Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Stoltzekleiven Opp 2023

Lignende saker

Startlister, inforamsjon og resultater fra Stoltzekleiven Opp - Stoltzen som arrangeres 29.-30. september 2023.

Publisert 30. september 2023 i Løp/friidrett

Stoltzekleiven Opp 2023

44. utgave av Stoltzen

Dato

29. – 30. september

Sted

Stoltzekleiven, Bergen – Vestland

Distanse

Motbakkeløp
900 meter – høydeforskjell: 315 meter

Startliste

(Første start kl 09.15 både fredag og lørdag)

De seedede løperne starter lørdag mellom kl 12.30 og 13.45

Resultater (live)

Menn, topp 100

1 Thorbjørn Ludvigsen Team Drevelin Menn 35-39 år 08:05 00:00
2 Joel Dyrhovden Samnanger IL Menn 18-34 år 08:20 00:15
3 Didrik Tønseth Byåsen Menn 18-34 år 08:45 00:40
4 Eivind Øygard Jølster IL Menn 18-34 år 08:52 00:47
5 Callum Smith Team Drevelin Menn 18-34 år 08:53 00:48
6 Håkon Raadal-Bjørlo Raadal-Klanen Menn 18-34 år 09:00 00:55
7 Jonas Hesthaug Menn 18-34 år 09:05 01:00
7 Vegard Jarvis Westergård Rølpehytta Menn 18-34 år 09:05 01:00
9 Halfdan E Færø Varegg IL Menn 18-34 år 09:08 01:03
10 Tor Naustdal Helgheim Equinor Bergen BIL Menn 18-34 år 09:09 01:04
11 Filip Eidsheim Sønnesyn Famil Menn 18-34 år 09:17 01:12
12 Håvard Klakegg Jølster IL Menn 18-34 år 09:18 01:13
13 Knud Kalsås Kristiansand Løpeklubb Menn 40-44 år 09:19 01:14
14 Andreas Fleten Nielsen Varegg IL Menn 18-34 år 09:20 01:15
15 Johan Berge Børsheim Voss IL Gutter 15-17 år 09:23 01:18
15 Daniel Instanes Varegg IL Menn 18-34 år 09:23 01:18
17 Kristian Solås Kpmg AS Menn 18-34 år 09:30 01:25
18 Andreas Fiskerstrand Lovstafetten Menn 18-34 år 09:31 01:26
19 Espen Roll Karlsen Team Jsl Shipping Menn 18-34 år 09:32 01:27
20 Fredrik Strand Halland Menn 18-34 år 09:37 01:32
21 Henrik Ingebrigtsen Sandnes IL Menn 18-34 år 09:38 01:33
22 Lorentz E. Linde Varegg IL Menn 35-39 år 09:39 01:34
23 Vegard Holsen Førde IL Menn 35-39 år 09:41 01:36
24 Carl Henrik Andersson Bjørgvin Løpeklubb Menn 18-34 år 09:43 01:38
24 Jonas Iversen Lilleskare Bergen Løpeklubb Gutter 15-17 år 09:43 01:38
26 Anders Johnny Kjærevik AJK Airlines Menn 35-39 år 09:46 01:41
27 Jens Dybvik Bergen Løpeklubb Menn 35-39 år 09:47 01:42
28 Karl Fremstad Rølpehytta Menn 18-34 år 09:50 01:45
28 Anders Veum EY Menn 18-34 år 09:50 01:45
30 Mark Purkis Varegg IL Menn 18-34 år 09:51 01:46
30 Even Veen Torkildsen Åsane Cykle Klubb Gutter 12-14 år 09:51 01:46
32 Olai Stensland Lillevold Rølpehytta Menn 18-34 år 09:52 01:47
33 Tristan Kahrs Guldbrandsen TIF Viking Gutter 15-17 år 09:54 01:49
33 Jonas Skjerven Mjøsdalen Menn 18-34 år 09:54 01:49
35 Helge Nesse Okea Menn 35-39 år 09:55 01:50
36 Oskar Magnus Eidsheim Menn 18-34 år 09:57 01:52
36 Eirik Finne Viking T & IF Menn 18-34 år 09:57 01:52
36 Sondre Tysseland Samnanger IL Menn 18-34 år 09:57 01:52
39 Yngve Kiserud Bergen Løpeklubb Menn 45-49 år 09:58 01:53
40 Ola Blikberg Herheim Vossevangen CK Gutter 15-17 år 10:00 01:55
40 Martin Karlsen Deloitte Menn 18-34 år 10:00 01:55
42 Fredrik Olsen Handelsbanken Menn 40-44 år 10:05 02:00
43 Bendik Grimsbø BDO AS Menn 18-34 år 10:08 02:03
43 Ørjan Nilsen Varegg IL Menn 45-49 år 10:08 02:03
45 Markus Galleberg Delfana Gutter 12-14 år 10:09 02:04
45 Helge Haugen Hordvik IL Menn 40-44 år 10:09 02:04
