Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater 5 km klassisk G15 – Hovedlandsrennet 2023

Lignende saker

Startlister og resultater 5 km klassisk G15 under Hovedlandsrennet 25. februar 2023.

Publisert 25. februar 2023 i Resultater

Alle resultater Hovedlandsrennet 2023
Startlister
Arenalyd

5 km klassisk G15 – Hovedlandsrennet 2023

Resultater

Komplette resultater (PDF)

Plass St.nr Navn Klubb Tid Diff.
1 239 Sellesbakk, Halvor Byåsen IL 13:13,2 +00:00,0
2 133 Bonden, Kristian Moen Trysil IL 13:36,1 +00:22,9
3 40 Osland, Torarin Byåsen IL 13:41,9 +00:28,7
4 41 Bjerkeli, Brage Molde og Omegn IF 13:46,2 +00:33,0
5 118 Dybing, Elias Sauda IL 13:46,4 +00:33,2
6 224 Mjømen, Sindre Skei Inderøy IL 14:01,4 +00:48,2
7 204 Romsaas, Håkon Tromsø SK Langrenn 14:03,5 +00:50,3
8 98 Holum-Jakobsen, Oliver Moelven IL 14:04,7 +00:51,5
9 86 Spiten, Petter Jan IL Skrim 14:07,0 +00:53,8
10 177 Barli, Sivert Gudding Vinne Skilag 14:08,1 +00:54,9
11 92 Grønvold, Sigurd Storvik Hakadal IL 14:10,6 +00:57,4
12 232 Jensrud, Henrik Sebastian Hamar SK 14:16,4 +01:03,2
13 202 Vartdal, Iver Emblem IL 14:18,9 +01:05,7
14 178 Holberg, Henrik Heming, IL 14:19,5 +01:06,3
15 51 Ellingvåg, Henrik Kampen Lyn Ski 14:20,4 +01:07,2
16 172 Sundal, Vegard Byåsen IL 14:21,5 +01:08,3
17 31 Johansen, Bjørnar Øhrn Njård 14:21,8 +01:08,6
18 127 Wøllo, Magnus Gjerdrum IL 14:22,6 +01:09,4
19 210 Duncan, Thomas Morten Sandnes IL 14:24,2 +01:11,0
19 234 Rød, Ludvik Blichfeldt Asker SK 14:24,2 +01:11,0
21 225 Strand, Linus Stjern Byåsen IL 14:27,7 +01:14,5
22 10 Hagen, Ulrik Jåvoll Brandbu IF 14:27,8 +01:14,6
23 200 Lunde, Oskar Byåsen IL 14:28,3 +01:15,1
24 56 Øverås, Jacob Tromsø SK Langrenn 14:31,4 +01:18,2
25 145 Klingen, Emil Stabekk Strandbygda IL 14:31,8 +01:18,6
26 37 Ihler, Håvard Torsgard Øvrevoll Hosle IL 14:33,3 +01:20,1
27 119 Almås, Markus Byåsen IL 14:33,7 +01:20,5
28 63 Nystadbakk, Tobias Innstranda IL 14:35,6 +01:22,4
29 169 Borgen, Sondre Østre Toten Skilag 14:35,9 +01:22,7
30 95 Engesæter, David Førde IL 14:37,3 +01:24,1
31 193 Leinslie, Filip Bjørgen Lundamo IL 14:38,6 +01:25,4
32 185 Lande, Magnus Byåsen IL 14:43,1 +01:29,9
33 183 Haug, Lars Hermund Moss SK 14:44,8 +01:31,6
34 114 Selnes, Elias Bossmo og Ytteren IL 14:46,6 +01:33,4
34 132 Eriksen, Morten Weber Lommedalens IL 14:46,6 +01:33,4
36 81 Bjørnstad, Iver Fauske IL Langrenn 14:46,9 +01:33,7
37 115 Sorthe, Markus Solli Hjelset-Fram IL 14:49,2 +01:36,0
38 215 Øwre-Johnsen, Tobias Lørenskog SK 14:49,9 +01:36,7
39 159 Fjelldal, Arnt Oseberg Skilag 14:50,0 +01:36,8
40 112 Gjethammer, Oliver Idrettslaget Try 14:51,0 +01:37,8
40 220 Nielsen, Henrik Sæterbø Strindheim IL 14:51,0 +01:37,8
42 26 Köhler-Olsen, Kilian Syver Gjelleråsen IF 14:51,4 +01:38,2
43 181 Myrland, Jacob Sæther Byåsen IL 14:51,6 +01:38,4
44 222 Breie, Håkon Sjåstad/Vestre Lier IL 14:52,2 +01:39,0
45 21 Sandøy, Nicolay Herlofson Fossum IF 14:52,4 +01:39,2
46 121 Ljåstad, Andreas Hakadal IL 14:53,3 +01:40,1
47 70 Reitan, Tobias Bergquist Byåsen IL 14:54,0 +01:40,8
48 78 Granås, Jesper Sande Hakadal IL 14:55,0 +01:41,8
49 186 Helgeland, Birk Kvaløysletta Skilag 14:55,3 +01:42,1
50 17 Grindheim, Torbjørn Otra IL 14:55,4 +01:42,2
51 190 Tenold, Emil Skedsmo SK 14:55,6 +01:42,4
52 171 Langlete, Oliver KS Ski Lofoten 14:57,0 +01:43,8
53 158 Lysheden-Vogt, Jonatan Herman Konnerud IL 14:58,7 +01:45,5
54 138 Aas, Fredrik Fyksen Heming, IL 14:59,1 +01:45,9
55 214 Nordklev, Elias Idrettslaget Try 14:59,2 +01:46,0
56 219 Mundal, Vebjørn Orheim Sogndal IL 15:00,1 +01:46,9
57 54 Øpstad, Erlend Hellerud Asker SK 15:01,8 +01:48,6
58 163 Nupen-Breivik, Peder Heming, IL 15:02,2 +01:49,0
59 182 Moen, Sondre Aarflot Kjelsås IL 15:02,6 +01:49,4
60 162 Sønvisen-Valnes, Viljar Tromsø SK Langrenn 15:02,9 +01:49,7
61 125 Troye, Herman Eide Heming, IL 15:04,3 +01:51,1
62 75 Bruland, August Lyn Ski 15:04,9 +01:51,7
63 87 Wallberg, Frode Sven Heming, IL 15:05,2 +01:52,0
64 188 Aakerli, Fredrik Aune Heimdal Ski 15:06,3 +01:53,1
65 153 Vassdal, Mons Emil Molde og Omegn IF 15:07,1 +01:53,9
66 61 Meldal, Oliver Stjørdals-Blink, IL 15:07,8 +01:54,6
67 195 Rekstad, Markus Byåsen IL 15:11,3 +01:58,1
68 152 Hox-Meedom, Nils Henrik Heming, IL 15:11,9 +01:58,7
69 176 Sundve, Hans Øyvind Sande Sportsklubb 15:12,9 +01:59,7
70 167 Søfting, Torben Djuv Sauda IL 15:13,5 +02:00,3
71 116 Hansen, Mattis Eidsvold Værks Skiklub 15:14,9 +02:01,7
72 24 Kozar, Martin Gunnes Njård 15:15,0 +02:01,8
73 67 Møller, Axel Wold Koll, IL 15:16,6 +02:03,4
74 156 Strand, Mathias Løvset Nedre Sigdal IF 15:17,0 +02:03,8
75 96 Kråkenes, Albert Skjelstadmark IL 15:18,1 +02:04,9
76 128 Doseth, Gaute Hernæs Sør-Fron IL 15:19,7 +02:06,5
