Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater 7,5 km klassisk G16 – Hovedlandsrennet 2023

Lignende saker

Startlister og resultater 7,5 km klassisk G16 under Hovedlandsrennet 25. februar 2023.

Publisert 25. februar 2023 i Resultater

Alle resultater Hovedlandsrennet 2023
Startlister
Arenalyd

7,5 km klassisk G16 – Hovedlandsrennet 2023

Komplette resultater (PDF)

Resultater

Komplette resultater (PDF)

Plass St.nr Navn Klubb Tid Diff.
1 283 Strand, Leopold Njård 20:11,2 +00:00,0
2 377 Omland, Sondre Strande Kjelsås IL 20:25,7 +00:14,5
3 382 Hov, Henrik Garmo Byåsen IL 20:39,1 +00:27,9
4 320 Berget, Tord Mathias Hareland Dombås IL 20:43,0 +00:31,8
5 247 Garstad, Fredrik Wilhelmsen Kjelsås IL 21:10,4 +00:59,2
6 408 Mykkeltvedt, Markus Nordgren Lyn Ski 21:22,8 +01:11,6
7 261 Kollerud, Eivind Konnerud IL 21:23,5 +01:12,3
8 405 Gjerde, Iver Lund Byåsen IL 21:23,6 +01:12,4
9 333 Haustreis, Magnus Christian Rustad IL 21:26,7 +01:15,5
10 351 Pedersen, Joakim Marsteintredet Lillehammer Skiklub 21:34,8 +01:23,6
11 310 Bøklep, Håkon Surnadal IL 21:51,5 +01:40,3
12 390 Aalberg, Eirik Hauer Lillehammer Skiklub 22:02,5 +01:51,3
13 263 Harstad, Ludvik Ytredal Lillehammer Skiklub 22:05,3 +01:54,1
14 383 Ragnhildsløkken, Ludvig Lunde Vind IL 22:05,4 +01:54,2
15 406 Broberg, Even Jevnaker Idrettsforening Ski 22:07,2 +01:56,0
16 417 Andreassen, Peder Wettre Asker SK 22:09,6 +01:58,4
17 259 Gulbrandsen, Noa Nordreisa IL 22:11,6 +02:00,4
18 260 Gundersen, Kristoffer Hofseth Ullensaker SK 22:11,8 +02:00,6
19 374 Johnsen, Henrik Vea Eidsvold Værks Skiklub 22:12,8 +02:01,6
20 335 Ellevold, Karsten Oppstad IL 22:13,0 +02:01,8
21 325 Krüger, Sondre Mæhlum Byaasen Skiklub 22:15,1 +02:03,9
22 318 Heimdal, Peder Kristian Bardu IL 22:20,6 +02:09,4
23 369 Ellevold, Ole Jacob Oppstad IL 22:21,5 +02:10,3
24 391 Jørgensen, Henrik Fossum IF 22:22,4 +02:11,2
25 327 Dahl, Kristian Heggelund Bækkelagets SK 22:24,5 +02:13,3
26 422 Oddebug, Haakon Kyrksæterøra IL 22:24,7 +02:13,5
27 311 Wille, Herman Oseberg Skilag 22:26,6 +02:15,4
28 364 Strandli, Brage Holmen IF 22:27,8 +02:16,6
29 281 Sundal, Andreas Byåsen IL 22:29,0 +02:17,8
30 403 Håland, Henrik Gjesdal IL 22:32,4 +02:21,2
31 378 Brattebø, Emil Bulken IL 22:34,8 +02:23,6
32 289 Holtet, Martin Granli IL 22:37,7 +02:26,5
33 404 Johansen, Simen Landmark Lillehammer Skiklub 22:37,8 +02:26,6
34 363 Ekern, Kristian Idrettslaget Try 22:40,3 +02:29,1
35 373 Sødring, Sondre Holås Heimdal Ski 22:40,6 +02:29,4
36 299 Svindseth, Henrik Holmen IF 22:41,9 +02:30,7
37 258 Tveitnes, Albert Juvik Fossum IF 22:42,5 +02:31,3
38 357 Bernhardsen, Kristian Polarstjernen, IL 22:43,8 +02:32,6
39 421 Hanssen, Henrik Westgaard Ankenes SK 22:46,0 +02:34,8
40 254 Sæter, Jon Byåsen IL 22:47,3 +02:36,1
41 372 Asmyhr-Andersen, Herman Eiker SK 22:53,3 +02:42,1
42 423 Vik, Håvard Audahl Lommedalens IL 22:53,6 +02:42,4
43 418 Bøhleng, Sturla Dahl Hamar SK 22:54,2 +02:43,0
44 334 Boge, Noah Rønningen Oseberg Skilag 23:00,5 +02:49,3
45 342 Hagenes, Tobias Valnesfjord IL 23:00,8 +02:49,6
46 274 Torvund, Christian Ørn, IF 23:01,7 +02:50,5
47 402 Myhre, Vemund Vegårshei IL 23:03,5 +02:52,3
48 349 Guldbrandsen, Tristan Kahrs Viking, TIF 23:05,2 +02:54,0
49 326 Bergene, Jacob Koll, IL 23:08,5 +02:57,3
50 360 Lund, Georg Knudsen Vikersund IF 23:11,3 +03:00,1
51 246 Falkenberg-Jensen, Emil Holmen IF 23:11,8 +03:00,6
52 386 Stickler, Frederik Redigh Lyn Ski 23:14,1 +03:02,9
53 413 Toussaint, Victor Åsrud Nittedal IL 23:14,2 +03:03,0
54 328 Rudstaden, Mathias Kopland Vikersund IF 23:14,3 +03:03,1
55 297 Haugnes, Vetle Oppegård IL 23:17,4 +03:06,2
56 343 Fyksen, Sebastian Sander Kjelsås IL 23:17,7 +03:06,5
57 394 Andreassen, Sivert Sverklie Byåsen IL 23:20,2 +03:09,0
58 385 Klungland, Sverre Amundsen Heming, IL 23:21,3 +03:10,1
58 420 Skjærholt, Sverre Kjelsås IL 23:21,3 +03:10,1
60 376 Drønnesund, Oliver Redigh Lyn Ski 23:22,0 +03:10,8
61 271 Børsheim, Johan Berge Voss IL 23:24,5 +03:13,3
62 312 Østervold, Marius Il Vindbjart 23:26,3 +03:15,1
63 380 Deinboll, Peter Alexander Hjelpdahl Bækkelagets SK 23:26,9 +03:15,7
64 425 Frey, Sondre Leknes Bærums Skiklub 23:28,7 +03:17,5
65 298 Hagen, Elias Hetle Lørenskog SK 23:29,5 +03:18,3
66 270 Skjævesland, Herman Letmolie Eiker SK 23:29,7 +03:18,5
67 265 Thorseng, Even Nygård Fossum IF 23:31,8 +03:20,6
68 287 Isaksen, Theo Nordreisa IL 23:33,8 +03:22,6
69 313 Kristiansen, Alexander Polarstjernen, IL 23:34,0 +03:22,8
70 262 Hørgård, Aleksander IL Jardar 23:34,3 +03:23,1
71 354 Farbu, Kasper Ramdal Leksvik IL 23:35,0 +03:23,8
72 395 Stangvik, Sigmund Aashaug Gjelleråsen IF 23:35,4 +03:24,2
73 415 Lauvlid, Herman IL Skrim 23:37,4 +03:26,2
74 285 Winberg, Birk Bjaadal Stathelle og Omegn IL 23:38,3 +03:27,1
75 253 Jacobsen, Noah Nygård Skedsmo SK 23:43,1 +03:31,9
76 331 Sandemose, Even Aunbu Kjelsås IL 23:45,3 +03:34,1
77 407 Lommerud, Elmer Olaf Lørenskog SK 23:45,4 +03:34,2
78 353 Fuglem, Heine Valldal IL 23:45,6 +03:34,4
79 389 Mølmen-Nertun, Caspar Dikemark IF 23:46,3 +03:35,1
80 282 Robøle-Sørensen, Peder Gran IL 23:46,9 +03:35,7
81 296 Slettaløkken, Ådne Vind IL 23:48,3 +03:37,1
82 322 Solbrekke, Benjamin Vingrom IL 23:50,8 +03:39,6
83 355 Skovseth, Tobias Hansen Nordre Eidsvoll IL 23:54,3 +03:43,1
84 252 Bakka, Olav Dybing Sauda IL 23:57,4 +03:46,2
85 294 Røed, Sondre Larsen Krødsherad IL 24:00,2 +03:49,0
86 266 Haug, Ludvik Kjos Dikemark IF 24:01,3 +03:50,1
