Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

3 Zinnen Ski Marathon 2024 program og resultater

Lignende saker

Startlister og resultater fra 3 Zinnen Ski Marathon lørdag 13. januar 2024.

Publisert 13. januar 2024 i Langrenn

3 Zinnen Ski Marathon 2023

Tidligere Pustertaler Ski Marathon

47. utgave

Dato

Lørdag 13. januar

Sted

Toblach – Italia

Distanse

62 km klassisk

Start kvinner kl 09.05
Start menn kl 09.00

På TV

Rennet sendes på Ski Classics Play. Lenke til sendingen (krever abonnement)

Langrenn på TV

Pressekonferanse før rennet

Startlister

Liveresultater

GPS-tracking

Resultater

Menn, topp 72

Kvinner, topp 35

Løypekart

Værvarsel

Terminliste og resultater alle renn i Ski Classics

Arrangørens hjemmesider

Om rennet

Ski Classics Season XV returns after the Christmas and New Year’s break with event 5, the 3 Zinnen Ski Marathon, in Italy.

On Saturday, January 13, the 3 Zinnen Ski Marathon ignites 2024 and takes center stage as the fifth event of Season XV.

Following the resounding success of the previous season and earning a prestigious top 3 spot at the coveted ‘Event of the Season’ award, the 62km long-distance race once again secures its place within the Ski Classics Pro Tour.

Self-titled the longest and hardest ski race amidst the stunning Drei Zinnen Dolomites (Three Peaks in the Dolomites), the event promises a very challenging course combined with breathtaking scenery.

Expect thrilling battles on the tracks and some splendid drama as the Pro Team athletes fight for glory in mid-January.

Tidligere resultater

Pustertaler Ski Marathon 2023

Pustertaler Ski Marathon 2022

Menn

Nr. Utøver Klubb Tid
1 Sverige Max Novak Team Ramudden 2:37:11,4
2 Sverige Oskar Kardin Team Ragde Charge + 0:00,1
3 Norge Stian Hoelgaard Team Curira + 0:00,3
4 Norge Kasper Stadaas Team Ragde Charge + 0:00,9
5 Norge Andreas Nygaard Team Ragde Charge + 0:01,0
6 Norge Morten Eide Pedersen Team Eksjöhus + 0:01,4
7 Norge Johan Hoel Team Ragde Charge + 0:01,9
8 Norge Tord Asle Gjerdalen Team XPND Fuel + 0:03,2
9 Sverige Marcus Johansson Lager 157 Ski Team + 0:03,6
10 Russland Aleksandr Grebenko Russian Winter Team + 0:03,8

Kvinner

Nr. Utøver Klubb Tid
1 Sverige Britta Johansson Norgren Lager 157 Ski Team 2:57:39,4
2 Sverige Ida Dahl Team Ramudden + 0:06,7
3 Norge Astrid Øyre Slind Team Koteng Eidissen + 0:13,1
4 Norge Emilie Fleten Team XPND Fuel + 2:52,1
5 Sverige Lina Korsgren Team Ramudden + 5:16,3
6 Sverige Evelina Settlin Team Engcon + 8:18,3
7 Sverige Sofie Elebro Team Næringsbanken 8:18,7
8 Norge Laila Kveli Team Engcon + 8:38,7
9 Norge Anikken Gjerde Alnes Team Ragde Charge + 8:40,5
10 Sverige Ida Palmberg Team Ramudden + 8:40,9
Alle resultater