77 88 Lindvall, Sondre Dølven Hei IL 15:20,8 +02:07,6
78 130 Svendsen, Fredrik Kvien Imås, IL 15:22,2 +02:09,0
79 217 Jorde, Jens Aksel Asker SK 15:23,0 +02:09,8
80 141 Hansen, Edvin Sortvik Rustad IL 15:24,3 +02:11,1
81 43 Almåsbak, Magnus Vestmo Grue IL 15:24,4 +02:11,2
82 149 Trontveit, Ulrik Helmen Sjåstad/Vestre Lier IL 15:24,7 +02:11,5
83 218 Jøsendal, Eik Viljar Nertun Gjelleråsen IF 15:25,5 +02:12,3
84 45 Strande, Eirik Kaas Idrettslaget Try 15:28,4 +02:15,2
85 6 Øvergaard, Hågen Bordi Kirkenes & Omegn SK 15:29,2 +02:16,0
86 76 Lindskog, Petter Rein, IL 15:29,4 +02:16,2
87 184 Djupvik, Sivert Halsøy IL – Ski 15:29,6 +02:16,4
88 93 Langbråten, Henrik Glasrud Jevnaker Idrettsforening Ski 15:29,7 +02:16,5
89 48 Brødbøl, Jon Are Aasen Magnor UL 15:30,6 +02:17,4
89 148 Helling, Svein Nikolai Konnerud IL 15:30,6 +02:17,4
91 90 Tjelle, Martin Sølvberg Nittedal IL 15:31,2 +02:18,0
92 179 Idsøe, Herman Idrettslaget Try 15:31,7 +02:18,5
93 62 Jernberg, Oliver Vatterholm Byaasen Skiklub 15:31,8 +02:18,6
94 91 Haug, Anders Granum Follebu SK 15:33,8 +02:20,6
95 223 Myran, Marius Eidsvold Værks Skiklub 15:34,2 +02:21,0
96 32 Veisetaune, Håvard Tverlandet IL 15:35,1 +02:21,9
97 50 Unhjem, Bjørnar Skjeflo Isfjorden IL 15:35,2 +02:22,0
98 15 Langøygard, Ludvig Frol IL 15:35,7 +02:22,5
99 189 Sundvor, Magnus Bjerkreim IL 15:38,8 +02:25,6
100 238 Schelver, Truls Tangen Gulset IF 15:40,2 +02:27,0
101 79 Foros, Henrik Mikkelsen Fossum IF 15:40,7 +02:27,5
102 46 Sundnes, Birk Bakke Gjelleråsen IF 15:41,1 +02:27,9
103 230 Kvarsnes, Kasper Skaugvoll Bjerke IL Ski 15:43,3 +02:30,1
104 170 Kollerud, Filip Hochnowski Konnerud IL 15:45,7 +02:32,5
105 14 Ulberg, Knut Lexander Sør-Fron IL 15:46,3 +02:33,1
106 147 Hagbø, Håkon Tornås Oppegård IL 15:46,5 +02:33,3
107 206 Holmen, Emrik Heesch Idrettslaget Try 15:49,6 +02:36,4
108 203 Hjorth-Johansen, Kristian Rustad IL 15:50,4 +02:37,2
109 199 Hagen, Peder Strandbygda IL 15:50,9 +02:37,7
110 166 Eik, William Samland Uskedalen IL 15:51,0 +02:37,8
111 72 Unhjem, Kristian Skjeflo Isfjorden IL 15:51,7 +02:38,5
112 144 Mosvoll, Nicolai Rustad IL 15:52,6 +02:39,4
113 124 Rinde, Tobias Harstad Skarphedin, IL 15:53,4 +02:40,2
114 174 Olstad, Iver Sør-Fron IL 15:55,9 +02:42,7
115 44 Djupvik, Magnus Valnesfjord IL 15:57,2 +02:44,0
116 143 Sola, Theodor Sandnes IL 15:57,9 +02:44,7
117 237 Foss, Anton Kjelsås IL 15:58,7 +02:45,5
118 113 Bastlien, Iver Sauda IL 16:01,8 +02:48,6
119 19 Engeseth, Ulrik Lyn Ski 16:02,0 +02:48,8
120 74 Krangnes, Emil Ådal IL 16:02,4 +02:49,2
121 42 Pettersen, Vemund Kirkenes & Omegn SK 16:03,8 +02:50,6
121 131 Gilje, Oskar Eriksen Røa Allianseidrettslag 16:03,8 +02:50,6
123 165 Sandaker, Sondre Oseberg Skilag 16:03,9 +02:50,7
124 235 Støre, Lars Teigland Jutul  IL 16:04,2 +02:51,0
125 136 Hovde, Sverre Svindland Rustad IL 16:05,1 +02:51,9
126 229 Hvale, Albert Eidsvold Værks Skiklub 16:05,5 +02:52,3
127 107 Dretvik, Alfred Haavik Inderøy IL 16:05,7 +02:52,5
128 25 Tømte, Tobias Hakadal IL 16:07,0 +02:53,8
129 126 Kvalvik, Sverre Inderøy IL 16:07,8 +02:54,6
130 146 Gjesteland, Johan Imås, IL 16:07,9 +02:54,7
130 205 Fjell, Ulrik Aleksander Heming, IL 16:07,9 +02:54,7
132 137 Keilman, Jesper Lyn Ski 16:08,1 +02:54,9
133 139 Agle, Even Våset Inderøy IL 16:08,6 +02:55,4
134 129 Johansen, Ingvar Dervola Forsøk, IL 16:09,9 +02:56,7
135 94 Løkken, Kornelius Brendjord Lørenskog SK 16:11,8 +02:58,6
136 58 Moe, Noah Nicolai Hartz Lyn Ski 16:12,4 +02:59,2
137 9 Torkildsen-Husvik, Sander Lyn Ski 16:14,1 +03:00,9
138 55 Iversen, Leander Helland Steinkjer SK 16:15,1 +03:01,9
139 68 Signebøen, Fredrik Tistedalen FL 16:17,4 +03:04,2
140 160 Ursin, Nils Erlend Soldal Koll, IL 16:19,6 +03:06,4
141 140 Wadahl, Håvard Kraggerud Tormod Skilag 16:20,6 +03:07,4
142 73 Olsen, Tobias Bjønnes Konnerud IL 16:21,9 +03:08,7
143 240 Aaby, Kristoffer Ødemark Nedre Sigdal IF 16:23,1 +03:09,9
144 211 Brattabø, Eirik Osterøy IL 16:23,3 +03:10,1
145 155 Lindheim, Olav Rustad IL 16:23,6 +03:10,4
146 122 Røsåsen, Nikolai Bjerke IL Ski 16:24,0 +03:10,8
147 82 Bogsti, Erling Moelven IL 16:24,4 +03:11,2
148 7 Aas, Andreas Fyksen Heming, IL 16:25,7 +03:12,5
149 89 Garmo, Johannes Lykseth Gulset IF 16:25,8 +03:12,6
150 208 Engeseth, Herman Lyn Ski 16:26,2 +03:13,0
151 227 Evensen, Vetle Østlien Vind IL 16:27,5 +03:14,3
152 226 Trana, Erik Hårstad Lillomarka SK 16:27,7 +03:14,5
152 231 Mølmen-Nertun, Wilmer Dikemark IF 16:27,7 +03:14,5
154 236 Mørch, Sivert Byåsen IL 16:30,4 +03:17,2
155 110 Ulsaker, Sondre Malecki Kjelsås IL 16:31,6 +03:18,4
156 12 Hepsøe, Adrian Ekle Strindheim IL 16:32,6 +03:19,4
157 20 Ouren, Arne Vingrom IL 16:33,5 +03:20,3
