Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater 4 days of Dunkerque 2024

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater for 4 days of Dunkerque som arrangeres fra 16. til 21. mai 2023.

Publisert 14. mai 2024 i Resultater

4 days of Dunkerque 2024

Etapperitt over seks etapper (2.Pro)

68. utgave

Dato

15. – 19. mai

Kart

På TV

Sykkel på TV

Startliste

Hjemmeside

Resultater

14.  mai, etappe 1: Dunkerque-Le Touquet

Liveoppdateringer

15. mai, etappe 2: Wimereux-Abbeville

Liveoppdateringer


16. mai, etappe 3: Saint-Laurent-Blangy-Bouchain

Liveoppdateringer


17. mai, etappe 4: Mazingarbe-Pont-à-Marcq

Liveoppdateringer


18. mai, etappe 5: Arques-Cassel

Liveoppdateringer


19. mai, etappe 6: Loon-Plage-Dunkerque

Liveoppdateringer


Om 4 days of Dunkerque

The Four Days of Dunkirk (FrenchQuatre Jours de Dunkerque) is road bicycle race around the Nord-Pas de Calais region of northern France. Despite the name of the race, since the addition of an individual time trial in 1963, the race has been held over a 5 or 6 day period for most of its history. Since 2005, the race has been organised as a 2.HC event on the UCI Europe Tour. The race became part of the UCI ProSeries in 2020. Belgian cyclist Philippe Gilbert won the most recent edition of the race.

Tidligere vinnere av 4 days of Dunkerque

Resultater 2023:

Year Country Rider Team
1955  France Louis Déprez Ryssel–Wolber
1956  Belgium Jean Adriaensens Mercier–BP–Hutchinson
1957  Belgium Joseph Planckaert Peugeot–Dunlop
1958  France Jacques Anquetil Helyett–Hutchinson
1959  France Jacques Anquetil Helyett–Fynsec
1960  Belgium Joseph Planckaert Wiel’s–Flandria
1961  Netherlands Ab Geldermans Saint-Raphaël–R. Geminiani
1962  France Joseph Groussard Pelforth–Sauvage–Lejeune
1963  Belgium Joseph Planckaert Faema–Flandria
1964  Belgium Gilbert Desmet Wiel’s–Groene Leeuw
1965  Belgium Gustaaf De Smet Wiel’s–Groene Leeuw
1966  Belgium Theo Mertens Peugeot–BP–Michelin
1967  France Lucien Aimar Bic
1968  France Jean Jourden Frimatic–Wolber–De Gribaldy
1969  France Alain Vasseur Bic
1970  Belgium Willy Van Neste Mann–Grundig
1971  Belgium Roger De Vlaeminck Flandria–Mars
1972  France Yves Hézard Sonolor–Lejeune
1973  Belgium Freddy Maertens Flandria–Carpenter–Shimano
1974  Belgium Walter Godefroot Carpenter–Confortluxe–Flandria
1975  Belgium Freddy Maertens Carpenter–Confortluxe–Flandria
1976  Belgium Freddy Maertens Flandria–Velda–West Vlaams Vleesbedrijf
1977  Netherlands Gerrie Knetemann TI–Raleigh
1978  Belgium Freddy Maertens Flandria–Velda–Lano
1979  Belgium Daniel Willems IJsboerke–Warncke Eis
1980  Belgium Jean-Luc Vandenbroucke La Redoute–Motobécane
1981  Netherlands Bert Oosterbosch TI–Raleigh
1982  Belgium Frank Hoste TI–Raleigh
1983  Netherlands Leo van Vliet TI–Raleigh
1984  France Bernard Hinault La Vie Claire
1985  Belgium Jean-Luc Vandenbroucke La Redoute
1986  Belgium Dirk De Wolf Hitachi–Splendor
1987  Belgium Herman Frison Roland–Skala
1988  France Pascal Poisson Toshiba
1989  France Charly Mottet RMO
1990  Ireland Stephen Roche Histor–Sigma
1991  France Charly Mottet RMO
1992  Germany Olaf Ludwig Panasonic–Sportlife
1993  France Laurent Desbiens Castorama
1994  France Eddy Seigneur GAN
1995  Belgium Johan Museeuw Mapei–GB–Latexco
1996  France Philippe Gaumont GAN
1997  Belgium Johan Museeuw Mapei–GB
1998  Kazakhstan Alexandre Vinokourov Casino–Ag2r
1999  Denmark Michael Sandstød home–Jack & Jones
2000  Sweden Martin Rittsel Memory Card–Jack & Jones
2001  France Didier Rous Bonjour
2002  France Sylvain Chavanel Bonjour
2003  France Christophe Moreau Crédit Agricole
2004  France Sylvain Chavanel Brioches La Boulangère
2005  France Pierrick Fédrigo Bouygues Télécom
2006  Italy Roberto Petito Team Tenax-Salmilano
2007  France Mathieu Ladagnous Française des Jeux
2008  France Stéphane Augé Cofidis
2009  Portugal Rui Costa Caisse d’Epargne
2010  Switzerland Martin Elmiger Ag2r–La Mondiale
2011  France Thomas Voeckler Team Europcar
2012  France Jimmy Engoulvent Saur–Sojasun
2013  France Arnaud Démare FDJ
2014  France Arnaud Démare FDJ.fr
2015  Lithuania Ignatas Konovalovas Team Marseille 13 KTM
2016  France Bryan Coquard Direct Énergie
2017  France Clément Venturini Cofidis
2018  Belgium Dimitri Claeys Cofidis
2019  Netherlands Mike Teunissen Team Jumbo–Visma
2020 No race due to the COVID-19 pandemic.
2021 No race due to the COVID-19 pandemic.
2022  Belgium Philippe Gilbert Lotto–Soudal

 

Alle resultater