Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

Resultater American Birkebeiner 2024

Lignende saker

Startlister, resultater og annen infomasjon for American Birkebeiner som arrangeres lørdag 24. februar 2024.

Publisert 24. februar 2024 i Resultater

American Birkebeiner 2024

Amerikanske Birkebeineren

50. utgave

Dato

Lørdag 24. februar

Sted

Hayward, Wisconsin – USA

Distanser: 50 km fri teknikk

Resultater

Menn, topp 50

POS BIB ATHLETE PRO TEAM TIME
1 23 GUS SCHUMACHER 1:53:33.6
2 20 SAM HENDRY + 6.7
3 1 DAVID NORRIS + 6.9
4 16 SCOTT PATTERSON + 7.3
5 10 ZAK KETTERSON + 14.2
6 2 GÉRARD AGNELLET + 14.5
7 29 BRADEN BECKER + 36.2
8 21 RICARDO IZQUIERDO-BERNIER + 36.3
9 22 FRANCIS IZQUIERDO-BERNIER + 58.0
10 14 SCOTT HILL + 58.5
11 25 HUNTER WONDERS + 1:24.4
12 7 DORIAN GIRARD CARRABIN + 1:33.3
13 27 LUCAS BOEGL + 1:35.5
14 5 CHRISTIAN WINKER + 2:24.5
15 8 MATT LIEBSCH + 3:36.0
16 41 THOMAS O’HARRA + 5:03.7
17 13 GARRETT BUTTS + 5:38.6
18 9 BRIAN GREGG + 7:19.8
19 243 JAKE ADICOFF + 7:24.6
20 18 FINN DODGSON + 7:31.6
21 247 SIMON ZINK + 8:37.1
22 26 WILLSON MOORE + 9:36.1
23 54 JAKOB ELLINGSON + 9:37.1
24 11 REMI MARTIN + 9:48.6
25 246 ELI NIELSEN + 10:31.1
26 98 ANDREW SIEGEL + 10:57.6
27 12 NICHOLAS POWER + 12:07.4
28 74 MATTHEW BRIGGS + 12:41.8
29 106 NICK ROSS + 12:58.9
30 250 LUC GOLIN + 13:21.3
31 248 JOSEPH LYNCH + 13:35.3
32 55 ANDREW MILLAN + 13:43.4
33 245 TIM COBB + 13:46.0
34 78 ADAM FARABAUGH + 13:47.7
35 49 ANDREW BROWN + 13:57.3
36 42 MAX MAHAFFY + 13:58.3
37 45 WILL SOLOW + 14:01.3
38 53 MITCHELL CAMPBELL + 14:19.6
39 80 DAVID JODA + 15:03.1
40 48 JAKOB WARTMAN + 15:03.3
41 85 TYLER KJORSTAD + 15:10.2
42 61 HENRY CAMPBELL + 15:35.0
43 242 ANDREW NEWELL + 16:07.1
44 30 JOHN SCHWINGHAMER + 16:17.9
45 221 ORION BERRYMAN + 16:22.0
46 113 THOMAS STUBER + 16:24.3
47 82 SAMUEL SHAHEEN + 16:39.8
48 89 CARL OSTERBERG + 17:11.5
49 111 GAVIN MCEWEN + 17:13.0
50 127 JACK ELDER + 17:19.5

