Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

Resultater Arctic Alta Skimaraton 2024

Lignende saker

Startlister, resultater og annen innfomasjon for Arctic Alta Skimaraton som arrangeres lørdag 24. februar 2023.

Publisert 24. februar 2024 i Resultater

Arctic Alta Skimaraton 2024

Dato

Lørdag 24. februar

Sted

Alta – Troms og Finnmark

Distanser: 42 km – 20 km – 12 km – Stafett, fri teknikk

Startlister

Resultater

46 km menn, topp 30

1 Henrik Arntzen Joks Forsøk, IL / Team Næringsbanken Stora Enso M21-25 02:10:08 00:00
2 Håkon Abrahamsen Nilsen Snefjord IL M31-35 02:10:32 00:24
3 Aslak Ole Rognerud Eira Tromsøstudentenes Idrettslag/Skuohtanjarga M26-30 02:11:09 01:01
4 Daniel Strand Alta IF M41-45 02:11:13 01:05
5 Gjermund Løfald Rindal IL M31-35 02:13:23 03:15
6 Bjoern Thomas Nygaard Burfjord IL M36-40 02:13:49 03:41
7 Kornelius Olsen Alta IF M19-20 02:15:33 05:25
8 Sivert MOEN Mellembygd IL M26-30 02:15:46 05:38
9 Andreas Skjelle Medkila Skilag M19-20 02:16:55 06:47
10 Henry Skjønsfjell Nordreisa Idrettslag M19-20 02:17:29 07:21
11 Bjørn-Vidar Suhr Alta IF / Entreprenør Harald Nilsen AS M31-35 02:19:56 09:48
12 Per-Erik Bjørnstad Alta M51-55 02:20:16 10:08
13 Tore Olsen Olderdalen IK M51-55 02:20:28 10:20
14 Jarl Erik Aas Tverrelvdalen IL M41-45 02:21:04 10:56
15 Tom Frode Wilhelmsen Øksfjord IL M41-45 02:22:05 11:57
16 Odd Harald Rasmussen Bakken Tverrelvdalen IL M19-20 02:24:47 14:39
17 Henrik Eiliv Bang Alta IF M19-20 02:25:25 15:17
18 Alexander Vestre Øksfjord IL M41-45 02:25:31 15:23
19 Per Kåre Jakobsen Alta IF M56-60 02:29:05 18:57
20 Kolbjørn Opgård Tverrelvdalen IL M26-30 02:31:05 20:57
21 Jan Arne Hansen Tverrelvdalen IL M31-35 02:31:08 21:00
22 Eirik Amundsen Stil, IL M21-25 02:32:12 22:04
23 Kaj Helge Helgesen Alta IF / Entreprenør Harald Nilsen M46-50 02:32:20 22:12
24 Martin Hansen Alta M21-25 02:39:15 29:07:00
25 John Anders Mella Rafsbotn IL / Rafsbotn IL ski M36-40 02:39:55 29:47:00
26 Sondre Steinbakken Hattfjelldal IL M26-30 02:40:12 30:04:00
27 Nikolai Lindvall Tverrelvdalen M36-40 02:44:22 34:14:00
28 Einar Heitmann IL Frea M21-25 02:44:45 34:37:00
29 Mats Kim Andersen RSB M36-40 02:48:39 38:31:00
30 Bjørn Hansen Alta IF M61-65 02:48:53 38:45:00

46 km kvinner

1 Amanda Darell Hammerfest SK K21-25 02:48:52 00:00
2 Anne Strand Bjørnstad Tverrelvdalen IL K56-60 02:50:50 01:58
3 Kristin Østberg Moan Sørkedalens IF K26-30 02:54:20 05:28
4 Ida Finjord Alta IF K19-20 02:59:24 10:32
5 Anna Utkilen Alta K36-40 03:24:50 35:58:00

20 km menn

1 Jåvva Mathias Lemet Kalstad Bjørgård Kautokeino IL G13-14 57:09:00 00:00
2 John Bjørgård Kautokeino M41-45 58:06:00 00:57
3 Jan-Ivar Buljo Alta M36-40 58:45:00 01:36
4 Per-Arne Emaus Alta M51-55 58:48:00 01:39
5 Magnus Mortensen Alta IF G13-14 01:02:34 05:25
6 Thor Oskar Thomassen Alta M66-70 01:03:13 06:04
7 Hallgeir Frantzen Burfjord IL M66-70 01:03:35 06:26
8 Simon HELSVIG Alta IF M31-35 01:04:08 06:59
9 Victor Wilhelmsen Alta M51-55 01:04:27 07:18
10 Kenneth Johansen Alta M31-35 01:06:08 08:59
11 Tor Georg Næss Il Nordlys M56-60 01:06:38 09:29
12 Robin Henriksen Suhr Tverrelvdalen IL M31-35 01:06:49 09:40
13 Aleksander Masvik Alta M36-40 01:07:06 09:57
14 Espen Kristoffersen Tverrelvdalen M31-35 01:07:14 10:05
15 Gard Johansen Alta M31-35 01:08:10 11:01
16 Arild Røkenes Alta M61-65 01:09:16 12:07
17 Emil Johansen Tverrelvdalen IL M26-30 01:13:43 16:34
18 Frode Lyng Hansen M31-35 01:14:56 17:47
19 Amund Heitmann Suhr IL Frea M46-50 01:15:17 18:08
20 Nils Mikael Hansen Karasjok M36-40 01:17:27 20:18
21 Tor-Håkon Olsen Alta IF M41-45 01:19:52 22:43
22 Thor Christian Holten Alta M36-40 01:26:05 28:56:00

20 km kvinner

1 Siri Rønning Hammerfest Skiklubb K36-40 44:10:00 00:00
2 Åshild Nordbotten Tromsøstudentenes Idrettslag K26-30 58:18:00 14:08
3 Anna Elise Kvammen Masvik Alta IF J13-14 01:02:13 18:03
4 Runa Nesje Bossekop UL K36-40 01:02:40 18:30
5 Reidun Skjørestad Bossekop UL J13-14 01:02:44 18:34
6 Charlotte Wiggen Alta K26-30 01:04:34 20:24
7 Marie Aas Eliassen Tverrelvdalen IL J13-14 01:15:34 31:24:00
8 Pernille Romsdal Holten Alta J13-14 01:26:03 41:53:00
9 Lene Skoglund Alta Skiskytterlag K51-55 01:30:55 46:45:00
10 Magdalena Szymanska Mazowiecki Gravel K46-50 01:53:11 01:09:01

Om rennet

46 km

Start: Bossekop (BUL-banen) Trimklasse kl. 09-10.30

Konkurranseklasse kl 11.00

Målgang: Kaiskuru skistadion.

20 km

Start: Detsika Trimklasse kl 10-12

Konkurranseklasse kl 11.30

Målgang: Kaiskuru skistadion.

12 km

Start:  Ungdomshuset i Tverrelvdalen Trim 10-12

Målgang: Kaiskuru skistadion.

Hjemmeside

Hjemmeside Facebook

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater