Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Boston Marathon | Champions League,| Alle resultater

Norske vinnermuligheter under lørdagens Golden Tracks-utdeling

Lignende saker

To nordmenn er nominert til pris under utdelingen av European Athletics sine Golden Tracks-priser i Vilnius lørdag kveld. Se gallaen direkte fra kl 19.30.

Publisert 21. oktober 2023 i Løp/friidrett

Det europeiske friidrettsforbundet, European Athletics, arrangere sin sesongavslutnings-galla i Vilnius på lørdag.

Håvard Bentdal Ingvaldsen er en av tre utøvere som kjemper om prisen «Rising Star». Henriette Jæger og Markus Rooth forsvant da listen ble kuttet fra 10 til 3 utøvere i hvert kjønn. Les mer om prisen her.

Vinner menn: Mattia Furlani

Vinner kvinner: Angelina Topic

Jakob Ingebrigtsen er blant tre utøvere som kan vinne prisen «Athlete of the year». Karsten Warholm var også nominert, men kom ikke videre da listen ble redusert fra 10 til 3 utøvere. Les mer om prisen her.

Vinner menn: Jakob Ingebrigtsen

Vinner kvinner: Femke Bol

Se prisutdelingen direkte på Youtube fra kl 19.30 lørdag kveld:

Tidligere vinnere Golden Tracks

Rising Star

Athlete of the Year

Year Men Women Ref.
1993 United Kingdom Linford Christie United Kingdom Sally Gunnell [8][9]
1994 United Kingdom Colin Jackson Russia Irina Privalova [8][9]
1995 United Kingdom Jonathan Edwards (1/2) Republic of Ireland Sonia O’Sullivan [8][9]
1996 Czech Republic Jan Železný (1/2) Russia Svetlana Masterkova [8][9]
1997 Denmark Wilson Kipketer Germany Astrid Kumbernuss [8][9]
1998 United Kingdom Jonathan Edwards (2/2) France Christine Arron [8][9]
1999 Czech Republic Tomáš Dvořák Romania Gabriela Szabo [8][9]
2000 Czech Republic Jan Železný (2/2) Norway Trine Hattestad [8][9]
2001 Switzerland André Bucher Austria Stephanie Graf [8][9]
2002 United Kingdom Dwain Chambers Turkey Süreyya Ayhan [8][9]
2003 Sweden Christian Olsson (1/2) Sweden Carolina Klüft (1/2) [8][9]
2004 Sweden Christian Olsson (2/2) United Kingdom Kelly Holmes [8][9]
2005 Lithuania Virgilijus Alekna Russia Yelena Isinbayeva (1/2) [8][9]
2006 Portugal Francis Obikwelu Sweden Carolina Klüft (2/2) [8][9]
2007 Finland Tero Pitkämäki Croatia Blanka Vlašić (1/2) [8][9]
2008 Norway Andreas Thorkildsen Russia Yelena Isinbayeva (2/2) [8][9]
2009 United Kingdom Phillips Idowu Spain Marta Domínguez [10]
2010 France Christophe Lemaitre Croatia Blanka Vlašić (2/2) [8][9]
2011 United Kingdom Mo Farah (1/3) Russia Mariya Savinova [11]
2012 United Kingdom Mo Farah (2/3) United Kingdom Jessica Ennis [8][9]
2013 Ukraine Bohdan Bondarenko Czech Republic Zuzana Hejnová [12]
2014 France Renaud Lavillenie Netherlands Dafne Schippers (1/2) [13]
2015 United Kingdom Greg Rutherford Netherlands Dafne Schippers (2/2) [14]
2016 United Kingdom Mo Farah (3/3) Spain Ruth Beitia [15]
2017 Germany Johannes Vetter Greece Katerina Stefanidi [16]
2018 France Kevin Mayer United Kingdom Dina Asher-Smith [17]
2019 Norway Karsten Warholm (1/2) Russia Mariya Lasitskene [18]
2020 not awarded[note 1]
2021 Norway Karsten Warholm (2/2) Netherlands Sifan Hassan [19]
2022 Sweden Armand Duplantis
Norway Jakob Ingebrigtsen
Netherlands Femke Bol [20]

 

Alle resultater