Kvinner, topp 50

POS BIB ATHLETE PRO TEAM TIME
1 591 JESSIE DIGGINS 2:10:41.0
2 505 FLORA DOLCI + 26.2
3 501 ALAYNA SONNESYN + 4:19.0
4 527 CAITLIN PATTERSON + 4:28.1
5 517 HANNAH RUDD + 4:28.2
6 513 LAUREN JORTBERG + 4:36.2
7 515 ALEXANDRA LAWSON + 4:37.5
8 507 CORALIE BENTZ + 5:21.6
9 509 EMILIE BULLE + 5:58.5
10 511 ERIN BIANCO + 6:09.9
11 502 JESSICA YEATON + 7:42.7
12 526 MARIAH BREDAL + 7:51.0
13 512 EVELINA SUTRO + 10:37.0
14 528 ERIKA FLOWERS + 12:09.3
15 510 ANNIKA LANDIS + 12:55.9
16 580 ANDREA HENKEL-BURKE + 12:57.4
17 530 MARIT ROSS-SONNESYN + 13:08.3
18 578 JENNIE BENDER + 13:09.8
19 589 SOPHIA VELICER VLTAVA FUND SKI TEAM + 13:54.5
20 586 LUCY HOCHSCHARTNER + 14:29.8
21 547 STACEY MARION + 16:11.9
22 529 CHELSEY YOUNGBERG + 16:19.8
23 575 BRITTA CLARK + 16:26.4
24 508 RENAE ANDERSON + 16:54.5
25 533 SARAH WIDDER + 17:43.6
26 579 RENA SCHWARTZ + 18:45.1
27 546 GABRIELLE VANDENDRIES + 18:56.1
28 585 LINDSAY WILLIAMS + 19:42.8
29 535 LILY JOHNSTON + 20:00.4
30 583 SUSAN DUNKLEE + 22:03.4
31 545 CHRISTINA ROBERTS + 22:38.5
32 542 ANNE MAYER + 22:54.5
33 554 ELLIE HANDS + 23:27.4
34 543 AMY BIANCO + 24:24.5
35 574 LILY HUBANKS + 24:34.8
36 584 CLAIRE TRUJILLO + 24:40.0
37 558 ALIA JOHNSON + 25:36.4
38 539 INGRID THYR + 25:57.5
39 559 MEL BRIGGS + 27:02.2
40 548 LENA MITKEY + 27:09.3
41 541 PATTI HARVIEUX + 27:28.7
42 540 LAURA CATTANEO + 27:36.5
43 553 RUTHIE BOYD + 28:41.1
44 536 MAUREEN LYBARGER + 29:11.5
45 551 JENNY BECKMAN + 29:37.7
46 550 ANNALISA PETERSON + 29:38.7
47 534 SARA GRAVES + 29:44.9
48 566 ELENA CATTANEO + 29:46.0
49 556 KATRIN O’GRADY + 29:47.2
50 537 ELAINE NELSON + 30:05.0

Livestream

Om American Birkebeiner

American Birkebeiner, også kalt Birkie, er et skirenn i Wisconsin i USA. Det ble arrangert første gang i 1973. Rennet arrangeres over 50 km i fristil og 55 km klassisk fra Cable til Hayward. Det arrangeres også renn over kortere distanser: Kortelopet (29 km) og Prince Haakon (15 km) med start og mål i Cable. Over 10 000 langrennsløpere deltar hvert år.

Norskættede Tony Wise tok initiativ til rennet som er inspirert av Birkebeinerrennet i Norge. 35 menn og ei kvinne deltok i det første rennet som gikk over 45 km.[1] I 2000 og 2017 ble rennet avlyst på grunn av snømangel.

Blant vinnerne i herreklassen er Oddvar Brå (1985), Tore Martin Søbak Gundersen (2011), Anders Gløersen (2018)) og Niklas Dyrhaug (2020). Blant vinnerne i kvinneklassen er Berit Mørdre Lammedal (1977) og Nina Skeime (1992).