87 275 Antonsen, Simen MjøsSki 24:03,2 +03:52,0
87 304 Laukli, Laurits Konnerud IL 24:03,2 +03:52,0
87 399 Rønning, Per Sunde Nittedal IL 24:03,2 +03:52,0
90 409 Ustad, Edvard Martinius Oseberg Skilag 24:04,5 +03:53,3
91 366 Thurmann-Moe, Philip Røa Allianseidrettslag 24:05,0 +03:53,8
92 319 Båtnes, Emil Hansen Skedsmo SK 24:05,4 +03:54,2
93 381 Sagerup-Nordkild, Sivert Kvaløysletta Skilag 24:08,2 +03:57,0
94 375 Reiersen, Johan Harila Polarstjernen, IL 24:08,5 +03:57,3
95 301 Dyrberg, Niklas Gundhus Holmen IF 24:11,2 +04:00,0
96 308 Lund, Ola Jahre Jardar Il 24:20,3 +04:09,1
97 302 Thronsen, Erik Clark Fossum IF 24:20,7 +04:09,5
98 339 Greni, Sander Botness Nes Ski 24:20,9 +04:09,7
99 370 Fjellheim, Viljar Bossmo og Ytteren IL 24:21,4 +04:10,2
100 280 Hovde, Noah Aasen Fossum IF 24:21,9 +04:10,7
101 379 Lagethon, Anders Ludahl Øyer-Tretten IF 24:23,4 +04:12,2
102 305 Sand, Simen Svehaug Skedsmo SK 24:28,2 +04:17,0
103 412 Brennhaug, Mathias Grane IL 24:28,5 +04:17,3
104 341 Megård, Ola Gjøen Molde og Omegn IF 24:31,6 +04:20,4
105 410 Andersen, Håvard Fana IL 24:34,8 +04:23,6
106 416 Fischer, Ola Rustad IL 24:35,3 +04:24,1
107 400 Larstad, Aleksander Asbjørn Røa Allianseidrettslag 24:36,8 +04:25,6
108 362 Smith, Ethan Beaumont Lyn Ski 24:39,7 +04:28,5
109 414 Engesland, Johannes Gumpen Birkenes IL 24:41,9 +04:30,7
110 284 Venbakken, Thomas Fossum IF 24:43,9 +04:32,7
111 290 Gjefsen, Johan Borge Røa Allianseidrettslag 24:46,9 +04:35,7
112 251 Haanshus, Nataniel Bjugan Lillehammer Skiklub 24:47,1 +04:35,9
113 365 Sørholt, Børge Sørlie Vinne Skilag 24:52,3 +04:41,1
114 352 Warloff, Theodor Gillingsrød Konnerud IL 24:53,0 +04:41,8
115 371 Lohne-Nilsen, Sverre Hommelvik IL 24:53,4 +04:42,2
116 397 Tornes, Kasper Heming, IL 24:55,6 +04:44,4
117 279 Egelie, Falk Halkier Runar, IL 24:56,3 +04:45,1
118 248 Husebø, August Kirkeby Lyn Ski 24:56,8 +04:45,6
119 367 Helle, Steffen Vårdal Førde IL 24:58,8 +04:47,6
120 346 Tokle Avanu, Lucas Åndalsnes IF 24:59,5 +04:48,3
121 276 Svaleng, Vegar Bossmo og Ytteren IL 25:02,1 +04:50,9
122 332 Østensen, Torstein Sirisønn Lyn Ski 25:06,4 +04:55,2
123 358 Skistad, Johannes Overhalla IL 25:06,8 +04:55,6
124 269 Klingen, Per Ole Spillum IL 25:07,8 +04:56,6
124 347 Palmelind, Andreas Børstad IL Varden Meråker 25:07,8 +04:56,6
126 264 Hesjedal-Tronstad, Fredrik Spydeberg IL 25:10,6 +04:59,4
127 345 Bull, Fredrik Olesøn Heming, IL 25:11,4 +05:00,2
128 392 Torp, Jonas Eidsvold Værks Skiklub 25:12,1 +05:00,9
129 309 Teigen, Even Sveaass Eiker SK 25:17,0 +05:05,8
130 398 Bye, Lucas Voytovich Lillehammer Skiklub 25:18,1 +05:06,9
131 250 Vangstein, Victor Aamot Skedsmo SK 25:20,2 +05:09,0
132 267 Ellingsdalen, Mathias Frogner IL 25:25,8 +05:14,6
133 249 Aasen, Embrik Segelvik Mjøndalen IF 25:29,9 +05:18,7
134 329 Johansen, Aksel Oliver Nordreisa IL 25:30,5 +05:19,3
135 303 Arfvedahl, Sondre Rustad IL 25:39,3 +05:28,1
136 314 Gullberg-Mathisen, Magnus Lyn Ski 25:39,8 +05:28,6
137 288 Røang, William Austad Nordre Eidsvoll IL 25:42,9 +05:31,7
138 401 Lund, Henrik Krohn Idrettslaget Try 25:44,5 +05:33,3
139 321 Skjetlein, Oscar Byåsen IL 25:46,7 +05:35,5
140 292 Årdal, Marius Eidsvold Værks Skiklub 25:47,2 +05:36,0
141 368 Woll, Kristoffer Hoslemo Røa Allianseidrettslag 25:48,2 +05:37,0
142 348 Sætnan, Ask Felland Fossum IF 25:49,0 +05:37,8
143 336 Giæver-Engesmo, Ludvig Byaasen Skiklub 25:49,6 +05:38,4
144 307 Aasheim, Sander Grue IL 25:54,1 +05:42,9
145 350 Westberg, Hans Kumar Lyn Ski 25:55,1 +05:43,9
146 291 Arfvedahl, Markus Rustad IL 25:56,4 +05:45,2
147 419 Wisth, Petter Elias Røa Allianseidrettslag 26:00,7 +05:49,5
148 337 Myhre, Johannes Giertsen Skedsmo SK 26:01,6 +05:50,4
149 359 Hauger, Mathias Rælingen SK 26:04,8 +05:53,6
150 323 Osdal, Steinar Medkila Skilag 26:07,1 +05:55,9
151 388 Lunheim, Emil Øyer-Tretten IF 26:12,2 +06:01,0
152 356 Engen, Theodor Bardu IL 26:19,9 +06:08,7
153 424 Taraldsen, Peder Kristofer Rostock Lyn Ski 26:20,0 +06:08,8
154 256 Ugelstad, Fredrik Lyn Ski 26:21,2 +06:10,0
155 255 Nakling, Mathias Eidsvold Værks Skiklub 26:28,8 +06:17,6
156 278 Jevne, Kasper Høylo Rustad IL 26:35,6 +06:24,4
157 426 Stramrud, Erik Hamar SK 26:40,7 +06:29,5
158 387 Endreson, Isak Holm Rælingen SK 26:43,9 +06:32,7
159 295 Hansen, Christen Anders Ballangen Ski 26:59,8 +06:48,6
160 306 Tveit, Haakon Robert Røa Allianseidrettslag 27:18,9 +07:07,7
161 338 Birkely, Peder Elias Alta IF 27:22,6 +07:11,4
162 257 Hellefossmo, Emil Aron Medkila Skilag 27:23,7 +07:12,5
163 315 Skarsbakk, Lars Malvik IL 27:43,7 +07:32,5
164 396 Rolfsen, Erik Thune Røa Allianseidrettslag 27:44,1 +07:32,9
165 340 Solbakken, Birk Arne Oppstad IL 28:01,2 +07:50,0
166 317 Tuguldur, Sanjay Rustad IL 28:02,4 +07:51,2
167 324 Ekrheim, Bastian Holmen IF 28:23,1 +08:11,9
168 316 Aronsen, Andreas Eiker SK 28:39,6 +08:28,4
169 293 Eide, Marius IL Varden Meråker 29:45,3 +09:34,1
170 272 Finstad, Magnus Heming, IL 30:12,9 +10:01,7
171 393 Aune, Pelle Christiansen Stub Bærums Skiklub 30:27,5 +10:16,3
172 286 Westad-Davidsen, Jo Njård 33:22,5 +13:11,3
173 361 Mancini, Alessandro Fjellskål Skedsmo SK 34:00,9 +13:49,7
DNS 268 Gjerstad, Brage Henriksbø Mosjøen IL
DNS 273 Bille, Per Johan Flakken Ankenes SK
DNS 277 Linnebo, Sivert Idrettslaget Try
DNS 300 Johnsen, Phillip Christian Joys Idrettslaget Try
DNS 330 Jensen, William Einvik Runar, IL
DNS 344 Hjorthaug, Heine Skedsmo SK
DNS 384 Ringheim-Helgaset, Skage Voss IL
DNS 411 Granvold, Marius Vind IL

