Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

VM friidrett innendørs 2024 program og resultater

Lignende saker

Program, startlister og resultater VM friidrett innendørs som arrangeres i Glasgow 1. til 3. mars 2024.

Publisert 3. mars 2024 i Løp/friidrett

VM friidrett innendørs 2024

Dato

1. – 3. mars

Sted

Emirates Arena, Glasgow – Skottland

På TV

NRK: NRK2 fredag 20:00-23:00. Lørdag på NRK2 fra 20:00-22:00 og på NRK1 fra 21:55-23:00. Søndag på NRK1 fra 20:15-21:00 og fra 21:10-23:00, lenke til sendingen i NRK TV.
Når NRK ikke sender kan du se stream på eurovisionsport.com.
SVT: SVT1 sender fra 11:00 på fredag. SVT2 sender fra 11:00 lørdag og søndag.
DR: DR2 sender fra 11:00 alle tre dager.

Friidrett på TV

Norges tropp

Påmeldingslister

Startlister og resultater

Liveresultater fra pågående øvelser

Medaljestatistikk

Norske medaljer

Sølv:
Sander Skotheim, sjukamp
Karsten Warholm, 400 meter

Utvalgte øvelser:

Narve Gilje Nordås, 5. plass 1500 meter

Tidsskjema

(Tidspunkt i GMT som er 1 time etter norsk tid)

Tidsskjema for norske utøvere

Fredag 1. mars:
11:36
 400 meter kvinner forsøk – heat 3/4, Henriette Jæger.

11:52 400 meter menn forsøk, Karsten Warholm – heat 1/4.

21:19 1500 meter menn forsøk – heat 2/4.
Narve Gilje Nordås.

21:58 400 meter kvinner semifinale – heat 2/2.
Henriette Jæger.

22:18 400 meter menn semifinale – heat 2/2.
Karsten Warholm.

Lørdag 2. mars:
12:00 60 meter menn syvkamp – heat 1/2.
Sander Aae Skotheim og Markus Rooth.

13:02 60 meter kvinner forsøk – heat 7/7.
Helene Rønningen.
De tre beste fra hvert av heatene pluss tre tider går videre til semifinale.
Det blir en knalltøff oppgave for Helene Rønningen og vi tror hun må under sin personlige rekord på 7.29 for å være med i kampen om avansement.

13:15 Lengde menn syvkamp.
Sander Aae Skotheim og Markus Rooth.

14:35 Kule menn syvkamp.
Sander Aae Skotheim og Markus Rooth.

20:30 Høyde menn syvkamp.
Sander Aae Skotheim og Markus Rooth. Hopphøyder: 1.83 + 3 cm.

20:45 60 meter kvinner semifinale.
Helene Rønningen.


22:10 400 meter menn finale.
Karsten Warholm.
Karsten Warholm har fått bane fem i finalen og har belgiske Alexander Doom som vant den første semifinalen med personlig rekord 45.69 i banen utenfor.

Søndag 3. mars:
11:05 60 meter hekk menn syvkamp.
Sander Aae Skotheim og Markus Rooth.

12:15 Stav menn syvkamp. Sander Aae Skotheim og Markus Rooth. Hopphøyder: 4.30 + 10 cm.

21:45 1000 meter menn syvkamp.
Sander Aae Skotheim og Markus Rooth.

22:30 
1500 meter menn finale.
Narve Gilje Nordås.
Nordås leverte et taktisk meget bra løp og så også sterk ut i forsøket. Hele 14 løpere stiller i finalen da to utøvere som ikke var kvalifisert har blitt satt inn grunnet at de ble hindret i sine forsøksheat. Det blir da tettere og jevnere enn i forsøket, men forhåpentligvis kan Nordås løse løpet på lingnende måte som han gjorde på fredag.

Hjemmeside

Norske innendørsrekorder i friidrett

Menn per 1.1.23

60 m 6.55 Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL Gent, BEL 24.2.08
200 m 20.51 Geir Moen, Moss IL Liévin, FRA 19.2.95
400 m 45.05 Karsten Warholm, Dimna IL Glasgow, GBR 2.3.19
800 m 1:46.28 Vebjørn Rodal, Oppdal FIK Birmingham, GBR 23.2.97
1000 m 2:20.96 Thomas Roth, Ullensaker/Kisa IL Hvam 17.2.18
1500 m 3:30.60 Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL Liévin, FRA 17.2.22
1 mile (1609 m) 3:56.99 Filip Ingebrigtsen, Sandnes IL New York, USA 8.2.20
3000 m 7:45.54 Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL Praha, CZE 7.3.15
5000 m 13:52.6h Arne Kvalheim, IK Tjalve Berlin, GER 16.2.74
60 m h 7.69 Vladimir Vukicevic, SK Vidar Göteborg, SWE 1.3.13
Høyde 2.36 Steinar Hoen, IK Tjalve Balingen, GER 12.2.94
Høyde u.t. 1.82 Sturle Kalstad, IL Gular Oslo 13.3.83
Stav 5.83 Pål Hagen Lillefosse, Fana IL Uppsala, SWE 13.2.22
Lengde 7.87 Henrik Flåtnes, Tønsberg FIK Karlsruhe, GER 28.1.22
Lengde u.t. 3.71 Arne Tvervaag, Ringerike FIK Noresund 11.11.68
Tresteg 16.96 Sigurd Njerve, IL Norna-Saøhus Borlänge, SWE 18.2.96
Kule 21.09 Marcus Thomsen, IK Tjalve Växjö, SWE 1.2.21
5000 m gang 18:49.10 Erling Andersen, Søfteland TIL Budapest, HUN 6.3.88
7-kamp 5.965p Sander Aae Skotheim, IK Tjalve