158 99 Sommerstad, Erik Tobias Heming, IL 16:34,1 +03:20,9
159 209 Holand, Emil Olai Innstranda IL 16:34,5 +03:21,3
160 60 Slind, Ola Selbu IL 16:34,9 +03:21,7
161 69 Nystuen, Mathis Breie Rendalen IL 16:35,1 +03:21,9
162 109 Helgesen, Daniel Medkila Skilag 16:36,2 +03:23,0
163 35 Torgersen, Magnus Kaixiao Røa Allianseidrettslag 16:37,0 +03:23,8
164 212 Wiig, Lauritz Øvland Bærums Verk Hauger Idrettsfore 16:37,9 +03:24,7
165 221 Borgersen, Leif-Andreas If Kilkameratene 16:39,3 +03:26,1
166 97 Elvebakk, Lasse Byaasen Skiklub 16:41,9 +03:28,7
167 83 Obrestad-Kolbu, Ask Gulset IF 16:42,0 +03:28,8
168 22 Rogne, Sebastian Leksund Åsen IL 16:45,9 +03:32,7
169 180 Elle-Dietrichson, Tobias Lyn Ski 16:46,0 +03:32,8
170 34 Isaksen, Vegard Solhaug Lillomarka SK 16:46,3 +03:33,1
171 84 Skiaker, Niklas Berg Oseberg Skilag 16:46,8 +03:33,6
172 102 Roland, Sverre Johannes IL Skrim 16:47,7 +03:34,5
173 16 Hagen, Tormod Sandnes IL 16:48,8 +03:35,6
174 13 Eikrem, Herman Sylte Øvrevoll Hosle IL 16:50,9 +03:37,7
175 103 Kleven, Elias Konnerud IL 16:53,9 +03:40,7
176 53 Råheim, Sigurd Bertnes Innstranda IL 16:56,3 +03:43,1
177 175 Andersen-Bransfjell, Aanta Fjell Skilag 16:57,3 +03:44,1
178 104 Glad, Kristian Drammens Ballklubb 16:58,6 +03:45,4
179 123 Kjerstadmo, Jørgen Ringkollen SK 17:01,4 +03:48,2
180 52 Børke, Markus MjøsSki 17:01,5 +03:48,3
181 38 Høy, Fredrik Gillesen Lyn Ski 17:01,6 +03:48,4
182 192 Mengshoel, Arnt Wessel Moelven IL 17:02,2 +03:49,0
183 168 Smedsvig, Oscar August Lyn Ski 17:02,9 +03:49,7
184 135 Aslaksen, Gabriel Fjone Imås, IL 17:03,7 +03:50,5
185 117 Borgersen, Karl-Henrik If Kilkameratene 17:04,0 +03:50,8
186 216 Rogne, Alexander Leksund Åsen IL 17:08,3 +03:55,1
187 36 Torbergsen, Eskil De Smedt TUIL Ski Tromsdalen 17:11,4 +03:58,2
188 71 Myrvoll, Markus Kroer TUIL Ski Tromsdalen 17:12,9 +03:59,7
189 66 Wikerøy, Lucas Kibsgaard Tverlandet IL 17:14,0 +04:00,8
190 213 Lunde, Natanael Arn Østvig Ullensaker SK 17:14,1 +04:00,9
191 100 Olaussen, Eskil Rustad IL 17:14,3 +04:01,1
192 18 Rotmo, Aron Alexander Leksdal IL 17:14,4 +04:01,2
193 80 Melsom-Johansen, Mathias Drøbak-Frogn IL 17:17,4 +04:04,2
194 59 Bandlien, Eskil Ullensaker SK 17:18,8 +04:05,6
195 241 Mikalsen, Sindre Kopperud Holmen IF 17:21,2 +04:08,0
196 187 Nordlie, Kasper Aasvangen Nes Ski 17:21,7 +04:08,5
197 154 Thorsø, Teodor Heimdal Ski 17:26,6 +04:13,4
198 30 Lantz-Juløy, Albert Bossmo og Ytteren IL 17:29,4 +04:16,2
199 108 Hjort-Larsen, Erlend Olai Kvaløysletta Skilag 17:30,2 +04:17,0
200 27 Fjellheim, Oskar Flaen Nes Ski 17:42,8 +04:29,6
201 173 Falck-Øien, Håkon Fossum IF 17:44,9 +04:31,7
202 8 Matheson, Mads Agner IL Jardar 17:46,2 +04:33,0
203 194 Staune-Mittet, Martinus Lillehammer Skiklub 17:49,5 +04:36,3
204 64 Anbakk, Matheo Nicolai Tverlandet IL 17:54,2 +04:41,0
205 196 Nysted, Tobias Emblem Bækkelagets SK 17:55,2 +04:42,0
206 198 Fuglem, Jørgen Bardu IL 17:55,3 +04:42,1
207 39 Korneliussen-Eriksen, Philip Andre Tromsø SK Langrenn 17:56,3 +04:43,1
208 142 Høegh-Sørensen, Sander TUIL Ski Tromsdalen 18:00,9 +04:47,7
209 49 Alseen-Robertsen, Emil Hammerfest SK 18:01,5 +04:48,3
210 201 Hermansen, Christoffer Eidsvold Værks Skiklub 18:01,6 +04:48,4
211 47 Fjeld, Sturla Håkonsen Harestua IL 18:05,1 +04:51,9
212 11 Dalen, Peter Bøhagen Larvik Ski 18:14,0 +05:00,8
213 228 Leithe, Sondre Skoglund Frol IL 18:17,9 +05:04,7
213 233 Bergli, Iver August Bossmo og Ytteren IL 18:17,9 +05:04,7
215 23 Karfjell, Karl Emil Fiskvik Dikemark IF 18:27,4 +05:14,2
216 134 Brenna, Oskar Jørgensen Nes Ski 18:30,7 +05:17,5
217 28 Syvertsen, Christer Vatsaas Ringkollen SK 18:31,7 +05:18,5
218 151 Skaalerud, Anders Lillomarka SK 18:42,9 +05:29,7
219 29 Nordbøe, Jonas Leander Høyem Strindheim IL 18:51,8 +05:38,6
220 5 Johansen, Marelius Lind Sortland Alpinklubb 19:09,1 +05:55,9
221 120 Lorentsen, Andreas TUIL Ski Tromsdalen 19:19,2 +06:06,0
222 207 Dønåsen, Jakob Ramse Skedsmo SK 19:28,3 +06:15,1
223 85 Sanderud, Alfred Holtan Årvoll IL 19:45,4 +06:32,2
224 150 Wassbakk, Elias Kongsli TUIL Ski Tromsdalen 19:49,0 +06:35,8
225 111 Henriksen, Håkon Moe Ringkollen SK 20:06,5 +06:53,3
226 164 Book, Benjamin Thomsen Røa Allianseidrettslag 20:15,9 +07:02,7
227 105 Kofoed-Steen, Albert Oppegård IL 20:32,8 +07:19,6
228 57 Sagen, Ole Christian Inderøy IL 21:19,6 +08:06,4
DNS 33 Sagatun-Langleite, Mikal Lyn Ski
DNS 65 Høyerholt, Baste Idrettslaget Try
DNS 77 Berntzen, Sverre Lyn Ski
DNS 101 Ekle-Danielsen, Eivind Strindheim IL
DNS 106 Fjeldbo, Even Sæten Skedsmo SK
DNS 157 Skei, Jonatan Fuglesang Sp.kl. Nessegutten
DNS 161 Olsen, Oliver Dahl Ullensaker SK
DNS 191 Moen, Mads Nævdal Fossum IF
DNS 197 Sørnes, Andreas Hommelvik IL

