Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater Norgesløpet 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Norgesløpet som arrangeres på Jessheim 30. september 2023.

Publisert 30. september 2023 i Løp/friidrett

Norgesløpet 2023

Dato

30. september

Sted

Jessheim Stadion – Viken

Distanser

5 km (Ida Eides Minneløp) | 10 km | Halvmaraton

Startlister

Resultater

5 km (Ida Eides minneløp)
10 km
Halvmaraton
Barneløpet

Halvmaraton menn, topp 30

1 Øyvind Moen FJELD Kjelsås IL / Sportsidioten.No M35-39 01:12:41 00:00
2 Sondre Fylling Sportsklubben Vidar M23-34 01:15:50 03:10
3 Kjell Vegard Opheim Gubbetrim M50-54 01:18:12 05:32
4 Daniel Norum Ask Son Triathlonklubb M23-34 01:19:38 06:59
5 Simen Øien Kolbotn M35-39 01:19:46 07:07
6 Andreas Gossner Romerike Ultraløperklubb M50-54 01:21:32 08:52
7 Morten Dahl Drøbak-Frogn IL / DFI Friidrett M50-54 01:21:58 09:19
8 Jon Semb Frogner IL M35-39 01:22:09 09:29
9 Kristian Eriksen Oslo M23-34 01:23:20 10:43
10 Jonas Croff Team Åbbår M35-39 01:23:47 11:09
11 Terje Olstad Beck Gjøvik Friidrettsklubb M35-39 01:23:59 11:20
12 Samuel Langeland Langeland Sport M23-34 01:24:07 11:29
13 Marius Myrstad Bærums Verk M45-49 01:24:35 11:57
14 Trygve Berge Oslo M40-44 01:24:37 11:59
14 Lars Peter Raknes Rasta M35-39 01:24:40 11:59
16 Kai Solem Rena M45-49 01:25:00 12:23
17 Håkon Grønsveen Olsrud Oslo M35-39 01:25:35 12:56
18 Bence Tilk OSI Triatlon M23-34 01:26:19 13:38
19 Ulf Roger Olsen Torp M55-59 01:26:20 13:44
20 Willy Hatlevoll Oslofjord triatlon M65-69 01:27:15 14:37
21 Erik Jansen Oslo M23-34 01:27:28 14:50
22 Jan Morten Rygg Frosta IL M40-44 01:27:53 15:15
23 Jørgen Sannes Jessheim M23-34 01:28:50 16:13
24 Odd Levi Paulsen Drag M35-39 01:29:02 16:25
25 Rafal Borychowski Råholt M23-34 01:29:22 16:46
26 Kjell Ingebret Nilsen Lørenskog M45-49 01:29:39 17:02
27 Knut Jensvold Grefsenperlen Ultraløpeklubb M45-49 01:29:45 17:08
27 Martin Markussen Kams M45-49 01:29:44 17:08
29 Christian Granberg Oslo M35-39 01:30:37 18:00
30 Magnus Østberg Grefsenveien Rulleskiklubb M23-34 01:31:00 18:25

Halvmaraton kvinner

1 Torhild Skagestad Otra IL K23-34 01:33:15 00:00
2 Siri Hesla Oslo K40-44 01:35:47 02:35
3 Kristine Tranøy Oslo K23-34 01:36:40 03:24
4 Tuva Nereng Deloitte BIL K23-34 01:40:11 07:00
4 Linn Vibekken Ullensaker/Kisa IL K40-44 01:40:19 07:00
6 Marte Ihrstad Hamar K45-49 01:40:15 07:05
7 Øien Hanne Hønefoss K50-54 01:42:43 09:30
8 Elisabeth Mannion Ullensaker/Kisa IL K45-49 01:44:12 11:01
9 Linn Therese Myhrvold Kapp K35-39 01:44:44 11:33
10 Kine Johanne Årdal Kjelsås IL K45-49 01:48:53 15:45
11 Vibeke Engerdalen Lunner K50-54 01:50:20 17:13
12 Ingeborg Staalnacke Oslo Politis IL K23-34 01:50:42 17:35
13 Elisabeth Falck-Ytter Oslo K35-39 01:52:44 19:36
14 Kristin Ødegård Rendalen Ridabu K35-39 01:55:54 22:49
15 Lise Susanne Dynna Brandbu IF K50-54 01:57:02 23:55
16 Veronica Bertheussen Ullensaker/Kisa IL K40-44 02:01:04 27:58:00
17 Jessica Roed Slependen K45-49 02:02:33 29:27:00
18 Celine Engen Trøgstad K20-22 02:03:09 30:05:00
19 Rifadije Peci Oslo K35-39 02:10:03 36:56:00
20 Tara Josdal Kolnes K20-22 02:13:05 40:01:00
21 Christine Marcussen Bamford1869/Bnbil K35-39 02:15:24 42:20:00
22 Vibeke Bergsletten Romerike Ultraløperklubb K45-49 02:18:42 45:39:00
23 Tanja Viken Nordkisa K23-34 02:21:30 48:30:00
24 Sonja Hegerstrøm Kongsberg K20-22 02:31:13 58:09:00
25 Karina Bjørk Hornslien Karina Bjørk Hornslien K35-39 02:31:45 58:44:00