(7.10-7.40-13.63-2.09 – 8.29-4.70-2:38.91)

Rud 23.1.22
4×200 m 1:24.59 Landslag

(Karsten Warholm, Jonathan Quarcoo, Even Meinseth, Jaysuma Saidy Ndure)

Växjö, SWE 13.2.16
1:26.91 IL Gular

(Andreas Haara Bakketun, Filip Bøe, Even Meinseth, Sondre Gjesdal)

Ulsteinvik 6.2.22
4×400 m Ingen notering
4×800 m Ingen notering

Bestenoteringer:

100 m 10.19 Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL Florø 15.2.14
300 m 33.08 Karsten Warholm, Dimna IL Ulsteinvik 25.1.19
600 m 1:15.86 Vebjørn Rodal, Oppdal FIK Stange 24.1.98
110 m h 13.95 Gaute Melby Gundersen, Minerva Friidrett Tammerfors, FIN 4.2.98
300 m h 34.26 Karsten Warholm, Dimna IL Tammerfors, FIN 10.2.18
2000 m hinder 5:34.2h Sverre Sørnes, IL Gular Göteborg, SWE 5.2.72
Diskos 61.07 Sven Martin Skagestad, IL Norna-Salhus Tammerfors, FIN 11.2.17
Vektkast 24.46 Thomas Mardal, Gloppen FIL Fayetteville, USA 11.3.21
5-kamp 4089p Gudmund Olsen, Sigdal FIK

(7.8y-7.18-16.43-2.00-2:45.9)

Princeton, USA 5.3.82

Kvinner per 1.1.23

60 m 7.10 Ezinne Okparaebo, IL i BUL Praha, CZE 8.3.15
200 m 23.39 Elisabeth Slettum, IL Skjalg Rud 29.1.22
400 m 52.25 Amalie Hammild Iuel, IK Tjalve Rud 1.2.20
800 m 2:00.92 Hedda Hynne, IK Tjalve Liévin, FRA 9.2.21
1000 m 2:43.62 Lisbeth Pedersen, SK Vidar Chemnitz, GER 7.2.03
1500 m 4:08.65 Ingvill Måkestad Bovim, IL Gular Srockholm, SWE 22.2.11
1 mile (1609 m) 4:28.49 Ingvill Måkestad Bovim, IL Gular Birmingham, GBR 20.2.10
3000 m 8:44.68 Karoline Bjerkeli, Grøvdal, IK Tjalve Rud 10.2.19
5000 m 16:00.99 Andrea Modin Engesæth, IL Runar Boston, USA 4.12.21
60 m h 7.83 Christina Vukicevic, Ski IL Paris, FRA 4.3.11
Høyde 2.00 Hanne Haugland, Minerva Friidrett Spala, POL 17.2.95
Høyde u.t. 1.53 Stine Kufaas, IL i BUL Stange 28.2.09
Stav 4.51 Lene Retzius, IL i BUL Sandnes 10.8.19
Lengde 6.51 Berit Tøien Berthelsen, IL Tyrving Praha, CZE 12.3.67
Lengde u.t. 3.03 Oda Utsi Onstad, IL Norna-Salhus Rud 2.2.20
Tresteg 13.65 Oda Utsi Onstad, IL Norna-Salhus Haugesund 2.2.19
Kule 17.25 Katarina Sederholm, Stjørdal FIK Stange 7.2.98
3000 m gang 11:59.3 Kjersti Tysse Plätzer, IL Norna-Salhus Lievin, FRA 1.2.04
5-kamp 4471p Henriette Jæger, Aremark IF

(8.39-1.76-12,44-6.02-2:10.60)

Rud 21.2.21
4×200 m 1:35.60 Landslag

(Ezinne Okparaebo, Astrid Mangen Cederkvist, Emily Rose Norum, Tonje Fjellet Kristiansen)

Växjö, SWE 13.2.16
1:37.96 Sandnes IL

(Astrid Mangen Cederkvist, Agathe Holtan Wathne, Liv Storhaug, Vilde Aasmo)

Rud 4.2.18
4×400 m Ingen notering
4×800 m Ingen notering

Bestenoteringer:

100 m 11.42 Ezinne Okparaebo, IL i BUL Florø 21.2.09
300 m 38.04 Line Kloster, SL Vidar Metz, FRA 10.2.19
600 m 1:28.27 Josefine Tomine Eriksen, Sem IF Albuquerque, USA 12.2.22
100 m h 13.50 Isabelle Pedersen, IL Norna-Salhus Florø 16.2.13
300 m h 40.09 Stine Tomb, SK Vidar Tammerfors, FIN 5.2.11
Vetktkast 9,08 kg 21.10 Helene Sofie Ingvaldsen, IL Norna-Salhus Fyaetteville, USA 26.1.18
Spyd 64.36 Trine Solberg Hattestad, IF Minerva Luleå, SWE 25.2.86

Flere resultater

Veteran VM Innendørs Veteran VM Innendørs Veteran VM Innendørs Veteran VM Innendørs Veteran VM Innendørs

Alle resultater