Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Program og resultater VM Mountain Running 2023 Innsbruck

Lignende saker

Informasjon, startlister og resultater fra VM Mountain Running 2023 som arrangeres i Innsbruck og Stubai i Østerrike 6.-10. juni 2023.

Publisert 8. juni 2023 i Løp/friidrett

VM Mountain Running 2023

VM fjelløp / VM ultratrail / VM Vertikal

Dato

6. – 10. juni

Sted

Innsbruck – Østerrike

Invitasjon

Norges tropp

Program

Detaljert program

Startlister alle klasser og løp

Liveresultater

GPS-tracking

Resultater alle løp

Onsdag 7. juni

Vertikal menn (7,1 km – 1020 høydemeter) , topp 10:

Vertikal kvinner (7,1 km – 1020 høydemeter), topp 10:

Torsdag 8. juni

Short trail (45 km) menn, topp 10

Short trail (45 km) kvinner, topp 10

Fredag 9. juni

Long trail (84,5 km) menn, topp 10

Long trail (84,5 km) kvinner, topp 10

Lørdag 10. juni

Mountain Classic menn, topp 10

Mountain Classic kvinner, topp 10

Mesterskapets hjemmeside

Livestream

Løypekart

Vertikal (7,1 km – 1020 høydemeter)
Trail kort (44,9 km)
Trail lang (84,5 km)
Klassisk Opp/ned (7,5 km)

Værvarsel

Høydepunkter

Vertikal menn:

https://youtu.be/bSk7eqL4tc0

Vertikal kvinner

https://youtu.be/qQi1HqWKOc4

Short trail

https://youtu.be/hdZWxNqZp04

Mountain Classic – Menn elite

https://youtu.be/LZCeIJ5ie-w

Mesterskapets hjemmeside

Norges tropp VM Mountain Running

Motbakke kvinner – onsdag 7. juni:
Ida Waldal, Hommelvik IL.
Karoline Holsen Kyte, Førde IL.
Nora Markhus, Stord IL.

Motbakke herrer – onsdag 7. juni:
Johan Bugge, Eidsvåg IL.
Halfdan Emil Færø, Varegg Fleridrett.
Joel Dyrhovden, Samnanger IL.
Harald Kårbø, Stord IL.

45 km kvinner – torsdag 8. juni:
Sylvia Nordskar, SK Vidar.
Eli Anne Dvergsdal, Fana IL.
Ida Amelie Robsahm, SK Vidar.

45 km herrer – torsdag 8. juni:
Stian Hovind Angermund, Varegg Fleridrett.
Anders Johnny Kjærevik, BFG Bergen Løpeklubb.
Sebastian Krogvig, Romsdal Randoneklubb.
Jonas Hesthaug, Eidsdal IL.

Longtrail menn (80 km) – fredag 9. juni:
Aasmund Kjøllmoen Steien, FIK Ren Eng.
Erland Eldrup, Bodø Bauta løpeklukbb.
Tobias Dahl Fenre, Siljan IL.
Didrik Grytbak Hermansen, Romerike Ultraløperklubb.

Longtrail kvinner (80 km) – fredag 9. juni:
Sara-Rebekka Færø Linde, Varegg Fleridrett.
Elisabeth Borgersen, Torpo IL.
Therese Dahl Årvik, Oslo Politiets IL.
Mari Klakegg Fenre, Siljan IL.

Classic up/down kvinner U20 – lørdag 10. juni:
Ida Waldal, Hommelvik IL.

Classic up/down kvinner – lørdag 10. juni:
Karoline Holsen Kyte, Førde IL.
Nora Markhus, Stord IL.
Eli Anne Dvergsdal, Fana IL

Up/down herrer – lørdag 10. juni:
Johan Bugge, Eidsvåg IL.
Halfdan Emil Færø, Varegg Fleridrett.
Joel Dyrhovden, Samnanger IL.
Harald Kårbø, Stord IL.

Flere resultater

Alle resultater