10 km menn, topp 30

1 Senay Fissehatsion Ullensaker/Kisa IL / Ull/Kisa M23-34 28:25:00 00:00
2 Sondre Nordstad Moen Nærsnes Løpeklubb M23-34 28:31:00 00:06
3 Simen ØSTENSEN Fossum IF / Frogner Runners M35-39 30:40:00 02:15
4 Jacob Boutera Ullensaker/Kisa IL M23-34 30:41:00 02:16
5 Henrik Husdal Svorkmo N.O.I. / Löplabbet Ski M23-34 31:59:00 03:34
6 Sigurd Lund Røer Hoka M23-34 32:36:00 04:11
7 Jonas Lillejord Osterøy IL M23-34 32:43:00 04:18
8 Kristian Ulriksen Tromsø Løpeklubb M35-39 32:44:00 04:19
9 Mads Bigum Johansen Oslo M35-39 32:47:00 04:23
10 Jan Tore Tellefsen BFG Bergen Løpeklubb M40-44 33:06:00 04:42
11 Christoffer Callesen Frogner Runners M35-39 33:22:00 04:57
12 Geir Lervik Matningsdal Idrettslag M20-22 33:40:00 05:16
13 Peder Myhre Team Fleischer Finans M35-39 33:46:00 05:22
14 Tom-Rune Hønnås Stjørdal M23-34 33:48:00 05:24
15 Mattis Sjøli Lillehammer M23-34 33:57:00 05:33
16 Fredrik Sætran Sportsklubben Vidar M23-34 34:01:00 05:36
17 Ola Grindland Skanska Aktiv M23-34 34:01:00 05:37
18 Per Kristian Nielsen Oslo M23-34 34:07:00 05:43
19 Simon Kallhovd Kristiansand Løpeklubb M23-34 34:13:00 05:49
20 Ben Andre Schjerpen Trondheim M23-34 34:30:00 06:07
21 Stian Hauge Godstoget M23-34 34:32:00 06:09
22 Nikolai Ruen Oslo M23-34 34:39:00 06:17
23 Amund Nybakke Oppegård IL M16-17 34:46:00 06:22
24 Sondre Tragethon Geilo IL M23-34 34:49:00 06:26
25 Karl Ivar Helsvig Oslo M23-34 34:52:00 06:29
26 David Stefan Rieger OSI Friidrett M20-22 35:02:00 06:39
27 Didrik Bredesen Lillomarka Skiklubb M23-34 35:30:00 07:07
28 Olaus Oserud Bentzen Gjerdrum IL M20-22 35:33:00 07:10
29 Mads Huken Mathiesen Ullensaker Skiklubb M20-22 35:47:00 07:23
30 Ole Haavardsholm Oslo M23-34 35:48:00 07:24

