Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Uttak nordisk mesterskap friidrett i København

Lignende saker

Norge sender følgende tropp til nordisk mesterskap i friidrett i København 27. og 28. mai.

Publisert 24. mai 2023 i Løp/friidrett

Nordisk mesterskap, København, Danmark 27. og 28. mai:

Resultater og startlister for alle øvelser finner du her.

Uttak

Menn:
100 meter:
Jacob Vaula, IL Gular
Per Tinius Fremstad-Waldron, IL i BUL
200 meter:
Andreas Bakketun, IL Gular
Jonas Berggård Skåden, Sandnes IL
400 meter:
Håvard Bentdal Ingvaldsen, Moelven IL
Andreas Grimerud, Moelven IL
Fredrik Gullachsen, IL Norna-Salhus
Andreas Haara Bakketun, IL Gular
800 meter:
Ole Jakob Høsteland Solbu, Ås IL
1500 meter:
Even Brøndbo Dahl, FIK Orion
Esten Hauen Møllerud Hauen, FIK Ren-Eng
Moa Abounnachat Bollerød, Sem IF – forfall 23. mai
Ferdinand Kvan Edman, IK Tjalve
5000 meter:
Mathias Flak, Steinkjer FIK
Kristoffer Sagli, Aure IL
3000 meter hinder:
Vebjørn Hovdejord, Snøgg Friidrett
Jesper Lundin, BUL Tromsø
110 meter hekk:
Vladimir Vukicevic, SK Vidar
Herman Ellingsen, IL Gneist
400 meter hekk:
Andreas Dixon, Fana IL
Lengde:
Henrik Flåtnes, Tønsberg FIK
Marius Bull Hjeltnes, IK Tjalve
Stav:
Andreas Gjesdal, Fana IL
Tresteg:
Sondre Vie Ytrearne, Fana IL
Diskos:
Sven Martin Skagestad, IL Norna-Salhus
Spyd:
Myron Weinberg, IK Våg

4×100 meter stafett og 4×400 meter stafett tas ut senere.

Kvinner:
100 meter:
Helene Rønningen, IL Tyrving
Vilde Humstad Aasmo, IK Tjalve
Marte Pettersen, Trondheim Friidrett
Maren Bakke Amundsen, Moelven IL
200 meter:
Christine Bjelland Jensen, IL Norna-Salhus
Maren Bakke Amundsen, Moelven IL
Helene Rønningen, IL Tyrving
Marte Pettersen, Trondheim Friidrett
400 meter:
Henriette Jæger, Aremark IF
Kaitesi Ertzgaard, IK Tjalve
Lakeri Ertzgaard, IK Tjalve
800 meter:
Malin Ingeborg Nyfors, IK Tjalve
Amanda Grefstad Frøynes, Sem IF
Solveig Hernandez Vråle, IK Tjalve
1500 meter:
Sara Busic, IL Skjalg
Grethe Tyldum, Steinkjer FIK
Malin Edland, IK Tjalve
5000 meter:
Sigrid Jervell Våg, IK Tjalve
Ine Bakken, SK Vidar
Hanne Mjøen Maridal, Strindheim Friidrett
Kristine Dommersnes, Haugesund IL
3000 meter hinder:
Sara Svarstad, SK Vidar
100 meter hekk:
Andrea Rooth, Lambertseter IF
Martine Hjørnevik, IL Norna-Salhus
Ingrid Pernille Rismark, SK Vidar
Josefina Biernacki, IL i BUL
400 meter hekk:
Marlen Aakre, Fredrikstad IF
Nora Wold, Fredrikstad IF
Andrea Rooth, Lambertseter IF
Elisabeth Slettum, IL Skjalg
Lengde:
Thale Leirfall Bremset, IL Norna-Salhus
Mia Guldteig Lien, Ranheim IL
Live Haugstad Hilton, Gneist IL
Tresteg:
Rachel Ombeni, IL Norna-Salhus
Stav:
Kitty Augusta Friele Faye, Fana IL
Diskos:
Lotta Flatum, Brandbu IF
Spyd:
Sigrid Borge, IK Tjalve – forfall 22. mai

4×100 meter stafett og 4×400 meter stafett tas ut senere.

Kilde: Norges Friidrettsforbund

Uttak nordisk mesterskap Uttak nordisk mesterskap
Alle resultater