45 Bjørn Rusten Lundberg Varegg IL Menn 18-34 år 10:09 02:04
45 Espen Tviberg Torsvik Veidekke Menn 18-34 år 10:09 02:04
49 Aleksander Claussen Team Claussen/Il Jutul Menn 18-34 år 10:12 02:07
49 Skage Ringheim-Helgaset Voss IL Gutter 15-17 år 10:12 02:07
51 Eirik Grimstad Menn 18-34 år 10:14 02:09
51 Jerlow Jacobsen Menn 18-34 år 10:14 02:09
51 Ludvig Færø Linde Varegg IL Gutter 12-14 år 10:14 02:09
51 Tom-Erik Sund Bergen Løpeklubb Menn 35-39 år 10:14 02:09
51 Lars Øvrebø Jølster IL Menn 18-34 år 10:14 02:09
56 Rune Nesheim Varegg – Fjellgeitene Menn 35-39 år 10:15 02:10
57 Bjarne Andreas Bakke Fjellgeitene Menn 50-54 år 10:17 02:12
58 Magnus Aarrestad Noteam Menn 18-34 år 10:18 02:13
58 Björn Cederberg Raadal-Klanen Menn 18-34 år 10:18 02:13
60 Mikkel Birkeland Sonat Menn 18-34 år 10:19 02:14
61 Håvard Follesø Equinor Bergen BIL Menn 35-39 år 10:20 02:15
62 Henrik Lien Avinor Menn 18-34 år 10:24 02:19
62 Joakim Mohn Vidar Menn 18-34 år 10:24 02:19
62 Jon Meyer Tvinnereim Menn 45-49 år 10:24 02:19
65 Jørgen Greibesland Menn 18-34 år 10:25 02:20
65 Jonas Vågenes Nordhordland Sykkelklubb Menn 18-34 år 10:25 02:20
67 Ove Dalseid Stråleterapien Menn 45-49 år 10:26 02:21
67 Endre Espedal Entra ASA Menn 18-34 år 10:26 02:21
69 Arne Kalland-Olsen EY Menn 18-34 år 10:29 02:24
70 Stian Johannessen FM Gruppen Menn 18-34 år 10:30 02:25
70 Magne Lokøen Knudsen Okea Menn 35-39 år 10:30 02:25
72 Ole-Jacob Birkeli Nymark Sykkel Menn 35-39 år 10:32 02:27
72 Mikal Grønhaug Isaksen Advokatfirmaet Harris Menn 18-34 år 10:32 02:27
72 Endre Ottesen FK Bergen Nord Menn 18-34 år 10:32 02:27
75 Jørgen Wengaard Mowi Menn 18-34 år 10:33 02:28
76 Robert Sigvaldsen Noteam Menn 45-49 år 10:34 02:29
77 Sjur Nordøen Gaupåsgjengen Gutter 15-17 år 10:35 02:30
78 Ronny Børsheim Bergen Løpeklubb Menn 40-44 år 10:37 02:32
79 Geir Føleide Menn 40-44 år 10:38 02:33
79 Henrik Horsås Osterøy IL Menn 40-44 år 10:38 02:33
81 Gard Oma Handelsbanken Menn 40-44 år 10:39 02:34
81 Helge Simmenes Noteam Menn 40-44 år 10:39 02:34
81 Sondre Rygh Trodal Sparebanken Vest Menn 18-34 år 10:39 02:34
84 Jo Harald Færø Eikanger IL Menn 40-44 år 10:40 02:35
85 Asbjørn Nordrum Multiconsult Menn 18-34 år 10:41 02:36
86 Rasmus Njølstad Vonen Varegg IL Menn 18-34 år 10:42 02:37
87 Espen Andre Vadøy Nordhordland Fhs Menn 18-34 år 10:44 02:39
88 Jørgen M Austvik BIR (Reno IL) Menn 18-34 år 10:46 02:41
88 Morten Urdal Bakke Bemex Rekruttering Menn 18-34 år 10:46 02:41
88 Christian Raknes Mowi Menn 40-44 år 10:46 02:41
88 Anders Runningen Sparebanken Vest Menn 18-34 år 10:46 02:41
88 Stian André Tolleshaug Tide Buss Menn 35-39 år 10:46 02:41
93 Kristian Valevatn Assuranceforeningen Skuld Menn 40-44 år 10:48 02:43
94 Eirik Lieng Samnanger IL Menn 18-34 år 10:49 02:44
95 Sondre Fimreite Noteam Gutter 12-14 år 10:50 02:45
95 Tobias Fuglestrand Gloppen Menn 18-34 år 10:50 02:45
97 Lars-Erik Notevarp Bjørge Equinor Bergen BIL Menn 18-34 år 10:51 02:46
97 Didrik Helle Bruås Varegg IL Gutter 12-14 år 10:51 02:46
97 Lars Engeli Varegg – Fjellgeitene Menn 45-49 år 10:51 02:46
97 Svein Roar Kvamme Bunnpris Menn 18-34 år 10:51 02:46
97 Endre Berg Leiren Team Leiro Menn 18-34 år 10:51 02:46
97 Sandven Øyvind Multiconsult Menn 18-34 år 10:51 02:46

Kvinner, topp 100

1 Emma Julie Dyrhovden Framo BIL Kvinner 18-34 år 09:52 00:00
2 Karoline Holsen Kyte Førde IL Kvinner 18-34 år 10:06 00:14
3 Yvonne Berge Børsheim Voss IL Jenter 15-17 år 10:19 00:27
4 Ragne Wiklund Nydalens Sk Kvinner 18-34 år 10:42 00:50
5 Nora Markhus Stord IL Kvinner 18-34 år 10:50 00:58
6 Anita Iversen Lilleskare Bergen Løpeklubb Kvinner 45-49 år 10:52 01:00
7 Aurora Veen Torkildsen Åsane Cykle Klubb Jenter 12-14 år 11:03 01:11
8 Cathrine Horn Sommersten Kvinner 18-34 år 11:10 01:18
9 Maren Bjerkestrand Kvinner 18-34 år 11:31 01:39
10 Iga Kopiec Team Gemini Kvinner 18-34 år 11:49 01:57
11 Målfrid Hermansen BFG Bergen Kvinner 45-49 år 12:00 02:08
12 Laila Unneland Fri IL Kvinner 55-59 år 12:01 02:09
13 Elin Steinsbø Fylkesnes Bømlo Sykkelklubb Kvinner 45-49 år 12:05 02:13
14 Live Færø Linde Jenter 10-11 år 12:09 02:17
15 Vigdis Gaupholm Reigstad Asko Kvinner 50-54 år 12:20 02:28
15 Marianne Nesbø Ådland IL FRI Kvinner 50-54 år 12:20 02:28
17 Charlotte Watson Varegg IL Kvinner 18-34 år 12:21 02:29
18 Ingvild V. S. Stautland Borea Asset Management Kvinner 18-34 år 12:22 02:30
19 Liv Iren Hove Kvinner 18-34 år 12:25 02:33
20 Maria Klakegg Jølster IL Jenter 12-14 år 12:26 02:34
20 Silje Marie Midtun Kvinner 35-39 år 12:26 02:34
22 Susanne Ackre Telenor/Telesport Bergen Kvinner 18-34 år 12:28 02:36
22 Helene Morken Kvinner 18-34 år 12:28 02:36
24 Kristin Sønnesyn Sønnesyn Famil Kvinner 18-34 år 12:29 02:37
25 Ingvild Erdal Cowi Kvinner 18-34 år 12:30 02:38
26 Ine-Therese Binner Subsea7 Kvinner 35-39 år 12:31 02:39
27 Live Grønnevet Gular Jenter 15-17 år 12:32 02:40
28 Ronya Solberg Lydløs Kvinner 18-34 år 12:34 02:42
29 Lise Abildsten Rognsvåg BIR (Reno IL) Kvinner 18-34 år 12:37 02:45
30 Martine Stokke Kpmg AS Kvinner 18-34 år 12:38 02:46
31 Sieglová Eliška Raadal-Klanen Kvinner 18-34 år 12:39 02:47
32 Victoria Hanstveit Mjøsdalen Kvinner 18-34 år 12:41 02:49
33 Lea Austevoll Kvinner 18-34 år 12:42 02:50
34 Kristin Klokkeide Fjellgeitene Kvinner 35-39 år 12:43 02:51
35 Tonje Rusten Hauge Kvinner 18-34 år 12:46 02:54
36 Birte Haugland Kvinner 45-49 år 12:47 02:55
37 Elise Orten Arna VGS Kvinner 55-59 år 12:49 02:57
38 Rebekka Bjerk Telenor/Telesport Bergen Kvinner 18-34 år 12:57 03:05
39 Hedda Raadal Bjørlo Raadal-Klanen Kvinner 18-34 år 12:59 03:07
39 Janne Skare Lynghaug Skole Kvinner 40-44 år 12:59 03:07
41 Lena Benjaminsen Bøffelklubben Kvinner 18-34 år 13:02 03:10
41 Line Quamme Thomassen Cowi Kvinner 35-39 år 13:02 03:10
43 Tonja Johansen Schlumberger Kvinner 18-34 år 13:03 03:11
44 Lise-Lena Kvamme Rikstad Statens Vegvesen Kvinner 18-34 år 13:04 03:12
44 Kristina Stephensen Kvinner 18-34 år 13:04 03:12
46 Ingrid Sofie Volden ABB Kvinner 18-34 år 13:05 03:13
47 Audil Kvåle Statens Hus BIL Kvinner 50-54 år 13:06 03:14
48 Helene Solheim Eviny BIL Kvinner 18-34 år 13:07 03:15
49 Berit Kolltveit Vik Il Kvinner 45-49 år 13:08 03:16
50 Sarka D Søderstrøm Grieg Team Kvinner 45-49 år 13:09 03:17
51 Rose Marie Moss Kvinner 18-34 år 13:11 03:19
52 Ida Vabø Legehuset Varden Kvinner 35-39 år 13:12 03:20
52 Cecilie Veum UiB – Hf-Fak Kvinner 18-34 år 13:12 03:20
54 Hilde Fjellheim Varegg – Fjellgeitene Kvinner 50-54 år 13:15 03:23
54 Tiril Hausberg Fana IL Orientering Jenter 15-17 år 13:15 03:23
56 Emma Skjoldli Bulken IL Kvinner 18-34 år 13:16 03:24
57 Tonje Lien Sletten Equinor Bergen BIL Kvinner 35-39 år 13:17 03:25
58 Kamilla Lian Haugsdal Kvinner 35-39 år 13:20 03:28
58 Annette Kleppe Kvinner 40-44 år 13:20 03:28
58 Vesna Hirth Otterlei Team Hallai Kvinner 18-34 år 13:20 03:28
61 Anne Cecilie Lian Lie Helse Bergen Kvinner 18-34 år 13:22 03:30
62 Verena Ettlinger Mowi Kvinner 18-34 år 13:23 03:31
63 Jeanette Amundsen Melkesyre.No Kvinner 55-59 år 13:25 03:33
63 Ingrid Birkeli Kvinner 18-34 år 13:25 03:33
63 Kathrine Lavik Konkurransetilsynet Kvinner 35-39 år 13:25 03:33
66 Marita Neset Bergen Kommune BIL Kvinner 18-34 år 13:26 03:34
67 Mathilde Bregner Robertstad Mathopen IL Kvinner 18-34 år 13:27 03:35
68 Inger Elisabeth Grønningen Lerøy Seafood AS Kvinner 40-44 år 13:28 03:36
69 Sophie Dedekam Kryvi Handelsbanken Kvinner 50-54 år 13:29 03:37
69 Anne Kristi Lilletvedt Kvinner 45-49 år 13:29 03:37
69 Marte Kyte Stokka Førde IL Kvinner 18-34 år 13:29 03:37
69 Julia Vonheim Lerøy Seafood AS Kvinner 18-34 år 13:29 03:37
73 Marie Hove Tennefoss Lerøy Seafood AS Kvinner 18-34 år 13:30 03:38
74 Caroline Christie Varegg – Fjellgeitene Kvinner 45-49 år 13:32 03:40
74 Jenny Hognestad Eviny BIL Kvinner 18-34 år 13:32 03:40
74 Camilla Moe TV2 B.I.L. Kvinner 40-44 år 13:32 03:40
77 Liv Hege Furnes Hilt Viking T & IF Kvinner 55-59 år 13:33 03:41
77 Ingrid Husøy Onarheim Equinor Bergen BIL Kvinner 18-34 år 13:33 03:41
79 Camilla Sagstad ABB Kvinner 40-44 år 13:34 03:42
80 Grethe Jørgensen Kvinner 45-49 år 13:35 03:43
81 Juni Eldrup Frende Forsikring Kvinner 18-34 år 13:37 03:45
81 Maren Myklebust Johansen Klimaexperten Kvinner 18-34 år 13:37 03:45
83 Lønøy Margrethe Kvinner 18-34 år 13:38 03:46
84 Maria Bøe Svardal Helse Bergen Kvinner 18-34 år 13:40 03:48
84 Gyrid Øygard Jølster IL Kvinner 18-34 år 13:40 03:48
86 Silje Bråthen Kvinner 18-34 år 13:43 03:51
86 Kamilla Hope Kleppenes Wikborg Rein & Co Kvinner 18-34 år 13:43 03:51
88 Terese Andersen Kvinner 40-44 år 13:44 03:52
89 Vilde Helene Volden ABB Kvinner 18-34 år 13:45 03:53
90 Ranveig Brekke Odda Il Kvinner 18-34 år 13:46 03:54
90 Laila Heimtun Sea-Cargo Kvinner 45-49 år 13:46 03:54
90 Christiane Trösse Varegg IL Kvinner 40-44 år 13:46 03:54
93 Ylva Magnussen Sædalen IL Jenter 12-14 år 13:47 03:55
93 Ingebjørg Markhus Fusa Sokneråd Kvinner 18-34 år 13:47 03:55
93 Mari Møen Bedriftsidrettslaget Tidende Kvinner 40-44 år 13:47 03:55
96 Kerstin Kalsås Kristiansand Løpeklubb Kvinner 40-44 år 13:49 03:57
97 Amalie Skjerdal Langøen AdO Arena Kvinner 18-34 år 13:50 03:58
98 Teresa Melvær Løp Sammen Askøy Kvinner 50-54 år 13:53 04:01
99 Elizaveta Ershova Oseanoklima-Hi Kvinner 35-39 år 13:54 04:02
99 Ida Hanne Hagen Ådnamarka Skule Kvinner 18-34 år 13:54 04:02
99 Sina Tenold TV2 B.I.L. Kvinner 18-34 år 13:54 04:02
99 Julie Alver Tønsaker UiB – Hf-Fak Kvinner 45-49 år 13:54 04:02

Livestream: BT sender direkte fra løpet (krever abonnement)

Om Stoltzekleiven Opp

Mellom start og mål er det ca. 800 trinn (med tretrappetrinnene), en høydeforskjell på 315,5 meter og nydelig utsikt over Bergen sentrum. En telling av trappetrinnene foretatt i 2003 av Snorre Sebastian Slettemark ga 801 trappetrinn:

Antallet varierer med hvor mange usikre trappetrinn du tar med. I Snorre Sebastian Slettemark sin telling ble det 801 trinn med de usikre, men dette varierer etter hvor mangen usikre trinn man tar med. Noen av trappetrinnene var så usikre at det ble valgt å ikke ta dem med.

Historie Stoltzekleiven Opp

Varegguttene har til alle tider målt krefter i trappetrinnene i «Stoltzen». Den første tiden var starten på Mulebanen, og løperne halset seg opp trappene, ble klokket inn da de kom opp til pilen og vinket det de orket til tidtakergjengen hjemme i Mulen. «Stoltzen» var stedet du fikk vist om du hadde virkelig god kondis, og mange av toppidrettsutøverne måtte innse at det gikk bra på banen eller løpsarenaen, men i «Stoltzen» hadde de ikke en sjanse.

Ved Fjellveiens 100-års jubileum, arrangerte Varegg i 1979 et løp opp, og dette løpet er blitt en tradisjon. Første gang var det 50 løpere med, men i 2002 var tallet økt til 2368 påmeldte, og 2060 av de fullførte. I starten bukter Stoltzekleiven seg oppover i lette, slakke svinger mellom de store furuene. Du kan ikke se hva som kommer lenger oppe, og mange har latt seg lure. Så det gjelder å finne den rette rytmen.

