Jensehaugen NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett M18-19 00:32:00
267 Simen Skeide Paulsen NOR Ullensaker/Kisa IL Friidrett M16-17 00:32:00
268 Eivind Duelien Vaaje NOR Kongsvinger IL Friidrett M18-19 00:32:00
269 Henrik Mobakk Nilsson NOR M23-34 00:32:08
270 Odd Arne Engesæter NOR M40-44 00:32:00
271 Jørgen Frost Bø NOR M23-34 00:32:00

Info

Hytteplanmila er kjent som Norges raskeste 10 km gateløp og tiltrekker seg hvert år en stor andel elite- og supermosjonistløpere. Arrangementet er fulltegnet med 4 000 deltakere.

Invitasjon til Hytteplanmila:

Velkommen til lettløpte og raske Hytteplanmila, lørdag 22. oktober 2022.

Hytteplanmila er et 10 kilometer langt mosjonsløp. Løpet går på asfalterte landeveier i historiske omgivelser på Ringerike, med start og mål på Svendsrudmoen på Røyse i Hole kommune, 10 kilometer syd for Hønefoss og 40 kilometer nord for Sandvika. 250 funksjonærer gleder seg til å ønske 4000 deltakere velkommen til den 18. utgaven av Hytteplanmila. Vi skal trakte kaffe, steke boller, lage medaljer og koste og klargjøre løypa for nye perser, nye rekorder og nye gode mosjonsopplevelser.

Program for løpsdagen

10:15 Utdeling av startnummer og annet
13:30 Start HYTTEPLANMILA 2022
14:00 Servering av bananer, nystekte Gomanboller og kaffe
14:00 Premier fra sponsorene til de som har fått et gullsmykke i medaljen
15:15 Premieutdeling Hytteplanmila «Topp 20»
15:30 Premieutdeling Hytteplanmila «Topp 3» i aldersklassene
16:30 Takk for i år – og velkommen tilbake til Hytteplanmila 2023 i oktober neste år.

Løypetrase Hytteplanmila

Løypemålingen er utført av AIMS-sertifiserte løypemålere, etter prosedyre fra Norges Friidrettsforbund og i tråd med internasjonale krav. På veien passerer du bl.a. Jørgen Moes fødested og Halvdanshaugen.

Den første kilometeren går i lett nedoverbakke før terrenget blir litt mer bølgete de neste 2-3 kilometerne. Løypa følger Jørgen Moes vei. Etter drøyt fire kilometer tar man til høyre og ut langs E16.

Etter en knapp kilometer tar man til høyre på Selteveien og følger denne til man ved ni kilometer svinger til høyre på Røyseveien. Terrenget her er mer eller mindre helt flatt og uten svinger.

Den tøffeste bakken i Hytteplanmila kommer de siste to-tre hundre meterne før mål da man klatrer opp tilbake til Stenrudmoen Stadion.

Hytteplanmila

Startgrupper Hytteplanmila 2022

Elite (bruttotid/gun time): Menn <32.00. Kvinner <37.30 
+ 00 sek: Startgruppe 1: Elite under/sub 31.00
+ 00 sek: Startgruppe 2: Elite kvinner 32.00-37.29
+ 00 sek: Startgruppe 3: Elite menn under/sub 32.00

Mosjonister (nettotid fra passering av startmatten, cirka 30 sek mellom gruppene):  
+ 30 sek: Startgruppe 4: Løpstid 32.00-
+ 30 sek: Startgruppe 5: Løpstid 35.00-
+ 30 sek: Startgruppe 6A-B: Løpstid 37.30-
+ 30 sek: Startgruppe 7A-B: Løpstid 40.00-
+ 30 sek: Startgruppe 8A-B: Løpstid 42.30-
+ 30 sek: Startgruppe 9A-B: Løpstid 45.00-
+ 30 sek: Startgruppe 10A-B: Løpstid 47.30-
+ 30 sek: Startgruppe 11A-B: Løpstid 50.00-
+ 30 sek: Startgruppe 12A-B: Løpstid 52.30-
+ 30 sek: Startgruppe 13: Løpstid 55.00-
+ 30 sek: Startgruppe 14: Løpstid 57.30-
Startgruppe 15: Løpstid 60.00-
Startgruppe 16: Løpstid 62.30-, 65.00-
Startgruppe 17: Løpstid 70.00-, 75.00-, 80.00-, 90.00-, 100.00-, «Du kommer i mål før meg»

Det er fartsholdere og motivatorer i alle startgruppene fra 35 til 100 minutter. Det er ingen maksimaltid, du kan gjerne gå mila i Jørgen Moes fotefar. Alle starter i samme startfeltet, enten du vil løpe eller gå.

Videresalg av startplasser Hytteplanmila

Frist for videresalg: Torsdag 20. oktober kl. 23.59*
Blir du skadet, syk eller av andre grunner ikke kan eller ønsker å delta i år, kan du gi bort eller selge din startplass til en annen (til pålydende pris). Du kan gjøre endringer ved å logge deg inn på «DELTAKER LOGIN». Passord og brukernavn til «DELTAKER LOGIN» finner du i bekreftelsesmailen fra Ultimate Sport Service, som du mottok da du meldte deg på. Startnummer med deltakernavn på trykkes 10. oktober kl. 12.00.

Løyperkorder Hytteplanmila

Løyperekorden i Hytteplanmila for kvinner er det Karoline Bjerkeli Grøvdal som har. Den ble satt i 2020 og gir Grøvdal en fjerdeplass på den europeiske listen over de raskeste 10 km i historien.

Løyperekorden i Hyteplanmila for herrer, som også er den raskeste 10 km gate løpt på norsk jord, er satt av Jakob Ingebrigtsen i 2019 på 27.54.

Se innspurten til Jakob da han satte løyperekorden her

Tidligere vinnere av Hytteplanmila

Resultatdatabase Hytteplanmila med alle resultater siden 2004

Se oversikt over all friidrett på TV

Hjemmeside Hytteplanmila

Norgesrekorden til Jakob Ingebrigtsen fra Hytteplanmila i 2019 ble slått av Zerei Kbrom Mezngi i Valencia i 2020. Norgesrekorden er på 27.39. Se det løpet her:

Alle resultater