Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Boston Marathon | Champions League,| Alle resultater

Program og resultater NM Friidrett 2023

Lignende saker

Program, påmeldingslister, startlister og resultater for NM friidrett som arrangeres på Jessheim 6.-8. juli 2023.

Publisert 8. juli 2023 i Løp/friidrett

NM friidrett 2023

Dato

6. – 8. juli

Sted

Jessheim – Viken

På TV

NRK sender direkte fra alle dager. Lenke til sendingen.

Torsdag 6. juli: NRK2 18:00-19:40. NRK1 19:40-21:00.
Fredag 7. juli: NRK2 18:00-19:40. NRK1 19:40-21:00.
Lørdag 8. juli: NRK1 18:00-19:00. NRK2 19:00-19:35. NRK1 19:35-21:00.

Når NRK ikke sender kan livestream følges på Friidrettskanalen.no. Følg denne lenken.

Friidrett på TV

Påmeldte utøvere

Utvalgte navn:
Karsten Warholm 400m hekk
Narve Gilje Nordås 1500m
Henrik Ingebrigtsen 5000m
Filip Ingebrigtsen 1500m
Line Kloster 100m, 200m og 400m,
Henriette Jæger 200m og 400m
Karoline Bjerkeli Grøvdal 1500m og 5000m.

Startlister og liveresultater

Kongepokalvinnere:
Henriette Jæger 51,66 på 400 meter
Karsten Warholm 46,76 på 400 meter hekk

Program NM friidrett

Formiddag: Start kl 13.00
Kveld: 18.00-21.00

Fo = Forsøk | S = Semifinale | Fi = Finale

Resultater utvalgte øvelser

400 meter hekk menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 37 Karsten Warholm Dimna IL 46,52 45,94 46,76
2 145 Andreas Haara Bakketun IL Gular 51,96 50,97 52,68
3 300 Olav Kvåle Gissinger Ranheim IL 54,36 53,42 54,59
4 97 Ivar Plukkerud Hamar IL Hovedlaget 54,87 54,87 54,82 New PB
5 91 Aiden Floyd Vincent Groruddalen FIK 56,11 54,85 New PB
6 497 Sigurd Clementsen Tyrving IL 56,10 55,32 56,01 New SB
7 63 Vegard Oppedal Rinde Fana IL 56,83 56,63 New PB
72 Øyvind Strømmen Kjerpeset Florø T&IF 49,95 DNS

100 meter menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 188 Per Tinius Fremstad-Waldron IL I BUL 10,45 10,45 +1.8 10,38 New PB
2 72 Øyvind Strømmen Kjerpeset Florø T&IF 10,57 10,43 +1.8 10,39 New PB
3 153 Jacob Vaula IL Gular 10,43 10,43 +1.8 10,39 New PB
4 210 Mathias Hove Johansen IL Skjalg 10,57 10,38 +1.8 10,43 New SB
5 452 Marius Bull Hjeltnes Tjalve IK 10,55 10,55 +1.8 10,57
6 473 Christian Mensah Trondheim Friidrett 10,64 10,64 +1.8 10,72
7 477 Patrick Kwizera Bifuko Trondheim Friidrett 10,69 10,69 +1.8 10,80
171 Edem Schaanning Agbo IL I BUL 10,62 10,62 +1.8 DNF

100 meter kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 356 Line Kloster SK Vidar 11,69 11,40 +1.1 11,35 New PB
2 484 Helene Rønningen Tyrving IL 11,38 11,38 +1.1 11,39
3 217 Christine Bjelland Jensen IL. Norna Salhus 11,53 11,53 +1.1 11,47 New PB
4 467 Vilde Humstad Aasmo Tjalve IK 11,65 11,65 +1.1 11,73
5 476 Marte Pettersen Trondheim Friidrett 11,80 11,80 +1.1 11,75 New PB
6 326 Selma Ims Sandnes IL 11,96 11,96 +1.1 11,84 New PB
7 270 Maren Bakke Amundsen Moelven IL 11,82 11,67 +1.1 11,97
8 42 Tora Bøgeberg Lilleaas Eidanger IL 12,11 12,06 +1.1 12,07 New SB