I 1986 var det mange i Varegg som ville kutte ut løpet. Det var for mye arbeid for å få deltagere, men det var også en del som ville fortsette, og de bestemte seg for å invitere NRK med Norge rundt. Da ble plutselig Stoltzen kjent for hele Norge, og aldri før hadde så mange tilskuere funnet veien til Stoltzen, som akkurat i 1986. Siden har dette utviklet seg til et kjempearrangement, og blitt en god inntektskilde, og et varemerke for Varegg.

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Tidligere vinner Stoltzekleiven Opp

2022 Joel Dyrhovden 08.23 2022 Emma Julie Dyrhovden 10.18
2021 Thorbjørn Ludvigsen 08.30 2021 Karoline Holsen Kyte 09.44
2019 Stian Øvergaard Aarvik 07.46 2019 Karoline Holsen Kyte 10.13
2018 Thorbjørn Ludvigsen 08.02 2018 Eli Anne Dvergsdal 10.34
2017 Stian Øvergaard Aarvik 08.04 2017 Karoline Holsen Kyte 09.44
2016 Thorbjørn Ludvigsen 07.54 2016 May Britt Buer 10.31
2015 Thorbjørn Ludvigsen 07.58 2015 Eli Anne Dvergsdal 09.53
2014 Stian Angermund 08.15 2014 Karoline Bjerkeli Grøvdal 09.41
2013 Thorbjørn Ludvigsen 08.06 2013 Kristin Størmer Steira 09.35
2012 Thorbjørn Ludvigsen 08.25 2012 Kristin Størmer Steira 10.07
2011 Thorbjørn Ludvigsen 08.22 2011 May Britt Buer 10.06
2010 Thorbjørn Ludvigsen 08.22 2010 Mari Fasting 10.29
2009 Joel Dyrhovden 08.44 2009 Kristin Størmer Steira 10.06
2008 Jon Tvedt 08.23 2008 Synne Visnes 10.54
2007 Jon Tvedt 08.19 2007 Helene Pemmer 11.14
2006 Jon Tvedt 08.25 2006 Anita Håkenstad Evertsen 09.56
2005 Øystein Sylta 08.49 2005 Anita Håkenstad Evertsen 10.53
2004 Jon Tvedt 08.45 2004 Elin Steinsbø Fylkesnes 11.42
2003 Raphael Poirèe 08.48 2003 Anne Haaland Simonsen 11.13
2003* Jon Tvedt 08.31 2003* Zsuzsa Fey 11.24
2002 Geir S Skaten 09.29 2002 Anne Haaland Simonsen 11.42
2001 Eyvind Kartveit 08.55 2001 Anne M. Heienberg 11.08
2000 Knut Aalien 09.08 2000 Anne M. Heienberg 11.43
1999 Jon Tvedt 08.26 1999 Anne M. Heienberg 11.40
1998 Jon Tvedt 08.23 1998 Anne M. Heienberg 11.19
1997 Remi Hereide 08.29 1997 Stine Larsen 10.55
1996 Nils Engevik 08.39 1996 Stine Larsen 10.42
1995 Jon Tvedt 08.13 1995 Maiken Sørum 11.07
1994 Nils Engevik 08.41 1994 Liv Astrid Losnegaard 11.31
1993 Eiliv Gjesdal 08.33 1993 Liv Astrid Losnegaard 11.07
1992 Eiliv Gjesdal 08.59 1992 Hege M. Eidem 11.44
1991 Eiliv Gjesdal 08.40 1991 Liv Astrid Losnegaard 11.05
1990 Brynjulf Vonen 08.59 1990 Liv Astrid Losnegaard 11.07
1989 Truls Nygaard 09.11 1989 Liv Astrid Losnegaard 11.22
1988 Bjørn Hølleland 08.44 1988 Rannveig Solli 12.08
1987 Eiliv Gjesdal 09.18 1987 Ingrid Storedale 12.57
1986 Yngve Nymark 09.10 1986 Hilde Nymark 12.28
1985 Bjørn Hølleland 09.02 1985 Anne-Kristine Halse 12.17
1984 Bjørn Hølleland 08.52 1984 Hege Jansen 13.22
1983 Bjørn Hølleland 09.01 1983 Ingrid Storedale 13.35
1982 Bjørn Hølleland 08.49 1982 Ingrid Storedale 13.10
1981 Pål Corneliussen 09.17 1981 Ingrid Storedale 13.45
1980 Bjørn Hølleland 09.10 1980 Ingrid Storedale 12.49
1979 Atle Fosse 09.34 1979 Inger L. Kristiansen 13.50

Flere resultater

Alle resultater