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Tidligere vinnere

Year Men Women
1973 Eric Ersson Sweden Jacque Lindskoog USA
1974 Dave Quinn USA Jacque Lindskoog (2),  USA
1975 Chris Haines USA Vigdis Snekkevi USA
1976 Audun Kolstad Norway Jana Hlavaty USA
1977 Audun Kolstad (2),  Norway Berit Lammedal Norway
1978 Alfred Kaelin Norway Valborg Ostberg Norway
1979 Arnt Haarstad Norway Judy Rabinowitz USA
1980 Per Notten Norway Gry Oftedal Norway
1981 Jean-Paul Pierrat France Marianne Hadler USA
1982 Ola Hassis Sweden Gry Oftedal (2),  Norway
1983 Rudi Kapeller Austria Jennifer Caldwell USA
1984 Bengt Hassis Sweden Vigdis Rønning Norway
1985 Oddvar Brå Norway Muffy Ritz USA
1986 Anders Blomquist Sweden Muffy Ritz (2),  USA
1987 Konrad Hallenbarter Switzerland E.J. Holcomb USA
1988 Örjan Blomquist Sweden Kelly Kimball USA
1989 Örjan Blomquist (2),  Sweden Betsy Youngman USA
1990 Manfred Nagl Austria Lynne Cecil USA
1991 Manfred Nagl (2),  Austria Ingrid Butts USA
1992 Todd Boonstra USA Nina Skeime Norway
1993 Manfred Nagl (3),  Austria Suzanne King USA
1994 Tomas Caslavsky Czech Republic Heike Wezel Germany
1995 Andre Jungen Switzerland Maria Theurl Austria
1996 Silvano Barco Italy Gudrun Pflueger Austria
1997 Mikhail Botwinov Austria Gudrun Pflueger (2),  Austria
1998 Carl Swenson USA Jennifer Douglas USA
1999 Johann Mühlegg Germany Laura McCabe USA
2000 «Mother Nature« «Mother Nature«
2001 Gianantonio Zanetel Italy Nadezhda Slessareva Russian Federation
2002 Maurizio Pozzi Italy Jeannie Wall USA
2003 Gianantonio Zanetel (2),  Italy Lara Peyrot Italy
2004 Gianantonio Zanetel (3),  Italy Lara Peyrot (2),  Italy
2005 Marco Cattaneo Italy Lara Peyrot (3),  Italy
2006 Marco Cattaneo (2),  Italy Anna Santer Italy
2007 Zack Simons USA Kate Whitcomb USA
Year Men skating Men classic Women skating Women classic
2008 Ivan Babikov Canada Yuri Kozlov Russian Federation Evelyn Dong USA Kelly Skillicorn USA
2009 Matthew Liebsch USA Gus Kaeding USA Rebecca Dussault USA Martina Stursova Czech Republic
2010 Fabio Santus Italy Juergen Uhl USA Rebecca Dussault (2),  USA Audrey Weber USA
2011 Tore Gunderson Norway Juergen Uhl (2),  USA Caitlin Compton USA Jennie Bender USA
2012 Tad Elliot USA David Chamberlain USA Holly Brooks USA Carolyn Ocariz USA
2013 Sergio Bonaldi Italy Doug Debold USA Caitlin Gregg (2),  USA Ingrid Saupstad Norway
2014 Tom Reichelt Germany Santiago Ocariz USA Caitlin Gregg (3),  USA Natalja Naryshkina Russian Federation
2015 Sergio Bonaldi (2),  Italy Ole Christian Mork Norway Holly Brooks (2),  USA Natalja Naryshkina (2),  Russian Federation
2016 David Norris USA Welly Ramsey USA Caitlin Gregg (4),  USA Deedra Irwin USA
2017 «Mother Nature« «Mother Nature« «Mother Nature« «Mother Nature«
2018 Anders Gløersen Norway Ben Saxton,  USA Caitlin Gregg (5),  USA Felicia Gesior USA
2019 Akeo Maifeld-Carucci USA Peter Holmes,  USA Alayna Sonnesyn USA Cate Brams USA
2020 Niklas Dyrhaug Norway Peter Holmes (2),  USA Jessica Yeaton Australia Nichole Bathe Great Britain
2021 Johnny Hagenbush USA Ian Torchia USA Alayna Sonnesyn (2),  USA Rosie Frankowski USA
2022 Gerard Agnellet France Leo Hipp USA Alayna Sonnesyn (3),  USA Delaney FitzPatrick USA
2023 David Norris USA Scott Hill,  Canada Alayna Sonnesyn (4),  USA Julie Ensrud NOR

Flere resultater

Alle resultater