Værmelding

Webkamera og værstasjon

Invitasjon

Løypekart

Arrangementets hjemmeside

Flere resultater

Tidligere vinnere av Hovedlandsrennet

1962
Arrangør: Furnes idrettslag

G 15 år: Vidar Bjørseth, Østby Idrettslag
G 16 år: Johan Landsem, Troll

1963
Arrangør: Bækkelaget Sportsklubb

G12: 1. Kai Råberg, Grue Finnskog
G13: 1. Olav Kronborg, Søre Ål
G14: 1. Erik Høyem, Heming
G15: 1. Per Arne Svanberg, Spikkestad

1964
Arrangør/Sted:Kringsjå IL, Søre Ål IL

G12: 1. Ivar Formo, Lyn, ….4.Oddvar Brå, Leik
G13: 1. Kai Råberg, Grue Finnskog
G14: 1. Olav Kronborg, Søre Ål, 2. Erik Røsbakk, Furnes
G15: 1. Tom Bugge Byåsen IL, 2. Terje Vådan Byåsen

1965
Arrangør/Sted: Hamar IL, Hamarkameratene

G12: 1. Odd Aril Holmen, Brumund
G13: 1. Arne Øiestad, Askim,…3. Oddvar Brå ,….5.Ivar Formo
G14: 1. Olav Granerud, Ready
G15: 1. Olav Kronborg, Søre Ål, 2. Anders Lenes, Strindheim

J12:  1. Gunn Giljarhus, Raufoss
J13:  1. Tone Log, Kamp
J14:  1. Wenche Bårdseng, Grei
J15:  1. Berit Dybvad, Strindheim

1966
Arrangør/Sted: Søre Ål (12-13-14), Heming (15)

G12: 1. Kristian Birkeland, Birkenes
G13: 1. Jan G Berger, Ørje
G14: 1. Oddvar Brå, Leik , 2. Einar Sagstuen, Gjøvik,… 35. Ivar Formo, Lyn
G15: 1. Bjørn Skogli, Harestua

1967
Hull i arkivet

1968
(Idar Dahl foreslår å sløyfe 12- og 13-årsklassene)

Kuriositet: resultater fra junior-NM 1968:
G16: 1. Oddvar Brå , 2. Ivar Formo,… 3. Einar Sagstuen

1969
Arrangør/Sted(sted): Kongsberg, 14 og 15 år

G14: 1. Erling Storaunet, Skogn
G15: 1. Jan Erik Bårnes, Svarstad,…. Avle Chr Bjørn, Alvdal
J14: 1. Anne Katrine Lystad, Freidig
J15: 1. Anne Marie Bekken, Sokna

1969

Arrangør/Sted: IL Grane, Øyested IF (Arendal)

J12: 1. Ingrid Christiansen, Freidig
J13: 1. Rigmor Wang, Freidig
G12: 1. Jan Helgerud, Skrim
G13: 1. Åge Nicolaisen Ø. Toten

1970
Arrangør/Sted: Sigdal (Gutter)

G14: 1. Tor Bjørkeng, Fåset,… 6. Chr Anker Rasch, Heming,
G15: 1. Per Halvorsen, Eidsvoll Værk,…. 14. Tom Horntvedt, Stokke

1970
Arrangør/Sted: Burud, (Øvre Eiker) (Jenter)

J12: 1. Oddrun Løseth Storli, Troll
J13: 1. Ingrid Christensen ( i dag Kristiansen), Freidig,…4. Berit Kvello, Strindheim

1970
Arrangør/Sted: Hof (Gutter)

G12: 1. Jon Nordby, Bestum, 2. Tom Tveit, Gjøvik,…4. Terje Olav Seim Hol
G13: 1. Lars Buttingsrud, Norderhov

1971
Arrangør/Sted: Vang Skiløberforening (Jenter)

J12: 1. Hilde Flagstad, Vaaler
J13: 1. Anne M Sporlid, Malm
J14: 1. Ingrid Christensen, Freidig
J15: 1. A.B. Gjermundshaug, Alvdal

1971
Arrangør/Sted: Rena IL (Gutter)

G12: 1. Helge Sørhaug, Holmen, 2. Geir Holte, Hokksund
G13: 1. Per Ø. Saksvik, Ranheim
G14: 1. Lars Buttingsrud, Fossek., 2. Jan Helgerud, Skrim,….5. Einar Jensen, …
10. Ove Aunli, Kyrkseterøra
G15: 1. Tore Bjørkeng, Fåset,…..10. Anders Bakken, Lillehammer

1972
Arrangør/Sted: Ås IL (Jenter)

J14: 1. Anne M Sporild, Malm
J15: 1. Ingrid Christensen, Freidig

1972
Arrangør/Sted: Gran Hadeland (Gutter)

G14: 1. Per Ø Saksvik, Ranheim
G15: 1. Ove Aunli, Kyrkseterøra

1973
Arrangør/Sted: Inderøy(Jenter)

J14: 1. Tove G Solheim, Skrim
J15: 1. Marit Dybvik, Rælingen

1973
Arrangør/Sted: Sparbu (Gutter)

G14: 1. Tore Tajet, Raufoss,…4. Tor Håkon Holte, Hokksund
G15: 1. Tom Tveit, Gjøvik Skiklubb

1974
Arrangør/Sted: Herkules Skien (jenter og gutter sammen fra nå)

G14: 1. Steinar Amundsen, Skei, 2. Geir Holte, Hokksund
G15. 1. Tor Håkon Holte, Hokksund

J14: 1. Wenche Johnsen, Jonsvatnet
J15: 1. Tove Grethe Solheim, Skrim

1975
Arrangør/Sted: Voss IL

J14: 1. Kitty Dahl, Njård, 2. Inger Helene Nybråten, Skrautvål
J15: 1. Sidsel Owren, Haslum

G14: 1. Frank Snoen, Lensbygda, … 4. Jon Aalberg, Stjørdalsblink
G15: 1. Jan O. Henriksen, Ranheim IL,,…..7. Eirik Kvalfoss, Vargar

1976
Arrangør/Sted: Søre Ål, Lillehammer

J14: 1. Kristin Åsvold, Snåsa, 2. Vibeke Wold, Freidig, 3. Jorun Rekkedahl, Ås,
4. Brit Pettersen, Søre Ål
J15: 1. Sigrid Marie Seim, Hol, 2. Inger Helene Nybråten, Skrautvål
G14: 1. Ole Petter Knoph, Grei, 2. Asbjørn Kristoffersen, 3. Per Jacobsen, Lensbygda
G15: 1. Rune Helland, Grorud, 2. John Aalberg

1976

Arrangør/Sted: Botne IL

J14: 1. Anne Johansen, Årvoll
J15: 1. Grete Nykkelmo, Selbu & Ragnhild Brattberg, Søre Ål

G14: 1. Fredrik Thaulow, Njård, 2. Arild Monsen, Molde, …9. Lars Bjørgård, Ålen IL
G15: 1. Finn Dahlen, Jevnaker,…4. Pål Gunnar Mikkelsplass, Bromma, 5. Jan Erik
Skogsholm, Sandnes

1978
Arrangør/Sted: Byåsen IL

J14: 1. Grete Lise Hågensen, Tromsø
J15: 1. Brynhild Resell, Sp.Freidig

G14: 1. Sjur Mørdre, Asker, 2. Tor Taksgård, Nidelv,… 4. Vegard Ulvang, Kirkenes
G15: 1. Arild Monsen, Molde & Reidar Bjørkli, Lier

1979
Arrangør/Sted: Asker Sk.kl (Vollen)

J14: 1. Kristin Rønning, IK Junkeren, …5. Hilde Gjermundshaug, Furnes
J15: 1. Grete Lise Hågensen, Tromsø, ….4. Anne Jahren, Bærum

G14: 1. Ragnar Lund Roland, Drammens Ballklubb
G15: 1. Tor Taksgaard, Nidelv, 2. Erik Torbjørn Løhre, Lundamo, 3. Jan Erik Bjørn,
Alvdal, 4. Bjørn Olav Nordbye, 5. Vegard Ulvang

1980
Arrangør/Sted: Furnes/Brummunddal

J14: 1. Eli Irene Husum, Søre Ål, 2. Solveig Pettersen, Oddersjaa
J15: 1. Kristin Rønning IK Junkeren, 2. Hilde Gjermundshaug, Furnes

G14: 1. Geir Sjøli, Klæbu
G15: 1. Per H Ramlo, Klæbu 2. Ola Sandholt 3. Torgeir Bjørn

1981
Arrangør/Sted: Sportsklubben Grei, Oslo

G14: 1. Gjermund Bjørn, Alvdal
G15: 1. Geir Sjøli, Klæbu, ….5. Frank Grønvold, Grorud

J14: 1. Sunniva Hagen, Njård, …..6. Marit Wold, Lambertseter
J15: 1. Bente Meisingseth, Molde

1982
Arrangør/Sted: Egge Il, Stiklestad IL

J14: 1. Toril Stokkebø, Holmen
J15: 2. Nina Irene Østvold, Eidsvoll Værk

G14: 1. Simen Bakken, Heming, ….9. Øyvind Mobakken, Grorud
G15: 1. Jostein Thoresen, IF Grei, ….5. Gjermund Bjørn, Alvdal

1983
Arrangør/Sted: Gjøvik

J14: 1. Vencke Hatleberg, Bergkam, … 19. Elin Nilsen Bossmo&Yttern
J15: 1. Brita Jordet, Asker

G14: 1. Ole H Evensen, Vind….9. Øyvind Skaanes, Utleira
G15: 1. Terje Smevold, Hernes, …. 13. Bjørn Dæhlie, Bjerke

1984
Arrangør/Sted: Søre Ål

J14: 1. May Allergot, Søre Ål, …. 7. Ine Wigernes, Årvoll
J15: 1. Vencke Hatleberg, Bergkam, …. 3. Elin Nilsen

G14: 1. Arild Ommundsen, Sandnes
G15: 1. Ole H Evensen, Vind

1985
Arrangør/Sted: Solbergelva

J14: 1. Liv Randi Breen, Ålen IL, …. 13. Trine Alsgaard
J15: 1. May Allergot, Vind

G14: 1. Krister Sørgård, Sandnes
G15: 1. Torstein Korsvold, Fåberg

1986
Arrangør/Sted: Leinstrand IL

J14: 1. Merete Mosbakk, Heimdal IF, …. 18. Siri Halle, Fossum IF …21. Ingrid Kvikne,
Byåsen
J15: 1. Liv Randi Breen, Ålen IL

G14: 1. Lars Vethe, Heggedal IL ….4. Jon Olav Bergersen, Kjelsås IL …6. Anders Eide,
Snåsa…16. Oddbjørn Hjelmeset
G15: 1. Krister Sørgård, Sandnes 2. Karl Ovesen , Malm,… 4. Kristian Eriksen, ….
4. Gudmund Skjeldal

1987
Arrangør/Sted: Jøtul/Lommedalen

J14: 1. Bente Martinsen, Nittedal IL,…8. Hanne Staff, Nittedal IL
J15: 1. Anita Karlsen, Frisk IF

G14: 1. Tore Hammer, Buvik, ….. 4. Thomas Alsgaard, Enebakk
G15: 1. Jon Erik Knotten, Ramnes og Ole Gunnar Gulbrandsen, Svene,
3. Anders Eide, Snåsa

1988
Arrangør/Sted: Mo i Rana

G14-fri: 1. Remi Andersen, Bækkelaget Sp.kl
G15-fri: 1. Ola Østvold, Vind, …8. Thomas Alsgaard, Enebakk

J14-fri: 1. Åse Idland, Figgjo
J15-fri: 1. Kristin Tjelle, Børsa, 2. Bente Martinsen, Nittedal, Cecile Mjøen, Graabein

1989
Arrangør/Sted: Orkdal IL

J14: 1. Eva Kjerstadmo, Meldal IL, … 18. Liv Grete Skjelbreid, Hålandsdalen
J15: 1. Åse Idland, Figgjo I, …. 18. Anne Mette Grøtli, Kvikne IL

G14: Lars Bjørnås IL Stjørdals Blink
G15: Remi Andersen, Bækkelaget Sportsklubb, 2. Kjetil Juul Pedersen, Harestua, …
8. Rune Torseth IL Koll

1990
Arrangør/Sted: Namsos
G15: 1. Trond Lillebekk, Magnor IL 2. Tron Rustadbakken, Brummundal

1991
Arrangør/Sted: Byåsen

1992
Arrangør(sted): Harstad
Hull i arkivet

1993
Arrangør/Sted: Eidsvoll Skiklubb
G14-kl: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl
G14-fri: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl
G15-kl: 1. Espen Pedersen, Frol I, ….. 3. Roar Hjelmeseth, Fjellhug Vereide
G15-fri: 1. Torbjørn Kjerstadmo, Meldal IL,

J14-kl: 1. Carina Kristiansen, Mjøndalen IF
J14-fri: 1. Eli Ytredal, Eidsdal IL
J15-kl: 1. Ingerid Stenvold IL Pioner,…4. Rønnaug Schei, Statsbygd IL
J15-fri: 1. Anne Gry Myklebust, Valldal IL, 2. Ingerid Stenvold IL Pioner

1994
Arrangør/Sted: Svarstad

G14-kl: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL
G14-fri: 1. Hans Erik Sand, Sjåstad/V. Lier
G15-kl: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl, …3. Krister Trondsen, Røros Il
G15-fri: 1. Hans Leithe, Moen Sp.kl, …9. Brynjar Skjærli, Østre Toten Skilag

J14-kl: 1. Elisabeth Solbakken, Sør Frol IL
J14-fri: 1. Maria Fløystad, Kvaløysletta IL
J15-kl: 1. Elisabeth Omsjø, Heming
J15-fri: 1. Eli Ytredal, Eidsdal IL

1995
Arrangør/Sted: Savalen

G14-kl: 1. Sven Tore Tørres, Røros IL,…5. John Anders Gaustad, Oppstad IL
G14-fri: 1. Kenneth Skaarud, Harestua IL
G15-kl: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL,…5. Tore Ruud Hofstad, Hurdal IL
G15-fri: 1. Lars Tore Turtveit, Voss IL, 2. Tore Ruud Hofstad, Hurdal IL

J14-kl: 1. Marit Bjørgen, Rognes IL, 2. 2. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu
J14-fri: 1. Marit Bjørgen, Rognes IL, 2. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu
J15-kl: 1. Gro Strandbråten, Eggedal IL, … 12. Ella Gjømle, Stathelle IL
J15-fri: 1. Bettina Gavoll Hansen, Høybråten & Stovner

1996
Arrangør/Sted: Rana IL

G14-fri: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen
G14-kl: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen, John Kristian Dahl Kirkenes & Omegn
G15-kl: 1. John Anders Gaustad, Oppstad IL
G15-fri: 1. John Anders Gaustad, Oppstad IL

J14-kl: 1. Ingrid Narum, Sogndal, 2. Kristin Stemland, Heimdal IF
J15-kl: 1. Marit Bjørgen , Rognes IL 3. Kristin Stemland, Heimdal IF
J14-fri: 1. Kristin Stemland, Heimdal IF, ….5. Kristin Størmer Steira, IL Forsøk
J15-fri: 1. Vibeke Westby Skofterud, IL Slitu,…3. Marit Bjørgen, Rognes IL

1997
Arrangør/Sted: Konnerud IL

G14-kl: 1. Eivind Juul Pedersen, Harestua IL, 2. Kristian Horntvedt, Stokke IL
G14-fri: 1. Eivind Juul Pedersen, Harestua IL
G15-kl: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen
G15-fri: 1. Rogar A. Djupvik, S&F Hyen

J14-kl: 1. Magni Solum, Meldal IL,…7. Merethe Braathen, Høybr&Stovner
J15-kl: 1. Siri Mette Carlsen, Asker Sk.kl,…3. Kristin Stemland, Heimdal IF
J14-fri: 1. Magni Solum, Meldal IL
J15-fri: 1. Kristin Stemland, Heimdal IF

1998
Arrangør/Sted: Tromsø IL

G14-kl: 1. Eirik Aas, Byåsen IL,….4. Johan Kjølstad, Ekne IL
G14-fri: 1. Eirik Aas, Byåsen IL, …. 3. Johan Kjølstad, Ekne IL
G15-kl: 1. Kristian Horntvedt, Stokke IL,….9. Eldar Rønning, Skogn IL
G15-kri: 1. Kristian Horntvedt, Stokke IL, ….37. Eldar Rønning, Skogn IL

J14-kl: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda IL
j14-fri: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda IL
J15-kl: 1. Kjersti Nordberg, Henning
J15-fri: 1. Magni Solum, Meldal IL

1999
Arrangør/Sted: Holmenkollen Kjelsås

G14-fri: 1. Hans Petter Lykkja, IL Dalguten,…3. Morten Eilifsen Strømmen& Lillestr
G14-kl: 1. Martin Johnsrud Sundby
G15-fri:1. Thomas Jørgensen, Ørje, …3. Tord Asle Gjerdalen, IL Holeværingen,…
5. Arne Post, Oppegård IL
G15-kl: 1. Eirik Aas, Byåsen IL, …4. Tord Asle Gjerdalen, IL Holeværingen,…
12. Chris Jespersen IL Korlevoll

J14-fri: 1. Liv M Nordtømme, Henning, 2. Tina Kolstad Henning
J14-kl: 1. Tina Kolstad, Henning, 2. Kjersti Wie Bull, Heming
J15-fri: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda, 2. Lena C. Pedersen IL Siso
J15-kl: 1. Elisabeth Hatlen, Stranda, …3. Merethe Harjo Pettersen, Vadsø Sk

2000
Arrangør/Sted: Geilo IL

G14-fri: 1. Even Sletten Lillehammer Sk.kl
G14-kl:  1. Steffen R. Plassgård, Alvdal
G15-fri: 1. Olav Grindflekk, Tynset IL
G15-kl: 1. Olav Grindflekk, Tynset IL