Værmelding

Webkamera og værstasjon

Invitasjon

Løypekart

Arrangementets hjemmeside

Flere resultater

Tidligere vinnere av Hovedlandsrennet

1962
Arrangør: Furnes idrettslag

G 15 år: Vidar Bjørseth, Østby Idrettslag
G 16 år: Johan Landsem, Troll

1963
Arrangør: Bækkelaget Sportsklubb

G12: 1. Kai Råberg, Grue Finnskog
G13: 1. Olav Kronborg, Søre Ål
G14: 1. Erik Høyem, Heming
G15: 1. Per Arne Svanberg, Spikkestad

1964
Arrangør/Sted:Kringsjå IL, Søre Ål IL

G12: 1. Ivar Formo, Lyn, ….4.Oddvar Brå, Leik
G13: 1. Kai Råberg, Grue Finnskog
G14: 1. Olav Kronborg, Søre Ål, 2. Erik Røsbakk, Furnes
G15: 1. Tom Bugge Byåsen IL, 2. Terje Vådan Byåsen

1965
Arrangør/Sted: Hamar IL, Hamarkameratene

G12: 1. Odd Aril Holmen, Brumund
G13: 1. Arne Øiestad, Askim,…3. Oddvar Brå ,….5.Ivar Formo
G14: 1. Olav Granerud, Ready
G15: 1. Olav Kronborg, Søre Ål, 2. Anders Lenes, Strindheim

J12:  1. Gunn Giljarhus, Raufoss
J13:  1. Tone Log, Kamp
J14:  1. Wenche Bårdseng, Grei
J15:  1. Berit Dybvad, Strindheim

1966
Arrangør/Sted: Søre Ål (12-13-14), Heming (15)

G12: 1. Kristian Birkeland, Birkenes
G13: 1. Jan G Berger, Ørje
G14: 1. Oddvar Brå, Leik , 2. Einar Sagstuen, Gjøvik,… 35. Ivar Formo, Lyn
G15: 1. Bjørn Skogli, Harestua

1967
Hull i arkivet

1968
(Idar Dahl foreslår å sløyfe 12- og 13-årsklassene)

Kuriositet: resultater fra junior-NM 1968:
G16: 1. Oddvar Brå , 2. Ivar Formo,… 3. Einar Sagstuen

1969
Arrangør/Sted(sted): Kongsberg, 14 og 15 år

G14: 1. Erling Storaunet, Skogn
G15: 1. Jan Erik Bårnes, Svarstad,…. Avle Chr Bjørn, Alvdal
J14: 1. Anne Katrine Lystad, Freidig
J15: 1. Anne Marie Bekken, Sokna

1969

Arrangør/Sted: IL Grane, Øyested IF (Arendal)

J12: 1. Ingrid Christiansen, Freidig
J13: 1. Rigmor Wang, Freidig
G12: 1. Jan Helgerud, Skrim
G13: 1. Åge Nicolaisen Ø. Toten

1970
Arrangør/Sted: Sigdal (Gutter)

G14: 1. Tor Bjørkeng, Fåset,… 6. Chr Anker Rasch, Heming,
G15: 1. Per Halvorsen, Eidsvoll Værk,…. 14. Tom Horntvedt, Stokke

1970
Arrangør/Sted: Burud, (Øvre Eiker) (Jenter)

J12: 1. Oddrun Løseth Storli, Troll
J13: 1. Ingrid Christensen ( i dag Kristiansen), Freidig,…4. Berit Kvello, Strindheim

1970
Arrangør/Sted: Hof (Gutter)

G12: 1. Jon Nordby, Bestum, 2. Tom Tveit, Gjøvik,…4. Terje Olav Seim Hol
G13: 1. Lars Buttingsrud, Norderhov

1971
Arrangør/Sted: Vang Skiløberforening (Jenter)

J12: 1. Hilde Flagstad, Vaaler
J13: 1. Anne M Sporlid, Malm
J14: 1. Ingrid Christensen, Freidig
J15: 1. A.B. Gjermundshaug, Alvdal

1971
Arrangør/Sted: Rena IL (Gutter)

G12: 1. Helge Sørhaug, Holmen, 2. Geir Holte, Hokksund
G13: 1. Per Ø. Saksvik, Ranheim
G14: 1. Lars Buttingsrud, Fossek., 2. Jan Helgerud, Skrim,….5. Einar Jensen, …
10. Ove Aunli, Kyrkseterøra
G15: 1. Tore Bjørkeng, Fåset,…..10. Anders Bakken, Lillehammer

1972
Arrangør/Sted: Ås IL (Jenter)

J14: 1. Anne M Sporild, Malm
J15: 1. Ingrid Christensen, Freidig

1972
Arrangør/Sted: Gran Hadeland (Gutter)

G14: 1. Per Ø Saksvik, Ranheim
G15: 1. Ove Aunli, Kyrkseterøra

1973
Arrangør/Sted: Inderøy(Jenter)

J14: 1. Tove G Solheim, Skrim
J15: 1. Marit Dybvik, Rælingen

1973
Arrangør/Sted: Sparbu (Gutter)

G14: 1. Tore Tajet, Raufoss,…4. Tor Håkon Holte, Hokksund
G15: 1. Tom Tveit, Gjøvik Skiklubb

1974
Arrangør/Sted: Herkules Skien (jenter og gutter sammen fra nå)

G14: 1. Steinar Amundsen, Skei, 2. Geir Holte, Hokksund
G15. 1. Tor Håkon Holte, Hokksund

J14: 1. Wenche Johnsen, Jonsvatnet
J15: 1. Tove Grethe Solheim, Skrim

1975
Arrangør/Sted: Voss IL

J14: 1. Kitty Dahl, Njård, 2. Inger Helene Nybråten, Skrautvål
J15: 1. Sidsel Owren, Haslum

G14: 1. Frank Snoen, Lensbygda, … 4. Jon Aalberg, Stjørdalsblink
G15: 1. Jan O. Henriksen, Ranheim IL,,…..7. Eirik Kvalfoss, Vargar

1976
Arrangør/Sted: Søre Ål, Lillehammer

J14: 1. Kristin Åsvold, Snåsa, 2. Vibeke Wold, Freidig, 3. Jorun Rekkedahl, Ås,
4. Brit Pettersen, Søre Ål
J15: 1. Sigrid Marie Seim, Hol, 2. Inger Helene Nybråten, Skrautvål
G14: 1. Ole Petter Knoph, Grei, 2. Asbjørn Kristoffersen, 3. Per Jacobsen, Lensbygda
G15: 1. Rune Helland, Grorud, 2. John Aalberg

1976

Arrangør/Sted: Botne IL

J14: 1. Anne Johansen, Årvoll
J15: 1. Grete Nykkelmo, Selbu & Ragnhild Brattberg, Søre Ål

G14: 1. Fredrik Thaulow, Njård, 2. Arild Monsen, Molde, …9. Lars Bjørgård, Ålen IL
G15: 1. Finn Dahlen, Jevnaker,…4. Pål Gunnar Mikkelsplass, Bromma, 5. Jan Erik
Skogsholm, Sandnes

1978
Arrangør/Sted: Byåsen IL

J14: 1. Grete Lise Hågensen, Tromsø
J15: 1. Brynhild Resell, Sp.Freidig

G14: 1. Sjur Mørdre, Asker, 2. Tor Taksgård, Nidelv,… 4. Vegard Ulvang, Kirkenes
G15: 1. Arild Monsen, Molde & Reidar Bjørkli, Lier

1979
Arrangør/Sted: Asker Sk.kl (Vollen)

J14: 1. Kristin Rønning, IK Junkeren, …5. Hilde Gjermundshaug, Furnes
J15: 1. Grete Lise Hågensen, Tromsø, ….4. Anne Jahren, Bærum

