Sport på TV | Fotball EM | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Uttak til Nordisk mesterskap i Malmø

Lignende saker

Norges Friidrettsforbund har tatt ut følgende utøvere til Nordisk mesterskap i Malmö 18. og 19. mai. Dette er vår samleside for aktive uttak i regi av NFIF.

Publisert 8. mai 2024 i Løp/friidrett

Program og resultater fra mesterskapet

Kvinner pr 17. mai:
Vilde Aasmo, IK Tjalve, 100 meter.
Helene Rønningen, IL Tyrving, 100 meter – forfall 14. mai.
Ingvild Meinseth, Sørild FIK, 100 meter.
Henriette Jæger, Aremark IF, 200 meter.
Maren Bakke Amundsen, IK Tjalve, 200 meter.
Christine Bjelland Jensen, Norna-Salhus IL, 200 meter – forfall 14. mai.
Marte Pettersen, IK Tjalve, 200 meter.
Laura van der Veen, IK Tjalve, 400 meter.
Lakeri Ertzgaard, IK Tjalve, 400 meter.
Linn Oppegaard, Moss IL, 400 meter.
Hedda Hynne, IK Tjalve 800 meter – forfall 16. mai.
Solveig Hernandez Vråle, IK Tjalve, 800 meter.
Pernille Karlsen Antonsen, Norna-Salhus IL, 800 meter.
Amanda Grefstad Frøynes, Sem IF, 800 meter.
Malin Nyfors, IK Tjalve, 800 meter.
Selma Løchen Engdahl, FIK Orion, 1500 meter.
Ina Halle Haugen, IL Runar, 1500 meter.
Ingeborg Østgård, IK Tjalve, 1500 meter.
Kristine Lande Dommersnes, Haugesund IL, 1500 meter og 5000 meter.
Live Solheimdal, Steinkjer FIK, 5000 meter.
Hanne Mjøen Maridal, Strindheim IL, 5000 meter.
Mari Roligheten Ruud, IL i BUL, 5000 meter.
Malin Edland, IK Tjalve, 5000 meter.
Kristin Waaktaar Opland, Bratsberg IL, 5000 meter.
Lovise Skarbøvik Andresen, Dimna IL, 100 meter hekk.
Martine Hjørnevik, Norna-Salhus IL, 100 meter hekk.
Ingrid Pernille Rismark, SK Vidar, 100 meter hekk.
Amalie Iuel, IK Tjalve, 400 meter hekk.
Marlen Aakre, Fredrikstad IF, 400 meter hekk.
Nora Wold, Fredrikstad IF, 400 meter hekk – forfall 14. mai.
Thea Charlotte Knutsen, Varegg IL, 3000 meter hinder.
Synne Marie Engebretsen, Varegg IL, 3000 meter hinder.
Sara Aarsvoll Svarstad, Sandnes IL, 3000 meter hinder – forfall 14. mai.
Andrea Modin Engesæth, IL i BUL, 3000 meter hinder.
Thale Leirfall Bremset, Norna-Salhus IL, lengde.
Iben Carnhed, Bækkelaget SK, lengde.
Mathilde Klokseth, IK Tjalve, tresteg.
Elise Søvik, IK Tjalve, tresteg.
Kitty Friele Faye, Fana IL, stav.
Birgitte Kjuus, Ullensaker/Kisa IL, stav.
Lotta Flatum, Brandbu IF, diskos – forfall 14. mai.
Sigrid Borge, IK Tjalve, spyd.
Marie Therese Obst, IK Tjalve, spyd.

Menn pr 17. mai:
Jacob Vaula, IL Gular, 100 meter – forfall 16. mai.
Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø Turn og IF, 100 meter – forfall 17. mai.
Edem Agbo, IL i BUL, 100 meter.
Mathias Hove Johansen, IL Skjalg, 200 meter.
Even Meinseth, Sørild FIK, 200 meter.
Patrick Kwizera Bifuko, Trondheim Friidrett, 200 meter.
Jonas Berggård Skåden, Sandnes IL, 200 meter.
Kenny Tijani-Ajayi, IK Tjalve, 200 meter.
Andreas Grimerud, Moelven IL, 400 meter.
Andreas Kulseng, Tjalve, 400 meter.
Fredrik Gullachsen, Norna-Salhus IL, 400 meter.
Leon Samuel Douglas Mjåland, IL i BUL.
Kjetil Brenno Gagnås, Børsa IL, 800 meter.
Esten Hansen Møllerud-Hauen, FIK Ren-Eng, 1500 meter.
Even Brøndbo Dahl, FIK Orion, 1500 meter – forfall 15. mai.
Sigurd Tveit, Kristiansands IF, 1500 meter.
Ferdinand Kvan Edman, IK Tjalve, 1500 meter.
Sjur Prestsæther, SK Vidar, 5000 meter – forfall 16. mai.
Vegard Warnes, Svorkmo N.O.I, 5000 meter
Vebjørn Hovdejord, Snøgg Friidrett, 5000 meter og 3000 meter hinder.
Vladimir Vukicevic, SK Vidar, 110 meter hekk.
Andreas Haara Bakketun, IL Gular, 400 meter hekk.
Jesper Lundin, BUL Tromsø Friidrett, 3000 meter hinder – forfall 15. mai.
Didrik Røssum Jensen, Nittedal IL, 3000 meter hinder.
Erlend Bolstad Raa, Fana IL, høyde.
Philip Kubon, Fana IL, stav.
Andreas Gjesdal, Fana IL, stav.
Henrik Flåtnes, Tønsberg FIK, lengde.
Marius Bull Hjeltnes, IK Tjalve, lengde.
Marcus Thomsen, Norna-Salhus IL, kule.
Henrik Vesterlid, Hattfjelldal IL, kule.
Ola Stunes Isene, IF Sturla, diskos.
Anders Vik, Norna-Salhus IL, diskos – forfall 15. mai.
Thomas Mardal, Gloppen FIL, slegge.
Kasper Sagen, IL i BUL, spyd.

Endelig uttak av stafettlag etter konkurransen 18. mai.

Alle resultater