J14-fri: 1. Marion Solbjørg, Vestringen
J14-kl: 1. Kari Vikhagen Gjeitnes, Skåla IL
J15-fri: 1. Liv Miriam Nordtømme, Henning
J15-kl: 1. Liv Miriam Nordtømme, henning

2001
Arrangør/Sted: Bardufoss

G14-fri: 1. Erlend Losnegaard, Fagernes
G14-kl: 1. Arnt Einar Engan, Sokna, …. 8. Petter Northug, Inderøy IL
G15-fri: 1. Stein Arve Sjaker, Gran IL
G15-kl: 1. Even Sletten, Lillehammer

J14-fri: 1. Anette Brøto, Holeværingen
J14-kl: 1. Betty A B Nilsen, Torridal
J15-fri: 1. Marion Solbjørg, Vestringen
J15-kl: 1. Marion Solbjørg, Vestringen

2002
Arrangør/Sted: Konnerud

G14-fri: 1. Magne Dæhlie, Nordbygda
G14-kl: 1. Eirik Kurland Olsen, ROS IL
G15-fri: 1. Petter Northug, Inderøy IL
G15-kl: 1. Erlend Losnegaard, Fagernes, 2. Anders Gløersen, Rustad,..4. Petter Northug

J14-fri: 1. Julie B Svendsen, Nittedal IL
J14-kl: 1. Marit Liland Fredriksen, Stokmarknes
J15-fri: 1. Karianne Bjellånes, Bossmo&Yttern
J15-kl: 1. Karianne Bjellånes, Bossmo&Yttern

2003
Arrangør/Sted: Holmenkollen, Heming IL

G14-sprint: 1. Sindre Wiig Nordby, Njård
G14-kl: 1. Øyvind Moen Fjeld, Kjelsås IL
G15-sprint: 1. Tore Martin Søbak Gundersen, Vang SLF
G15-kl: 1. Eirik Kurland Olsen, ROS IL

J14-sprint: 1. Marte Berget, Gran IL
J14-kl: 1. Celine Brun-Lie, Njård
J15-sprint: 1. Astrid Jacobsen, Heming IL
J15-kl: 1. Marit Liland Fredriksen, Stokmarknes

2004
Arrangør/Sted: Namsos

G14-sprint: 1. Hans Christer Holund, Nittedal
G14-fri: 1. Håkon Stuge Bånerud, Koll
G15-sprint: 1. Sindre Wiig Nordby, Njård
G15-fri: 1. Harald Berge, Fossum IF

J14-sprint: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J14-fri: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J15-sprint: 1. Marte Berget, Gran IL
J15-fri: 1. Fanny Welle-Strand Horn, Heming

2005
Arrangør/Sted: Gjøvik

G14-kl: 1. Marius Vegheim, Gjerdrum IL,….3.Pål Golberg,….15.Thomas Northug
G14-fri: 1. Edvard Hamilton, Sør Fron IL, 2.Pål Golberg
G15-kl: 1. Hans Christer Holund, Nittedal,….5.Petter Skinstad
G15-fri: 1. Hans Christer Holund, Nittedal

J14-kl: 1. Tuva Toftdal, Heming IL
J14-fri: 1. Bente Landheim, Tynset IF
J15-kl: 1. Britt Ingunn Nydal, Asker Sk.KL
J15-fri: 1. Marte Kristoffersen, Varden IL

2006
Arrangør/Sted: Alta IL
(NB 14år -> 15 år, 15år->16år)

G15-kl: 1.Sondre Nordstad Moen, Strindheim IL,….3.Henrik Ingebriktsen
G15-fri: 1.Henrik Ingebriktsen, Sandnes IL,2.Sondre Nordstad Moen
G15-sprint: 1.Kjetil Ims, Asker Skiklubb,2.Sindre Selvig, 3.Vegard Vinje

G16-kl: 1.Ole Fredrik Qvale, Kjelsås IL,…3.Thomas Northug
G16-fri: 1.Erling Ø Bjøntegård, Bevern IL,2.Ole Fredrik Qvale
G16-sprint: 1.Ånund Lid Byggland, Høydalsmo IL,…3.Thomas Northug

J15-kl: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL,…3.Martine Kongsten
J15-fri: 1.Maria Strøm Nakstad, Byaasen Skiklubb,2.Ragnhild Haga
J15-sprint: 1.Caroline Fjellbu, Bekkelaget IF,2.Tone Dalen

J16-kl: 1.Ingerlise Wingaard Jensen, Jardar IL,2.Karoline Bjerkli Grøvdal
J16-fri: 1.Marie Nordsletten Koll IL,2.Ingvild Flugstad Østberg
J16-sprint: 1.Tuva Toftdal, Heming IL,…3.Ingvild Flugstad Østberg

2007
Arrangør/Sted: Steinkjer

G15-sprint: 1.Sindre Bjørnestad Skar, Bærum Verk IF
G15-fri: 1.Vetle Sjåstad Christiansen, Geilo IL,2.Sindre Bjørnestad Skar
G16-sprint: 1.Kjetil Ims, Asker Skiklubb
G16-fri: 1.Didrik Tønseth, Byåsen IL,…2.Sondre Nordstad Moen….6.Henrik Ingebriktsen

J15-sprint: 1.Martine Ranum Lehn, Byaasen Skiklubb
J15-fri: 1.Maren Eliassen, Byaasen Skiklubb,….7.Barbro Kvåle
J16-sprint: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL
J16-fri: 1.Ragnhild Haga, Åsen IL,…4.Heidi Weng,5.Kari Øyre Slind

2008
Arrangør/Sted: Tynset, Alvdal, Fåset mf (Savalen)

G15-sprint: 1. Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF,….16.Håvard Solås Taugbøl
G15-kl: 1. Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF
G16-sprint: 1. Sindre Bjørnestad Skar, Bærum Verk IF
G16-kl: 1. Thomas S. Evjestad IL Bjørn

J15-sprint: 1.Rikke Hald Andersen Asker Skiklubb
J15-kl: 1.Sigrid Nordgården, Vestringen
J16-sprint: 1.Martine Ranum Lehn, Byaasen Skiklubb
J16-kl: 1.Anne Tine Markset, Njård

2009
Arrangør/Sted: Gausdal Skilag, Øyer Tretten IL, Søre Ål IL, Lillehammer SK

G15-sprint-kl: 1.Andreas Molden Nes ski
G15-fri: 1.Oliver Furuli, Lillehammer Sk.kl,…..19.Magne Haga,….21.Gjøren Tefre
G16-sprint-kl: 1.Sondre Turvoll Fossli, Mjøndalen IF
G16-fri: 1.Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Sk.kl,…4.Sondre Turvoll Fossli

J15-sprint-kl: 1.Silje Theodorsen, Kvaløysletta Skilag
J15-fri: 1.Mari Støen Gussiås, Molde & Omegn
J16-sprint-kl: 1.Rikke Hald Andersen, Asker Sk.kl
J16-fri: 1.Hilde Losgård Landheim, Tynset IL,….Rikke Hald Andersen

