Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater Tiomila 2024

Lignende saker

Startlister, livestream og resultater fra Tiomila som arrangeres 4. - 5. mai 2024.

Publisert 5. mai 2024 i Orientering

Tiomila 2024

76. utgave

Dato

4. – 5. mai

Sted

Kvarnängens idrottsplats, Nynäshamn – Sverige

Orenteringsstafett

Start ungdom lørdag kl 14.30
Start kvinner lørdag kl 17.30 – Jaktstart etter 3. etappe (start kl 23.30)
Start menn lørdag kl 21.30 – Jaktstart etter 2. etappe (start kl 07.00 søndag)

Detaljert tidsskjema

Livestream

Startliste

Lagoppstilling

Liveresultater

Herrkavlen, topp 30

Damkavlen, topp 16

Ungdomskavlen, topp 10

Hjemmeside

Om Tiomila

Tiomila «10Mila» er en orienteringsstafett som arrangeres årlig i månedsskiftet april-mai i Sverige. Herrestafetten heter går over ti etapper med start lørdag kveld og målgang søndag morgen. En av etappene i Tiomila er den Långa natten. Damestafetten går i dagslys på lørdag og har fem etapper.

Sammen med Jukola-stafetten i Finland er Tiomila den mest kjente orienteringsstafetten for klubblag.

Tidligere vinnere

År Sted Ungdom Damer Herrer
1945 Uppsala – Enebyberg Sveriges flagg SoIK Hellas
1946 Gripsholms slott – Älvsjöbadet Sveriges flagg IF Goterna
1947 Uppsala – Helenelund Sveriges flagg IF Matteuspojkarna
1948 Nynäs Gård – Mälarhöjden Sveriges flagg Skogsuvarnas IK
1949 Norrtälje – Hägernäs Sveriges flagg Turebergs IF
1950 Sala – Läby Vad Sveriges flagg OK Fyrismalm
1951 Trosa – Södertälje Sveriges flagg IFK Lidingö
1952 Tyresö – Tullinge Sveriges flagg SoIK Hellas
1953 Malmköping – Bränninge Sveriges flagg Arboga OK
1954 Enebyberg – Gamla Uppsala Finlands flagg Helsingin Suunnistajat
1955 Tveta – Saltskog Sveriges flagg Arboga OK
1956 Barkaby – Knivsta Sveriges flagg IF Thor
1957 Rådmansö – Åkersberga Sveriges flagg IFK Hedemora
1958 Flen – Nyköping Sveriges flagg Nyköpings OK
1959 Rimbo – Länna Bruk Sveriges flagg Stockholms OK
1960 Eskilstuna – Mariefred Sveriges flagg IFK Hedemora
1961 Edsviken – Norrtälje Sveriges flagg Södertälje IF
1962 Konkurransen avlyst på grunn av gulsott-smitte
1963 Sjösa – Trosa Sveriges flagg Rotebro IS
1964 Mölnbo – Malma Hed Sveriges flagg Stora Tuna IK
1965 Hälleforsnäs – Strängnäs Sveriges flagg OK Malmia
1966 Östra Kolmården Sveriges flagg Tierps IF
1967 Riala Sveriges flagg Kristinehamns OK
1968 Tullinge Sveriges flagg Järfälla OK
1969 Åkers Styckebruk Sveriges flagg IK Hakarpspojkarna
1970 Järna Sveriges flagg IK Hakarpspojkarna
1971 Bogesund Sveriges flagg IK Fyris
1972 Västerhaninge Sveriges flagg Järfälla OK
1973 Skeppsta Sveriges flagg Ludvika OK
1974 Sorunda Sveriges flagg IK Hakarpspojkarna
1975 Kårsta Sveriges flagg Hagaby GoIF
1976 Riala Sveriges flagg Hagaby GoIF
1977 Tyresta By Sveriges flagg Gävle OK Sveriges flagg OK Ravinen
1978 Fiskeså Sveriges flagg IK Jarl Sveriges flagg Gustavsbergs IF
1979 Enhörna Sveriges flagg OK Ravinen Sveriges flagg OK Ravinen
1980 Ösmo Sveriges flagg OK Ravinen Sveriges flagg Gustavsbergs IF
1981 Kungsängen Sveriges flagg OK Ravinen Sveriges flagg OK Ravinen
1982 Eskilstuna Sveriges flagg Stora Tuna IK Finlands flagg Liedon Parma
1983 Skeppsta Norges flagg Romerikslaget Finlands flagg Kalevan Rasti
1984 Uppsala Sveriges flagg Stora Tuna IK Sveriges flagg Tullinge SK
1985 Dunker Norges flagg NTHI Sveriges flagg Almby IK
1986 Tullinge Norges flagg NTHI Sveriges flagg IFK Södertälje
1987 Gimo Norges flagg NTHI Sveriges flagg OK Pan-Önos
1988 Långdunker Sveriges flagg Tullinge SK Sveriges flagg Malmby IF
1989 Bogesund Sveriges flagg IFK Södertälje Sveriges flagg OK Tyr
1990 Norrtälje Finlands flagg Tampereen Pyrintö Sveriges flagg OK Tyr
1991 Ånhammar Finlands flagg Tampereen Pyrintö Finlands flagg Angelniemen Ankkuri
1992 Sorunda Norges flagg NTHI Sveriges flagg IFK Södertälje
1993 Österbybruk Sveriges flagg Tullinge SK Sveriges flagg IFK Södertälje
1994 Hälleforsnäs Finlands flagg Hämeenlinnan Suunnistajat Finlands flagg Turun Suunnistajat
1995 Riala Norges flagg Fredrikstad SK Sveriges flagg Sundsvalls OK Sveriges flagg IK Hakarpspojkarna
1996 Salinge Gård Finlands flagg Tampereen Pyrintö Sveriges flagg Sundsvalls OK Sveriges flagg IFK Södertälje
1997 Eskilstuna Sveriges flagg Kristinehamns OK Norges flagg Bækkelagets SK Norges flagg Bækkelagets SK
1998 Rudan Sveriges flagg Järfälla OK Norges flagg Bækkelagets SK Norges flagg Halden SK
1999 Enköping Sveriges flagg IK Hakarpspojkarna Finlands flagg Pargas IF Norges flagg Halden SK
2000 Solbacka Sveriges flagg Gustavsberg/Järla Sveriges flagg Domnarvets GoIF Norges flagg Halden SK
2001 Strängnäs Sveriges flagg OK Denseln Finlands flagg Kalevan Rasti Norges flagg Bækkelagets SK
2002 Surahammar Sveriges flagg Alfta-Ösa OK Norges flagg Halden SK Norges flagg Halden SK
2003 Kungsör Sveriges flagg OK Tisaren Finlands flagg Turun Suunnistajat Norges flagg Halden SK
2004 Kolmården Sveriges flagg Järla Orientering Sveriges flagg Ulricehamns OK Norges flagg Halden SK
2005 Kungsängen Sveriges flagg Halmstad/Löftan Sveriges flagg Domnarvets GoIF Sveriges flagg Södertälje-Nykvarn
2006 Hallsberg Sveriges flagg Stora Tuna IK Norges flagg Nydalens SK Norges flagg Halden SK
2007 Eskilstuna Sveriges flagg Stora Tuna IK Sveriges flagg SoIK Hellas Norges flagg Halden SK
2008 Rosersberg Finlands flagg Turun Suunnistajat Sveriges flagg Stora Tuna OK Norges flagg Kristiansand OK
2009 Perstorp Sveriges flagg Södertälje-Nykvarn Norges flagg Halden SK Norges flagg Kristiansand OK
2010 Finspång Norges flagg Raumar Sveriges flagg IFK Lidingö Finlands flagg Kalevan Rasti
2011 Tullinge Sveriges flagg Södertälje-Nykvarn Finlands flagg Tampereen Pyrintö Finlands flagg Kalevan Rasti
2012 Kvarn Finlands flagg Ounasvaaran Hiihtoseura Norges flagg Halden SK Norges flagg Halden SK
2013 Gällöfsta Finlands flagg Helsingin Suunnistajat Sveriges flagg Domnarvets GoIF Finlands flagg Kalevan Rasti
2014 Eksjö Finlands flagg MS Parma Danmarks flagg OK Pan Århus Finlands flagg Kalevan Rasti
2015 Skepptuna Norges flagg Nydalens SK Sveriges flagg Domnarvets GoIF Sveriges flagg IFK Göteborg
2016 Falun Sveriges flagg Stora Tuna OK Danmarks flagg OK Pan Århus Sveriges flagg Södertälje-Nykvarn
2017 Göteborg-Partille Sveriges flagg IK Hakarpspojkarna Sveriges flagg Stora Tuna OK Sveriges flagg IFK Göteborg
2018 Nynäshamn Finlands flagg Espoon Suunta Sveriges flagg Järla Orientering Sveriges flagg IFK Göteborg
2019 Glimåkra Sveriges flagg Karlskrona SOK Finlands flagg Tampereen Pyrintö Sveriges flagg IFK Göteborg
2020 Konkurransen avlyst på grunn av covid-19-pandemien
2021 Konkurransen avlyst på grunn av covid-19-pandemien
2022 Ånnaboda Sveriges flagg Göteborg-Majorna OK Norges flagg Nydalens SK Sveriges flagg OK Linné
2023 Skellefteå IFK Göteborg IFK Göteborg NTNUI

Flere resultater

Alle resultater