G14: 1. Ragnar Lund Roland, Drammens Ballklubb
G15: 1. Tor Taksgaard, Nidelv, 2. Erik Torbjørn Løhre, Lundamo, 3. Jan Erik Bjørn,
Alvdal, 4. Bjørn Olav Nordbye, 5. Vegard Ulvang

1980
Arrangør/Sted: Furnes/Brummunddal

J14: 1. Eli Irene Husum, Søre Ål, 2. Solveig Pettersen, Oddersjaa
J15: 1. Kristin Rønning IK Junkeren, 2. Hilde Gjermundshaug, Furnes

G14: 1. Geir Sjøli, Klæbu
G15: 1. Per H Ramlo, Klæbu 2. Ola Sandholt 3. Torgeir Bjørn

1981
Arrangør/Sted: Sportsklubben Grei, Oslo

G14: 1. Gjermund Bjørn, Alvdal
G15: 1. Geir Sjøli, Klæbu, ….5. Frank Grønvold, Grorud

J14: 1. Sunniva Hagen, Njård, …..6. Marit Wold, Lambertseter
J15: 1. Bente Meisingseth, Molde

1982
Arrangør/Sted: Egge Il, Stiklestad IL

J14: 1. Toril Stokkebø, Holmen
J15: 2. Nina Irene Østvold, Eidsvoll Værk

G14: 1. Simen Bakken, Heming, ….9. Øyvind Mobakken, Grorud
G15: 1. Jostein Thoresen, IF Grei, ….5. Gjermund Bjørn, Alvdal

1983
Arrangør/Sted: Gjøvik

J14: 1. Vencke Hatleberg, Bergkam, … 19. Elin Nilsen Bossmo&Yttern
J15: 1. Brita Jordet, Asker

G14: 1. Ole H Evensen, Vind….9. Øyvind Skaanes, Utleira
G15: 1. Terje Smevold, Hernes, …. 13. Bjørn Dæhlie, Bjerke

1984
Arrangør/Sted: Søre Ål

J14: 1. May Allergot, Søre Ål, …. 7. Ine Wigernes, Årvoll
J15: 1. Vencke Hatleberg, Bergkam, …. 3. Elin Nilsen

G14: 1. Arild Ommundsen, Sandnes
G15: 1. Ole H Evensen, Vind

1985
Arrangør/Sted: Solbergelva

J14: 1. Liv Randi Breen, Ålen IL, …. 13. Trine Alsgaard
J15: 1. May Allergot, Vind

G14: 1. Krister Sørgård, Sandnes
G15: 1. Torstein Korsvold, Fåberg

1986
Arrangør/Sted: Leinstrand IL

J14: 1. Merete Mosbakk, Heimdal IF, …. 18. Siri Halle, Fossum IF …21. Ingrid Kvikne,
Byåsen
J15: 1. Liv Randi Breen, Ålen IL

G14: 1. Lars Vethe, Heggedal IL ….4. Jon Olav Bergersen, Kjelsås IL …6. Anders Eide,
Snåsa…16. Oddbjørn Hjelmeset
G15: 1. Krister Sørgård, Sandnes 2. Karl Ovesen , Malm,… 4. Kristian Eriksen, ….
4. Gudmund Skjeldal

1987
Arrangør/Sted: Jøtul/Lommedalen

J14: 1. Bente Martinsen, Nittedal IL,…8. Hanne Staff, Nittedal IL
J15: 1. Anita Karlsen, Frisk IF

G14: 1. Tore Hammer, Buvik, ….. 4. Thomas Alsgaard, Enebakk
G15: 1. Jon Erik Knotten, Ramnes og Ole Gunnar Gulbrandsen, Svene,
3. Anders Eide, Snåsa

1988
Arrangør/Sted: Mo i Rana

G14-fri: 1. Remi Andersen, Bækkelaget Sp.kl
G15-fri: 1. Ola Østvold, Vind, …8. Thomas Alsgaard, Enebakk

J14-fri: 1. Åse Idland, Figgjo
J15-fri: 1. Kristin Tjelle, Børsa, 2. Bente Martinsen, Nittedal, Cecile Mjøen, Graabein

1989
Arrangør/Sted: Orkdal IL

J14: 1. Eva Kjerstadmo, Meldal IL, … 18. Liv Grete Skjelbreid, Hålandsdalen
J15: 1. Åse Idland, Figgjo I, …. 18. Anne Mette Grøtli, Kvikne IL

G14: Lars Bjørnås IL Stjørdals Blink
G15: Remi Andersen, Bækkelaget Sportsklubb, 2. Kjetil Juul Pedersen, Harestua, …
8. Rune Torseth IL Koll

1990
Arrangør/Sted: Namsos
G15: 1. Trond Lillebekk, Magnor IL 2. Tron Rustadbakken, Brummundal

1991
Arrangør/Sted: Byåsen

1992
Arrangør(sted): Harstad
Hull i arkivet

1993
Arrangør/Sted: Eidsvoll Skiklubb
G14-kl: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl
G14-fri: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl
G15-kl: 1. Espen Pedersen, Frol I, ….. 3. Roar Hjelmeseth, Fjellhug Vereide
G15-fri: 1. Torbjørn Kjerstadmo, Meldal IL,

J14-kl: 1. Carina Kristiansen, Mjøndalen IF
J14-fri: 1. Eli Ytredal, Eidsdal IL
J15-kl: 1. Ingerid Stenvold IL Pioner,…4. Rønnaug Schei, Statsbygd IL
J15-fri: 1. Anne Gry Myklebust, Valldal IL, 2. Ingerid Stenvold IL Pioner

1994
Arrangør/Sted: Svarstad

G14-kl: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL
G14-fri: 1. Hans Erik Sand, Sjåstad/V. Lier
G15-kl: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl, …3. Krister Trondsen, Røros Il
G15-fri: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl, …9. Brynjar Skjærli, Østre Toten Skilag

J14-kl: 1. Elisabeth Solbakken, Sør Frol IL
J14-fri: 1. Maria Fløystad, Kvaløysletta IL
J15-kl: 1. Elisabeth Omsjø, Heming
J15-fri: 1. Eli Ytredal, Eidsdal IL

1995
Arrangør/Sted: Savalen

G14-kl: 1. Sven Tore Tørres, Røros IL,…5. John Anders Gaustad, Oppstad IL
G14-fri: 1. Kenneth Skaarud, Harestua IL
G15-kl: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL,…5. Tore Ruud Hofstad, Hurdal IL
G15-fri: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL, 2. Tore Ruud Hofstad, Hurdal IL

J14-kl: 1. Marit Bjørgen, Rognes IL, 2. 2. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu
J14-fri: 1. Marit Bjørgen, Rognes IL, 2. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu
J15-kl: 1. Gro Strandbråten, Eggedal IL, … 12. Ella Gjømle, Stathelle IL
J15-fri: 1. Bettina Gavoll Hansen, Høybråten & Stovner

1996
Arrangør/Sted: Rana IL

G14-fri: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen
G14-kl: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen, John Kristian Dahl Kirkenes & Omegn
G15-kl: 1. John Anders Gaustad, Oppstad IL
G15-fri: 1. John Anders Gaustad, Oppstad IL

J14-kl: 1. Ingrid Narum, Sogndal, 2. Kristin Stemland, Heimdal IF
J15-kl: 1. Marit Bjørgen , Rognes IL 3. Kristin Stemland, Heimdal IF
J14-fri: 1. Kristin Stemland, Heimdal IF, ….5. Kristin Størmer Steira, IL Forsøk
J15-fri: 1. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu,…3. Marit Bjørgen, Rognes IL

1997
Arrangør/Sted: Konnerud IL

G14-kl: 1. Eivind Juul Pedersen, Harestua IL, 2. Kristian Horntvedt, Stokke IL
G14-fri: 1. Eivind Juul Pedersen, Harestua IL
G15-kl: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen
G15-fri: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen

J14-kl: 1. Magni Solum, Meldal IL,…7. Merethe Braathen, Høybr&Stovner
J15-kl: 1. Siri Mette Carlsen, Asker Sk.kl,…3. Kristin Stemland, Heimdal IF
J14-fri: 1. Magni Solum, Meldal IL
J15-fri: 1. Kristin Stemland, Heimdal IF

1998
Arrangør/Sted: Tromsø IL

G14-kl: 1. Eirik Aas, Byåsen IL,….4. Johan Kjølstad, Ekne IL
G14-fri: 1. Eirik Aas, Byåsen IL, …. 3. Johan Kjølstad, Ekne IL
G15-kl: 1. Kristian Horntvedt, Stokke IL,….9. Eldar Rønning, Skogn IL
G15-kri: 1. Kristian Horntvedt, Stokke IL, ….37. Eldar Rønning, Skogn IL

J14-kl: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda IL
j14-fri: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda IL
J15-kl: 1. Kjersti Nordberg, Henning
J15-fri: 1. Magni Solum, Meldal IL

1999
Arrangør/Sted: Holmenkollen Kjelsås

G14-fri: 1. Hans Petter Lykkja, IL Dalguten,…3. Morten Eilifsen Strømmen& Lillestr
G14-kl: 1. Martin Johnsrud Sundby
G15-fri:1. Thomas Jørgensen, Ørje, …3. Tord Asle Gjerdalen, IL Holeværingen,…
5. Arne Post, Oppegård IL
G15-kl: 1. Eirik Aas, Byåsen IL, …4. Tord Asle Gjerdalen, IL Holeværingen,…
12. Chris Jespersen IL Korlevoll

J14-fri: 1. Liv M Nordtømme, Henning, 2. Tina Kolstad Henning
J14-kl: 1. Tina Kolstad, Henning, 2. Kjersti Wie Bull, Heming
J15-fri: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda, 2. Lena C. Pedersen IL Siso
J15-kl: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda, …3. Merethe Harjo Pettersen, Vadsø Sk

2000
Arrangør/Sted: Geilo IL

G14-fri: 1. Even Sletten Lillehammer Sk.kl
G14-kl:  1. Steffen R. Plassgård, Alvdal
G15-fri: 1. Olav Grindflekk, Tynset IL
G15-kl: 1. Olav Grindflekk, Tynset IL

J14-fri: 1. Marion Solbjørg, Vestringen
J14-kl: 1. Kari Vikhagen Gjeitnes, Skåla IL
J15-fri: 1. Liv Miriam Nordtømme, Henning
J15-kl: 1. Liv Miriam Nordtømme, henning

2001
Arrangør/Sted: Bardufoss

G14-fri: 1. Erlend Losnegaard, Fagernes
G14-kl: 1. Arnt Einar Engan, Sokna, …. 8. Petter Northug, Inderøy IL
G15-fri: 1. Stein Arve Sjaker, Gran IL
G15-kl: 1. Even Sletten, Lillehammer

J14-fri: 1. Anette Brøto, Holeværingen
J14-kl: 1. Betty A B Nilsen, Torridal
J15-fri: 1. Marion Solbjørg, Vestringen
J15-kl: 1. Marion Solbjørg, Vestringen

2002
Arrangør/Sted: Konnerud

G14-fri: 1. Magne Dæhlie, Nordbygda
G14-kl: 1. Eirik Kurland Olsen, ROS IL
G15-fri: 1. Petter Northug, Inderøy IL
G15-kl: 1. Erlend Losnegaard, Fagernes, 2. Anders Gløersen, Rustad,..4. Petter Northug

J14-fri: 1. Julie B Svendsen, Nittedal IL
J14-kl: 1. Marit Liland Fredriksen, Stokmarknes
J15-fri: 1. Karianne Bjellånes, Bossmo&Yttern
J15-kl: 1. Karianne Bjellånes, Bossmo&Yttern

2003
Arrangør/Sted: Holmenkollen, Heming IL

G14-sprint: 1. Sindre Wiig Nordby, Njård
G14-kl: 1. Øyvind Moen Fjeld, Kjelsås IL
G15-sprint: 1. Tore Martin Søbak Gundersen, Vang SLF
G15-kl: 1. Eirik Kurland Olsen, ROS IL

J14-sprint: 1. Marte Berget, Gran IL
J14-kl: 1. Celine Brun-Lie, Njård
J15-sprint: 1. Astrid Jacobsen, Heming IL
J15-kl: 1. Marit Liland Fredriksen, Stokmarknes

2004
Arrangør/Sted: Namsos

G14-sprint: 1. Hans Christer Holund, Nittedal
G14-fri: 1. Håkon Stuge Bånerud, Koll
G15-sprint: 1. Sindre Wiig Nordby, Njård
G15-fri: 1. Harald Berge, Fossum IF

J14-sprint: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J14-fri: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J15-sprint: 1. Marte Berget, Gran IL
J15-fri: 1. Fanny Welle-Strand Horn, Heming

2005
Arrangør/Sted: Gjøvik

G14-kl: 1. Marius Vegheim, Gjerdrum IL,….3.Pål Golberg,….15.Thomas Northug
G14-fri: 1. Edvard Hamilton, Sør Fron IL, 2.Pål Golberg
G15-kl: 1. Hans Christer Holund, Nittedal,….5.Petter Skinstad
G15-fri: 1. Hans Christer Holund, Nittedal

J14-kl: 1. Tuva Toftdal, Heming IL
J14-fri: 1. Bente Landheim, Tynset IF
J15-kl: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J15-fri: 1. Marte Kristoffersen, Varden IL

2006
Arrangør/Sted: Alta IL
(NB 14år -> 15 år, 15år->16år)

G15-kl: 1.Sondre Nordstad Moen, Strindheim IL,….3.Henrik Ingebriktsen
G15-fri: 1.Henrik Ingebriktsen, Sandnes IL,2.Sondre Nordstad Moen
G15-sprint: 1.Kjetil Ims, Asker Skiklubb,2.Sindre Selvig, 3.Vegard Vinje

G16-kl: 1.Ole Fredrik Qvale, Kjelsås IL,…3.Thomas Northug
G16-fri: 1.Erling Ø Bjøntegård, Bevern IL,2.Ole Fredrik Qvale
G16-sprint: 1.Ånund Lid Byggland, Høydalsmo IL,…3.Thomas Northug

J15-kl: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL,…3.Martine Kongsten
J15-fri: 1.Maria Strøm Nakstad, Byaasen Skiklubb,2.Ragnhild Haga
J15-sprint: 1.Caroline Fjellbu, Bekkelaget IF,2.Tone Dalen

J16-kl: 1.Ingerlise Wingaard Jensen, Jardar IL,2.Karoline Bjerkli Grøvdal
J16-fri: 1.Marie Nordsletten Koll IL,2.Ingvild Flugstad Østberg
J16-sprint: 1.Tuva Toftdal, Heming IL,…3.Ingvild Flugstad Østberg

2007
Arrangør/Sted: Steinkjer

G15-sprint: 1.Sindre Bjørnestad Skar, Bærum Verk IF
G15-fri: 1.Vetle Sjåstad Christiansen, Geilo IL,2.Sindre Bjørnestad Skar
G16-sprint: 1.Kjetil Ims, Asker Skiklubb
G16-fri: 1.Didrik Tønseth, Byåsen IL,…2.Sondre Nordstad Moen….6.Henrik Ingebriktsen

J15-sprint: 1.Martine Ranum Lehn, Byaasen Skiklubb
J15-fri: 1.Maren Eliassen, Byaasen Skiklubb,….7.Barbro Kvåle
J16-sprint: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL
J16-fri: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL,…4.Heidi Weng,5.Kari Øyre Slind

2008
Arrangør/Sted: Tynset, Alvdal, Fåset mf (Savalen)

G15-sprint: 1. Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF,….16.Håvard Solås Taugbøl
G15-kl: 1. Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF
G16-sprint: 1. Sindre Bjørnestad Skar, Bærum Verk IF
G16-kl: 1. Thomas S. Evjestad IL Bjørn

J15-sprint: 1.Rikke Hald Andersen Asker Skiklubb
J15-kl: 1.Sigrid Nordgården, Vestringen
J16-sprint: 1.Martine Ranum Lehn, Byaasen Skiklubb
J16-kl: 1.Anne Tine Markset, Njård

2009
Arrangør/Sted: Gausdal Skilag, Øyer Tretten IL, Søre Ål IL, Lillehammer SK

G15-sprint-kl: 1.Andreas Molden Nes ski
G15-fri: 1.Oliver Furuli, Lillehammer Sk.kl,…..19.Magne Haga,….21.Gjøren Tefre
G16-sprint-kl: 1.Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF
G16-fri: 1.Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Sk.kl,…4.Sondre Turvoll Fossli

J15-sprint-kl: 1.Silje Theodorsen, Kvaløysletta Skilag
J15-fri: 1.Mari Støen Gussiås, Molde & Omegn
J16-sprint-kl: 1.Rikke Hald Andersen, Asker Sk.kl
J16-fri: 1.Hilde Losgård Landheim, Tynset IL,….Rikke Hald Andersen

2010
Arrangør/Sted: Nes IL

J15-kl: 1.Anja Tryti, Asker Sk.klubb,…..8.Magni Smedås
J16-kl: 1.Thea Krokan Murud, Roterud IL,2.Ingeranne Strøm Nakstad
G15-kl: 1.Gaute Kvåle, Røldal IL,….Eirik Sverdrup Augdal
G16-kl: 1.Oliver Bræin Furuli,  Lillehammer sk.kl,…11.Magne Haga

J15-sprint-fri: 1.Ragnhild Femsteinevik, Hålandsdal IL
J16-sprint-fri: 1.Thea Krokan Murud, Roterud IL
G15-sprint-fri: 1.Thomas Ekren Melhus IL,….3.Audun Erikstad
G16-sprint-fri: 1.Håvard Nymoen, Tolga IL,…Kasper Stadaas

Stafett-gutter: 1. 1.Akershus
Stafett-jenter: 1. 1.Sør-Trøndelag

2011
Arrangør/Sted: Byåsen IL

J15-5km-fri: 1.Tirill Udnes Weng, Nes Ski, 2. Lotta U W, 3. Anine Ahlsand
J16-5km-fri: 1.Ane Blomseth Johnsen, Ås IL, 2. Selma Ahlsand, 3 Lovise Heimdal
G15-5km-fri: 1.Sjur Slettom, Lom IL,….4.Gaute Iversen..13.Jan Thomas Jensen
G16-7.5km-fri: 1.Kristian Græsli, Hamar SK, 2.Eirik Sverdrup Augdal

J15-sprint-kl: 1.Amalie Håkonsen Ous, Nes Ski,…..7. Tiril Udnes Weng
J16-sprint-kl: 1.Stine Schonhowd, Svea Skilag,…….9.Louise Heimdal
G15-sprint-kl: 1.Svein Berg Fines, Henning Skilag,….15.Torgeir Lid Byggland
G16-sprint-kl: 1.Thomas Ekren, Melhus IL,….7.Fredrik Løwstrøm Nyenget
J15-cross:1.Ingrid Elisabeth Tveten, Røa IL
J16-cross:1.Maria Cathrine Berg Rolke, Oddersdjaa SSK
G15-cross:1.Torjus Bern Hansen, Kjelsås IL-ski
G16-cross:1.Ådne Lund, Vinne Skilag

Stafett-jenter: 1.Akershus lag 1
Stafett-gutter: 1.Sør-Trøndelag lag 1

2012
Arrangør/Sted : Harstad

J15-5km-kl: 1.Martine Lorgen Øvrebust, Stordal IL
J16-5km-kl: 1.Marte Skaanes, Strindheim IL,…..3.Lotta Udnes Weng
G15-5km-kl: 1.Ole Morten Flataker, Hommelvik IL,….8.Morten Soleng Skinstad
G16-7.5km-kl: 1.Vegard Berget Flystveit, Oddersjaa SSK,…3.David Dong-Hee Vik

J15-sprint-fri: 1.Kristina Skjevdal, Røros IL
J16-sprint-fri: 1.Amalie Håkonsen Ous, Nes Ski,…3.Tiril Udnes Weng
G15-sprint-fri: 1.Herman Martens Meyer, Frogner IL
G16-sprint-fri: 1.Øystein Tallhaug Engelstad, MjøsSki
J15-cross: 1.Stine Madslien Bakken, Kjelsås IL-Ski
J16-cross: 1.Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF
G15-cross: 1.Lars Sønsterud, Bækkelagets SK
G16-cross: 1.Erland Kvisle, Asker SK

Stafett-jenter: 1.Sør-Trøndelag lag 1
Stafett-gutter: 1. Agder og Rogaland lag 1

2013
Arrangør/Sted: Savalen

J15-5km-fri: 1.Katrine Seim, Hol IL,…..5.Nora Ulvang
J16-5km-fri: 1.Martine Lorgen Øvrebust, Stordal IL
G15-5km-fri: 1.Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL,…..12.Jørgen Lippert
G16-7.5km-fri: 1.Herman Martens Meyer, Frogner IL

J15-sprint-kl: 1.Martine Engebretsen, Heming IL-Ski
J16-sprint-kl: 1. Marte Mæhlum Johansen, Østre Toten Skilag
G15-sprint-kl: 1.Magnus Bøe, Fossum IF,….6.Eirik Sørgård Anderssen
G16-sprint-kl: 1.Ivar Arne Ryttervold, Frogner IL
J15-cross: 1.Mari Nordlunde, Follebu SK
J16-cross: 1.Emma Arnesen, Byåsen IL
G15-cross: 1.Trulse Fjellheim Jorde, Asker SK
G16-cross: 1.Tørris Sandsæter, Vinne Skilag

Stafett-jenter: 1.Oppland lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus lag 1

2014

Arrangør/Sted: Vang

J15-5km-kl: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
J16-km-kl: 1.Sigrid Flatås Aune, Steinkjer SK
G15-5km-kl: 1.Daniel Kaale Svela, Gjesdal IL,….4.Håkon Skaanes
G16-7.5km-kl: 1.Petter Bergmann, Konnerud IL
J15-sprint-fri: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL

J16-sprint-fri: 1.Martine Engebretsen, Heming IL-Ski
G15-sprint-fri: 1.Bjørnar Stensrud Tyribakken, Nesbyen IL
G16-sprint-fri: 1.Magnus Bøe, Fossum IF
J15-cross: 1.Lise Samuelsen, Lyngen/Karnes IL
J16-cross: 1.Lone Johansen, Melhus IL
G15-cross: 1.Aron Åkre Rysstad, Valle IL
G16-cross: 1.Ole Haldor Ensrud, Trøsken IL

Stafett-jenter: 1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus Skikrets lag 1

2015
Arrangør/Sted: Stokke

J15-5km-fri: 1.Ingvild Larsen Mikaelsen, Byåsen IL
J16-5km-fri: 1.Emma Skjoldli, Bilken IL/Vossalangrenn
G15-5km-fri: 1.Fredrik Johnsrud, Stokke IL
G16-5km-fri: 1. Filip Fjeld Andersen, Geilo IL,….7.Håvard Moseby

J15-sprint-kl: 1.Asne Skrede, Geilo IL
J16-sprint-kl: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
G15-sprint-kl: 1.Ansgar Evensen, Vind IL
G16-sprint-kl: 1.Matias Bjørnflaten Øvrum, Runar IL
J15-cross: 1.Ida Marie Hagen, Haslum IL
J16-cross: 1.Juni Arnekleiv Dombås IL, Astrid Stav IL Varden Meråker

Stafett-jenter:1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter:1.Buskerud Skikrets lag 1

2016
Arrangør/Sted: Fauske

J15-5km-kl: 1.Helene Marie Fossesholm, Vestfossen IF/Eiker Ski,…4.Runa Ulvang
J16-5km-kl: 1.Linn Ravndal, Gjesdal IL
G15-5km-kl: 1.Petter Thorslund Aadland, Nittedal IL,…3.Lars Agnar Hjelmeset
G16-7.5km-kl: 1.Petter Myhr, Vallset IL
J15-sprint-fri: 1.Line Maltun Helland, Kjelsås IL

J16-sprint-fri: 1.Kristin Austgulen Fosnæs, Fossum IF
G15-sprint-fri: 1.Matz William Jenssen, Njård
G16-sprint-fri: 1.Ansgar Evensen, Vind Il
J15-cross: 1.Nora Andersen, Røa IL
J16-cross: 1.Ane Grøtan Wang, Fossum IF
G15-cross: 1.Martin Nevland, Gjesdal IL
G16-cross: 1.Sondre Haneberg, Oppegård IL

Stafett-jenter: 1.Akershus Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Telemark og Vestfold Skikrets lag 1

2017
Arrangør/Sted: Tolga

J15-5km-fri: 1.Tuva Hagen Rønning, Vikersund If-Ski
J16-5km-fri:  1.Helen Marie Fossesholm, Vestfossen If
G15-5km-fri:  1.Sivert Granheim, Utleira Il
G16-7.5km-fri: 1.Kasper Herland, Hemsedal IL

J15-sprint-kl: 1.Maria Hartz Melling, Konnerud IL
J16-sprint-kl: 1.Sigrid Leseth Føyen, Kjelsås IL
G15-sprint-kl: 1.Isak Skari Berger, Lillehammer Skiklubb
G16-sprint-kl: 1.Hermann Nordstrand Fiksen, Bossekop UL
J15-cross: 1.Oda Brodtkorp, Strindheim IL
J16-cross: 1.Mari Torsteinsrud, Fjellet IL
G15-cross: 1.Henrik Falkenberg Dokset, Kjelsås IL
G16-cross: 1.Martin Nevland, Gjesdal IL

Stafett-Jenter: Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-Gutter: Buskerud Skikrets lag 1

2018
Arrangør/Sted: Lygna

J15-5km-kl: 1.Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
J16-5km-kl: 1.Emma Kirkeberg Mørk, Drammens Ballklubb
G15-5km-kl: 1. Arthus Hartvedt Klavenes, Runar IL
G16-7.5km-kl:1.Andreas Aune Aakerli, Heimdal Ski

J15-sprint-fri: 1.Ingerid Vadder, Morgedal IL
J16-sprint-fri: 1.Kristin Maltun Helland, Kjelsås IL
G15-sprint-fri: 1.Eirik Nordbø, Asker SK
G16-sprint-fri: 1.Aleksander Elde Holmboe, Bærum Verk Hauger

J15-cross: 1.Eline Austgulen, Byåsen IL
J16-cross: 1.Anette Nilsen, Utleira IL
G15-cross: 1.Erik Munch-Finne, Asker SK
G16-cross: 1.Mattias Brørs, Beistad IL

Stafett-jenter: 1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus Skikrets lag 1

2019
Arrangør/Sted: Gålå

J15-5km-fri: 1. Julie Hammer, Eidsvolds Værks Skiklub
J16-5km-fri: 1. Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
G15-5km-fri: 1. Daniel Aakervik, Fet SK
G16-7.5km-fri: 1. Thomas Linnebo Mollestad, Oddersjaa SSK

J15-sprint-kl: 1. Emilie Marie Krogsrud, Heming IL
J16-sprint-kl: 1. Thea Johansen Fet Sk
G15-sprint-kl: 1. Lars Michael Saab Bjertnes, Njård
G16-sprint-kl: 1. Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn

J15-cross-fri: 1. Guro Femstelnevik, Hålandsdal IL
J16-cross-fri: 1. Nora Sødal Raastad, Lyn Ski
G15-cross-fri: 1. Sivert Stene Enger, Øvrevoll Hosle IL
1. Lars Lien, Gjøvik SK
1. Nils Olav Kjetså Røed, Otra IL
G16-cross-fri: 1. Adrian Rydningen, Nordreisa IL

Stafett-jenter : 1. Oslo Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Telemark og Vestfold Skikrets Lag 1

2020
Arrangør/Sted: Nybygda IL og Furnes Skiløperforening/Nybygda Skistadion

J15-5km-kl: 1. Lisa Kristine Jorde, Asker SK
J16-5km-kl: 1. Eva Ingebrigtsen, Bratsberg IL
G15-5km-kl: 1. Simen Gløgård, Nittedal IL
G16-7.5km-kl: 1. Daniel Aakervik, Fet SK

G-15 FH: 1. Emil Moore-Carlsen, Fossum IF
J15-sprint-fri: 1. Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsforening
J16-sprint-fri: 1. Helene Ekrheim Haugen, Holmen IF
G15-sprint-fri: 1. Oliver Finstad Nytrøen, Edisvold Værks Skiklubb
G16-sprint-fri: 1. Petter Solhaug Sæter, Os IL
J15-cross-fri: 1. Emma Hovengen Lundin, Nittedal IL
J16-cross-fri: 1. Runa Andreassen Kollen, Asker SK
G15-cross-fri: 1. Storm Haugenes Pedersen, Hovden Sportsklubb
G16-cross-fri: 1. Wilhelm Georg Leikanger, Røa IL

Stafett-jenter : 1. Akershus Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Akershus Skikrets Lag 1

2021
Arrangør/Sted: Oslo-Holmenkollen
Avlyst

2022
Arrangør/Sted: Oslo-Holmenkollen

J15-5km-fri: 1. Mia Matheson Fergestad, Koll IL
J16-5km-fri: 1. Kamilla Aasebø, Kjelsås IL
G15-5km-fri: 1. Joakim Marsteinstredet Pedersen, Lillehammer Skiklubb
G16-7.5km-fri: 1. Sindre Østlien Evensen, Vind IL
G16-7.5km-fri-gjesteklasse: 1. Christoffer Rüger, Gulset IF

FH15 5 km Gutter stående: 1. Endre Lykken, Vind IL
J15-sprint-kl: 1. Oda Skari, Nittedal IL
J16-sprint-kl: 1. Kamilla Aasebø, Kjelsås IL
G15-sprint-kl: 1. Henrik Håland, Gjesdal IL
G16-sprint-kl: 1. Torjus Magnus Harbo Fossum IF
G16-sprint-kl-gjesteklasse: 1. Oliver Westlund Myklebostad, Konnerud IL
FH15-sprint Gutter stående: 1. Endre Lykken, Vind IL
J15-cross: 1. Lilja Celina Kjær Jørgensen, Lillehammer Skiklubb
J16-cross: 1. Elise Weber Eriksen, Lommedalen IL
1. Selma Torvik Mathismoen, Holmen IF
G15-cross: 1. Sondre Leknes Frey, Bærum Skiklubb
1. Sondre Mæhlum Krüger, Byåsen Skiklubb
G16-cross: 1. Benjamin Kulsetås, Strindheim IL

Stafett-jenter : 1. Oslo Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Oslo Skikrets Lag 1

5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15 5 km klassisk g15

Alle resultater