2010
Arrangør/Sted: Nes IL

J15-kl: 1.Anja Tryti, Asker Sk.klubb,…..8.Magni Smedås
J16-kl: 1.Thea Krokan Murud, Roterud IL,2.Ingeranne Strøm Nakstad
G15-kl: 1.Gaute Kvåle, Røldal IL,….Eirik Sverdrup Augdal
G16-kl: 1.Oliver Bræin Furuli,  Lillehammer sk.kl,…11.Magne Haga

J15-sprint-fri: 1.Ragnhild Femsteinevik, Hålandsdal IL
J16-sprint-fri: 1.Thea Krokan Murud, Roterud IL
G15-sprint-fri: 1.Thomas Ekren Melhus IL,….3.Audun Erikstad
G16-sprint-fri: 1.Håvard Nymoen, Tolga IL,…Kasper Stadaas

Stafett-gutter: 1. 1.Akershus
Stafett-jenter: 1. 1.Sør-Trøndelag

2011
Arrangør/Sted: Byåsen IL

J15-5km-fri: 1.Tirill Udnes Weng, Nes Ski, 2. Lotta U W, 3. Anine Ahlsand
J16-5km-fri: 1.Ane Blomseth Johnsen, Ås IL, 2. Selma Ahlsand, 3 Lovise Heimdal
G15-5km-fri: 1.Sjur Slettom, Lom IL,….4.Gaute Iversen..13.Jan Thomas Jensen
G16-7.5km-fri: 1.Kristian Græsli, Hamar SK, 2.Eirik Sverdrup Augdal

J15-sprint-kl: 1.Amalie Håkonsen Ous, Nes Ski,…..7. Tiril Udnes Weng
J16-sprint-kl: 1.Stine Schonhowd, Svea Skilag,…….9.Louise Heimdal
G15-sprint-kl: 1.Svein Berg Fines, Henning Skilag,….15.Torgeir Lid Byggland
G16-sprint-kl: 1.Thomas Ekren, Melhus IL,….7.Fredrik Løwstrøm Nyenget
J15-cross:1.Ingrid Elisabeth Tveten, Røa IL
J16-cross:1.Maria Cathrine Berg Rolke, Oddersdjaa SSK
G15-cross:1.Torjus Bern Hansen, Kjelsås IL-ski
G16-cross:1.Ådne Lund, Vinne Skilag

Stafett-jenter: 1.Akershus lag 1
Stafett-gutter: 1.Sør-Trøndelag lag 1

2012
Arrangør/Sted : Harstad

J15-5km-kl: 1.Martine Lorgen Øvrebust, Stordal IL
J16-5km-kl: 1.Marte Skaanes, Strindheim IL,…..3.Lotta Udnes Weng
G15-5km-kl: 1.Ole Morten Flataker, Hommelvik IL,….8.Morten Soleng Skinstad
G16-7.5km-kl: 1.Vegard Berget Flystveit, Oddersjaa SSK,…3.David Dong-Hee Vik

J15-sprint-fri: 1.Kristina Skjevdal, Røros IL
J16-sprint-fri: 1.Amalie Håkonsen Ous, Nes Ski,…3.Tiril Udnes Weng
G15-sprint-fri: 1.Herman Martens Meyer, Frogner IL
G16-sprint-fri: 1.Øystein Tallhaug Engelstad, MjøsSki
J15-cross: 1.Stine Madslien Bakken, Kjelsås IL-Ski
J16-cross: 1.Ingrid Landmark Tandrevold, Fossum IF
G15-cross: 1.Lars Sønsterud, Bækkelagets SK
G16-cross: 1.Erland Kvisle, Asker SK

Stafett-jenter: 1.Sør-Trøndelag lag 1
Stafett-gutter: 1. Agder og Rogaland lag 1

2013
Arrangør/Sted: Savalen

J15-5km-fri: 1.Katrine Seim, Hol IL,…..5.Nora Ulvang
J16-5km-fri: 1.Martine Lorgen Øvrebust, Stordal IL
G15-5km-fri: 1.Jon Rolf Skamo Hope, Hyen IL,…..12.Jørgen Lippert
G16-7.5km-fri: 1.Herman Martens Meyer, Frogner IL

J15-sprint-kl: 1.Martine Engebretsen, Heming IL-Ski
J16-sprint-kl: 1. Marte Mæhlum Johansen, Østre Toten Skilag
G15-sprint-kl: 1.Magnus Bøe, Fossum IF,….6.Eirik Sørgård Anderssen
G16-sprint-kl: 1.Ivar Arne Ryttervold, Frogner IL
J15-cross: 1.Mari Nordlunde, Follebu SK
J16-cross: 1.Emma Arnesen, Byåsen IL
G15-cross: 1.Trulse Fjellheim Jorde, Asker SK
G16-cross: 1.Tørris Sandsæter, Vinne Skilag

Stafett-jenter: 1.Oppland lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus lag 1

2014

Arrangør/Sted: Vang

J15-5km-kl: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
J16-km-kl: 1.Sigrid Flatås Aune, Steinkjer SK
G15-5km-kl: 1.Daniel Kaale Svela, Gjesdal IL,….4.Håkon Skaanes
G16-7.5km-kl: 1.Petter Bergmann, Konnerud IL
J15-sprint-fri: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL

J16-sprint-fri: 1.Martine Engebretsen, Heming IL-Ski
G15-sprint-fri: 1.Bjørnar Stensrud Tyribakken, Nesbyen IL
G16-sprint-fri: 1.Magnus Bøe, Fossum IF
J15-cross: 1.Lise Samuelsen, Lyngen/Karnes IL
J16-cross: 1.Lone Johansen, Melhus IL
G15-cross: 1.Aron Åkre Rysstad, Valle IL
G16-cross: 1.Ole Haldor Ensrud, Trøsken IL

Stafett-jenter: 1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus Skikrets lag 1

2015
Arrangør/Sted: Stokke

J15-5km-fri: 1.Ingvild Larsen Mikaelsen, Byåsen IL
J16-5km-fri: 1.Emma Skjoldli, Bilken IL/Vossalangrenn
G15-5km-fri: 1.Fredrik Johnsrud, Stokke IL
G16-5km-fri: 1. Filip Fjeld Andersen, Geilo IL,….7.Håvard Moseby

J15-sprint-kl: 1.Asne Skrede, Geilo IL
J16-sprint-kl: 1.Kristine Stavås Skistad, Konnerud IL
G15-sprint-kl: 1.Ansgar Evensen, Vind IL
G16-sprint-kl: 1.Matias Bjørnflaten Øvrum, Runar IL
J15-cross: 1.Ida Marie Hagen, Haslum IL
J16-cross: 1.Juni Arnekleiv Dombås IL, Astrid Stav IL Varden Meråker

Stafett-jenter:1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter:1.Buskerud Skikrets lag 1

2016
Arrangør/Sted: Fauske

J15-5km-kl: 1.Helene Marie Fossesholm, Vestfossen IF/Eiker Ski,…4.Runa Ulvang
J16-5km-kl: 1.Linn Ravndal, Gjesdal IL
G15-5km-kl: 1.Petter Thorslund Aadland, Nittedal IL,…3.Lars Agnar Hjelmeset
G16-7.5km-kl: 1.Petter Myhr, Vallset IL
J15-sprint-fri: 1.Line Maltun Helland, Kjelsås IL

J16-sprint-fri: 1.Kristin Austgulen Fosnæs, Fossum IF
G15-sprint-fri: 1.Matz William Jenssen, Njård
G16-sprint-fri: 1.Ansgar Evensen, Vind Il
J15-cross: 1.Nora Andersen, Røa IL
J16-cross: 1.Ane Grøtan Wang, Fossum IF
G15-cross: 1.Martin Nevland, Gjesdal IL
G16-cross: 1.Sondre Haneberg, Oppegård IL

Stafett-jenter: 1.Akershus Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Telemark og Vestfold Skikrets lag 1

2017
Arrangør/Sted: Tolga

J15-5km-fri: 1.Tuva Hagen Rønning, Vikersund If-Ski
J16-5km-fri:  1.Helen Marie Fossesholm, Vestfossen If
G15-5km-fri:  1.Sivert Granheim, Utleira Il
G16-7.5km-fri: 1.Kasper Herland, Hemsedal IL

J15-sprint-kl: 1.Maria Hartz Melling, Konnerud IL
J16-sprint-kl: 1.Sigrid Leseth Føyen, Kjelsås IL
G15-sprint-kl: 1.Isak Skari Berger, Lillehammer Skiklubb
G16-sprint-kl: 1.Hermann Nordstrand Fiksen, Bossekop UL
J15-cross: 1.Oda Brodtkorp, Strindheim IL
J16-cross: 1.Mari Torsteinsrud, Fjellet IL
G15-cross: 1.Henrik Falkenberg Dokset, Kjelsås IL
G16-cross: 1.Martin Nevland, Gjesdal IL

Stafett-Jenter: Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-Gutter: Buskerud Skikrets lag 1

2018
Arrangør/Sted: Lygna

J15-5km-kl: 1.Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
J16-5km-kl: 1.Emma Kirkeberg Mørk, Drammens Ballklubb
G15-5km-kl: 1. Arthus Hartvedt Klavenes, Runar IL
G16-7.5km-kl:1.Andreas Aune Aakerli, Heimdal Ski

J15-sprint-fri: 1.Ingerid Vadder, Morgedal IL
J16-sprint-fri: 1.Kristin Maltun Helland, Kjelsås IL
G15-sprint-fri: 1.Eirik Nordbø, Asker SK
G16-sprint-fri: 1.Aleksander Elde Holmboe, Bærum Verk Hauger

J15-cross: 1.Eline Austgulen, Byåsen IL
J16-cross: 1.Anette Nilsen, Utleira IL
G15-cross: 1.Erik Munch-Finne, Asker SK
G16-cross: 1.Mattias Brørs, Beistad IL

Stafett-jenter: 1.Buskerud Skikrets lag 1
Stafett-gutter: 1.Akershus Skikrets lag 1

2019
Arrangør/Sted: Gålå

J15-5km-fri: 1. Julie Hammer, Eidsvolds Værks Skiklub
J16-5km-fri: 1. Tuva Anine Brusveen-Jensen, Lyn Ski
G15-5km-fri: 1. Daniel Aakervik, Fet SK
G16-7.5km-fri: 1. Thomas Linnebo Mollestad, Oddersjaa SSK

J15-sprint-kl: 1. Emilie Marie Krogsrud, Heming IL
J16-sprint-kl: 1. Thea Johansen Fet Sk
G15-sprint-kl: 1. Lars Michael Saab Bjertnes, Njård
G16-sprint-kl: 1. Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn

J15-cross-fri: 1. Guro Femstelnevik, Hålandsdal IL
J16-cross-fri: 1. Nora Sødal Raastad, Lyn Ski
G15-cross-fri: 1. Sivert Stene Enger, Øvrevoll Hosle IL
1. Lars Lien, Gjøvik SK
1. Nils Olav Kjetså Røed, Otra IL
G16-cross-fri: 1. Adrian Rydningen, Nordreisa IL

Stafett-jenter : 1. Oslo Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Telemark og Vestfold Skikrets Lag 1

2020
Arrangør/Sted: Nybygda IL og Furnes Skiløperforening/Nybygda Skistadion

J15-5km-kl: 1. Lisa Kristine Jorde, Asker SK
J16-5km-kl: 1. Eva Ingebrigtsen, Bratsberg IL
G15-5km-kl: 1. Simen Gløgård, Nittedal IL
G16-7.5km-kl: 1. Daniel Aakervik, Fet SK

G-15 FH: 1. Emil Moore-Carlsen, Fossum IF
J15-sprint-fri: 1. Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsforening
J16-sprint-fri: 1. Helene Ekrheim Haugen, Holmen IF
G15-sprint-fri: 1. Oliver Finstad Nytrøen, Edisvold Værks Skiklubb
G16-sprint-fri: 1. Petter Solhaug Sæter, Os IL
J15-cross-fri: 1. Emma Hovengen Lundin, Nittedal IL
J16-cross-fri: 1. Runa Andreassen Kollen, Asker SK
G15-cross-fri: 1. Storm Haugenes Pedersen, Hovden Sportsklubb
G16-cross-fri: 1. Wilhelm Georg Leikanger, Røa IL

Stafett-jenter : 1. Akershus Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Akershus Skikrets Lag 1

2021
Arrangør/Sted: Oslo-Holmenkollen
Avlyst

2022
Arrangør/Sted: Oslo-Holmenkollen

J15-5km-fri: 1. Mia Matheson Fergestad, Koll IL
J16-5km-fri: 1. Kamilla Aasebø, Kjelsås IL
G15-5km-fri: 1. Joakim Marsteinstredet Pedersen, Lillehammer Skiklubb
G16-7.5km-fri: 1. Sindre Østlien Evensen, Vind IL
G16-7.5km-fri-gjesteklasse: 1. Christoffer Rüger, Gulset IF

FH15 5 km Gutter stående: 1. Endre Lykken, Vind IL
J15-sprint-kl: 1. Oda Skari, Nittedal IL
J16-sprint-kl: 1. Kamilla Aasebø, Kjelsås IL
G15-sprint-kl: 1. Henrik Håland, Gjesdal IL
G16-sprint-kl: 1. Torjus Magnus Harbo Fossum IF
G16-sprint-kl-gjesteklasse: 1. Oliver Westlund Myklebostad, Konnerud IL
FH15-sprint Gutter stående: 1. Endre Lykken, Vind IL
J15-cross: 1. Lilja Celina Kjær Jørgensen, Lillehammer Skiklubb
J16-cross: 1. Elise Weber Eriksen, Lommedalen IL
1. Selma Torvik Mathismoen, Holmen IF
G15-cross: 1. Sondre Leknes Frey, Bærum Skiklubb
1. Sondre Mæhlum Krüger, Byåsen Skiklubb
G16-cross: 1. Benjamin Kulsetås, Strindheim IL

Stafett-jenter : 1. Oslo Skikrets Lag 1
Stafett-gutter : 1. Oslo Skikrets Lag 1

7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g167,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g167,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g167,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g167,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g167,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g16 7,5 km klassisk g167,5 km klassisk g16

Alle resultater