3000 meter hinder menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 416 Tom Erling Kårbø Stord IL 8,34,10 8,26,12 8,37,19
2 505 Fredrik Sandvik Ullensaker/Kisa IL 8,27,46 8,27,46 8,37,21
3 381 Vebjørn Hovdejord Snøgg Notodden Friidrett 8,53,66 8,53,66 8,48,16 New PB
4 252 Kristoffer Petersen Skonnord Lillehammer IF 9,33,98 9,18,57 New PB
5 149 Daniel Lundegaard Jacobsen IL Gular 9,19,21 9,24,02
6 387 Abdalla Targan Tambaw Yousif Spirit FIK 9,01,79 8,57,88 9,24,04
7 131 Espen Roll Karlsen IL Gneist 9,29,58 9,41,18
8 566 Jonas Riseth Tjalve IK 9,34,66 9,43,73
411 Harald Kårbø Stord IL 8,50,21 DNF
509 Jacob Boutera Ullensaker/Kisa IL 8,51,47 8,21,69 DNF

1500 meter menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 324 Narve Gilje Nordås Sandnes IL 3,29,47 3,29,47 3,36,45
2 66 Even Brøndbo Dahl FIK Orion 3,39,40 3,39,40 3,37,89 New PB
3 317 Filip Mangen Ingebrigtsen Sandnes IL 3,39,28 3,30,01 3,40,31
4 69 Esten Hansen-Møllerud Hauen FIKen Ren-Eng 3,38,87 3,38,87 3,40,65
5 242 Sigurd Tveit Kristiansands IF 3,37,02 3,41,51
6 367 Sander Dybwad Mathiesen SK Vidar 3,46,24 3,46,24 3,45,72 New PB
7 250 Elmer Mulleri Skalle Lillehammer IF 3,48,36 3,47,80 3,45,88 New PB
8 286 Trygve Feidje Mjelde Osterøy IL 3,52,28 3,46,98 3,46,12 New PB
9 154 Johannes Teigland IL Gular 3,52,15 3,49,52 3,47,07 New PB
10 14 Kristoffer Sagli Aure IL 3,51,40 3,46,89 3,49,17 New SB
11 502 Andreas Fjeld Halvorsen Ullensaker/Kisa IL 3,47,53 3,44,49 3,51,50
12 393 Vetle Farbu-Solbakken Spirit FIK 3,55,29 3,53,14 3,51,55 New PB

1500 meter kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 435 Ingeborg Østgård Tjalve IK 4,17,32 4,09,91 4,10,64 New SB
2 433 Hedda Hynne Tjalve IK 4,27,90 4,11,20 New PB
3 501 Amalie Manshaus Sæten Ullensaker/Kisa IL 4,13,97 4,08,81 4,12,30 New SB
4 461 Selma Løchen Engdahl Tjalve IK 4,17,41 4,17,41 4,15,98 New PB
5 344 Anne Gine Løvnes SK Vidar 4,18,04 4,18,04 4,17,25 New PB
6 107 Kristine Lande Dommersnes Haugesund IL 4,20,42 4,20,10 4,19,15 New PB
7 463 Sigrid Jervell Våg Tjalve IK 4,17,16 4,24,93
8 216 Andrea Nygård Vie IL. Norna Salhus 4,31,96 4,30,08 4,28,83 New PB
9 449 Margrete Jørgensen Baustad Tjalve IK 4,28,40 4,28,40 4,30,27
10 204 Astrid Cecilie Berntsen IL Skjalg 4,34,12 4,34,12 4,33,58 New PB
11 314 Christina Maria Toogood Sandnes IL 4,41,77 4,18,75 4,34,14 New SB
447 Malin Edland Tjalve IK 4,15,82 4,15,82 DNF

Stav menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 56 Pål Haugen Lillefosse Fana IL 5,82 5,86 5,72
o o xxo xxx
5,42 5,62 5,72 5,82
2 373 Sondre Mogens Guttormsen SK Vidar 6,00 6,00 5,42
xo xo xxx
5,22 5,42 5,57
3 370 Simen Guttormsen SK Vidar 5,55 5,72 5,32
o xo xr
5,12 5,32 5,42
4 57 Philip Andreas Kubon Fana IL 5,15 5,20 5,12
xo o xxo xxx
4,82 4,97 5,12 5,22
5 44 Andreas Fernandes Thomaz Gjesdal Fana IL 5,12 5,20 4,97
xo o x- xx
4,82 4,97 5,12 5,22
6 19 Christian Vik Pettersen Bergens TF 4,60 4,72 4,62 New SB
o xo o xxx
4,22 4,42 4,62 4,82

200 meter menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 269 Håvard Bentdal Ingvaldsen Moelven IL 20,97 20,97 +1.5 20,68 New PB
2 210 Mathias Hove Johansen IL Skjalg 20,97 20,68 +1.5 20,91 New SB
3 397 Bastian Elnan Aurstad Steinkjer FIK 21,14 21,14 +1.5 21,08 New PB
4 477 Patrick Kwizera Bifuko Trondheim Friidrett 21,73 21,72 +1.5 21,30 New PB
5 443 Kenny Emi Tijani-Ajayi Tjalve IK 21,54 21,16 +1.5 21,34 New SB
6 473 Christian Mensah Trondheim Friidrett 21,86 21,47 +1.5 21,56 New SB
7 322 Jonas Berggård Skåden Sandnes IL 21,59 21,48 +1.5 21,58 New SB
133 Herman Ellingsen IL Gneist 21,71 21,20 +1.5 DNS

200 meter kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 356 Line Kloster SK Vidar 23,37 23,03 +1.0 23,06 New SB
2 217 Christine Bjelland Jensen IL. Norna Salhus 23,37 23,37 +1.0 23,16 New PB
3 476 Marte Pettersen Trondheim Friidrett 23,79 23,79 +1.0 23,78 New PB
4 467 Vilde Humstad Aasmo Tjalve IK 24,33 24,33 +1.0 24,37
5 493 Miranda Lauvstad Tyrving IL 24,87 24,62 +1.0 24,89
6 98 Borghild Oline Holstad Hareid IL 24,90 24,90 +1.0 25,01
7 74 Jamila Isman Fredrikstad IF 25,37 25,37 +1.0 25,03 New PB
8 185 Lilje Lopes Patey IL I BUL 24,88 24,88 +1.0 25,10

Slegge menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 89 Thomas Mardal Gloppen FriIL 77,97 77,97 76,92
x 75,54 76,32 74,72 76,92 x
2 425 Eivind Prestegård Henriksen Tjalve IK 76,52 81,58 76,17
76,17 74,63 x 73,30 x 74,74
3 245 Håkon Eik Litland Laksevåg Turn og IL 58,23 64,60 64,14 New SB
x 60,43 x 64,14 63,50 62,41
4 221 Jon Bernhard Steinkopf Nerdal IL. Norna Salhus 63,99 70,92 63,07
62,72 61,04 63,07 62,62 62,79 62,18
5 257 Truls Engen Olsen Løten Friidrett 59,18 59,18 54,48
52,88 54,48 x 52,45 x 52,93
6 140 Sondre Kolbjørnsen IL Gneist 52,30 54,71 53,93 New SB
51,77 53,93 x 52,46 51,70 51,70
7 53 Niklas Liland Fana IL 50,59 50,59 51,30 New PB

5000 meter menn, topp 10

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 26 Magnus Tuv Myhre Brandbu IF 13,09,44 13,09,44 13,30,36
2 503 Awet Nftalem Kibrab Ullensaker/Kisa IL 13,18,59 13,18,59 13,33,65
3 226 Per Svela IL. Norna Salhus 13,22,46 13,22,46 13,42,74
4 516 Senay Amlesom Fissehatsion Ullensaker/Kisa IL 13,34,13 13,34,13 13,58,36
5 148 Bjørnar Sandnes Lillefosse IL Gular 13,44,20 13,59,16
6 158 Marius Øyre Vedvik IL Gular 13,29,46 14,15,03
7 286 Trygve Feidje Mjelde Osterøy IL 14,07,59 14,15,96
8 165 Tore Akerlie IL Gular 14,27,21 14,27,21 14,16,20 New PB
9 402 Mathias Flak Steinkjer FIK 14,08,13 13,58,55 14,17,06
10 109 Morten Gjendem Haugesund IL 15,35,46 14,18,89 New PB

5000 meter kvinner

1 501 Amalie Manshaus Sæten Ullensaker/Kisa IL 16,02,16 15,38,63 New PB
2 222 Kristine Eikrem Engeset IL. Norna Salhus 15,26,00 15,26,00 15,39,75
3 107 Kristine Lande Dommersnes Haugesund IL 15,53,45 15,53,45 15,53,84
4 417 Hanne Mjøen Maridal Strindheim IL 16,13,91 16,13,91 16,01,20 New PB
5 463 Sigrid Jervell Våg Tjalve IK 16,09,61 15,57,53 16,17,86
6 27 Kristin Waaktaar Opland Bratsberg IL 16,25,42 16,25,42 16,19,96 New PB
7 362 Mathilde Theisen SK Vidar 16,27,36 16,08,04 16,20,68 New SB
8 532 Frida Reiersølmoen Kristiansand Løpeklubb 16,49,37 16,49,37 16,35,97 New PB
9 143 Adele Norheim Henriksen IL Gular 16,51,43 16,39,00 16,49,07 New SB

10000 meter menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 214 Zerei Kbrom Mezngi IL Skjalg 27,41,44 27,41,44 28,15,64
2 516 Senay Amlesom Fissehatsion Ullensaker/Kisa IL 29,38,10 28,57,62 New PB
3 148 Bjørnar Sandnes Lillefosse IL Gular 28,11,29 29,03,01
4 371 Sjur Krystad Prestsæter SK Vidar 29,41,97
5 255 Petter Johansen Lillehammer IF 29,18,68 29,51,06
6 235 Eivind Øygard Jølster IL 28,46,40 29,51,29
7 158 Marius Øyre Vedvik IL Gular 28,42,15 29,53,99
8 161 Sondre Arne Hoff IL Gular 30,03,96
9 402 Mathias Flak Steinkjer FIK 29,25,48 29,25,48 30,12,78
10 165 Tore Akerlie IL Gular 31,14,31 30,29,33 New PB
11 109 Morten Gjendem Haugesund IL 30,02,68 30,02,68 30,31,95
12 111 Tedros Gebretensai Haile Haugesund IL 31,10,47 31,01,23 New PB
503 Awet Nftalem Kibrab Ullensaker/Kisa IL DNF
318 Frew Zenebe Brkineh Sandnes IL 30,26,60 29,44,17 DNF

10000 meter kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 417 Hanne Mjøen Maridal Strindheim IL 33,46,01 33,37,38 33,20,75 New PB
2 450 Maria Sagnes Wågan Tjalve IK 33,31,90 34,12,05
3 568 Mathilde Theisen SK Vidar 34,50,24 33,50,18 34,14,54 New SB
4 27 Kristin Waaktaar Opland Bratsberg IL 35,00,17 35,00,17 34,22,59 New PB
5 532 Frida Reiersølmoen Kristiansand Løpeklubb 34,43,35
6 46 Eli Anne Dvergsdal Fana IL 34,03,01mx 35,14,36
7 144 Amalie Joensen IL Gular 37,36,65 36,49,82 New PB
8 413 Laila Himle Stord IL 39,15,38 39,15,38 38,45,38 New PB
365 Runa Skrove Falch SK Vidar 33,44,50 DNF

800 meter menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 7 Ole Jakob Høsteland Solbu Ås IL 1,45,75 1,45,75 1,49,40
2 466 Tobias Grønstad Tjalve IK 1,45,67 1,45,67 1,50,50
3 512 Markus Einan Ullensaker/Kisa IL 1,52,68 1,47,34 1,51,21 New SB
4 155 John Petter Stevik IL Gular 1,51,65 1,51,35 1,51,29 New PB
5 528 Luca Thompson Viking T&IF 1,51,82 1,49,05 1,51,42 New SB
6 23 Kjetil Brenno Gagnås Børsa IL 1,50,40 1,49,71 1,51,63
7 396 Sondre Svarholt Stadsbygd IL 1,52,80 1,52,80 1,52,08 New PB
8 335 Sondre Rishøi Selsbakk IF 1,53,02 1,50,66 1,53,29

800 meter kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 433 Hedda Hynne Tjalve IK 2,02,63 1,58,10 2,04,72
2 304 Malin Hoelsveen Raufoss IL 2,04,09 2,03,28 2,05,22
3 338 Josefine Tomine Eriksen Sem IF 2,04,16 2,02,49 2,05,32
4 337 Amanda Marie Grefstad Frøynes Sem IF 2,04,50 2,03,92 2,05,68
5 363 Pernille Karlsen Antonsen SK Vidar 2,05,58 2,06,59
6 65 Anniken Årebrot FIK Orion 2,06,35 2,06,35 2,07,20
7 464 Solveig Cristina Hernandez Vråle Tjalve IK 2,08,37 2,06,51 2,07,88 New SB
8 377 Vilde Antonsen SK Vidar 2,10,71 2,08,25 New PB
9 448 Malin Ingeborg Nyfors Tjalve IK 2,04,73 2,04,73 2,09,67

400 meter menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 266 Andreas Grimerud Moelven IL 46,00 46,00 46,30
2 397 Bastian Elnan Aurstad Steinkjer FIK 47,04 46,79 46,55 New PB
3 293 Fredrik Gerhardsen Øvereng Overhalla IL 46,55 46,55 47,31
4 184 Leon Samuel Douglas Mjaaland IL I BUL 48,28 48,28 47,36 New PB
5 466 Tobias Grønstad Tjalve IK 48,18 47,96 New PB
6 194 Stephan Skogheim Kyeremeh IL I BUL 48,67 48,67 48,54 New PB
7 139 Sindre Strønstad-Løseth IL Gneist 48,79 48,79 49,37
249 Andreas Ofstad Kulseng Larvik T&IF 47,38 46,24 DNS

400 meter kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 6 Henriette Jæger Aremark IF 51,66 51,66 51,65 New PB
2 423 Astri Ayo Lakeri Ertzgaard Tjalve IK 53,09 52,74 53,15
3 208 Line Safaa Al-Saiddi IL Skjalg 53,22 53,22 53,57
4 444 Laura Tietje Johanna van der Veen Tjalve IK 55,98 55,98 55,70 New PB
5 98 Borghild Oline Holstad Hareid IL 57,61 57,61 55,81 New PB
6 325 Nora Haugen Sandnes IL 55,26 54,91 56,63
7 481 Camilla Dahl Kristiansen Tyrving IL 57,48 57,48 57,27 New PB
8 254 Mia Prøsch Johnsen Lillehammer IF 58,04 58,04 58,39

Lengde menn, topp 6

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 352 Ingar Bratseth-Kiplesund SK Vidar 8,21 8,21 +1,1 7,96
+1,7 +1,4 +1,3 +2,0 +1,1
7,78 7,66 7,85 7,77 7,96 x
2 469 Henrik Flåtnes Tønsberg FIK 7,78 7,98 +2,9 7,64
+0,8 +2,9 +1,7 +1,3
7,32 x x 7,64 7,60 7,45
3 458 Sander Aae Skotheim Tjalve IK 7,74 7,74 +1,2 7,43
+1,3 +0,5 +1,4 +2,5 +1,2
7,20 5,56 x 7,28 7,41 7,43
4 452 Marius Bull Hjeltnes Tjalve IK 7,57 7,57 +1,6 7,34
+0,8 +0,0 +2,9 +1,6
6,95 7,23 7,17 7,34 x
5 498 Simen Gimnes Tyrving IL 6,80 6,80 +1,4 6,98 New PB
+0,7 +1,4
x 6,73 6,98 x x x
6 132 Gjert Høie Sjursen IL Gneist 7,06 7,19 +1,8 6,89
+1,4 +0,6 +1,8 +1,7 +2,1 +1,2
6,25 6,41 6,89 6,54 6,76 6,85

Lengde kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 73 Ida Andrea Breigan Fredrikstad IF 6,29 6,29 +0,7 6,27
+1,0 +2,3 +0,7 +1,5 +1,9
6,11 6,09 6,27 6,06 x 6,20
2 136 Live Haugstad Hilton IL Gneist 6,23 6,23 +0,7 6,10
+2,1 +0,6 +0,5 +1,6 +1,2 +0,7
5,92 5,99 6,03 6,09 6,07 6,10
3 230 Thale Leirfall Bremset IL. Norna Salhus 6,25 6,25 +3,0 6,03
+3,0 -0,1 +1,2 +1,1
6,03 x 5,92 x 5,98 5,16
4 16 Iben Carnhed Bækkelagets SK 5,70 5,74 +1,2 5,94 New PB
+1,2 -0,3 +1,5 +1,2
5,91 5,64 5,56 x 5,94 x
5 299 Mia Guldteig Lien Ranheim IL 6,00 6,31 +1,3 5,94
+0,3 +1,2 +1,3 +2,6
x x 5,66 5,69 5,94 5,81
6 231 Thea Leirfall Bremset IL. Norna Salhus 5,79 5,88 +2,3 5,85
-0,3 +1,0 +1,3 +2,3
x 5,56 5,79 2,09 x 5,85

Kule menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 223 Marcus Thomsen IL. Norna Salhus 20,88 21,09 19,79
19,79 19,79 19,43 19,26 r
2 229 Sven Martin Skagestad IL. Norna Salhus 16,67 18,21 16,54
x 16,09 x 16,54 x 16,45
3 101 Henrik From Vesterlid Hattfjelldal IL 15,06 15,39 15,51 New PB
15,26 14,69 15,15 14,55 x 15,51
4 18 Marcin Tomasz Gasiorowski Begnadalen IL 14,79 16,00 15,08 New SB
14,40 15,08 14,19 14,34 14,81 x
5 87 Mathias Andreas Reksten Dale Gloppen FriIL 15,89 14,68
x 14,68 x x x x
6 408 Oscar Sebastian Sederholm Hoff Stjørdal FIK 13,65 14,45 14,04 New SB

110 meter hekk

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 458 Sander Aae Skotheim Tjalve IK 14,16 14,16 +1.4 13,97 New PB
2 133 Herman Ellingsen IL Gneist 14,31 14,31 +1.4 14,41
3 132 Gjert Høie Sjursen IL Gneist 14,71 14,71 +1.4 14,82
4 126 Anthony Ommundsen Johnsen Ik Grane Arendal Friidrett +1.4 14,87
5 45 Andreas Joseph Dixon Fana IL 15,49 15,49 +1.4 15,84

100 meter hekk

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 248 Andrea Rooth Lambertseter IF 13,17 13,11 -0.6 13,31
2 39 Lovise Skarbøvik Andresen Dimna IL 13,25 13,25 -0.6 13,43
3 353 Ingrid Pernille Rismark SK Vidar 13,58 13,58 -0.6 13,50 New PB
4 224 Martine Kolbeinshavn Hjørnevik IL. Norna Salhus 13,44 13,44 -0.6 13,64
5 347 Elea Jørstad Bock SK Vidar 13,58 13,58 -0.6 13,72
6 75 Marlen Elisabeth Johansson Aakre Fredrikstad IF 13,77 13,77 -0.6 13,73 New PB
7 326 Selma Ims Sandnes IL 13,67 13,67 -0.6 13,76
8 120 Malene Kollberg IF Hellas 14,16 14,16 -0.6 14,41

Høyde menn

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 458 Sander Aae Skotheim Tjalve IK 2,20 2,20 2,18
xo o o o xo xo xxo r
1,94 2,00 2,03 2,05 2,09 2,13 2,18 2,23
2 126 Anthony Ommundsen Johnsen Ik Grane Arendal Friidrett 2,08 2,08 2,03
o o o o o xo xxx
1,86 1,91 1,94 1,97 2,0 2,03 2,05
3 62 Tobias Heldal Fana IL 1,95 1,97 1,94
o o o xo o xxx
1,76 1,81 1,86 1,91 1,94 1,97
4 514 Michael Chen Reklev Ullensaker/Kisa IL 1,90 1,90 1,91 New PB
o o o xo xxx
1,76 1,81 1,86 1,91 1,94
5 282 Martin Hjertaker Os TF 1,94 1,94 1,91
o o xo xxo xxx
1,76 1,81 1,86 1,91 1,94
6 323 Lucas Grimstad Nilsen Sandnes IL 1,91 1,91 1,86
o xo o xxx
1,76 1,81 1,86 1,91
7 51 Mathias Myrmel Herdlevær Fana IL 1,90 1,90 1,81
xo xxx
1,81 1,86
12 Sondre Jahren Asker SK 2,02 2,02 DNS

Spyd menn, topp 6

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 182 Kasper Sagen IL I BUL 76,05 79,90 73,32
71,30 71,87 66,38 69,03 71,70 73,32
2 238 Daniel Thrana Kristiansands IF 78,80 78,80 72,03
59,41 72,03 71,34 67,20 x 62,43
3 3 Myron Weinberg AIL Ik Våg 72,92 74,83 71,24
x x 65,19 71,24 66,89 69,06
4 499 Sondre Alexander Høyland Tyrving IL 75,26 65,51
x 59,13 65,51 x x 59,11
5 458 Sander Aae Skotheim Tjalve IK 61,22 61,55 62,11 New PB
58,61 56,25 62,11 57,21 60,86 x
6 281 Elias Hovden Nilsen Ørsta IL 64,06 61,04
56,81 61,04 56,52 55,19 54,32 55,13

Spyd kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 462 Sigrid Borge Tjalve IK 66,50 66,50 57,79
55,81 57,79 x x x x
2 166 Arianne Duarte Morais IL I BUL 57,61 57,61 51,73
46,75 x 51,73 51,25 x
3 94 Emilie Ingerø Halden IL 51,76 54,85 48,34
44,42 46,01 x 46,52 x 48,34
4 386 Linea Steiro-Darén Sortland FIK 51,26 51,26 47,43
42,98 x x x 45,78 47,43
5 321 Inga Rabben Reimers Sandnes IL 47,40 47,40 46,67
43,72 43,84 43,14 46,66 x 46,67
6 406 Julie Heiervang Johnsen Stjørdal FIK 40,27 45,89 44,16 New SB

Diskos menn, topp 6

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 229 Sven Martin Skagestad IL. Norna Salhus 61,11 65,20 59,27
59,27 x x x x x
2 279 Steffen Melheim Olden IL 55,01 55,01 51,49
49,03 51,17 50,86 50,64 51,49 x
3 1 Fabian Weinberg AIL Ik Våg 48,31 55,65 51,06 New SB
51,06 x 46,24 48,27 x x
4 431 Erik Johannes Rosvold Tjalve IK 53,65 53,65 49,76
48,56 47,13 x 48,91 x 49,76
5 5 Håkon Hansesæter Aremark IF 51,63 51,63 49,26
x 48,50 46,75 49,26 46,89 46,99
6 9 Erlend Bergfjord Næss Ask Friidrett 50,10 50,10 48,22

Diskos kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 25 Lotta Flatum Brandbu IF 57,38 59,11 55,73
54,64 52,06 52,57 53,75 54,92 55,73
2 427 Elisabeth Thon Rosvold Tjalve IK 54,91 54,91 51,98
48,12 49,83 47,56 51,98 50,04 x
3 219 Helene Mariel Ramslien IL. Norna Salhus 47,13 47,13 48,05 New PB
41,96 42,55 45,77 x 45,19 48,05
4 59 Solveig Fredriksen Fana IL 49,72 52,43 46,07
42,07 x 46,07 x x 44,16
5 507 Hanna Emilie Hjeltnes Ullensaker/Kisa IL 46,56 46,56 43,73
x 39,95 43,73 40,69 42,11 x
6 307 Mette-Elise Ødegård Vaskinn Ringerike FIK 43,50 43,50 43,41
43,41 x 39,88 40,14 39,88 x
7 84 Else Lundestad Bakkelid Gloppen FriIL 48,14 42,47
42,47 42,05 x 40,71 40,16 x
8 290 Emelia Tveitå Otra IL 41,98 45,88 41,64
41,64 40,02 41,61 x 39,81 40,99

400 meter hekk kvinner

Plass: Startnr: Navn: Klubb: SB: PB: Resultat:
1 248 Andrea Rooth Lambertseter IF 57,19 56,58 56,38 New PB
2 205 Elisabeth Slettum IL Skjalg 57,78 55,77 57,62 New SB
3 77 Nora Kollerød Wold Fredrikstad IF 57,70 56,98 57,89
4 75 Marlen Elisabeth Johansson Aakre Fredrikstad IF 58,89 57,47 58,33 New SB
5 209 Marin Stray Gautadottir IL Skjalg 59,00 59,00 59,59
6 395 Mari Skraastad Stadsbygd IL 1,01,61 1,01,61 1,02,58
7 13 Susanne Tveit Amundsen Asker SK 1,01,64 1,01,64 1,02,79
8 142 Una Haukanes IL Gneist 1,02,32 1,02,32 1,05,40

Kvalifiseringskrav NM friidrett:

Hjemmeside NM friidrett

Mestvinnende utøvere i Friidretts NM

Menn

Utøver Klubber Gull Sølv Bronse Totalt Grener *
Knut Hjeltnes IL GularBergen FIK 20 3 1 24 Kulediskosspydkast
Geir Moen Moss IL 18 5 4 27 100 m200 m
Carl-Fredrik Bunæs IK Tjalve 18 1 2 21 100 m200 m400 m
Johan Christian Evandt Bergens TurnOslo Turn 17 1 0 18 Høyde uten tilløplengde uten tilløp
Oscar Guttormsen IF Ørnulf 16 7 10 33 100 m400 m110 m hekkhøydelengdetrestegstavkule
Kristen Fløgstad Kristiansand IFSøgne ILBUL 16 7 5 28 Lengdetresteg
Knut Kvalheim IK Tjalve 16 3 2 21 1500 m5000 m10000 m3000 m hinder10 km terrengløp
Audun Boysen IK TjalveTorodd IF 15 0 1 16 400 m800 m1500 m
Jim Svenøy Fræna FIKSK Vidar 14 4 0 18 1500 m3000 m hinder
Martin Stokken Selsbakk IFTIF Viking 14 3 0 17 5000 m10000 m3000 m hinder
Konrad Hauge Torodd IFIL NorrønaOslo Politi 13 3 4 20 110 m hekk400 m hekk
Johan Hellum IK Tjalve 13 2 9 24 SpydKulesleggediskos10-kamp
Bjørn Bang Andersen IL i BUL 12 10 1 23 Kule
Øistein Saksvik Ranheim IL 12 7 0 19 5000 m10000 m3 km terrengløp
Jan Gulbrandsen SK Vidar 12 6 0 18 110 m hekk400 m hekk10-kamp
Ernst Larsen Ranheim ILSK Wing 12 4 1 17 5000 m10000 m3000 m hinder3 km terrengløp
Sverre Strandli Sarpsborg ILBrandval ILTorshaug IFFroland IL 12 4 1 17 Kuleslegge
Karsten Warholm Dimna IL 12 2 0 14 400 m110 m hekk400 m hekklengde
Stein Haugen Vinstra IL, IL i BUL 11 8 6 25 kulediskosfemkamp[1][2][3]
Atle Douglas SK VidarBergen FIKBFG FanaIL GularIL Norna-Salhus 11 3 1 15 400 m800 m
Hjalmar Johannesen SK FreidigOslo Turn 11 3 0 14 400 m800 m
Trond Barthel Gjøvik FIK 11 3 0 14 Stav
Urige Buta Haugesund IL 11 1 1 13 10000 mhalvmaraton10 km terrengløp
Karl Johan Rasmussen Haugesund IL 11 0 1 12 10000 mhalvmaraton10 km terrengløp
Vladimir Vukicevic SK Vidar 11 0 11 110 mh
Arne Kvalheim IK Tjalve 10 5 2 17 800 m1500 m5000 m3 km terrengløp
Thor Helland IL i BUL 10 5 1 16 100 m200 m
Eivind Henriksen IK Tjalve 10 4 1 15 SleggeDiskos
Charles Hoff Torshaug IF 10 4 1 15 200 m400 mtrestegstav
Aham Okeke IL i BULIK Tjalve 10 3 6 19 100 m200 m
Gjøran Sørli IK TjalveEgersunds IK 10 3 2 15 Kulediskos
Arild Bredholt Rakkestad IF 10 2 2 14 10-kamp
Einar Sagli IK Tjalve 10 1 1 12 100 m200 mlengde

Kvinner

Utøver Klubber Gull Sølv Bronse Totalt Grener *
Jorun Nygaard IL i BUL 39 12 11 62 sprint100 m hekklengdemangekampkule
Grete Waitz SK Vidar 33 4 0 37 800 m1500 m3000 m, 4 km terrengløp, 10 km terrengløp
Berit Berthelsen Hakadal ILIL Tyrving 30 4 4 38 100 m200 m400 m100 m hekklengde
Ingrid Kristiansen BULIL SkjalgSK Freidig 24 15 3 42 1500 m3000 m5000 mhalvmaraton, 2/4/6/10 km terrengløp
Mona Evjen BULBodø og Omegn IF 21 3 1 25 100 m200 m400 m
Sølvi Olsen Meinseth IL GularLia ILSørlid FIKSK Vidar 20 6 0 26 100 m200 m400 m
Mette Bergmann SK VidarFredrikstad IF 18 2 3 23 Sleggediskos
Grete Etholm SK SnøggIK Tjalve 17 5 6 28 Diskoskulestøt
Hanne Haugland BULSK VidarMinervaHaugesund IL 16 3 3 22 Høydelengdetresteg
Hilde Fredriksen Grorud ILIK TjalveOslo IL 16 2 3 21 100 m hekk400 m hekklengde
Karoline Bjerkeli Grøvdal Isfjorden ILSK Vidar 15 0 0 15 3000 m hinder1500 m5000 m2 km terrengløp6 km terrengløp
Kirsti Jordet IL FollogutaneRøros IL og BUL 14 9 6 29 DiskosKuleSlengballHøydeHøyde utLengde utSpydTrekamp
Trine Hattestad MinervaSki IL 14 2 0 16 Spyd
Ezinne Okparaebo BUL 14 1 0 13 100 m
Grete Bjørdalsbakke Ørsta IL 12 3 5 20 Høydehøyde uten tilløplengde uten tilløp
Lene Espegren IK TjalveSK VidarLillesand IL 12 3 2 17 Lengdetresteg
Mari Bjone BULLillehammer IF 11 3 4 18 400 m400 m hekk
Anne Brit Skjæveland Sandnes ILMinerva 10 11 6 27 100 m hekklengde7-kamp
Reidun Buer BUL 10 4 0 14 100 m200 m
Susanne Wigene SK VidarHaugesund ILIL RunarIK Tjalve 10 3 1 14 1500 m5000 mhalvmaraton3000 m hinder2 km terrengløp6 km terrengløp
Cathrine Larsåsen BUL 10 1 0 11 stavsprang

Flere resultater

Alle resultater