10 km kvinner, topp 30

1 Sigrid Jervell Våg IK Tjalve K23-34 34:35:00 00:00
2 Angelica Karlsen Moss IL K23-34 35:02:00 00:28
3 Cecilie Høgset Røa Allianseidrettslag K23-34 36:40:00 02:08
4 Anne Johanne Lind Nydalens Skiklub / Anne Johanne Lind K35-39 37:17:00 02:45
5 Astrid Brathaug Sørset Tyrving IL K23-34 37:45:00 03:13
6 Guri Lillehaug Norconsult BIL K23-34 38:01:00 03:31
7 Lene Nylund Strandbygda IL K35-39 38:37:00 04:08
8 Andrea Andersen Oslostudentenes IK K20-22 39:33:00 05:06
9 Anna Liv Leikanger Aasen Sportsklubben Vidar K23-34 39:40:00 05:09
10 Marte Kjøren Lillehammer IF K23-34 39:56:00 05:28
11 Maren Thomasgaard Slattum K23-34 40:00:00 05:32
12 Astrid Skyrud Saucony K23-34 40:02:00 05:37
13 Stina Meinicke Jutul, IL / OSI K23-34 40:13:00 05:45
14 Linn Beate Petersen Onsrud Oslo K23-34 40:44:00 06:15
15 Linnea Marie Gjengedal Oslo K23-34 41:21:00 06:54
16 Silje Gilje Skaar Oslo K23-34 41:25:00 07:00
17 Ingrid Muri PwC BIL K23-34 41:34:00 07:06
18 Kathrine Vinknes Oslo K35-39 41:34:00 07:09
19 Camilla Rustadbakken Berg Norsk Tipping/ Hamar Skiklubb K45-49 41:42:00 07:16
20 Maren Lier Oslo K35-39 41:57:00 07:34
21 Linnea Espevik Oslo K23-34 42:03:00 07:38
22 Nora Funkqvist Haga SK Vidar K23-34 42:13:00 07:47
23 Thine Hestnes Oslo K23-34 42:33:00 08:08
24 Linn ter Kuile Oslo K23-34 42:51:00 08:25
25 Tonje Linga Nilsen Tonje Linga Nilsen K23-34 42:54:00 08:28
26 Julie S Flaagen Løpegruppa Jessheim K23-34 43:13:00 08:48
27 Andrea Furuseth Fornebu K23-34 43:26:00 09:00
28 Cathrine Andersen Skarnes K35-39 43:39:00 09:10
29 Julie Bergh Skogli Oslo K23-34 43:43:00 09:22
30 Ninni Joløkken Brodalen Oslo K23-34 43:45:00 09:24

5 km menn, topp 30

1 Magnus Tuv Myhre Brandbu IF / Brandbu Friidrett M23-34 13:42 00:00
2 Andreas Fjeld Halvorsen Ullensaker/Kisa IL M18-19 14:12 00:30
3 Kristian Bråthen Børve Ullensaker/Kisa IL M16-17 14:24 00:42
4 Trym Tønnesen Halden IL M23-34 14:29 00:47
5 Esten Hansen-Møllerud Hauen Ren-Eng FIK M20-22 14:33 00:51
6 Merih Solomon Ullensaker Kisa M23-34 14:48 01:06
7 Jørgen Baklid Konnerud IL M23-34 14:49 01:08
8 Tord Franke Ulset Selsbakk IF M20-22 14:55 01:13
9 Ulrik Arnesen Strindheim IL M23-34 14:57 01:16
10 Tobias Grønstad IK Tjalve M20-22 15:04 01:22
11 Nahom Tewelde Ullensaker/Kisa IL M16-17 15:07 01:25
12 Martin Kristiansen Sætre Idrætsforening Graabein M23-34 15:10 01:28
13 Mads Olsen Ringerike Friidrettsklubb M20-22 15:11 01:30
14 Tore Klungland Bøler IF / Bøler IF Friidrett M23-34 15:39 01:58
15 Elias Torjussen SK Vidar M16-17 15:44 02:03
16 Philip Storm Regbo Gulbrandsen Ullensaker/Kisa IL M16-17 15:46 02:06
16 Adrian Hoel Oslo Politiforening M23-34 15:47 02:06
18 Andreas Ullern Tonning Ull/Kisa M18-19 15:48 02:07
19 Erlend Berger Sportsklubben Vidar M23-34 15:50 02:09
20 Eirik Grande Oslo Idrettslag / Oslo Idrettslag Triatlon M18-19 15:51 02:10
20 Ulrik Auestad Tollefsen Åsen IL / Team AF Håndverk M20-22 15:52 02:10
22 Carl August Jensehaugen Oslo Idrettslag / Oslo Idrettslag Triatlon M18-19 15:55 02:13
23 Lukas Buncic Lørenskog Friidrettslag M16-17 15:56 02:15
23 Haakon Kamlesh Heltzer Sørstad Sturla IF M14-15 15:55 02:15
25 Janis Arsenikovs Ullensaker/Kisa IL M40-44 15:57 02:16
26 Gaute Kim Olberg Sportsklubben Vidar / Sk Vidar / Team Dæhlie M23-34 15:59 02:18
27 Axel Wold Møller Koll, IL M14-15 15:59 02:19
28 Fredrik Hesjedal-Tronstad Spydeberg IL M16-17 16:03 02:22
29 Håvard Solberg SKI M45-49 16:07 02:25
30 Per August Halle Haugen IL Runar / Runar IL M14-15 16:08 02:28

5 km kvinner, topp 30

1 Amalie Sæten Ullensaker/Kisa IL / Ullkisa K23-34 16:00 00:00
2 Eli Anne Dvergsdal Fana IL / Dynafit K23-34 16:41 00:42
3 Malin Edland IK Tjalve K23-34 16:51 00:51
4 Wilma Bekkemoen Torbiörnsson Ullensaker/Kisa IL K16-17 17:07 01:08
5 Othelie Stave-Wigene Haugesund Idrettslag k12 17:14 01:15
6 Ingrid Helene Nyhus Strindheim IL K23-34 17:14 01:16
7 Aurora Kanutte Brandt Sande Koll, IL K14-15 17:39 01:42
8 Ragnhild Gløersen Haga Nydalens Skiklub K23-34 17:47 01:49
9 Venus Abraham Teffera Sportsklubben Vidar K14-15 17:52 01:55
10 Malin Hoelsveen Raufoss Friidrett K18-19 18:00 02:01
11 Åsne Skram Trømborg Sportsklubben Vidar K23-34 18:09 02:13
12 Hannah Bjelland Gular, IL K23-34 18:23 02:26
13 Pernille Skitorp Nærsnes Løpeklubb K23-34 18:26 02:34
14 Ingrid Eliassen Eriksen twr Lundmarks//Bodø Bauta K23-34 18:33 02:38
15 Ella Gjoemle BERG Try, Idrettslaget / Antidoping Norge K40-44 18:57 03:02
16 Malin Høntorp Oppegård IL K16-17 19:01 03:05
17 Elinor Solberg Oslo Idrettslag / Oslo Idrettslag Triatlon K16-17 19:20 03:24
18 Klara Prøitz Sarpsborg IL K13 19:25 03:29
19 Oda Weberg Equinor BIL / Konnerud Il K23-34 19:23 03:31
20 Bente Lien Hæhre ROA K23-34 19:27 03:35
20 Hennie Solberg Oslo Idrettslag / Oslo Idrettslag Triatlon k12 19:29 03:35
22 Jori Mørkve Voss idrettslag K40-44 19:50 03:55
23 Torhild Dybwad Matheisen Sportsklubben Vidar / Vidar Sportsklubb K55-59 19:54 03:58
24 Åse Klinkenberg Jevnaker IF / Hytteplan Sport K40-44 19:54 04:01
25 Helen Baastad Fjerdingby K40-44 20:01 04:12
26 Hilde Eide Øystre Slidre IL K23-34 20:08 04:15
27 Hanna Blom Breivik Kongsberg IF K50-54 20:24 04:32
28 Ingunn Nilsen Hagen Løten Friidrett K23-34 20:29 04:38
29 Hermine Marie Opsahl Torgersen Ullensaker Kisa Friidrett K13 20:33 04:40
30 Sidsel Skjaeggestad Mohn Kongsberg IF K55-59 20:41 04:50

Livestream

Om løpet

Start og mål vil være på eller i nærheten av Jessheim friidrettsstadion.

Garderober med dusj vil være tilgjengelig for deltagerne.

Det vil være skiltet til parkering i nærområde.

Starttidspunkter

Kl. 12:00 5 km

Kl. 13:00 10 km

Kl. 13:05 Barneløp* (Ved stor deltagelse må noen av klassene starte fra kl 14:35 også)

Kl. 14:30 Halvmaraton

Det vil være en enkel drikkestasjon med vann og energidrikke, ved ca. 5 km i 10 km-løypa , samt ved målgang for begge distanser (5 km og 10 km). På halvmaraton vil det være drikkestasjon ca. halvveis på 10,5 km runden, samt ved runding stadion.

Det blir mulig å hente startnummer i Jessheim Is- og flerbrukshall:

  • fredag kveld 29. september kl 17:00 – 21:00
  • lørdag 30. september fra kl 10:00.

Hjemmeside

Løypekart

Halvmaraton

10 km

5 km

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater